Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φονιάδες των ψαριών, αργυροπελεκάνοι!
Δευτέρα, 29 Απριλίου

οταν σου κλεινουν ολους τους δρομους! ! !

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #105076 από kavourina1974 στις 12 Ιουλίου 2012, 11:00μμ

kavourina1974

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
τι κανετε οταν αγαπατε καποιον που προτιμαει τα ξεκολα,και τις δικτυακες σχεσεις?αν αυτος ο ανθρωπος σας βρισει/βλαστημησει,καταραστει,ενω του εχετε δωσει την ψυχη και τον εαυτο σας,τον εχετε βοηθησει,εχετε σχεδον πεθανει γι αυτον,και επειδη του ειπατε οτι δεν τον βλεπετε σαν αδερφικο φιλο,αλλα αλλιως και σας τραβαει Χ σας κατηγορει για ο λ α και σας απειλει και με αστυνομια,επειδη προσπαθειτε να τον κερδισετε τι κανετε?τετοιοι τυποι,υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν ποτε,και αν υπαρχει εστω και ενας τροπος,ποιος ειν αυτος?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105077 από PaizeiKanenasLO στις 12 Ιουλίου 2012, 11:07μμ

PaizeiKanenasLO

Εικονίδιο
μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 137 αποδεκτές 0
Αν μου εκανε εμενα καποιος αυτα που λεσ τον απρατω και παω για αλλα δεν αξιζει αν ασχολουμαι οσο και να με πωνεσει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105083 από Scandal στις 13 Ιουλίου 2012, 12:19πμ

Scandal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Θα τον παρατουσα γιατι τετοιοι ανθρωποι δεν αξιζουν.....επισης τεοιες συμπεριφορες δεν δικαιολογουνται........προχωρα παρακατω ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105087 από kavourina1974 στις 13 Ιουλίου 2012, 1:03πμ

kavourina1974

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
παιδια ευχαριστω πολυ.τα εγραψα και πιο αναλφικα στην κλημεντινη.αν θελετε,διαβαστε.:-)

Σημείωση moderator: Σου σβήσαμε το άλλο θέμα διότι έκανες άμεση (αν και ακούσια) διαφήμιση σε site γνωριμιών. Εκτός αυτού ο τίτλος που είχες βάλει τον έπινε άσχημα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105089 από Webmaster στις 13 Ιουλίου 2012, 1:25πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Δεν θ' αλλάξει. Και δεν θ'αλλάξει διότι αγνοείς το προφανές.

Όταν ένας άντρας απειλεί με αστυνομία, πάει να πει ότι του έχεις σπάσει τα νεύρα και έχει ξεπεράσει τα όρια της υπομονής του μαζί σου. Ανάποδα να κρεμαστείς δεν πρόκειται να σε γουστάρει, όσο προσπαθείς θα του σπας περισσότερο τα νεύρα και θα ξεφτιλίζεσαι και θα πικραίνεσαι εσύ.

Το θέμα σου έχει γίνει έμμονη ιδέα και είναι το ίδιο επίπονο και γι'αυτόν (αισθάνεται κάτι σαν ψυχικό βιασμό).

Πρώτον αυτό που πρέπει να καταλάβεις είναι ότι ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ. Απλώς επειδή (ελπίζω προσωρινά) δεν έχεις άλλες επιλογές, έχεις κολλήσει πάνω του και πιστεύεις ότι μαγικά αυτός θα σου λύσει όλα τα προβλήματα και θ' αναβαθμίσει τη ζωή σου.

Δεύτερον, αυτά που λένε και οι δυο οι παραπάνω είναι λάθος. Σε δικαιολογούν και σε επιβραβεύουν ως θύμα διότι δε διάβασαν προσεκτικά τι έγραψες. "Του έδωσα τον εαυτό μου, πεθαίνω γι' αυτόν" και τέτοια. Αυτά που έγραψες είναι συναισθηματική κακοποίηση που έχεις ασκήσει ΕΣΥ σ' αυτόν και αυτός ως λογικός άνθρωπος δεν ανέχτηκε κάτι τέτοιο. Σου λέει ο άνθρωπος, αυτά θα τραβάω στην υπόλοιπη ζωή μου; Και έφυγε και σ' άφησε κι εσύ δεν μπορείς να το χωνέψεις.

Σου έχω δύο νέα που βασικά τα ξέρεις και η ίδια αλλά δεν τολμάς να τα παραδεχτείς. Και μια συμβουλή.

Τα νέα είναι:

1. Δεν θα γυρίσει Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. Παρεκτός κι αν τον ξεγελάσεις ότι και καλά άλλαξες. Αλλά και να ξαναγυρίσει, δεν πρόκειται να κρατήσει πολύ.

2. Αν συνεχίσεις να προσπαθείς θα κάνει (και δικαίως) ασφαλιστικά μέτρα εναντίον σου. Δεν είναι έπαθλο να τον κερδίσεις αλλά άνθρωπος και μάλιστα αγανακτισμένος.

