Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ψάχνεις αν κάποιος είναι καλός; Δες πώς φέρεται στους γύρω του.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

χωρισμός

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #103535 από beatiful heart στις 20 Ιουνίου 2012, 2:02πμ

beatiful heart

μέλος από: 20/6/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
καλησπέρα,
μόλις χώρισα και δεν ξέρω τι να κάνω. όλα είναι μαύρα. του ζήτησα να χωρίσουμε γιατί με είχε κουράσει αυτή η κατάσταση που γινόταν τους τελευταίους οκτώ μήνες. βρισκόμασταν αραία και που λόγω δουλειάς.δεν μου έλεγε ποτέ ψέματα ήταν ειλικρινής από την πρώτη στιγμή που γνωριστήκαμε. δυο φορές του είχα ζητήσει πάλι να χωρίσουμε για τον ίδιο λόγο ότι λόγω της δουλείας του δεν περνάγαμε αρκετό χρόνο μαζί δεν κάναμε πράγματα μαζί.και τις δύο φορές του ζήτησα να με συγχωρέσει δεν μπορώ να ζήσω μακρυά του και με συγχώρεσε. αυτή την φορά όμως είπα ότι όσο και να πονάω όσο και να υποφέρω αυτή η κατάσταση πρέπει να τελειώνει και του ζήτησα να χωρίσουμε οριστικά γιατί δεν βγαίνει πουθενά. δεν μου έχει απαντήσει ακόμα στο μήνυμα μου και αναρωτιέμαι γιατί. δεν του το είπα από κοντά γιατί δεν είχα την δύναμη να του το πω κοιτάζοντας τον. έχουν περάσει τέσσερις μέρες και ακόμα τίποτα . έχω μετανιώσει και θέλω να του ζήτησω και πάλι να με συγχωρέσει. δεν ξέρω τι να κάνω. το μόνο που ξέρω είναι ότι τον αγαπάω και φοβάμαι μήπως αυτή την φορά τον έχασα οροστικά
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #103537 από Mitsaras97 στις 20 Ιουνίου 2012, 9:57πμ

Mitsaras97

Εικονίδιο
μέλος από: 9/3/2012
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λογικά δεν σου απαντάει επειδή δεν θα θέλει να σου ξαναμιλήσει και έχεις νέυρα..και να μάλλον τον έχασες οριστικά! :/
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103546 από ChakanStamou στις 20 Ιουνίου 2012, 1:32μμ

ChakanStamou

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/4/2012
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Το πρόβλημα είσαι εσύ που δεν κατανοείς τις ανάγκες του άλλου.

Δούλευε κοπελιά και εσύ τον χώρισες επειδή δεν είχε τον ελεύθερο χρόνο που απαιτούσες να είστε μαζί, καλά σου έκανε.
Θα αφήσει τη δουλεία του για να το ρίχνεις εσύ στην καλοπέραση?

Αν τον αγαπούσες πραγματικά θα έμενες μαζί του και δεν θα τον χώριζεις όλες αυτές τις φορές που αναφέρεις παραπάνω.

Ναι ίσως τον έχασες οριστικά μιας και του έδινες μεγάλη πίεση,ξέρεις σε τέτοια θέματα θέλει ΥΠΟΜΟΝΗ.

Σα να έκανες πολλά λάθη στη σχέση σας και δυστυχώς χάθηκε άδοξα.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103582 από beatiful heart στις 20 Ιουνίου 2012, 6:13μμ

