Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η δυνατότητα να ρίχουμε το φταίξιμο στους άλλους, λέγεται ομαδική δουλειά.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Δεν μπορω να την ξεπερασω.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136359 από xristosel στις 15 Φεβρουαρίου 2016, 9:59μμ

xristosel

Εικονίδιο
μέλος από: 15/2/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Χώρισα με την κοπέλα μου μετά από 2 χρόνια και 2 μήνες σχέση, είχαμε τσακωθεί αρκετές φορές, αλλά δεν το βάζαμε κάτω όμως το γυαλί έσπασε αυτή την φορά. Κανονικά έπρεπε να την είχα χωρίσει εγώ εδώ και πολύ καιρό λόγο της συμπεριφοράς της αλλά δεν το έκανα γιατί την αγαπώ πραγματικά, και την αγαπάω με τα ελαττώματα της αλλά τώρα νιώθω πως χωρίσαμε γιατί δεν εκτιμάει όσα κάνω και είναι αρκετά εγωίστρια, αλλά κρύβει τον εγωισμό της τον τελευταίο καιρό. έχω απογοητευτεί παρά πολύ και δεν ξέρω τι κάνω, την αγαπάω και δεν πιστεύω πως θα την ξεπεράσω, ήταν κάτι ξεχωριστό στην ζωή μου και άφησε πολλά σημάδια πάνω μου, προσπάθησα πολλές φορές αυτές της μέρες να τα βρούμε αλλά συνέχεια λέει οχι, έχω και οικονομικό πρόβλημα αυτό τον καιρό και είναι και αυτό ένας λόγος που μπορεί να μην θέλει γιατι δεν θα μπορω να της προσφερω πολλα... με αγαπαει και μου το έχει αποδείξει αλλα ειναι πολυ περίεργος χαρακτήρας και λαθος... αλλα την αγαπαω γιατι την ξερω πολυ καλα, ξερω τι κρύβει πισω απο αυτα που δείχνει προς τα εξω, αλλα παρολαυτα με χωρισε... πραγματικα δεν ξερω τι να κανω, ειναι πολυ δυσκολη η θεση μου γιατι δέθηκα παρα πολυ μαζι της, περα απο οτι ηταν πολυ περιεργος ανρθωπος και λαθος σε πολλα πραγματα, σε αυτην βρηκα τον " παράδεισο" μου ...και ολα πλεον δεν εχουν νοημα.... δεν κανω ασχημες σχεψεις, κραταω τον εαυτο μου και ασχολουμε και με την μουσικη που ειναι κατι που αγαπαω και με βοηθαει...αλλα η απουσία της είναι πολυ βαριά και φοβάμαι πως δύσκολα θα κάνω καινούρια πράγματα στην ζωή μου... μεσα απο τον χαλια χαρακτηρα της που δεν μου αρεσε σχεδον καθολου, βασικα χαλια ηταν οταν νευριαζαι, οταν ηταν ηρεμη ηταν οτι καλυτερο και την εβλεπα πολυ σοβαρα.. αλλα ατύχησα γιατι σκέφτεται με λάθος τρόπο και δεν είμαστε πια μαζι... αυτη με αγαπαει αλλα δεν θελει να τα ξανα ειμαστε μαζι.... εγω ομως απο την μια δεν θελω γιατι θα ξανα τσακωθουμε αλλα απο την αλλη θελω σαν τρελος αλλα να αλλαξει και αυτη λιγο και να εκτιμήσει αυτα που κανω, γιατι ολο δινω και περνω πολυ λιγα πισω... τι λετε να κανω? να προσπαθησω να την ξεχάσω, η να της πω κάτι συγκεκριμένο ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136361 από nonreligius στις 15 Φεβρουαρίου 2016, 10:53μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Σε καταλαβαίνω γιατί το έχω ζήσει. Θα σου πάρει αρκετό χρόνο όμως δεν αξίζει να γυρίσεις πίσω. Γνώμη μου κόψε κάθε επαφή. Πολύ πιθανόν να αρχίσει σε 2-3 βδομάδες να σε παρακαλάει, όμως δεν πρέπει να γυρίσεις. Ο εγωισμός σε μία σχέση είναι το ότι χειρότερο για εμένα. Κατά τη γνώμη μου, με το που βλέπεις ότι υπάρχει εγωισμός ξεκόβεις από την αρχή της σχέσης. Γιατί; Γιατί σημαίνει ότι δεν σε αγαπάει πραγματικά και νοιάζεται για τον εαυτό της και μόνο, αδυνατόντας να κάνει τις στοιχιώδεις υποχωρήσεις.
Με λίγα λόγια, αν δεν την ενδιαφέρει πως νιώθεις η σχέση είναι εξαρχής ελατωματική.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136363 από xristosel στις 15 Φεβρουαρίου 2016, 10:57μμ

