Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Δημόσιος υπάλληλος: Άνθρωπος με χιούμορ.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Photoshop

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134855 από OtiThelwThaKanw στις 26 Αυγούστου 2015, 2:48μμ

OtiThelwThaKanw

Εικονίδιο
μέλος από: 1/4/2015
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια.Θελω εχω αρχισει να ασχολουμαι με την φωτογραφια,και θελω να ασχοληθω και με το photoshop.Επειδη το λαπτοπ που εχω δεν αντεχει το CS6,και αντι να παρω gaming pc προτιμησα να παρω μια καλη φωτογραφικη με τα μισα λεφτα,θελω να ρωτησω αν γινεται να εχω σε ενα στικακι ή σε εναν σκληρο το CS6 και να πηγαινω σε ενα internet cafe να κανω την δουλεια μου.Γινεται αυτο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134858 από nonreligius στις 26 Αυγούστου 2015, 4:50μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Αυτό μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Πώς θα μπορείς να δουλεύεις στο internet cafe με τη φασαρία που γίνεται εκεί μέσα;
Επίσης, αυτό με το φλασάκι είναι δύσκολο και λογικά θα κολάει κτλ.
Μάζευε λεφτά να πάρεις καλύτερο laptop. Μπορέις να πουλήσεις και το παλιό να τα μαζέψεις συντομότερα.
Τέλος, μία άλλη λύση είναι να βρεις ένα άλλο photo editor πιο απλό, μέχρι να αγοράσεις το laptop ή αν δεν θες να αγοράσεις.

Υ.γ. τόσες ώρες που θα καθόσουν στο internet cafe παίρνεις δεν ξέρω και γω πόσα Laptop :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134864 από OtiThelwThaKanw στις 26 Αυγούστου 2015, 10:41μμ

OtiThelwThaKanw

Εικονίδιο
μέλος από: 1/4/2015
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Το να παρω καινουργιο το σκεφτηκα και εγω αλλα δεν παιζει με την καμια γιατι σκεφτομαι το ενδεχομενο οτι ισως να μην τα καταφερνω,να το βαρεθω κτλπ και εφοσων ακομα και τωρα καθομαι πολυ στο λαπτοπ γιατι ειμαι με το κινητο,θα μου ειναι αχρηστο και επειτα δεν μου βγαινει και καθολου οικονομικα (φαντασου οτι ακομα ξεπληρωνω το κινητο μου που το αγορασα 300Ε).Οσο αυτο για το ιντερνετ καφε,η φασαρια δεν με ενοχλει,καθως συνηθως καθομαι στον επανω οροφο που δεν ειναι σχεδον ποτε κανεις.Και μου βγαινει οικονομικα γιατι ειμαι μελος και μου κανουν 'πακετα' :Ρ.Υπαρχει περιπτωση ομως να μου πουν τιποτα ομως,οπως οτι δεν επιτρεπεται αυτο που κανω?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134867 από nonreligius στις 27 Αυγούστου 2015, 10:14πμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν νομίζω να μην επιτρέπεται, αλλά μπορείς να το ρωτήσεις. Βέβαια, το photoshop απ'ότι ξέρω είναι αρκετά μεγάλο και καλό θα ήταν να βάλεις usb stiψκ 16 gb+.
Αλλά σου ξαναλέω, το πρόγραμμα αυτό είναι πολύ βαρύ. Λογικά με το φλασάκι θα κολάει. Για του λόγου το αληθές, δες εδώ τί απαιτήσεις θέλει το pc για photoshop. http://www.pcsteps.gr/11780-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE/#__700_Internet_Office_Photoshop_AutoCAD
Επίσης, δεν ξέρω αν στο internet cafe οι υπολογιστές τους είναι τόσο καλοί ώστε να μπορείς να το τρέξεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login