Στείλε λεφτά στο ftou.gr
ΕΜΕΙΣ είμαστε ΕΚΕΙΝΟΙ
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Nα απαντησουν (κυριως) αντρες!!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93658 από enigmaticeyes στις 22 Ιανουαρίου 2012, 8:37μμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Καλο απογευμα...
Θελω να τα γραψω να τα βγαλω απο μεσα μου..
Ειμαι με ενα αγορι εδω και 8 μηνες... Αρχικα ολα ηταν τελεια αλλα τωρα τελευταια εχουμε πολλους καβγαδες...
Νιωθω οτι η συμπεριφορα του προς εμενα εχει αλλαξει.. Δεν ξερω τον λογο. Παντως εγω αυτο εισπραττω και αυτο νιωθω. Βλεπω οτι δεν μου στελνει μηνυματα οπως τον πρωτο καιρο, κυριως εγω του στελνω πρωτη τωρα. Βλεπω οτι με το παραμικρο θυμωνει...Εγω νιωθω παραμελημενη, οτι δεν με φροντιζει, δεν με αγαπαει και δεν μου φερεται οπως παλια με αποτελεσμα να πληγωνομαι και να παραπονιεμαι για αυτο...αυτος αντι να προσπαθησει να κανει τα πραγματα καλυτερα θυμωνει και οταν καβγαδιζουμε και του γραψω κατι θυμωμενο δεν μου απανταει πισω και ας ειμαι σιγουρη οτι το βλεπει.Οταν του στειλω κατι αλλο σε πεντε λεπτα μετα πχ ή και την αλλη μερα οπωςσ αγαπαω ή ας μην ειμαστε μαλωμενοι μου απανταει πισω και λες και δεν εγινε τιποτα...

Παιδια, σας λεω αληθεια. τον αγαπαω. Δεν ειναι καπριτσιο. Αλλα ειλικρινα ειναι πολυ ασχημο να νιωθεις οτι σε παραμελει ο αλλος, οτι σε περιφρονει, οτι σε θεωρει δεδομενη... Δεν ειμαι ευτυχισμενη και κλαιω καθημερινα γιατι η κατασταση ειναι ετσι.
Δεν λεω ισως να μην πρεπει να τον πιεζω αλλα βρε παιδια θεωρειτε πιεση να του πω με ηρεμο τροπο οτι θελω και αλλο χρονο για μας; Εγω τι να πω που με την καθε δυσκολια με γραφει;

Εχω πει οτι δεν γινεται να χαλιεμαι τοσο πολυ για αυτον ...Εχω πει να προχωρησω ομως παλι δεν αντεχω και τον συγχωρω και γυρναω πισω...
Εγω κανω υποχωρησεις, εγω ζηταω συγγνωμη και εκει που εχω δικαιο, και εκεινος με γραφει και δεν μου απανταει ή μου απανταει οταν θελει. .. ΓΙατι δεν προσπαθει λιγακι;
Του εχω πει οτι δεν μου αρεσει αυτο που κανει, οτι με στεναχωρει,και δεν βλεπω να προσπαθει να το αλλαξει..

Ο μονος λογος και το μονο μου παραπονο ειναι η αλλαγη στη συμπεριφορα του απο τον καιρο που τον γνωρισα...αν δεν αλλαζε δεν θα παραπονιομουν και δεν θα καβγαδιζαμε...αλλα βρε παιδια γιατι δεν προσπαθει και αυτος λιγακι; γιατι αδιαφορει για τους καβγαδες και τη σχεση μας; εμενα αυτο με πληγωνει παρα πολυ.

περιμενω απαντηση σας...
και επισης πώς να τον κανω να καταλαβει οτι αυτο που κανει δεν μ αρεσει και να κοψει αυτη την κακη συνηθεια...
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #93671 από XxXGreGXxX στις 22 Ιανουαρίου 2012, 10:07μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μην εισαι τοσο ευαισθητη. Αντεγραψε τον κανε οτι κανει. Και αν σου πει τπτ πες του για πιο λογο το κανεις αυτο, οτι σου κανει το ιδιο πραγμα.. πιστευω θα καταλαβει
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93677 από enigmaticeyes στις 22 Ιανουαρίου 2012, 10:22μμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση ΧxXGreGXxX !!!

