Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ελευθέριος Παγκανινάκης να ζωγραφίζει την Υπερμάχω με μπουζούκι, βιολί και λαϊκή κομπανία
Πέμπτη, 25 Απριλίου

φοβάμαι Να κοιμηθώ

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #119574 από Stavroula18 στις 13 Απριλίου 2013, 4:14πμ

Stavroula18

Εικονίδιο
μέλος από: 13/4/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
με λενε Σταυρούλα Κοντεύω 18 Και φοβάμαι Να κοιμηθώ σε αλλο σπιτι η χώρις τουσ γονείς μου το έχω προσπαθησει να κοιμηθώ σε φιλες μου και σε συγγενεις αλλα παλι με πιανει κριση πανικου φοβαμαι και δεν κλεινω ματι..γενικος εχω πολλες φοβιες. αλλα αυτο ειναι δυσκολο να φανταστειτε δεν παο εκδρομες ταξιδια .. για να μην κοιμηθω μονη μου το βραδυ... παλια δεν μπορούσα να κοιμηθώ μονη μου σε ενα δωματιο αλλα τωρα το εχω ξεπερασει ...μπορειτε να με βοηθήσετε???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119585 από άσχετος στις 13 Απριλίου 2013, 2:02μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Δεν νομίζω να μπορούμε να σε βοηθήσουμε..
Θα είναι καλύτερο να επισκεφτείς έναν ψυχολόγο για να σου πει τι να κάνεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119662 από dimis8 στις 18 Απριλίου 2013, 5:07μμ

dimis8

μέλος από: 18/4/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Το μονο που μπορω να σου προτεινω ειναι να πας να κανεις ψυχαναληση. Με τη ψυχαναληση λυνονται πολλα προβληματα που φαινονται αλυτα. Και εγω ειχα παει για ενα προσωπικο μου θεμα και σε ενα μηνα το ξεπερασα. Μην αισθανθεις ασχημα που θα πας γιατι κυριαρχει ενα στερεοτυπο που συνδεει τρελα-ψυχαναληση. Δεν ειναι καθολου ετσι. Ελπιζω να βοηθησα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119773 από johnny_cash στις 24 Απριλίου 2013, 3:51πμ

johnny_cash

Εικονίδιο
μέλος από: 24/4/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ημουν σε ιδια φαση πριν 2 χρονια. Για τις κρισεις πανικου πρεπει να μαθεις να τις ελεγχεις. Ψυχραιμια και αδιαφορησε πληρως για καθε τι που σε φοβιζει. Πρεπει να συνηδητοποιεις εκεινη την στιγμη οτι ειναι στο χερι σου αν σε φρικαρεις η οχι. ΕΣΥ το ελεγχεις οχι αυτο εσενα. Οσο για τις αυπνιες επειδη μενω και μονος μου αν με βαλεις να κοιμηθω σε δωματιο με σκοταδι και πληρη ησυχια δυσκολα θα κοιμηθω. Καθε βραδυ αφηνω ενα πολυ μικρο φως αναμμενο και την τηλεοραση σε σιγανη ενταση. Ισως αυτο σε βοηθησει. Εγω παντως κοιμαμαι σαν πουλακι απο τοτε που το δοκιμασα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119826 από Agnostos_ στις 25 Απριλίου 2013, 9:38μμ

Agnostos_

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 25/4/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Επιρεασμενος απο ενα θριλερ που μου ειχε περιγραψει ενας φιλος ο εντονος φοβος πως μπορει να παθω κατι παρομοιο δεν με αφηνε να κοιμηθω..Οσο περνουσε η ωρα το σκεφτομουν περισσοτερο νομιζω ειδα και κατι στο ιντερνετ και επιδηνοθηκε η κατασταση...Αμεσως αρχισα να τρεμο και ο φοβος να ειναι αρκετα εντονος αυτο το τρεμουλο κρατησε μερικα λεπτα βεβαια εαν δεν μιλουσα στο φεισμπουκ και προσπαθουσα να σκεφτω κατι αλλο δεν θα σταματουσε αυτο το τρεμουλο...Τελικα δεν κοιμηθηκα καθολου εκεινο το βραδυ και πριν αυτου του περιστατικου ειχα φοβιες επι διαφορων θεματων να μην μπει κλεφτης στο σπιτι κλπ και αλλα με θρησκευτικα θεματα...Πριν κοιμηθω κανω την προσευχη μου και ειναι ενας τροπος αντιμετωπισης του προβληματος γιατι σου δινει μια αισθηση ασφαλειας...Ελπιζω να σε βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119827 από Agnostos_ στις 25 Απριλίου 2013, 9:39μμ

Agnostos_

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 25/4/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
ειμαι 16 στα 17
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119830 από pantelis20 στις 25 Απριλίου 2013, 10:04μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Τελικά όλοι μας έχουμε φοβίες και μάλιστα περίεργες πολλές φορές.
Αράχνες, έντομα, θρησκευτικά και παραθρησκευτικά, κλειστοφοβίες κτλ
Πιστεύω πως η μόνη λύση είναι ψυχολόγος αν το πρόβλημα δε λυθεί μόνο του μετά από λίγο (πχ είναι κάτι περιστασιακό από κάποιο πρόσφατο γεγονός-σοκ).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119985 από Spartan Fighter στις 04 Μαΐου 2013, 2:38πμ

Spartan Fighter

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Το είχα και εγώ πριν 2χρόνια και αποφάσισε να το ελένξω... Προσπαθώ να σκέφτομαι όμορφα πράγματα και όχι το θρίλερ που είδα πριν 2 μέρες :P Επίσης στην αρχή έπαιζα ταινία στο pc και με έπερνε ο ύπνος ευχάριστα... try it ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120583 από stavrianh στις 29 Μαΐου 2013, 4:44μμ

stavrianh

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
pedia sas efxaristooo polliii eimai i stavroulaa apos exasa to kodiko m lipon 8a erxiso sinerdires me 3ixologo gia na me voei8isi ..sas afxaristo polli ..

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120591 από stavrianh στις 29 Μαΐου 2013, 10:54μμ

stavrianh

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
για σας παιδια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ειμαι η σταυρουλα εγραψε το μηνυμα απλος εχασα το κωδικο μου και εφτιαξα καινουργιο προφιλ..με βοηθησατε πολυ ..σκεφτομαι να χωρισω να πηγαινω σε ψυχολογο...αλλα δεν ξέρω αν θα με βοηθησει:(
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login