Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που οι παπάδες καταριόντουσαν με λύσσα την τηλεόραση ως σατανική. Τώρα όλοι τρέχουν σαν μαϊντανοί στα κανάλια.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

δυσκολια ευρεσης συντροφου

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #113168 από Doing στις 26 Νοεμβρίου 2012, 11:45μμ

Doing

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/11/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
εχω αυτο το προβλημα με τις κοπελες. δεν ενδιαφερονται για μενα. συνηθως περναω απαρατηρητος. και ζηλευω που ολοι εχουν καποια για συντροφο ενω εγω οχι. ειμαι μονος, ανεργος και χωρις λεφτα. ενω ολες φαινεται πως καθονται σ'αυτους που τις βγαζουν εξω και καλοπερνανε, εγω δεν εχω αυτη την ικανοτητα. δεν εχω ουτε δικο μου χωρο να φερω καμια. και δε ξερω τι να κανω. καθομαι ολη μερα μονος και κοντευω να τρελαθω. δεν εχω παρεες να μου γνωρισουν καποια που ψαχνεται. προσπαθω να γινω κοινωνικος αλλα ετσι στα καλα καθουμενα δε ξεκιναει κανεις να σου μιλησει. ψαχνω κι εδω στο διαδικτυο μπας και μου δωσουν λιγη σημασια. ξερετε καποιο καλο dating site που να ψαχνονται πραγματικα για γνωριμιες και να μη κοροϊδευουν το κοσμο? δοκιμασα τη τυχη μου στο facebook.com μα ολοι γνωριζονται ηδη. δοκιμασα και στο zoo.gr μα μονο gay εχει μεσα και δε θελω να παω με αλλον αντρα. δε ξερω τι να κανω, που μαζευονται ολες οι ελευθερες; σας παρακαλω πειτε μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113206 από Kathrine_R στις 27 Νοεμβρίου 2012, 5:45μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Doing αρχικά θεωρώ πως σε καταρακόνει το γεγονός οτι δεν έχεις δουλεία στα dating sites σορρυ που στο λέω αλλά μόνο περιέργα άτομα θα βρείς ακόμη για να μην τρελαθείς κάνε δραστηριότητες δεν είναι ανάγκη να κοστίζουν βγες για τρέξιμο ή περπάτημα .Κανονίστε με τους φίλους να δείτε μια ταινία στο σπίτι κάποιου ,γενικότερα γέμισε τον χρόνο σου κάπως .Τέλως είναι λάθος να ψάχνεις για κάποια αν είναι να έρθει κάτι θα έρθει χωρίς να το προσπαθείς και πολύ απλά μην κάθεσαι όλη μέρα μεσα στο σπίτι θα τα παίξεις ....Δεν γνωρίζω κάποιο στέκι με ελεύθερες :P ΌΠΟΥ ΠΑΕΙ όλος ο κόσμος πάνε και τα άτομα που είναι single σε μπαρ ,κλαμπ,καφετέριες κτλ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113208 από Doing στις 27 Νοεμβρίου 2012, 6:16μμ

Doing

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/11/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
ευχαριστω για την απαντηση. ειμαι σε ηλικια που θα επρεπε να εχω καποια δουλεια. αλλα ειναι ο καιρος δυσκολος λογο κρισης γι'αυτο κι ο κοσμος αυτοκτονει. κι εγω δεν ειμαι στα καλυτερα μου ψυχολογικα, δε βλεπω μελλον, δε νοιαζεται κανεις και ειδικα καμια. δεν ουτε εχω φιλους οπως ειπα, ολη η μερα καθε μερα ειναι αδεια. και κοντευω να τρελαθω απο τη μοναξια. τρεξιμο ή περπατημα οκ το κανω και μονος, αν και τωρα ειναι και το κρυο. ασε που δε νομιζω να μου μιλησει κανεις ετσι ενω με βλεπει να τρεχω. δε ξερω τι αλλο να κανω. για να πας σε κλαμπακια και καφετεριες θελει λεφτα. κι ολοι πηγαινουν με τις παρεες τους. και γνωριζονται μεταξυ τους. οπως κανουν και στο facebook δηλαδη. εγω μονος μου ξεμπαρκος ποιος να μου μιλησει στα καλα καθουμενα και γιατι? δε ξερω τι εχουνε παθει οι κοπελες, παλιοτερα εκανα ευκολοτερα γνωριμιες. τωρα φαινονται ολες ψυχρες κι αποτομες. καθολου προθυμες. λες και δεν ενδιαφερονται. ουτε λεφτα να παω με πορνη δεν εχω. και οπου λεω το προβλημα μου, μου λενε να κανω υπομονη. και για το θεμα εργασιας και για το θεμα σχεσης. αλλα ποσο να αντεξεις μονος? δε ξερω που αλλου να απευθυνθω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113217 από chuck norris στις 27 Νοεμβρίου 2012, 8:40μμ

chuck norris

μέλος από: 21/6/2011
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Φίλε, μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω κάπως πίσω από την οθόνη μα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου δώσω κάποιες συμβουλές.

