Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Όταν σου λένε "Θα το σκεφτώ" ή δεν ξέρουν την απάντηση ή η απάντηση είναι όχι.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Εμαθαν οτι καπνιζω...

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #108098 από Vasilis13 στις 26 Αυγούστου 2012, 5:13μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(M1k3y@26 Αυγούστου 2012)
Έγραψε:(Vasilis13@22 Αυγούστου 2012)
Το να το κοψω ειναι δυσκολο το εχουμε ξαναπει 100 φορες...δεν γινεται εγω να κοψω το τσιγαρο και καθε μερα να βλεπω τους φιλους μου να καπνιζουν...ειναι ακατορθοτο

Τι μαλακίες είν' αυτές, κι εμένα σχεδόν όλη μου η παρέα (10 άτομα) καπνίζει και εγώ δεν το έχω βάλει στο στόμα μου ποτέ (3 χρόνια είμαστε μαζί). Ακόμη και μεθυσμένος να είμαι, και να λέω από μέσα μου "δεν πάει στο διάολο, ας κάνω κι εγώ καμιά τζουρίτσα", πάλι μπορώ και συγκρατιέμαι γιατί ξέρω ότι είναι μαλακία, βρωμάει, και δεν προσφέρει τίποτα (ούτε καν κεφάλι, όπως το ποτό).

Γι' αυτό άσε τα "ακατόρθωτο" κατά μέρος και αποφάσισε: Αν θες να καπνίζεις, κάπνιζε. Αν δε θες όμως, και θέλεις να το κόψεις, καμιά παρέα δεν μπορεί να σε υποχρεώνει να καταστρέφεις την υγεία σου και τις σχέσεις με την οικογένειά σου. Αν δε μπορούν να το σεβαστούν αυτό, καλύτερα να ξεκόψεις από αυτούς. Στη δική μου παρέα τα έχουμε ξεκαθαρισμένα: Δεν υποχρεώνω κανέναν να μη καπνίζει (εκτός φυσικά αν πνίγομαι από τον καπνό), και δεν με υποχρεώνει κανένας να ξεκινήσω το κάπνισμα. Τελεία και παύλα.


μαγκα μου δεν καταλαβες καλα...δεν με υποχρεωνουν...πριν αρχισω τους εβριζα και τους πετουσα τα πακετα στο ποταμι μεχρι που το αρχισα...Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καθομαστε για καφε και να τους βλεπω να καπνιζουν και εγω να προσπαθω να μην τους κοιταω...εκει ειναι το δυσκολο.Ο μονος τροπος να το κοψω ειναι να το κοψουμε ολοι μαζι αλλα οταν τους το ειπα ειπαν οχι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108099 από M1k3y στις 26 Αυγούστου 2012, 6:00μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Vasilis13@26 Αυγούστου 2012)
μαγκα μου δεν καταλαβες καλα...δεν με υποχρεωνουν...πριν αρχισω τους εβριζα και τους πετουσα τα πακετα στο ποταμι μεχρι που το αρχισα...Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καθομαστε για καφε και να τους βλεπω να καπνιζουν και εγω να προσπαθω να μην τους κοιταω...εκει ειναι το δυσκολο.Ο μονος τροπος να το κοψω ειναι να το κοψουμε ολοι μαζι αλλα οταν τους το ειπα ειπαν οχι...

Τι θα πει να προσπαθείς να μη τους κοιτάς; Απλώς μη καπνίζεις. Πού είναι το δύσκολο; Αν δεν ξέρεις τι να κάνεις με τα χέρια σου, πάρε ένα κομπολόι και παίζε.

Εν πάση περιπτώσει, φέρσου σαν σοβαρό άτομο. Αυτοί μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν στη ζωή τους και εσύ μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις στη δική σου. Και μη μου λες "δε με υποχρεώνουν". Εφόσον δεν μπορείς να το κόψεις αν δε το κόψει και η παρέα σου, είναι σαν να σε υποχρεώνουν να καπνίζεις, και το ξέρεις καλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108114 από Τέλης στις 26 Αυγούστου 2012, 9:44μμ