Δεν ημουν ποτε μου τοσο ευαισθητη. Μπορω να πω οτι ημουν ακριβως το αντιθετο..Δυναμικη, ηξερα τι ηθελα και το διεκδικουσα..

Οταν τον γνωρισα πιστεψα οτι ολα ειναι τελεια ! Τον πιστεψα, βασιστηκα πανω του και πιστευα οτι οντως ενδιαφεροταν για μενα...

και τωρα διακρινω μια μεγαλη αλλαγη...

Ειλικρινα δεν ζηταω πολλα πραγματα. Σε μια σχεση θελω μονο να με αποδεχονται, να μην με υποτιμουν και να μην με παραμελουν. Θελω να εισπραττω αγαπη ... και δεν εισπραττω τιποτα.. Οταν εσυ βλεπεις τον ανθρωπο που αγαπας να αδιαφορεις λυπασαι ...
Απλα δεν θελω να με περναει για κορόιδο και να μου συμπεριφερεται τοσο προσβλητικα..δεν ειναι προσβλητικο να σε γραφει κανονικοτατα και να σε φτυνει ο ανθρωπος που αγαπας και λεει οτι σ αγαπαει και εκεινος;;;

προφίλάλλα...
Μήνυμα #93678 από XxXGreGXxX στις 22 Ιανουαρίου 2012, 10:30μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Κοιτα οι ανθρωποι δεν αλλαζουν τοσο ευκολα σε αγαπαει και το ξερεις απλα θελει να επιβληθει με τον τροπο του. Μπορει να μην το καταλαβαινει πως νιωθεις ασχημα. Ρωταν απλα κατι .. Εαν σε αγαπαει και θελει να ειναι μαζι σου. Θα σου απαντησει και απο εκει θα κρινεις . Εαν σου πει ναι .. Συζητησε το μαζι του θα βρεθει μια ακρη .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93679 από enigmaticeyes στις 22 Ιανουαρίου 2012, 10:37μμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Ξερω οτι ειναι πολυ εγωιστης και μου εχει τονισει πολλες φορες οτι δεν γουσταρει καποια που να του επιβαλλεται και οτι ειχε χωρισει με μια που προσπαθησε να τον κανει υποχειριο της.

Εγω ομως δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος. Τον λατρευω και εχω παραμερισει τον εγωισμο μου παρα πολλες φορες για τον ιδιο..Εχω κανει πολλες θυσιες για αυτον ...

Ξερει οτι με πληγωνει του το εχω πει ... Ενω ειμαι ενας ανθρωπος πολυ δοτικος με νευριαζει και με θυμωνει απιστευτα αυτη του η αντιμετωπιση. .

Μου το κανει καιρο και του εχω πει πολλες φορες οτι δεν παει αλλο, οτι δεν αντεχω να το κανει συνεχεια αυτο και οτι αν δεν αλλαξει(οχι γενικως) απλα να μην κανει το συγκεκριμενο εγω δεν μπορω να μεινω...αυτος καθε φορα που ακουει το χωρισμο δεν τον δεχεται και λεει οτι μ αγαπαει και δεν θελει να χωρισουμε..
Ομως δεν αλλαζει και εγω συνεχεια τον συγχωρω..

προφίλάλλα...
Μήνυμα #93688 από Μοχθηρό Γουρούν στις 23 Ιανουαρίου 2012, 2:00πμ

Μοχθηρό Γουρούν

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2012
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
Προσπάθησε να του μιλήσεις. Δε νομίζω να σε βαρέθηκε ή να μη γουστάρει άλλο την σχέση σας! Τότε θα ήθελε να σε χωρίσει και να ξεκόψει!

Μπορεί να αντιμετωπίζει ορισμένα προβλήματα και να μην θέλει να τα συζητήσει. Μπορεί κάτι να τον απασχολεί.