beatiful heart

μέλος από: 20/6/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
καλησπέρα. δεν είχα ποτέ την απαίτηση να αφήσει την δουλειά του για να είναι μαζί μου και να σκέφτομαι πως θα περάσω εγώ καλά. ίσως έχω παρεξηγηθεί. όταν του ζήτησα λίγο χρόνο παραπάνω για μας δεν εννοούσα να παρατήσει την δουλειά του για μένα. δεν μπορώ να απαιτήσω κάτι τέτοιο. όταν όμως έχει περάσει ένας μήνας από την τελευταία φορά που τον έχεις δει δεν νομίζω ότι είναι παράλογο να ζήτας να τον δεις έστω και για μισή ώρα. όσο για την υπομονή νομίζω πως έχω αρκετή. Πριν πέντε μήνες είχε κάποιο σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα . Από την στιγμή που αντιμετώπισε το πρόβλημα και όλο αυτό το διάστημα των πέντε μηνών τον είδα μόνο τρείς φορές τις οποίες αυτές τις τρείς φορές μου ζήτησε να συναντηθούμε γιατί ήθελε να μιλήσει σε καποιόν. Υπήρχε διάστημα που τον έπαιρνα τηλέφωνο δεν το σήκωνε του έστελνα μήνυμα δεν απάνταγε και έκανα υπομονή μέχρι να το ξεπεράσει και του έλεγα συνέχεια ότι ότι και να γίνει εγώ θα είμαι δίπλα του. εγώ στο προβλημά του ήμουν δίπλα του. δεν του ζήτησα ποτέ να συναντηθούμε του είπα ότι θα περιμένω να λύσεις το προβλημά σου και μετά έχουμε χρόνο για μας. και τώρα που μπορούμε να είμαστε μαζί έχει δουλειά το καταλαβαίνω αλλά άνθρωπος είμαι και εγώ δεν νομίζω ότι είμαι παράλογη. Σκέφτομαι να του ζητήσω μια ευκαιρία ακόμη. Ποτέ δεν ξέρεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103631 από efi0 στις 21 Ιουνίου 2012, 11:32μμ

efi0

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Να το κανεις...Ειμαι σιγουρη δεν θα πει οχι..Εδω θα ειμαστε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103672 από beatiful heart στις 22 Ιουνίου 2012, 11:37μμ

beatiful heart

μέλος από: 20/6/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
του έστειλα μήνυμα σήμερα και του ζήτησα συγνώμη για την συμπεριφορά μου. ακόμα δεν μου έχει απαντήσει και πιστεύω ότι δεν πρόκειται να μου απαντήσει. δυστυχώς από την ανοήτη συμπεριφορά μου τον έδιωξα λίγο αργά το κατάλαβα.έχω μια μικρή ελπίδα ότι θα μου απαντήσει άλλωστε δεν λένε ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. ποτέ δεν ξέρεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103681 από Noir Désir στις 23 Ιουνίου 2012, 10:17πμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι του ζητας συγγνωμη ενω πιστευεις οτι εχεις δικιο. Δεν ειναι η πρωτη φορα που του ζητας να χωρισετε για τον ιδιο λογο, τι σε κανει να πιστευεις οτι αν τα ξαναβρειτε θα ειναι διαφορετικη η κατασταση ή οτι δεν θα σε ενοχλει που δεν τον βλεπεις; Αφου και τις προηγουμενες φορες δεν υπηρχε διαφορα, παλι το ιδιο θα γινει και το ξερεις. Κ αυτος το ξερει. Δοκιμασατε και δεν πετυχε,μπορει να ταιριαζεται σαν ανθρωποι κλπ ,αλλα απο τη στιγμη που καθενας εχει διαφορετικες αναγκες δεν μπορει να λειτουργησει. Κ αφου και σενα δεν σου αρεσει αυτη η κατασταση, γιατι δεν το αφηνεις να πας παρακατω; Φυσικα και σου ειναι πιο ευκολο και ανωδυνο να γυρνας πισω και να ελιπιζεις, αλλα δεν ειναι λυση αυτο. Ή που θα δεχτεις οτι δεν θα τον βλεπεις και δεν θα χεις το δικαιωμα να κανεις κανενα παραπονο γ αυτο, εφοσον το ξερεις οτι θα ειναι ετσι, ή που θα το παρεις αποφαση οτι θα βαλεις ενα τελος και θα το υποστεις. Δεν ξερω τι περιμενες οταν τον χωριζες, αλλα το οτι θα ειναι δυσκολο εννοειται. Αν εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις οτι καθε αποφαση εχει τις συνεπειες της, ειναι δικο σου προβλημα. Ο αλλος δε φταιει σε τιποτα, σου το ειχε ξεκαθαρισει και το ειχες δει και συ οτι θα ειναι ετσι, δεν επρεπε να περιμενεις ουτε να του ζητας κατι διαφορετικο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103723 από beatiful heart στις 23 Ιουνίου 2012, 10:05μμ

