Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Παπακωνσταντίνου να τραγουδάει Ζουγανέλη - Φοβάμαι
Πέμπτη, 18 Απριλίου

ανώδυνη αυτοκτονία και δωρεά οργάνων

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #142799 από dimigo στις 12 Ιανουαρίου 2019, 5:24μμ

dimigo

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2019
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ψάχνω για τροπους ανώδυνης αυτοκτονίας αλλα τουλάχιστον θα ήθελα να δωρίσω τα όργανά μου. Μήπως και σωθεί κάποιος που όντως έχει ανάγκη την ζωη.
Είμαι άνω των 30 και πιστέψτε με εχω σώας τα φρενα
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #142800 από manlokou στις 12 Ιανουαρίου 2019, 6:13μμ

manlokou

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2018
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια!Είμαι μικροτερος σου είμαι 17 χρονων.θα ήθελα να σου πω αρχικά δεν είναι λύση η αυτοκτονία.Θα σου πω κάποια πράγματα για μένα...εγώ τώρα είμαι 3 λυκείου περισυ και προπερσυ και θα έλεγα και φέτος,αυτή την στιγμή δεν μου αρέσει η ζωή .έχω περάσει πολλά.δεν είχα στη ζωή μου ποτέ καποιον πραγματικό φίλο που να τον εμπιστεύομαι να του λέω τα προβλήματα μου χωρίς να φοβάμαι ότι θα με κρίνει κτλ κτλ. ,έχω επίσης δεχτει μπουλινγκ με την μορφη απομόνωσης(δεν με έκαναν παρέα )αλλά και με κορόιδευαν πολλές φορές.με την οικογένεια μου δεν έχω τόσο οικείες σχέσεις έχω διάβασμα για πανελληνιες(πολλη πίεση)
Και πολλά άλλα έχω στο μυαλό μου που μου γ@μ@νε την ψυχολογία..
Έχω αποφασίσει πως θα το παλέψω και ελπίζω να αλλάξει η κατάσταση μου και δεν πρόκειται να αυτοκτονησω θα το παλέψω και ότι βγει.Λοιπον θα σου έλεγα κι εσύ να κάνεις το ίδιο να το παλέψεις μην τα παρατας και να κάνεις την ζωη σου όπως θες για να είσαι πρώτα από όλα εσύ ευτυχισμένος...
Βέβαια δεν ξέρω σε τι κατασταση βρισκεσαι.
Θες να μας πεις τι σου συμβαίνει ?

ΥΓ ξεχνά από το μυαλό σου την αυτοκτονία δες ψυχρεμα τα πραγματα.συμφωνω ότι η ζωή δεν είναι ρόδινη έχει πολλές δυσκολίες αλλά αξίζει να προσπαθήσεις.Ελπιζω να σου άλλαξα γνώμη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142801 από lida στις 13 Ιανουαρίου 2019, 4:06πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Δυσκολο να συνδιασεις αυτοκτονια με δωρεα οργανων γιατι τα οργανα πρεπει να ειναι πολυ φρεσκα και θα πρεπει να αυτοκτονησεις με τους γιατρους διπλα σου ετοιμους να παρουν τα οργανα αλλα τοτε μαλλον δεν θα σε αφηναν να το κανεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142809 από Cottoneyejoe στις 14 Ιανουαρίου 2019, 5:26πμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Ιατρικά υποβοηθούμενη αυτοκτονια ειναι εφικτη Ολλανδία, το Βέλγιο, το Λουξεμβούργο, τον Καναδά , την Κολομβία και σε λιγες πολιτιες τον ΗΠΑ . Δεν εχω ιδεα ομως κατω απο ποιες προυποθεσεις γινονται . Και ποσο κοστιζουν φυσικα ... Τωρα δεν ξερω αν το φορουμ ειναι το καλυτερος μερος για να ψαξεις . Δεν νομιζω οτι το μεσο ατομο ξερει να σου δωσει συμβουλες για το πως να αυτοκτονησεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142815 από dimigo στις 15 Ιανουαρίου 2019, 1:11μμ

dimigo

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2019
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
ας ησουν και εσυ μουσικός με εμβοές στο αυτι και ογκο στο κεφάλι. Ειλικρινά δεν στο εύχομαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #151566 από Stellla στις 04 Ιουλίου 2021, 7:07μμ

Stellla

Εικονίδιο
μέλος από: 4/7/2021
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Ξέρω ότι έχουν περάσει χρόνια από αυτό το ποστ, αλλά το είδα τώρα κι εύχομαι πραγματικά να είσαι καλά. Άμα δεις αυτό το μήνυμα, γράψε πώς είσαι/ πώς αισθάνεσαι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login