Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν σου λένε "Θα το σκεφτώ" ή δεν ξέρουν την απάντηση ή η απάντηση είναι όχι.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Αλλάζουν οι άνθρωποι???

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40319 από the_loulister στις 20 Ιουνίου 2007, 11:57πμ

the_loulister

Εικονίδιο
μέλος από: 20/6/2007
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Τι κι αν αλλάζει τι κι αν δεν αλλάζει ο άνθρωπος...μάταιη η προσπάθεια. Αν δεν αλλάζει θέλουμε να τον αλλάξουμε κι αν αλλάζει θέλουμε να παραμείνει ο ίδιος...μπορεί βέβαια και να τον θέλουμε όπως είναι (που σιγά μη...)Έχουμε να κάνουμε με δύο περιπτώσεις και δύο υποπεριπτώσεις για την κάθε μία, στο σύνολο ήδη τέσσερις. Αν προσθέσουμε και άλλες τέσσερις της μαχόμενης, συνεχώς (ετερο ή αυτο) προσδιοριζόμενης αφεντιάς μας, φτάσαμε τις οκτώ! Ε όχι...πολύ πάει! Στην τελική ως γκόμενα (χωρίς Γαλλικά και πιάνο) μια θεωρητική τελείωσα και τα αριθμητικά μεγέθη τα αφήνω στις μεζούρες...   
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40320 από senza paura στις 20 Ιουνίου 2007, 12:40μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Μου αρέσει ο περίπλοκος τρόπος σκέψης σου, αυτές οι χαοτικές θα έλεγα θεωρίες σου για την ανθρώπινη ψυχή... Δεν κατάλαβα βέβαια τελικά τι πιστεύεις... Λες πολλά και τίποτα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40324 από Raspoutin στις 20 Ιουνίου 2007, 1:52μμ

Raspoutin

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/6/2007
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
Αυτό ακριβώς το τελευταίο ήθελε να πεί.. απόλαυσέ το..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40326 από senza paura στις 20 Ιουνίου 2007, 3:01μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Όντως το απολαμβάνω... Σουρεαλιστικός τρόπος προσέγγισης του θέματος... Δεν κατέληξε πουθενά... Μου αρέσει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41764 από Dobermann στις 16 Αυγούστου 2007, 4:56πμ

Dobermann

Εικονίδιο
μέλος από: 16/8/2007
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Κατά τη γνώμη μου οι άνθρωποι βελτιώνονται ή χεροτερέβουν,δεν αλλάζουν.Τώρα για το πόσες ευκαιρίες πρέπει να δώσεις.. αυτό είναι αποκλειστικά δικό σου θέμα.Εξαρτάται από το τι σημαίνει ο αλλος για σένα,το πόσο αφήνεις ή οχι να σε εκμεταλεύονται κ το μέχρι που φτάνουν τα δικά σου όρια.Πάντως η απάντηση βρίσκεται σίγουρα στα αποτελέσματα μακροπρόθεσμα.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login