Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Δώσε στους ανθρώπους μια δεύτερη ευκαιρία. Ποτέ όμως μια τρίτη!
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Galaxy A5 vs Microsoft lumia 640XL

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135926 από cool_guy15 στις 24 Δεκεμβρίου 2015, 9:59πμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Χαίρετε..όπως καταλαβαίνετε..εδώ υπάρχει δίλημμα. Πρώτα απ'όλα να πω, πως έχω διαβάσει εξαιρετικά σχόλια και για τις δύο συσκευές. Το Α5 είναι μεταλλικό και όχι πλαστικούρα όπως όλα τα άλλα..Έχουν πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά..μόνο που το ένα είναι windows phone ενώ το άλλο android phone. Δεν έχω υπάρξει χρήστης windows phone..οπότε θέλω τη γνώμη σας..αξίζει; Συγκεκριμένα, το μενού είναι όπως τα λάπτοπ..ταπετσαρία δεν υπάρχει; Να 'χεις δηλαδή μια εικόνα για φόντο; Επίσης, έχει τις ίδιες εφαρμογές με το android; Παιχνίδια, viber, whats app κτπ; Τέλος, τώρα που βγήκαν τα windows 10 και όταν θα βγουν καινούρια..τα κινητά αυτά σέρνονται;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135928 από Dieftharmenos στις 24 Δεκεμβρίου 2015, 6:52μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Καλησπέρα,

Φυσικα και μπορείς να βαλεις φωτογραφία στα WP.Γενικως η μονη διαφορα των δυο λογισμικών ειναι τι βολεύει εσένα.Αν τα Android σε βολεύουν τοτε μην πάρεις Windows phone.Επισης,καθώς ειναι πιο καινούργιο λογισμικό υστερεί σε εφαρμογές αλλα προφανώς και έχει υπεραρκετές για εναν κανονικό χρηστη.

Τα κινητά δεν σερνονται καθόλου.Εχω την αίσθηση ότι ειναι πολύ πιο γρηγορα σε βαθος χρονου απο τα android γιατί τα Windows ειναι πιο ελαφρύ λογισμικό.


Όπως είπα...ειναι αναλογα το τι βολεύει εσένα.Πανε σε ένα κατάστημα η παρε κανα φίλου σου και παρτο στα χέρια σου.Και τα δυο μια χαρα λογισμικα ειναι...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135955 από SotosHelpNow στις 28 Δεκεμβρίου 2015, 10:44πμ

SotosHelpNow

Εικονίδιο
μέλος από: 26/12/2015
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγω πάντως που πήρα wp το μετανοιωσα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login