Αν σ αγαπάει όπως λες όλα θα πάνε καλά. Αρκεί να του εξηγήσεις ότι σε ενοχλούν ορισμένα θέματα!

Από την άλλη πρέπει σίγουρα να σταματήσεις να είσαι τόσο ευαίσθητη!
Όπως είπες παλιά ήσουν δυναμική τώρα όμως προφανώς όχι!

Μπορεί απλά να εκνευρίζεται με την τόση αγάπη που λες ότι του δίνεις!
Όχι να θέλει να τον αγαπάς λιγότερο... να θέλει να του την δίνεις με διαφορετικό τρόπο.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93689 από enigmaticeyes στις 23 Ιανουαρίου 2012, 2:29πμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Ευχαριστω ευχαριστω πολυ !! ειναι πολυ σημαντικο για μενα να το συζητω μαζι σας.. !!!

Ναι εχει κατι που τον απασχολει και ποτε μα ποτε δεν του ειπα να μην το συζητησουμε... Ισα ισα και εγω θελω να ειμαι κοντα του στα δυσκολα...

Ομως, καθε φορα στα δυσκολα με "κανει λιγο στην ακρη" και δε μου δινει την ευχαριστηση να κανω κατι για αυτον, να τον βοηθησω, να σταθω στο πλαι του...

και εγω περναω για καποια θεματα δυσκολα, ομως εχω βαλει \(μαλλον κακως) τον εαυτο μου σε δευτερη μοιρα και τα αφηνω γιατι ολη η ιστορια αυτη με εχει επηρεασει..

Ναι του το εχω εξηγησει με ενα σωρο τροπους οτι με ενοχλαει το συγκεκριμενο... οταν πχ εσυ αγαπας μια κοπελα και μαλωνετε δεν θες να μεινεις κοντα της μεχρι να λυσετε το ζητημα; μεχρι να γινουν ολα καλα; ή τουλαχιστον να προσπαθησεις; και αν μη τι αλλο δεν την γραφεις και αυτη να περιμενει ωρες ατελειωτες μηνυμα σου...με φθειρει ολο αυτο...απο τη μια γιατι σκεφοτμαι οτι με βαρεθηκε ή δεν με γουσταρει ή βρηκε αλλη και απο την αλλη γιατι νιωθω οτι δεν με εχει ψηλα στην εκτιμηση του...
αν πχ μαλωνατε δυο αγορια δυο φιλοι, εσυ θα ¨εγραφες" τον φιλο σου σε μηνυμα που θα σου στειλει;

οσο για τον αν εκνευριζεται για την αγαπη που του δινω, ισα ισα εκνευριζοταν οταν μου ελεγε συνεχεια γλυκολογα και εγω ημουν πιο συγκρατημενη (οχι οτι δεν ελεγα, απλα ελεγα λιγο λιγοτερα) και ηθελε λεει να του λεω και εγω ...ε μετα του ελεγα...

Επισης καταλαβαινω και σεβομαι απολυτα οτι η φιλια ειναι ιερη... Ομως μια μερα κατι ειχε γινει και του εστειλα μηνυμα ενω ετοιμαζοταν να βγει με τη παρεα του (δεν μου ειπε οτι θα εβγαινε ομως) μου απανταει πισω και κατι του στελνω εγω (δεν ηταν θυμωμενο) και δεν μου απαντησε..μου απαντησε μοναχα 3 ωρες μετα οταν ειχε τελειωσει με την παρεα του και ειχε παει σπιτι του..(αυτος φυσικα δεν μου ειπε τπτ οτι λειπει και ειναι εκτος σπιτιου και ειναι με παρεα και οτι θα μου στειλει μετα, ολα αυτα τα εμαθα απο κοινο γνωστο) .αυτο τι σημαινει; δεν θελω να ειμαι παρανοϊκη απλα γιατι δεν μου απαντησε εστω ενα μηνυμα και να μου πει "ξερεις, ειμαι με την παρεα μου και θα μιλησουμε μετα που θα παω σπιτι" και με αφησε εκει να περιμενω κλασικα 3 ωρες ; Σημαινει κατι αυτο; εννοω οτι με εγραψε, βγηκε και μετα παλι εστειλε ;