Να ξέρεις ότι η ζωή είναι ένας ΜΕΑΝΔΡΟΣ… τα πάνω έρχονται κάτω εκεί που δεν το περιμένεις! Δεν μπορείς να κάτσεις στο σπιτάκι σου και να μην κάνεις τίποτα… πρέπει να βρεις κάποιες ενασχολήσεις, όπου θα σου δοθεί η ευκαιρία να γνωρίσεις άλλους ανθρώπους, να κάνεις φίλους και φίλες, Αλλά το κυριότερο αυτές οι ενασχολήσεις θα σε κάνουν να ξεχνάς τα προβλήματα σου! Δεν ξέρω με τι ασχολείσαι αλλά λίγο τροχαδάκι στο πάρκο , λίγη γυμναστική , αν σου αρέσει η μουσική μια κιθάρα (έστω και αν δεν σε βοηθήσει στις γνωριμίες). Βγαίνε για περπάτημα έστω και Μόνος… δεν ξέρεις ποτέ τη σου επιφυλάσσει η ζωή(μια τυχαία γνωριμία π.χ).

Όσο για το θέμα της δουλειάς,νομίζω πως το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθείς συνεχώς, αλλά δυστυχώς δεν εξαρτάτε από εσένα. Ξέρω, ακούω, βλέπω και κατανοώ πως η κατάσταση σου όχι μόνο εσένα αλλά και σε πολλούς άλλους ανθρώπους είναι παρόμοια!
Όσο για το θέμα των σχέσεων, πάλι καλύπτετε με το να βρεις μια ενασχόληση όπου θα γνωρίσεις άτομα. ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. Και sites για γνωριμίες Μην ασχολείσαι παλληκάρι μου… Βγες έξω ΖΗΣΕ, γιατί η φτώχια θέλει καλοπέραση (και τρέλα)! Όσο για τις σκέψεις για αυτοκτονία να ξέρεις ότι ΔΕΝ ΛΥΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. Αντίθετος ρίχνεις το επίπεδο της αξιοπρέπειας σου μόνο που το σκέφτεσαι .


Ειλικρινά ελπίζω να βοήθησα… Κάνε πράξεις και μην μένεις στα λόγια (θα θα θα…). Σου εύχομαι από καρδίας τα καλύτερα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113235 από Doing στις 27 Νοεμβρίου 2012, 10:28μμ

Doing

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/11/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
ευχαριστω κι εσενα για την απαντηση. αλλα δεν θελω να καθομαι σπιτακι μου. δεν ειναι αυτο το προβλημα μου, αλλα η μοναξια. γι'αυτο ψαχνω και μια κοπελα, να ειμαστε μαζι, να καλυπτουμε τις αναγκες μας, και να κυκλοφορω περισσοτερο. ομως οταν δεν υπαρχουν λεφτα πως θα γινει? να βγαινω μονος μου να κοιταζω τους περαστικους? για να παω σε μαγαζια χρειαζονται λεφτα. για να παω οπουδηποτε χρειαζονται λεφτα. για να κανεις το οτιδηποτε χρειαζονται λεφτα. το ν'αρχισω να τρεχω καθε μερα ολη μερα δε το λες ενασχοληση. μια-δυο ωριτσες για γυμναστικη οκ. αλλα και μ'αυτο δεν αλλαζει κατι. λες να ενδιαφερθουν ξαφνικα οι κοπελες για τον τρελο που τρεχει μεστο κρυο και τη βροχη? το θεμα της δουλειας ειναι χειροτερο απ'οτι φαινεται. γι'αυτο κι εχει αυτοκτονησει τοσος κοσμος. και το επιπεδο της αξιοπρεπειας ειναι ηδη πεσμενο οταν ζουμε μεστη φτωχεια. που δε το λες ζωη αυτο το πραμα αλλα επιβιωση. πως να ζησεις οταν δεν υπαρχουν λεφτα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113237 από KwnstantinosS στις 27 Νοεμβρίου 2012, 10:33μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Παιδια ισως φανει παραλογο αλλα ειναι τοσο δυσκολο να βρεις δουλεια??/.....ειμαι απο επαρχεια βασικα και μ φαινεται υπερβολικα ευκολα να βρεις δουλεια ...εστω και σε χωραφια...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113245 από Doing στις 27 Νοεμβρίου 2012, 11:22μμ

