Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Πού βαδίζομεν; Πού βαδίζομεν; Πού βαδίζομεν; (Περικλής Αράπης)
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

ειμαι οντως τοσο απαισια ;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #160901 από don't touch στις 01 Οκτωβρίου 2022, 4:30πμ

don't touch

Εικονίδιο
μέλος από: 22/7/2022
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Μετακόμισα με την μητέρα μου , τον αδερφό μου και το σκυλάκι μου σε νέα περιοχή στην ίδια πόλη όπου μέναμε. Μια μέρα έβγαλα το σκυλάκι μου έξω και μια γιαγιά με έδιωχνε από την περιοχή όπου ήμουν, γιατί έχει και εκείνη σκύλο και ήθελε να το έχει ελεύθερο. Της εξήγησα ότι μένω εδώ τώρα και ανέβηκα πάλι σπίτι μου. Την επόμενη ήμερα με βρήκε πάλι έξω με την μάνα μου και μας έβαλε τις φωνές και μας είπε να μην βγαίνουμε έξω μετά τις 7 γιατί βγάζει το δικό της. Τσακωθήκαν με την μάνα μου και φύγαμε. Το απόγευμα την πετύχαμε έξω με το σκυλί της ένα χασκι έχει και η μάνα μου άρπαξε μια πετρά. Πήρα εγώ το σκυλάκι μου αγκαλιά και φύγαμε. Την επόμενη ήμερα πάλι με βρήκε η γιαγιά άρχισε να μου φωνάζει ποια είναι η μάνα σου και αρπάζει πέτρες και άρχισε να λέει σε όλη την γειτονιά ότι η μάνα μου παίρνει πέτρες και χτυπάει σκυλιά . Σήμερα το πρωί η μανα μου μου λέει πως εγώ ευθύνομαι για όλη αυτήν την κατάσταση , πως το έκανε για να με προστατεύσει αυτο με την πετρα (το σκυλι δεν επιτεθηκε ποτε απλα ξερει πως τα φοβαμαι τα μεγαλα ) , πως όλοι είναι επιθετικοί μαζί μας γιατί ντύνομαι εγώ σαν αγόρι , κάνω πάντα πράγματα για να την νευριάζω , ασχολουμε πάντα με τους άλλους γύρο μου και ότι τις αποδίδω πάντα ευθύνες επειδή της είπα να μην τσακώνεται με τον κόσμο και πως αν από την αρχή της μίλαγε ευγενικά ίσως και να ήταν τώρα η κατάσταση καλύτερη άλλα το γύρισε πάλι στο ότι φταίει το ντύσιμο μου και να ντύνομαι πιο θηλυκά,, οτι τα εχουν ολοι μαζι μου , παντα συμβαινουν πραγματα σε εμενα και σε εκεινη οχι και αλλα τετοια.εντωμεταξυ ολοι μας εχουμε βρεθει σε μια κατασταση τετοια εξω στο δρομο και δεν ειναι μονο ασχημα εχουν συμβει και ομορφα αλλα τελος παντων.... Μέτα πήγαμε σούπερ μάρκετ και πάντα θέλω να κουβαλώ εγώ το βάρος για α μην το έχει εκείνη και άρχισε να νευριάζει να μου αρπάζει τα πράγματα για να μην τα έχω εγώ , πήγαμε στον φούρνο μίλαγε επιθετικά στις κοπέλες της λέω αστειευόμενη καλά μην τις δείρεις κιόλας και από εκείνη την στιγμή μου λέει ότι όλο της επιθέτομαι και ότι πρέπει να αλλάξω συμπεριφορά. εσεις πιστεύεται ότι είμαι τόσο απαίσια σαν χαρακτήρας…. ;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #160903 από kapapi04 στις 01 Οκτωβρίου 2022, 9:55πμ

kapapi04

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2021
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0
Έλλειψη συντρόφου είναι αυτές
Τις ανασφάλειες τις δικές της,της ξεσπάει απάνω σου
Και αν έχει θέμα με το ντύσιμο σου
Μήπως στο πίσω μέρος του μυαλού της περνά η ιδέα ότι είσαι λεσβία καί δεν το θέλει αυτό
Και δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί μαζί σου
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #160906 από Panos888 στις 01 Οκτωβρίου 2022, 11:39πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 68 αποδεκτές 2

Αποδεκτή απάντηση

Απαίσια;;

Μάλλον ώριμη και με υψηλό βαθμό ενσυναίσθησης, που απλά έχεις την ατυχία να επωμίζεσαι κακές επιλογές άλλων, ακόμα και των γονιών σου.

Υπομονή με όλα και ήρεμη - σοβαρή συζήτηση, μπορούν να λειτουργήσουν αφοπλιστικά στην όποια επιθετική λεκτική διάθεση τρίτων, ακόμα και της γιαγιάς.

Όλοι είναι τρελαμένοι τα τελευταία χρόνια, κρίση, κορωνοιος, ακρίβεια, απαισιοδοξία, ολοι ξεσπουν σε όλους.

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login