Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Είμαι τόσο ηθικό στοιχείο που ακόμα και όταν αυτοϊκανοποιούμαι διαβάζω το 'Προς την Νίκην'! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Εμαθαν οτι καπνιζω...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #107775 από Vasilis13 στις 22 Αυγούστου 2012, 9:11πμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
εγινε και αυτο...ελεγα να γινει γρηγορα για να ειμαι ανετος...

λοιπον εχθες το βραδυ η μανα μου βρικε το Καπνοστασιο μου...ενα πολυ ωραιος μερος στο δωματιο μου που εχει μεσα οτι καπνο θες και οτι χαρτακια κλπ θες...γυρισα σπιτι το βραδυ και της ειπα οτι θα παω στον Κοτσιρα την αλλη πεμπτη που παιζει σε μια διπλανη πολη και μου λεει το επικο "τον ειδα περυσι μονο Το Τσιγαρο ειπε ωραια...ειναι και επικαιρο"...δεν ειπα τιποτα...σημερα το πρωι μπαινει 8 το πρωι(!!!) και με ξυπναει και μου λεει "καπνιζεις?" λεω οχι γιατι?και μου βγαζει ολους τους καπνους κλπ φατσα φορα...δεν ειπε τιποτα αλλα ειμαι σιγουρος οτι καποια στιγμη μεσα στην μερα θα μου μιλησει...

κανας τροπος να ελαφρυνω την θεση μου??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107785 από kalakalatom@@to στις 22 Αυγούστου 2012, 1:10μμ

kalakalatom@@to

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2011
μηνύματα: 367 αποδεκτές 0
αμα καπνιζουν οι γονεις σου μπορεις να τους πεις πχ οτι εσεις δεν μπορειτε να μου πειτε τιποτα γτ και εσεις καπνιζετε .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107790 από Spesial parts * στις 22 Αυγούστου 2012, 1:46μμ

Spesial parts *

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/8/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Και εγώ αυτό τους ήπα..οτι απο την στιγμή που καπνίζουν αυτοί δν μπορούν να με πούν τπτ εμένα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107791 από dhmhtrhs8 στις 22 Αυγούστου 2012, 1:56μμ

dhmhtrhs8

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2012
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0
να σταματησεις να καπνιζεις!

το πιο ευκολο και καλο για τον ευατο σου που μπορεις να κανεις ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107818 από Aritos στις 22 Αυγούστου 2012, 4:22μμ

Aritos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/2/2012
μηνύματα: 172 αποδεκτές 0
Έλεος να πει στους γονείς του ότι και εσείς καπνίζεται.Δεν φτάνει που θα του τα ψάλλουν για το καλό του θα τους την πει και από πάνω?Όχι θα σκύψεις το κεφάλι και θα ακούς χωρίς να μιλάς αυτά που θα σου πουν.Ακόμα και η μεγαλύτερη καπνίστρια να ταν η μάνα του οφείλει να το προστατέψει για το καλό του για να γίνει σαν και εκείνη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107825 από dhmhtrhs8 στις 22 Αυγούστου 2012, 6:14μμ

dhmhtrhs8

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2012
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0
^ φιλε πώς είσαι ΤΟΣΟ σίγουρος ότι καπνίζουν οι γονείς του;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107827 από Geiaaaa στις 22 Αυγούστου 2012, 6:22μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Κοψε το καπνισμα ,δεν κερδιζεις τιποτα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107833 από Vasilis13 στις 22 Αυγούστου 2012, 7:08μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για τις απαντησεις...αρχικα και οι 2 μου γονεις καπνιζαν για πολυ καιρο αλλα το εχουν κοψει εδω και 4-5 χρονακια.Το να το κοψω ειναι δυσκολο το εχουμε ξαναπει 100 φορες...δεν γινεται εγω να κοψω το τσιγαρο και καθε μερα να βλεπω τους φιλους μου να καπνιζουν...ειναι ακατορθοτο...αφηστε το αυτο...πως να ελαφρυνω την θεση μου περα απο το "και εσεις καπνιζατε"...τωρα ρε Αριτε να σκυψω το κεφαλι και να ακουω δεν γινεται...εκει ειναι που αν με δουν ετσι θα αρχισουν να μου τα ψελνουν μεχρι και για το κατουριμα που εριξα στο καδο σκουπιδιων στην 1η δημοτικου...φοβουνται να μου τα χωνουν πολυ γιατι αν τα παρω γινεται ψιλοχαμος...:S
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #107844 από Noir Désir στις 22 Αυγούστου 2012, 7:56μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Βασικά πες τους την αλήθεια..ότι και συ καταλαβαίνεις ότι είναι βλακεία που το ξεκίνησες, ότι ξέρεις τις επιπτώσεις στην υγεία σου, ότι δεν το κάνεις για μαγκιά και ότι έχεις προσπαθήσεις να το κόψεις αλλά δεν μπορείς. Μην αρχίσεις την "επίθεση" τύπου "και σεις καπνίζατε", απλά να είσαι ήρεμος και να τους εξηγήσεις ότι θες να το κόψεις κλπ.. λογικά πράγματα, δε χρειάζονται υπερβολές..δεν είσαι 5 χρονών να μην ξέρεις πως κάνει κακό στη υγεία ούτε χαζός είσαι να νομίζεις ότι είναι μαγκιά..οπότε ότι και να σου πουν πες ότι το ξέρεις ήδη.. στην τελική αφού κ αυτοί κάποτε ήταν στη θέση σου, μπορεί να σε βοηθήσουν κιόλας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107845 από Vasilis13 στις 22 Αυγούστου 2012, 8:12μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Noir Désir@22 Αυγούστου 2012)
Βασικά πες τους την αλήθεια..ότι και συ καταλαβαίνεις ότι είναι βλακεία που το ξεκίνησες, ότι ξέρεις τις επιπτώσεις στην υγεία σου, ότι δεν το κάνεις για μαγκιά και ότι έχεις προσπαθήσεις να το κόψεις αλλά δεν μπορείς. Μην αρχίσεις την "επίθεση" τύπου "και σεις καπνίζατε", απλά να είσαι ήρεμος και να τους εξηγήσεις ότι θες να το κόψεις κλπ.. λογικά πράγματα, δε χρειάζονται υπερβολές..δεν είσαι 5 χρονών να μην ξέρεις πως κάνει κακό στη υγεία ούτε χαζός είσαι να νομίζεις ότι είναι μαγκιά..οπότε ότι και να σου πουν πες ότι το ξέρεις ήδη.. στην τελική αφού κ αυτοί κάποτε ήταν στη θέση σου, μπορεί να σε βοηθήσουν κιόλας.


ναι αυτο ειναι το καλυτερο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login