Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όχι άλλη διασκέδαση.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Αγορά κινητού!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132671 από kapoios* στις 04 Μαρτίου 2015, 9:51μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0
Γειά σας! Εδώ και ένα χρονικό διάστημα θέλω να αγοράσω ένα κινητό και είμαι ανάμεσα στo SONY XPERIA Z3 και το HTC ONE M8.
Ποιό από τα δύο θα μου προτείνατε να πάρω; Άμα έχετε κάτι καλύτερο στο μυαλό σας πείτε μου! (Διαθέτω έως και 500 ευρώ) (Χρησιμοποιώ το skroutz.gr όταν πρόκειτε να αγοράσω κάτι)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #132672 από stroumfita97 στις 04 Μαρτίου 2015, 10:12μμ

stroumfita97

μέλος από: 22/1/2015
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δαγκωτό το z3!δες κ το μοντέλο Z3 compact!γενικά εχω ακούσει πολύ καλα λόγια για την σειρά z της Sony!πήρε ο αδερφος μου το Z1 compact και ειναι υπερευχαριστημενος!το κινητό απλα πετάει! Φαντάσου οτι πετάει το z1 Φαντάσου δηλαδη τι κανει το z3 που ειναι πιο καινούριο κ εχει διορθώσει κάποιες ατέλειες των δύο προηγούμενων (Z1&Z2)!για εμενα η Sony ειναι η καλύτερη εταιρία κ μου το εχει αποδείξει με!τωρα σε Samsung δεν θα σου συνιστούσα γιατι απλα ειναι μια πλαστικουρα! Μη σου πω οτι μετά από λιγο καιρό σέρνονται! Πάντως για να λεμε κ την αλήθεια το Samsung galaxy alpha ειναι εξίσου καλό κινητό!παρόλο που ειναι Samsung!αλλά κ παλι σαν τα Sony τιποτα!
Υ.Γ: το z1 compact από όσα βλεπω στο YouTube ανταγωνίζεται το iPhone 5s. Βασικα δεν το ανταγωνίζεται,το ξεπερνάει :Ρ φαντάσου το Z3! Αντε καλορίζικο να ειναι οποίο κ να πάρεις! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132673 από kapoios* στις 04 Μαρτίου 2015, 10:18μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ Στρουμφίτα! Δεν πέρνω ποτέ SAMSUNG διότι δεν μου αρέσουν πολύ και όπως είπες,πλαστηκούρα. Πιστεύω,ότι η SONY και η HTC σε design τα νιώθεις πιο premium!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132674 από PatheticKid στις 04 Μαρτίου 2015, 11:18μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Σε παρακαλω μην ακους τι λενε οποιοι και οποιοι... Τσαμπα λεφτα θα δωσεις φιλε μου αμα παρεις το z3. Δεν αξιζει να παρεις sony κινητο ειναι οτι χειροτερο... Δευτερον samsung ισως μερικα μοντελα να εχουν οντως κακο desing αλλα ποτε μην κοιτας μονο την ομορφια!Παιζουν πολλα ρολο οπως επεξεργαστης,ram,καμερα και πολλα αλλα μην καθομαι να τα γραφω ..Αφου διαθετεις εως 500 ευρω μπορεις να παρεις κατι πολυ καλυτερο απο αυτα 2 που προτεινες! Το note 4 της samsung εχει 540 παντος και ειναι πραγματικα απιστευτο κινητο! Εχεις δει και το desire eye btw? Απιστευτο design και hardware.. 430 Κανει και ειναι πολυ καλο! Το m8 που ειπες ειναι επισης εξαιρετικο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132677 από kapoios* στις 04 Μαρτίου 2015, 11:44μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0
Έγραψε:(PatheticKid@04 Μαρτίου 2015)
Σε παρακαλω μην ακους τι λενε οποιοι και οποιοι... Τσαμπα λεφτα θα δωσεις φιλε μου αμα παρεις το z3. Δεν αξιζει να παρεις sony κινητο ειναι οτι χειροτερο... Δευτερον samsung ισως μερικα μοντελα να εχουν οντως κακο desing αλλα ποτε μην κοιτας μονο την ομορφια!Παιζουν πολλα ρολο οπως επεξεργαστης,ram,καμερα και πολλα αλλα μην καθομαι να τα γραφω ..Αφου διαθετεις εως 500 ευρω μπορεις να παρεις κατι πολυ καλυτερο απο αυτα 2 που προτεινες! Το note 4 της samsung εχει 540 παντος και ειναι πραγματικα απιστευτο κινητο! Εχεις δει και το desire eye btw? Απιστευτο design και hardware.. 430 Κανει και ειναι πολυ καλο! Το m8 που ειπες ειναι επισης εξαιρετικο!

Δεν κοιτάω μόνο εμφάνιση!Φυσικά θα δω και hardware,απλά αυτά θεώρησα καλύτερα σε αυτές τις τιμές.Το σκέφτηκα για το note 4 αλλά πιστεύω ότι ξεφεύγω σε θέμα χρημάτων.Έχω ψάξει είδη και για το HTC DESIRE EYE που είπες και είναι όντως εξήσου καλό αλλά δεν ξέρω... Δύσκολη επιλογή όταν έχεις τέτοια κινητά μπροστά σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132680 από Dieftharmenos στις 05 Μαρτίου 2015, 10:31πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Καλημερα,

Εγω οπως παντα θα κανω την αντιπροταση και θα σου μιλησω για τα Windows Phone της Microsoft.

ΕΔΩ ειναι και η προταση μου.Σε λιγο καιρο μπαινουν και τα windows 10(εγω τα εχω ηδη γιατι "γραφτηκα" ως developer ενω δεν ειμαι).