Ναι το παραδεχομαι... μπορω να αντεξω απιστευτα πολλα αρκει να ξερω οτι μ αγαπαει... αληθεια λεω... απο τη στιγμη που με τρωει ενα σαρακι μεσα μου οτι κατι δεν παει καλα γινομαι ευαισθητη ...και ειδικα αμα μου συμπεριφερεται ετσι..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93690 από Webmaster στις 23 Ιανουαρίου 2012, 7:21πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Το πρόβλημά σου είναι ότι πήρες τον έρωτα από ερεθισμό και ενθουσιασμό και τον έκανες ψυχαναγκασμό και νεύρωση. Συμπέρασμα: Είσαι τσούγδω και θες λούσιμο. Τα ίδια θα κάνεις αργότερα και στα παιδιά σου αν δε σου βάλει μυαλό στο μεταξύ η μοίρα π.χ. με χωρισμό, που βασικά δε θ' αργήσει πολύ αν συνεχίσεις το ίδιο βιολί.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93697 από enigmaticeyes στις 23 Ιανουαρίου 2012, 3:35μμ

enigmaticeyes

μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Αν μπορεις απαντησε μου λιγο τα παρακατω :
α) το οτι ειμαι τσουγδω και θελω λουσιμο το συμπεραινεις απο πού; μηπως εισαι κοντα μου και με μυρισες; Μαλλον η μονη μυρωδια που μυριζεις φιλε μου ειναι του εαυτου σου χωρις παρεξηγηση κιολας !! οποτε τα συμπερασματα ειναι δικα σου!!!
β) απο ποτε θεωρειται ψυχαναγκασμος ή νευρωση να θελεις τον αλλον και στα δυσκολα και οχι μονο στα ευκολα; μηπως εσενα θα σου αρεσε η κοπελα σου (αν εχεις) εκει που της λες οτι δεν σ αρεσουν πχ οι τριχες της και θες να τις κανει αποτριχωση να σε γραφει και να μην σου απανταει τα μηνυματα; Μηπως θες εκει που της λες οτι σου την σπαει που ειναι συνεχεια με τον κολλητο της και τι στο καλο κανουν παλι να σε γραφει και να σου μιλαει μονο αμα εισαι καλα; ή μηπως εσυ πρεπει να περιμενεις σωνει και καλα στο τηλεφωνο για να δεις αν ο αλλος ειναι καλα ή επαθε κατι και απλα αυτη να το κανει επιτηδες; Συγγνωμη αν εσυ εμαθες το φτυσιμο και σ αρεσει και κολλας κιολας δεν το κανουμε ολοι μας.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #93709 από dark4 στις 23 Ιανουαρίου 2012, 6:15μμ

dark4

μέλος από: 29/8/2010
μηνύματα: 225 αποδεκτές 0
Επειδή όλα τα παραδείγματά σου είναι με μηνύματα, κατάλαβα ότι αυτό είναι το κυρίως πρόβλημα σου. Πρέπει να ξέρεις ότι οι περισσότεροι άντρες έχουμε αλλεργία στα πολλά μηνύματα, εκτός από τις φάσεις που είμαστε κολλημένοι με κάποια. Πρέπει να δεχτείς ότι έχει προσωπική ζωή χωρίς να περιμένεις να τα παρατήσει όλα για σένα και να μην κρέμεσαι συνέχεια απ' το κινητό σου. Δηλαδή αν ήσουν λίγο μεγαλύτερη πώς θα έκανες σχέση την εποχή που δεν υπήρχαν κινητά; Απλά να βλέπεις λίγο πιο χαλαρά τις σχέσεις σου.

Α ρε webmaster, ξέρεις να ψυχολογείς τους ανθρώπους. Αυτό που λες πάλευε να το κρύψει και αμέσως μετά σε επιβεβαίωσε. Εnigmaticeyes δεν λέω για το λούσιμο μην παρεξηγηθείς.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login