beatiful heart

μέλος από: 20/6/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Σήμερα μιλήσαμε και τα ξαναβρήκαμε και αποφασίσαμε από κοινού και οι δύο να κάνουμε μια προσπάθεια ακόμα. είμαστε και οι δύο διατεθειμένοι να αλλάξουμε μπορεί να τα καταφέρουμε μπορεί όχι ο χρόνος θα δείξει τουλάχιστον θα ξέρουμε ότι προσπαθήσαμε δεν τα παρατήσαμε. τον αγαπάω πάρα πολύ και πιστεύω το ίδιο και αυτός . Όταν σ'αγαπάει ειλικρινά ένας άνθρωπος το καταλαβαίνεις το αισθάνεσαι . Εγώ πάντως θα κάνω τα παντά να κρατήσω αυτό τον άνθρωπο στην ζωή μου μου γεμίζει την ζωή με κάνει ευτυχισμένη μού δίνει δύναμη να αντιμετωπίσω τα προβλήματα περνάω τέλεια μαζί του και είναι ο μόνος που με έκανε να αρχίσω να ονειρεύομαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103935 από Guest83842 στις 28 Ιουνίου 2012, 2:56πμ

Guest83842

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 10/4/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Έγραψε:(beatiful heart@23 Ιουνίου 2012)
Σήμερα μιλήσαμε και τα ξαναβρήκαμε και αποφασίσαμε από κοινού και οι δύο να κάνουμε μια προσπάθεια ακόμα. είμαστε και οι δύο διατεθειμένοι να αλλάξουμε μπορεί να τα καταφέρουμε μπορεί όχι ο χρόνος θα δείξει τουλάχιστον θα ξέρουμε ότι προσπαθήσαμε δεν τα παρατήσαμε. τον αγαπάω πάρα πολύ και πιστεύω το ίδιο και αυτός . Όταν σ'αγαπάει ειλικρινά ένας άνθρωπος το καταλαβαίνεις το αισθάνεσαι . Εγώ πάντως θα κάνω τα παντά να κρατήσω αυτό τον άνθρωπο στην ζωή μου μου γεμίζει την ζωή με κάνει ευτυχισμένη μού δίνει δύναμη να αντιμετωπίσω τα προβλήματα περνάω τέλεια μαζί του και είναι ο μόνος που με έκανε να αρχίσω να ονειρεύομαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.


Και αυτό πρέπει να κάνεις ,υπάρχει αγάπη και έρωτας ανάμεσα σας και αυτο δεν πρέπει να χαλάσει.

Και για το οσα ειπες ο απο πανο που εφαγε ban είναι πολυ λαθος που σε κατακρίκαρε ετσι,προφανως ειναι μικρος.

Τεσπα θα ηθελα να πω οτι ολοι ανθρωποι ειμαστε λαθη καναμε και εχω ερθει στην θεση σου και ξερω πως ειναι,προσπαθησετε να αποδεχτειτε ο ενας τον αλλο με τα προβληματα του και τα λαθη σας ωστε η σχεσει σας να δεθει ποιο ευκολα!μην χασετε αυτο που έχετε κερδισει!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103941 από beatiful heart στις 28 Ιουνίου 2012, 8:41πμ

beatiful heart

μέλος από: 20/6/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση κοροίδια. Συζητήσαμε και αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε πάλι από την αρχή . Εγώ είχα όλη την καλή διάθεση όπωσ φαίνεται όχι και αυτός. Είχαμε κανονίσει προχτές μετά την δουλειά να συναντηθούμε και μισή ώρα πριν τελειώσει την δουλειά του με παίρνει τηλέφωνο και το ακυρώνει με την αιτιολογία ότι έχει δουλειά και δεν ξέρει τι ώρα θα τελειώσει. Μέχρι εδώ όλα καλά. Την ίδια στιγμή με παίρνει τηλέφωνο η κολλητή μου να συναντηθούμε και δίνουμε ραντεβού σε ένα μαγαζί. Το ωραίο μισή ώρα αργότερα αφότου έχω συναντηθεί με την φίλη μου και καθόμαστε έρχεται αυτός αγκαλία με μια άλλη κοπελιά. Τον αφήνω κάθεται και μετά από λίγο πηγαίνω και του λέω. Εμένα δεν έχει βρεθεί ακόμα άνθρωπος να με κοροιδέψει. Σας πληροφορώ δεν αντέδρασε καθόλου. Με πήρε χτες τηλέφωνο και μου είπε δήθεν ότι ήταν μια παλιά του φίλη και βγήκαν να τα πούνε. Φυσικά δεν τον πίστεψα και του είπα τέρμα μην με ξαναενοχήσει. Τώρα κατάλαβα γιατί πάντα είχε τόση πολύ δουλειά. Καλά πίστευε ότι ποτέ δεν θα το μάθαινα? Είμαι πάρα πολύ χάλια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login