Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είσαι μεσήλικας όταν έχεις συναντήσει τόσο πολύ κόσμο ώστε κάθε άνθρωπος που γνωρίζεις σου θυμίζει κάποιον άλλο.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Πρόβλημα ψυχολογίας

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #105607 από lolboi στις 19 Ιουλίου 2012, 11:35μμ

lolboi

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2011
μηνύματα: 136 αποδεκτές 0
Επισης δεν ξερω κατα ποσο σεβαστηκες ολες τις απαντησεις, εγω διακρινω σε καθε απαντηση που σου δωθηκε να την παιρνεις στραβα (και καλα σε βγαλανε τρελο), δεν ειναι ετσι ομως γιατι τα παιδια να βοηθησουν θελουν και αλωστε στο ψυχολογο θα μιλησεις για τα προβληματα σου για να ηρεμησεις και οχι γιατι εισαι τρελος ή σκιζοφρενης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106301 από freedome!!! στις 30 Ιουλίου 2012, 6:09μμ

freedome!!!

Εικονίδιο
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
δεν έχεις κανένα πρόβλημα!!!! απλά περνάς μία δύσκολη φάση και χρειάζεσαι λίγο ηρεμία!! το ότι είσαι διαφορετικός δε πάει να πει πως έχεις πρόβλημα!! το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αποδεχτείς τον εαυτο σου και να βρείς χρόνο για να χαλαρώσεις!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106397 από Echo Shape στις 01 Αυγούστου 2012, 2:55μμ

Echo Shape

μέλος από: 4/7/2012
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Έγραψε:(freedome!!!@30 Ιουλίου 2012)
δεν έχεις κανένα πρόβλημα!!!! απλά περνάς μία δύσκολη φάση και χρειάζεσαι λίγο ηρεμία!! το ότι είσαι διαφορετικός δε πάει να πει πως έχεις πρόβλημα!! το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αποδεχτείς τον εαυτο σου και να βρείς χρόνο για να χαλαρώσεις!!!


Δεν έχω κανένα πρόβλημα πάνω σε πιο πράγμα; Είμαι διαφορετικός σε τι; και τέλος να αποδεχτώ τον εαυτό μου ως προς;;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106428 από Vasilis13 στις 01 Αυγούστου 2012, 7:36μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Echo Shape@01 Αυγούστου 2012)
Έγραψε:(freedome!!!@30 Ιουλίου 2012)
δεν έχεις κανένα πρόβλημα!!!! απλά περνάς μία δύσκολη φάση και χρειάζεσαι λίγο ηρεμία!! το ότι είσαι διαφορετικός δε πάει να πει πως έχεις πρόβλημα!! το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αποδεχτείς τον εαυτο σου και να βρείς χρόνο για να χαλαρώσεις!!!


Δεν έχω κανένα πρόβλημα πάνω σε πιο πράγμα; Είμαι διαφορετικός σε τι; και τέλος να αποδεχτώ τον εαυτό μου ως προς;;;



δεν εχεις κανενα προβλημα πανω στην φυσιολογικη εκβαση της ζωης σου.Απλα καποια πραγματα που αρεσουν στον περισσοτερο κοσμο εσενα δεν σου αρεσουν και αυτο δεν ειναι προβλημα αφου ολοι εχουμε τετοια θεματα.Ασε που αν μας αρεσαν σε ολους τα ιδια τοτε ποιος ο λογος να ζουμε?και τελος πρεπει να αποδεχτεις τον ευατο σου οπως ειναι.Αν δεν σου αρεσει απλα προσπαθησε να τον αλλαξεις με το να εισαι σπιτι δεν καταφερνεις τιποτα.Παρε την κοπελα σου κανε της μια εκπληξη παντην καπου ρομαντικα δεν εννοω κανα ταξιδι αλλα κατι ρε παιδι μου...απλα ξεκολλα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106441 από Echo Shape στις 01 Αυγούστου 2012, 9:44μμ

Echo Shape

μέλος από: 4/7/2012
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Ναι αυτό προσπαθώ να καταλάβω... τι ακριβώς θεωτείται οταν λέτε πως δεν έχω κανένα πρόβλημα πάνω στην έκβαση της ζωής μου ;;;;

Τι προσπαθείτε να μου πείτε με το ότι κάποια πράγματα που αρέσουν στον περισσότερο κόσμο δεν αρέσουν σε εμένα ;;;;;

Να αλλάξω τι στον εαυτό μου;;;
Και ρωτάω ΞΑΝΑ λοιπόν! Ως προς το τι να αποδεχτώ τον εαυτό μου;;; Δεν μου λέτε συγκεκριμένα πράγματα και μιλάτε με συντεταγμένες!

Δεν εννοώ να μου ρίξετε κατεβατό απλά να διευκρινίσετε αυτά που λέτε!
Σε κάθε απάντηση κρύβεται και μια ερώτηση.

Πες ρε φίλε, αυτό, αυτό και αυτό τέλος απάντησης! Εκτός βέβαια αν εγώ είμαι ηλίθιος και δε γνωρίζω ελληνικά ώστε να καταλάβω τι εννοεί ο καθένας στην απάντηση του.



προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #106520 από Vasilis13 στις 02 Αυγούστου 2012, 2:37μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Έγραψε:(Echo Shape@01 Αυγούστου 2012)
Ναι αυτό προσπαθώ να καταλάβω... τι ακριβώς θεωτείται οταν λέτε πως δεν έχω κανένα πρόβλημα πάνω στην έκβαση της ζωής μου ;;;;

Τι προσπαθείτε να μου πείτε με το ότι κάποια πράγματα που αρέσουν στον περισσότερο κόσμο δεν αρέσουν σε εμένα ;;;;;

Να αλλάξω τι στον εαυτό μου;;;
Και ρωτάω ΞΑΝΑ λοιπόν! Ως προς το τι να αποδεχτώ τον εαυτό μου;;; Δεν μου λέτε συγκεκριμένα πράγματα και μιλάτε με συντεταγμένες!

Δεν εννοώ να μου ρίξετε κατεβατό απλά να διευκρινίσετε αυτά που λέτε!
Σε κάθε απάντηση κρύβεται και μια ερώτηση.

Πες ρε φίλε, αυτό, αυτό και αυτό τέλος απάντησης! Εκτός βέβαια αν εγώ είμαι ηλίθιος και δε γνωρίζω ελληνικά ώστε να καταλάβω τι εννοεί ο καθένας στην απάντηση του.






εννοω οτι τα προβληματα που εχεις μπορεις να τα ξεπερασεις αν δεν σκεφτεσαι αρνητικα για να συνεχισεις να ζεις φυσιολογικα.Αυτο που κανεις ειναι απλα να αυτοκαταστρεφεσαι.Σκεφτεσαι οτι μπορει να εισαι γκευ οτι δεν σου αρεσουν καποια πραγματα οπως στους περισσοτερους ανθρωπους πχ. η θαλασσα και νιωθεις οτι ντρεπονται οι αλλοι για σενα.Ρε συ γιωργο ξεκολλα...ελεος δηλαδη.Αποδεξου τον ευατο σου ως αυτο που εισαι ενα ατομο που μπορει να εχει καποια προβληματα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα σταματησει να ζει και θα κλειστει στο καβουκι του η προσπαθησε να κανεις κατι που δεν κανεις συνηθως για να ξεχαστεις...βγες λιγο εξω...ξανα πανε θαλασσα,στην τελικη δες και κανα γυναικιο κολαρακι δεν κανει κακο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106574 από Echo Shape στις 02 Αυγούστου 2012, 9:54μμ

Echo Shape

μέλος από: 4/7/2012
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Καταρχήν εκτιμώ πολύ το ενδιαφέρον που δείχνεις, όμως το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να ζω φυσιολογικά και δεν θα μπορέσω μάλλον ποτέ.

Νιώθω λες και είμαι σε δρόμο ο οποίος δεν τελειώνει ποτέ. Το ξέρω ότι αυτοκαταστρέφομαι και έχω καταστρέψει ήδη ένα αρκετά μεγάλο μέρος της ζωής μου και δυστυχώς τις επιλογές μια φορά τις κάνουμε...

Αποδέχεσαι κάτι που πρέπει να αποδεχτείς και που φυσικά θες, όταν λοιπόν αυτό σε ρίχνει κάτω το μόνο που κάνεις είναι να ρίχνεσαι ακόμα περισσότερο! Δέχομαι ότι υπάρχουν άτομα με άλλα και χειρότερα προβλήματα όμως αυτό που έχω εγώ καθορίζει τη ΖΩΗ μου ως το ΤΕΡΜΑ!

Κάτι τελευταίο το θέμα δεν είναι να ξεχαστώ, μόνο ο ύπνος το κάνε αυτό και επειδή λοιπόν δεν υπάρχουν λύσεις για όλα τα προβλήματα έχω να πω το εξής:

Ποιος ο λόγος να κάνω πράγματα τα οποία υποθετικά θα με κάνουν να νιώθω καλά;;; Ποιος ο λόγος να προσπαθήσω να ξεχαστώ με κάτι;;; Έτσι θα είναι η ζωή μου;;; πάντα θα βρίσκω κάτι να ξεχνιέμαι;;; Προσωπικά όλα τα άτομα που ξέρω έχουν άλλα προβλήματα και δεν συγκρίνονται με τα δικά μου ούτε στο ελάχιστο.

Με ανησυχεί πολύ το αύριο και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω, το μόνο που θα ήθελα είναι να μπορούσα να ξανα γεννηθώ από την αρχή τίποτα άλλο παρα μόνο αυτό που όμως δεν γίνεται.

Ας κλείσει το θέμα εδώ μιας και απ ότι κατάλαβα δεν με καλύπτει τίποτα απο τα όσα είπατε και επειδή είναι πρίξημο να είναι το θέμα μου πάντα ΠΡΩΤΟ θα το αφήσω να πάει στο διάλο.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106611 από Geiaaaa στις 03 Αυγούστου 2012, 10:51πμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Κοιτα φιλε μου ,το προβλημα σ ,απο οτι εχω δει και σε αλλα post σου,ειναι σαν εμμονη ....πιστευεις πως θα σε ταλαιπωρη ολη σ τη ζωη ...........αληθεια σ λεω πιστευω πως χρειαζεσε ψυχολογο.....ξερω θα μου το αρνηθεις ,αλλα θελω να το σκεφτεις λογικα και θα δεις πως εχω δικιο.......σε εναν ψυχολογο παει ο περισσοτερος κοσμος και χωρις προβληματα, δεν ειναι κακο.......και εξαλλου μια δοκιμη δεν θα εβλαπτε........
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login