xristosel

Εικονίδιο
μέλος από: 15/2/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
αυτό ακριβός βιωνα , αλλά όπως σου είπα με αγάπαγε και το απέδειξε πολλές φορές για αυτό δεν έφευγα... είναι πολύ περίεργη, σαν να έχει πολλούς χαρακτήρες μέσα της..και γενικά δεν μπορώ να την αφήσω μόνη γιατί την καταλαβαίνω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136367 από Ana-menos στις 16 Φεβρουαρίου 2016, 1:44μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Καταρχας εχεις χασει το παιχνιδι απο εκει που λες οτι εχεις οικονομικο προβλημα και οτι ισως για αυτο να σε χωρισε...ρε φιλε σοβαρα τωρα? Δηλαδη ετσι οπως το λες ειναι σαν να σε βλεπει σαν πορτοφολι και να ξοδευεις λεφτα για εκεινη. Δεν πα να εισαι και αστεγος, αν υπαρχει ερωτας εκεινη θα σε βλεπει σαν τον καλυτερο. Καταλαβαινω ακριβως πως εισαι γιατι και εγω τα ιδια τραβαω αλλα θα σου πω ΟΧΙ σε αυτο που ρωτησες και ΔΕΝ πρεπει να προσπαθησεις καθολου. Αν σε ηθελε δεν θα σε αφηνε , αλλα περασε και καιρος , ησασταν 2χρονακια μαζι οπως λες οποτε οι γκομενες να ξερεις ψιλοβαριουνται μετα απο ενα σημειο. Αυτη τωρα η θελει να κατσει και να ειναι ελευθερη η θελει να παιξει μπαλα με αλλον. Σορρυ που στα λεω ετσι αλλα απο παρα πολλες περιπτωσεις και απο την δικια μου αυτα καταλαβα και αυτα σου λεω. Ξεκοψε απο εκεινη εντελως και μην παρακαλεσεις ουτε λιγο. Θα πονας , θα την σκεφτεσαι και θα εισαι για καποιο χρονικο διαστημα χαλια με σκεψεις στο μυαλο οτι θα ειναι με αλλον και τετοια.Τα εχουμε περασει ολοι αυτα. Απλα φροντισε να μην μαθαινεις νεα της , να μην μπαινεις στο προφιλ στο φβ της , και να μην σου πει ΚΑΝΕΝΑΣ αν την πετυχε στον δρομο και αν ηταν χαρουμενη η αν την πετυχε με αλλον. Πιο λαικα να στο πω "ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ". Το οτι εισαι κολλημενος εσυ δεν σημαινει οτι ειναι και αυτη μαζι σου τωρα. Καποια στιγμη ητανε αλλα τωρα περασε καιρος και ηθελε να φυγει η κοπελια.
Προχωρα την ζωουλα σου , βγες με φιλαρακια εξω, δειτε κανα γκομενακι και χεστην την αλλη. Αυτα απο εμενα. Αποδεκτη αν σε καλυψη
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login