Η συμβουλή:

Δεν είναι ούτε ντροπή ούτε κακό να ζητήσεις τη βοήθεια κάποιου έμπειρου ειδικού, ώστε να ξεπεράσεις την κρίση αυτή της ζωής σου.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105098 από kavourina1974 στις 13 Ιουλίου 2012, 4:33πμ

kavourina1974

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
εισαι αναγωγος!η προδομενη και παρατημενη ειμαι Ε Γ Ω!αλλα εσυ και οι περισσοτεροι νεοελληνες ειστε αλητες.τιποτ αλλο.ουστ!εσεις χαλατε την κοινωνια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105100 από Noir Désir στις 13 Ιουλίου 2012, 7:37πμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Κοιτα, δε ξερω για τα υπολοιπα δηλ. για το αν εισαι προδομενη και τετοια, αλλα για το θεμα με τα περιοριστικα μετρα εχει δικιο..τουλαχιστον και γω μολις ειδα το ποστ σ, ασχετα με το τι αλλο θα εγραφα, αυτο θα το σχολιαζα.. Δηλαδη σκεψου το και λογικα..για να μπορεσει να βαλει περιοριστικα μετρα εναντιον σου πρπει να χει καποια στοιχεια που τον αναγκαζουν, ετσι δν ειναι; Το να διεκδικεις καποιον απεχει πολυ απο το να τον αναγκαζεις να φτανει σ'αυτο το σημειο, δηλαδη και μονο που εφτασε σ'αυτη τη λυση για να σε κραταει μακρυα απο τη ζωη του (ασχετα με το χαρακτηρα του), σημαινει οτι δεν εχεις σεβαστει καθε αλλη αρνηση του. Γιατι ο,τι χαρακτηρα και να χει, απ'τον ελεεινο που περιγραφεις (και δεν το αμφισβητω αυτη τη στιγμη) μεχρι τον καλυτερο, εχει καθε δικαιωμα να μη σε θελει στη ζωη του. Και οσο και αν σε ποναει, εσυ εισαι υποχρεωμενη να το δεχτεις, ειδικα αν τον αγαπας οσο λες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105121 από kavourina1974 στις 13 Ιουλίου 2012, 2:36μμ

kavourina1974

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
δεν εκανε κ α ν ε ν α μετρο εναντιον μου!πως σου ηρθε αυτο?ειπε θα παει αστυνομια αλλα δεν πηγε γιατι μεχρι και ο κολητος του του ειπε οτι δεν παει για υπερασπιση,γιατι τα βρισκει παραλογα αυτα που κανει εναντιον μου!επισης,το δικιο σε αυτη την ιστορια το εχω Ε Γ Ω! ! !αυτος ειναι ε ν τ ε λ ω ς παραλογος,γιατι εναμιση χρονο με επαιρνε τηλ καθε ξημερωμα ακομα και νυσταγμενος,και μιλαγαμε 3 ωρες,μου χε πει 2 φορες γιατι να μην εισαι πιο μικρη,ειχαμε συμφωνησει οτι μοιαζουμε σε ολα,οταν δεν εδινα σημεια ζωης με εψαχνε ολη μερα και στο ιντερνετ και στο τηλ,και στο τελος,μου κοπαναει ξαφνικα,οτι εγω φταιω αμα χωριζει,οτι εγω ειμαι το ψυχακι,και οτι ποτε δε με ειδε ερωτικα,μονο σαν αδερφη,και επειδη προσπαθησα και να το συζητησω μαζι του,αν θες να ξερεις,οταν τον ρωτησα γιατι δε μπορει να με ερωτευτει,η απαντηση ητανε "δεν ξερω"!και οτι εγω φταιω που τον εβλεπα αλλιως και οχι σαν αδερφο μου,με διαολοστειλε,και εβαλε και τις αλλες να μου επιτεθουν!αν αυτο το βρισκεις νορμαλ,οκ,τι να πω!τα δικαιωματα μου τα εδωσε Α Υ Τ Ο Σ και μαλιστα Ο Λ Α!Δ Ε Ν τα πηρα απο μονη μου,ενταξει?αρα δικαιουμαι πολλα,γιατι εγω δ ε ν ειμαι αποτσιγαρο,με καπνισε και με πεταξε στον καδο οκ?εχω και εγω ψυχη ε π ι τ ε λ ο υ ς!ουφ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105122 από kavourina1974 στις 13 Ιουλίου 2012, 2:53μμ

kavourina1974

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
α!και κατι ακομα.εγω του το χα πει κιολας απο περυσι,οτι ο χαρακτηρας μου ειν αυτος,του χα πει ολο το παρελθον μου,και πως σκεφτομαι,και πως νιωθω,και παρολα αυτα,συνεχιζε να ερχεται πιο κοντα,και να με αφηνει και εμενα,και μαλιστα μια φορα μου χε πει επι λεξη"δεν σε αφηνω με τιποτα"!ε,κατα τη γνωμη σου,ποιος φταιει στην τελικη,εγω ή αυτος?δε μπορει να τα θελετε ολα δικα σας.δεν εχει κανενα δικαιωμα να κανει τον αλλο να λιωνει γι αυτον,να τα δινει ο λ α και μετα με το ετσι θελω να τραβαει χ και να βλαστημαει κι απο πανω και να χει και την απαιτηση να μην τον ενοχλεις!ε ελεος πια! !
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105131 από dark4 στις 13 Ιουλίου 2012, 4:10μμ

dark4

μέλος από: 29/8/2010
μηνύματα: 225 αποδεκτές 0
Το θέμα δεν είναι ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο λες και είναι κανένας διαγωνισμός. Το θέμα είναι ότι δεν σε θέλει και πρέπει να το δεχτείς όσο κι αν σε πονάει. Δικαίωμα του είναι, δεν μπορείς να τον αναγκάσεις να νοιώθει πράγματα για σένα ή να είναι μαζί σου χωρίς να θέλει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login