Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που πήγαινε πάνω κάτω η εικόνα στην τηλεόραση ασταμάτητα και έπρεπε να γυρίσεις ένα λεβιέ για να φτιάξει
Τρίτη, 23 Απριλίου

Social Anxiety

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135153 από stratel στις 04 Οκτωβρίου 2015, 4:37μμ

stratel

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Γειά σας παιδιά.
Λοιπόν, θα μπω στο θέμα κατευθείαν.
Έψαξα μια μέρα στο Google για τα προβλήματα που είχα και έλεγε ότι είχα Social Anxiety. Λοιπόν εγώ είμαι 16 χρόνον πρώτα από όλα, και όλα ήτανε κομπλέ μέχρι που άλλαξα πόλη και ήρθα σε ένα καινούργιο σχολείο. Στο καινούργιο σχολείο όλοι με κοροϊδεύαν και χτυπαγαν κλπ. Τώρα η πολύ εείναι μικρή και φοβάμαι να βγω έξω... Φοβάμαι από τα παιδιά που μου έκαναν αυτά τα πράγματα γιατί τώρα είμαι σε μια άλλη τάξη... Στην καινούργια τάξη έχω ένα άλλο παιδί που με κοροϊδεύει, χτυπάει κλπ... Δεν ξέρω τι να κάνω, χρειάζομαι ψυχολόγο, κάποιες φορές είμαι και σε κατάθλιψη, δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ σωστά, κοιμάμαι στης 11 και ξυπνάω στης 5 και δεν μπορώ να κοιμηθώ άλλο... Τι λέτε να κάνω? Να το πω στους γονείς μου? Αυτά που είναι στο Google για το Social Anxiety τα είχα όλα (symptoms) ...



ΥΓ. Συγνώμη για την ορθογραφία μου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135171 από cool_guy15 στις 05 Οκτωβρίου 2015, 12:49πμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Ένα θα σου πω...μην αφήσεις ΚΑΝΕΝΑΝ, μα ΚΑΝΕΝΑΝ να σε προσβάλλει, να σου γ***** την ψυχολογία και να σε βιάζει (είτε λεκτικά είτε σωματικά). Μίλα στους γονείς σου κατευθείαν, μην σκέφτεσαι κανέναν και τίποτα, μη τους λυπάσαι. Δώσ'τους στεγνά. Οι γονείς σου θα μιλήσουν στον διευθυντή και στον/στους καθηγητές σου και θα σε προστατέψουν όλοι μαζί. Πιθανότατα, ο διευθυντής να επικοινωνήσει και με τους γονείς του άλλου παιδιού και τότε θα είναι που θα τον κανονίσουν και θα δεις για πότε θα το σταματήσει. Με όλα όσα μου λες δέχεσαι ωμά bulling. Δεν ΈΧΕΙΣ ΕΣΎ ΚΆΤΙ. Αυτά τα παιδιά σε οδήγησαν σε κατάσταση να νομίζεις ότι έχεις πρόβλημα. Όντως, αν πας σε ψυχολόγο θα σε βοηθήσει να τα ξεπεράσεις όλα αυτά αλλά το σημαντικότερο είναι να φτάσεις στην πηγή του προβλήματος που είναι αυτοί και όχι εσύ! Να απευθυνθείς στους γονείς σου χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς να σε νοιάζει τι πρόκειται να γίνει και αν νιώσεις την ανάγκη για ψυχολόγο, συζήτησέ το και αυτό επίσης. Πάντως, μη μένεις έτσι! Πολέμησέ το και ξανακέρδισε τον εαυτό σου, την αξιοπρέπειά σου, την ελευθερία σου...Και σε μένα, συμβαίνει καμιά φορά να με κοροιδεύουν παιδιά, αλλά είμαι γενικά δυναμικός άνθρωπος, έχω αυτογνωσία και ξέρω καλά πως ό,τι λένε δεν ισχύει, η συμπεριφορά τους χαρακτηρίζει αυτούς και ΌΧΙ εμένα..συν του ότι οι φίλοι μου με στηρίζουν και γι'αυτό άλλωστε είναι φίλοι! Άκου με, είναι πολύ σοβαρό. Κάνε κάτι ΑΜΈΣΩΣ! Ενημέρωσέ για το πως πήγε. Καλή δύναμη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135182 από stratel στις 05 Οκτωβρίου 2015, 9:08μμ

stratel

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ.... Άλλαξα τάξη και είμαι σε μια καλούτσικη τώρα. Αλλά πάλι, χωρίς τα παιδιά να μου κάνουν τίποτα, εγώ ακόμη φοβάμαι. Δεν ξέρω γιατί αλλά όπως και είπα, μου έχουν αφήσει πληγές αυτά που μου κάνανε παλιά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135191 από stratel στις 07 Οκτωβρίου 2015, 3:38μμ

stratel

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
..... Καποις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135197 από Mikrikiti στις 07 Οκτωβρίου 2015, 8:18μμ

Mikrikiti

Εικονίδιο
μέλος από: 29/9/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Θελω σου ζητησω κατι. Μπορεις να μου κανεις την χαρη και οταν παει καποιος να σε αγγιξει ή να σου μιλησει ασχημα να υπερσπιστεις τον εαυτο σου;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login