Τέλης

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/8/2012
μηνύματα: 75 αποδεκτές 0
Πραγματικά όσοι καπνίζετε πώς το αντέχετε?.Εγώ το μυρίζω και αλλάζω δωμάτιο όταν καπνίζει ο πατέρας μου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108128 από M1k3y στις 27 Αυγούστου 2012, 4:06πμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Τέλης@26 Αυγούστου 2012)
Πραγματικά όσοι καπνίζετε πώς το αντέχετε?.Εγώ το μυρίζω και αλλάζω δωμάτιο όταν καπνίζει ο πατέρας μου

Είναι πολύ απλό. Η νικοτίνη που περιέχει ο καπνός είναι ήπιο ναρκωτικό. Δηλαδή, άπαξ και καπνίσεις 5-10 φορές, μετά είτε αρχίζει να σου αρέσει, είτε λες "ε, τελικά δεν είναι και τόσο απαίσιο" και ξεχνάς αυτά που έλεγες πριν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108129 από Vasilis13 στις 27 Αυγούστου 2012, 12:41μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(M1k3y@26 Αυγούστου 2012)
Έγραψε:(Vasilis13@26 Αυγούστου 2012)
μαγκα μου δεν καταλαβες καλα...δεν με υποχρεωνουν...πριν αρχισω τους εβριζα και τους πετουσα τα πακετα στο ποταμι μεχρι που το αρχισα...Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καθομαστε για καφε και να τους βλεπω να καπνιζουν και εγω να προσπαθω να μην τους κοιταω...εκει ειναι το δυσκολο.Ο μονος τροπος να το κοψω ειναι να το κοψουμε ολοι μαζι αλλα οταν τους το ειπα ειπαν οχι...

Τι θα πει να προσπαθείς να μη τους κοιτάς; Απλώς μη καπνίζεις. Πού είναι το δύσκολο; Αν δεν ξέρεις τι να κάνεις με τα χέρια σου, πάρε ένα κομπολόι και παίζε.

Εν πάση περιπτώσει, φέρσου σαν σοβαρό άτομο. Αυτοί μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν στη ζωή τους και εσύ μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις στη δική σου. Και μη μου λες "δε με υποχρεώνουν". Εφόσον δεν μπορείς να το κόψεις αν δε το κόψει και η παρέα σου, είναι σαν να σε υποχρεώνουν να καπνίζεις, και το ξέρεις καλά.


ρε αγορινα μου ισα ισα επειδη εγω καπνιζω πιο λιγο καιρο απο ολους μου λενε κοψτο οσο ειναι καιρος γιατι μετα δεν θα προλαβαινεις...το θεμα ειναι οτι αν δεν καπνισω μια μερα μετα εξω απο το σπιτι θα βγαινουν ντουμανια
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108133 από M1k3y στις 27 Αυγούστου 2012, 2:08μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Vasilis13@27 Αυγούστου 2012)
ρε αγορινα μου ισα ισα επειδη εγω καπνιζω πιο λιγο καιρο απο ολους μου λενε κοψτο οσο ειναι καιρος γιατι μετα δεν θα προλαβαινεις...το θεμα ειναι οτι αν δεν καπνισω μια μερα μετα εξω απο το σπιτι θα βγαινουν ντουμανια

Άρα είσαι εθισμένος, και πρέπει να ζητήσεις βοήθεια από έναν ειδικό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111282 από thaumastis στις 18 Οκτωβρίου 2012, 1:06πμ

thaumastis

Εικονίδιο
μέλος από: 15/10/2012
μηνύματα: 67 αποδεκτές 0
Έγραψε:(M1k3y@27 Αυγούστου 2012)
Έγραψε:(Vasilis13@27 Αυγούστου 2012)
ρε αγορινα μου ισα ισα επειδη εγω καπνιζω πιο λιγο καιρο απο ολους μου λενε κοψτο οσο ειναι καιρος γιατι μετα δεν θα προλαβαινεις...το θεμα ειναι οτι αν δεν καπνισω μια μερα μετα εξω απο το σπιτι θα βγαινουν ντουμανια

Άρα είσαι εθισμένος, και πρέπει να ζητήσεις βοήθεια από έναν ειδικό.


αραξε ρε που τα παιρνεις και στο κρανος.Αμεσως να πεις αρα εισαι εθισμενος...ζητα βοηθεια.Εσεις οι και-καλα αντικαπνιστες ειστε οι χειροτεροι ρε παραπανω προβληματα δημιουργητε με τισ κωλοιδιοτροπιες σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login