Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που ξέρναγες και χεζόσουνα και κατουριόσουνα, μα μόνο και μόνο επειδή ήσουν μωρό όλοι παίρνανε φωτογραφίες και το θεωρούσαν χαριτωμένο
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Να πω κι εγω αυτο που με καιει επιτελους!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #34323 από dbeat στις 04 Οκτωβρίου 2005, 6:32μμ

dbeat

Εικονίδιο
μέλος από: 17/9/2005
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Δουλευω. Και δουλευω αρκετα. Αλλα δεν με αφηνουν να προσλαβω αλλο ενα ατομο, ενω ειναι αποδεδειγμενο πως με τα υπαρχοντα ατομα δεν βγαινει η δουλεια.

Και κατι ακομα. Δουλευω 68-70 ωρες την εβδομαδα και τωρα θα προστεθουν αλλες 2. Δεν αντεχω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34337 από Snow-white στις 05 Οκτωβρίου 2005, 10:04πμ

Snow-white

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2005
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Τουλάχιστον πληρώνεσαι καλά? Υπερωρίες σου δίνουν? Κουράγιο dbeat, κι εγώ κάπως έτσι είμαι. Χωρίς υπερωρίες και με μμέτριιο μισθό. Αλλά για την καριέρα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34338 από dbeat στις 05 Οκτωβρίου 2005, 2:18μμ

dbeat

Εικονίδιο
μέλος από: 17/9/2005
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
χωρις υπερωριες και με μετριο μισθο. Οχι, δεν πληρωνομαι καλα σε αναλογια με τις ωρες που δουλευω. Οταν ξεκινησα σε αυτο το ποστο, ειχα αποφασισει οτι για 1-2 χρονια η ζωη μου θα γαμηθει τελειως, αλλά μετα θα βγαζω κανα φραγκο της προκοπης. Τελικα φαινεται πως ενω εχουν περασει 9 μηνες, ηδη εχω αρχισει και τα φτυνω. Και το χειροτερο ειναι πως αυτο εχει αντικτυπο και στην ποιοτητα της δουλειας μου. Φυσικα, νοιωθω σαν πουτανα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34339 από casandramk στις 05 Οκτωβρίου 2005, 3:22μμ

casandramk

μέλος από: 18/7/2003
μηνύματα: 404 αποδεκτές 0
Φίλε μου καλέ και αγαπημένε,

περιμένεις να σε στραγκίξουν τελείως πρίν αρχίσεις να ψάχνεις για νέα δουλειά;
Ξέρω οτι δεν είναι εύκολο, μα για τον λόγο αυτό μην το καθυστερείς... ίσως αργήσει λίγο αλλά θα φανεί κάτι καλύτερο στον ορίζοντα! Κουράγιο και μην παραμελείς την υγεία σου. Να τρώς και να κοιμάσαι, προσοχή σε καφέδες - τσιγάρα κλπ.

Και κάτι ακόμα... Είσαι άξιος. Πολλές φορές και εγώ θα προτιμούσα να είμαι τελείως άχρηστη και απλά τυχερή, όμως είμαι χρήσιμη και επομένως άτυχη - φορτώστε την τραβάει, κατάλαβες; - . Καλή Τύχη!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34340 από canocyclous στις 06 Οκτωβρίου 2005, 1:38πμ

canocyclous

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2004
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Πριν αρχίσεις να ψάχνεις για άλλη δουλειά, κανόνισε ν' αρρωστήσεις για 4-5 μέρες να μην βγαίνει η δουλειά καθόλου.

καλή μου snow-white, αυτό το παραμύθι για την καριέρα πολλοί το πιστέψαμε, σε κανέναν δεν βγήκε αληθινό.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34341 από Snow-white στις 06 Οκτωβρίου 2005, 5:40μμ

Snow-white

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2005
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Η εμπειρία μου, μου έχει μάθει πως τουλάχιστον στον ιδιωτικό τομέα για να επιβιώσεις και να ανέβεις, πρέπει να κάνεις το μ..... Δε συμφωνώ με την τακτική αυτή. Δυστυχώς όμως αυτό ισχύει. Εφόσων λοιπόν, θέλω να ανέβω επαγγελματικά και δε θέλω με τίποτα να βολευτώ στο δημόσιο, θα κάνω κι εγώ το μ...., κι όσο αντέξω.
Και πίστεψέ με έχει αποτελέσματα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34384 από SARA στις 17 Οκτωβρίου 2005, 12:05πμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Αναφορά: (casandramk@05 Οκτωβρίου 2005)
Φίλε μου καλέ και αγαπημένε,

περιμένεις να σε στραγκίξουν τελείως πρίν αρχίσεις να ψάχνεις για νέα δουλειά;

Βρες αλλη δουλεια!Οχι snow white μου μην κανεις ποτε τον μαλακα!Εχω δουλεψει σε αρκετα μαγαζια τα οποια δεν τους αφηνα να με θεωρουνε μαλακα και οταν καταλαβα οτι σε ενα μαγαζι το εκαναν το ειπα χυμα και εφηγα!με παρακαλουσανε να ξαναπαω και να κανω την δουλεια μου και οχι τον αλλον και θα μου ανεβαζαν και τον μισθο...
Ομως οχι!!!!Με ζητανε σε αρκετα μαγαζια και για το μονο που ειμαι πραγματικα περιφανη και εχει να λεει ο κοσμος ειανι οτι κανω πολυ καλα την δουλεια μου και δεν ανεχομαι να δουλευω με ατομα που δεν το κανουν...Αλλαξε δουλεια λοιπον γιατι θα σε δειχνουν με το χερι και θα λενε οτι"αυτη ηταν娨καλη¨στην δουλεια της......"και θα σε εκμεταλλευονται...Μην χαραμιζεσαι....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34385 από Snow-white στις 17 Οκτωβρίου 2005, 10:15πμ

Snow-white

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2005
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
SARA, μιλάω για καριέρα... Κοινώς, δεν δουλεύω σε μαγαζιά. Ναι, έχεις δίκιο... να κάνεις το μαλάκα για να γίνεις υπεύθυνος μαγαζιού? ΟΧΙ. Αλλά αν ο στόχος σου είναι να γίνεις project manager ή κάτι άλλο τέλος πάντων, ε τότε νομίζω πως αξίζει τον κόπο.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34387 από dbeat στις 17 Οκτωβρίου 2005, 11:59πμ

dbeat

Εικονίδιο
μέλος από: 17/9/2005
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Φοβαμαι πως η snowwhite εχει δικιο....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34388 από SARA στις 17 Οκτωβρίου 2005, 2:21μμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Δεν χρειαζεται να εχεις σκοπο να φτασεις ψηλα για να μην κανεις τον μαλακα?προσωπικα δεν θα γινω ποτε μαλακας ακομα και αν η δουλεια μου ειναι"μικρη"και "ασημαντη"!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login