Παω στοιχημα οτι αν παρεις WP δεν θα θες να ξαναγυρισεις σε android ποτε(σαν εμενα...).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132687 από stroumfita97 στις 05 Μαρτίου 2015, 2:34μμ

stroumfita97

μέλος από: 22/1/2015
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
Έγραψε:(PatheticKid@04 Μαρτίου 2015)
Σε παρακαλω μην ακους τι λενε οποιοι και οποιοι... Τσαμπα λεφτα θα δωσεις φιλε μου αμα παρεις το z3. Δεν αξιζει να παρεις sony κινητο ειναι οτι χειροτερο...
Έγραψε:
Και να ακούσει εσενα ας πούμε?Μη ξεχνάς οτι εδω μέσαο καθένας λεει την άποψη του!Μόνος του θα επιλέξει!όπως εσύ υποστηρίζεις note 4 εγω από την μεριά μου στηρίζω Z3!Α! Και κατι άλλο γιατι πολλοί ειναι αυτοί που κακολογουν
την sony για τα κινητά της: Ψάξε λιγο αγγελίες κ δες ποσά Samsung πουλάνε κ μετά βάλε και Sony!θα δεις πως τα Sony ειναι ελάχιστα! Ειδικά τα Z1 και πανω!ενώ Samsung?δεν χωράνε οι αγγελίες.. Μάθε επίσης οτι το s4 το κατάργησαν επειδη βγήκε ελλατωματικο μοντέλο!Οπότε για κανέναν απολύτως λόγο δεν θα πρότεινα στο παιδί που δίνει τόσα χρήματα για ενα κινητό να ειναι Samsung!φιλικά παντα,γιατι πολλα μας τα έχετε πει με την Samsung..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132688 από Dieftharmenos στις 05 Μαρτίου 2015, 2:46μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(PatheticKid@04 Μαρτίου 2015)
Σε παρακαλω μην ακους τι λενε οποιοι και οποιοι... Τσαμπα λεφτα θα δωσεις φιλε μου αμα παρεις το z3. Δεν αξιζει να παρεις sony κινητο ειναι οτι χειροτερο...
Έγραψε:(stroumfita97@05 Μαρτίου 2015)
Και να ακούσει εσενα ας πούμε?Μη ξεχνάς οτι εδω μέσαο καθένας λεει την άποψη του!Μόνος του θα επιλέξει!όπως εσύ υποστηρίζεις note 4 εγω από την μεριά μου στηρίζω Z3!Α! Και κατι άλλο γιατι πολλοί ειναι αυτοί που κακολογουν
την sony για τα κινητά της: Ψάξε λιγο αγγελίες κ δες ποσά Samsung πουλάνε κ μετά βάλε και Sony!θα δεις πως τα Sony ειναι ελάχιστα! Ειδικά τα Z1 και πανω!ενώ Samsung?δεν χωράνε οι αγγελίες.. Μάθε επίσης οτι το s4 το κατάργησαν επειδη βγήκε ελλατωματικο μοντέλο!Οπότε για κανέναν απολύτως λόγο δεν θα πρότεινα στο παιδί που δίνει τόσα χρήματα για ενα κινητό να ειναι Samsung!φιλικά παντα,γιατι πολλα μας τα έχετε πει με την Samsung..


Η αληθεια ειναι πως εγω δεν εχω καλη εμπειρια απο την sony και περα απο την Ναυαρχιδα Z τα υπολοιπα κινητα κολλανε(τουλαχιστον αυτα που ειχε ο περιγυρος μου και εγω).Περυσι ειχα παρει 1 κινητο των 250 ευρω και στο 6μηνο το πηγα 3 φορες να μου το φτιαξουνε μεχρι που το πεταξα.Οσο για την samsung δεν με εντυπωσιαζει καθολου.

Επισης τωρα πια που ολα στο κινητο γινονται μεσω του voice assistant και τα android εχουν μεινει πολυ πισω σε αυτο τον τομεα.Το Siri της apple και η Cortana των WP ειναι πολλα μιλια μπροστα.Βασικα οσοι εχουν android δεν ξερουν καν να το χρησιμοποιουν.


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132690 από kapoios* στις 05 Μαρτίου 2015, 3:33μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Dieftharmenos@05 Μαρτίου 2015)
Καλημερα,

Εγω οπως παντα θα κανω την αντιπροταση και θα σου μιλησω για τα Windows Phone της Microsoft.

ΕΔΩ ειναι και η προταση μου.Σε λιγο καιρο μπαινουν και τα windows 10(εγω τα εχω ηδη γιατι "γραφτηκα" ως developer ενω δεν ειμαι).

Παω στοιχημα οτι αν παρεις WP δεν θα θες να ξαναγυρισεις σε android ποτε(σαν εμενα...).

Να πω την αλήθεια,δεν σκέφτηκα ποτέ για windows phone αλλά μιας και το ανέφερες καλά θα ήταν να ρίξω μερικές ματιές.
Ευχαριστώ πάντως!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132695 από PatheticKid στις 05 Μαρτίου 2015, 5:46μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Ενταξει πολλους δεν τους βολευουν τα windows phone... Οι περισσοτεροι απο εμας εχουμε android! Οτι προτιμαει ο καθενας βεβαια αν και κατα την γνωμη μου τα android ειναι λιγο πιο δυνατα.. Παντος απλα μην πας sony σε παρακαλω ειναι πολυ κακα κινητα σε σχεση με τα αλλα.. Eπισης μην κρινεις μονο απο την μαρκα..Αυτην την στιγμη πολλες κινεζικες-κορεατικες εταιριες ειναι top! Κοιτα τα εξης μοντελα κινητων απο χαρακτηριστικα και πες μου μετα για τα αλλα
Μeizu MX4 PRO,Meizu MX4 16GB.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login