Doing

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/11/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
κοντευουν τους 3500 οι ελληνες που εχουν αυτοκτονισει, μπορει να ειναι και παραπανω. λες να το καναν επειδη βαριουνται να δουλεψουν στα χωραφια? κατανοω οτι μενεις επαρχεια και ισως δε σου φαινονται τοσο τραγικα τα πραγματα γιατι δεν τα ζεις αλλα μονο τα ακους. ριξε μια ματια σε κανα ενημερωτικο site καλυτερα κι οχι τη τηλεοραση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113247 από KwnstantinosS στις 27 Νοεμβρίου 2012, 11:30μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
παντως φιλε στα χωραφια υπαρχουν δουλειες να μην λεμε και οτι θελουμε σ λεω εγω που εχουμε αρκετα στρεμματα χωραφια και ξερω .....μονο αλβανοι δουλευουν γιατι οι ελληναρες που ειναι εδω θεωρουν "κατωτερες" αυτες τις δουλειες......παντως εχουν αρχισει να δουλευουν και ελληνες...αλλα και παλι εδω στα χωραφια δεν υπαρχει ανεργια.....το μονο που δεν ειναι ωραιο ειναι να εχει ο αλλος πτυχιο και να καταντησει να δουλευει για 35 € μεροκαματο ενω σπουδαζε τοσα χρονια για κατι καλο....εν κατακλειδι δεν ειναι οτι δεν μπορεις να βρεις δουλεια ειναι οτι "δεν θελεις".....σκεψου το λιγο κατα ποιον τροπο στο λεω.....αν ηθελες πραγματικα θα εκανες τα παντα.....και αυτοι που λες συνεχεια οτι αυτοκτονουν ειναι καποιοι ανθρωποι που δεν εχουν προσπαθησει καθολου στην ζωη για τιποτα....περιμενουν να βρουνε μια ευκολη δουλιτσα να βολευτουν ....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113250 από Doing στις 27 Νοεμβρίου 2012, 11:44μμ

Doing

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/11/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
το τελευταιο φιλε ειναι μεγαλη προσβολη, γιατι δε μπορεις να ξερεις τα προβληματα που αντιμετωπιζαν 3500 ανθρωποι που αυτοκτονισαν. εγω Αθηνα μενω, εδω περα δεν υπαρχουν χωραφια, οποτε καταλαβαινεις πως δεν ειναι θεμα οτι σνομπαρω αυτη τη δουλεια, απλα δεν εχω επιλογη. ουτε υπογειο δε μου περισσευουν τα λεφτα να παω να νοικιασω, να μενω μακρια απ'τους γονεις. αλλα ακομα κι αν μπορουσα να εχω χωραφια, παλι αυτα που βγαζεις εκει ειναι ψιχουλα, γι'αυτο παιρνουν αλλοδαπους. τελως παντων για να μη χαλαμε το θεμα αν θες ανοιξε αλλο να γινει εκει κουβεντα περι ανεργιας. εγω αυτο το ανοιξα επειδη ειμαι μονος και δυσκολευομαι με τις κοπελες. μπας και μου δωσουν καμια συμβουλη. γιατι εχουν καταντησει κι αυτες πλεον να ειναι απομακρες τελειως. ο κοσμος στην Αθηνα τουλαχιστον -κι εγω μεσα- δεν ειναι καλα, και τα χωραφια σιγουρα δεν ειναι η λυση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113251 από KwnstantinosS στις 27 Νοεμβρίου 2012, 11:52μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
ενταξει συγνωμη για αυτο που ειπα για τις αυτοκρονιες ,εχεις δικιο.....παντως να ξερεις το λαθος σ σε ολα τα θεματα(πχ.δουλεια ,σχεση κτλ) ειναι η λαθος νοοτροπια για τη ζωη.....αντι να βγαινεις οσο μπορεις βεβαια ,να προσπαθησεις να βρεις μια δουλεια ,εστω και καθαριστης ,να βγεις εξω να κανεις μια βολτα μηπως βρεις καποιον φιλο ή καποια κοπελα για σχεση.....εσυ καθεσαι σε μια οθονη και γινεσαι μοιρολάτρης.....απραγος να κανεις κατι και μιλας για θανατους 20 χρονων παιδι.......ενταξει δεν λεω εχουμε κριση ,ειναι δυσκολα ολα αυτα αλλα ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ !!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login