Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τύχη είναι ένας χαμάλης που του φορτώνουμε πάντα τις βλακείες.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Ένας έρωτας και ένας άλλος μου εαυτός...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #45338 από Daphni στις 15 Δεκεμβρίου 2007, 10:50μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά...Ελπίζω να είστε όλοι καλά...
Εγώ είμαι σε μια φάση περίεργη...Πριν μιάμιση βδομάδα χώρισα το μόνο άτομο που ερωτεύτηκα πραγματικά στη 18χρονη ζωή μου...Κι αυτό διότι ανακάλυψα πως όλα του τα χάδια, τα φιλιά και οι υποσχέσεις ήταν ψεύτικα! Μου απέδειξε περίτρανα πως έκλεισα τα μάτια μου σε πάρα πολλά για να μην καταλάβω ότι -στην ουσία- αυτό το άτομο αδιαφορούσε πλήρως για μένα κι ας έδωσα εγώ ό,τι είχα σε κείνον...Όχι, πλέον δεν κάθομαι με τις ώρες να κλαίγομαι και να ξεφτιλίζω τον εαυτό μου που τον έχασα, γιατί ουσιαστικά δεν τον είχα ποτέ...Κι αφού δεν τον κέρδισα βγάζοντάς του τον καλύτερο πραγματικό εαυτό μου, δεν υπήρχε περίπτωση να τον κερδίσω ποτέ...Άλλωστε πλέον κατάλαβα ότι και τόσο που προσπάθησα πολύ του ήταν, μιας και δεν άξιζε τίποτα από όλα αυτά!
Το θέμα είναι ότι ξαφνικά, κι αφού έκλαψα τις πρώτες πέντε μέρες και παρεκτράπηκα και και και...σαν να ξύπνησα από ένα όνειρο, άρχισα να βλέπω τη ζωή μου με άλλο μάτι! Μετράω τις σχέσεις μου αλλιώς, ακόμη και φιλίες χρόνων!Βλέπω τα πράγματα πολύ πιο ψυχρά κι ίσως πιο εγωιστικά!Ποτέ δεν ήμουν έτσι.Πάντα έκανα προσπάθειες να γίνω πιο σκληρή από ότι ήμουν και ποτέ δεν τα κατάφερνα!Τώρα ξαφνικά αποτραβιέμαι από τους περισσότερους γνωστούς και φίλους μου, επειδή νιώθω απλά ότι δε μου προσφέρουν αυτά που θέλω!Νιώθω αντικοινωνική!Τα μόνα άτομα που θέλω να συναναστρέφομαι και να γνωρίζω είναι άτομα που κρίνω ότι θα μου δώσουν πράγματα και που θα μου μιλήσουν με λόγια διαφορετικά...πιο μελωδικά!Όχι πιο γλυκά, αλλά πιο βαθιά...Επίσης,νιώθω την ανάγκη να καταδικασω τον ερωτα!Θα ήθελα αν γινόταν να μη νιώθω καθόλου ποθητή!Να μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν υπάρχει κανείς αυτή τη στιγμή που να με θέλει.Να μην υπάρχω πια σαν γυναίκα, παρά μόνο σαν ένας νοήμων άνθρωπος!
Πάντα ήμουν ένα άτομο κοινωνικό, η ψυχή της παρέας και το κορίτσι για φλερτ και ξεφάντωμα. Και συγχρόνως το άτομο που για κάθε τους πρόβλημα οι φίλοι μου θα ερχόταν σε μένα!Και το απολάμβανα!Το αντιμετώπιζα σαν μια ανάγκη μου!Τώρα απλά αποτραβιέμαι από όλα και το μόνο που θέλω να κάνω είναι να διαβάζω, να συζητάω για σοβαρά ζητήματα και να μη δείχνω κανένα ίχνος συναισθηματισμού-απλά και μόνο γιατί ο άνθρωπος απέναντί μου δε θα νοιάζεται για αυτό!
Μπορείτε σας παρακαλώ πάρα πολύ να μου πείτε πώς το βλέπετε εσείς όλο αυτό και τι να κάνω?Θέλω ώρες ώρες να πείσω τον εαυτό μου ότι θέλει να ξαναχωθεί στη μάχη των ανθρωπίνων σχέσεων(κι ας χάσει!- όπως ήμουν πριν το όνειρο!) αλλά δεν τα καταφέρνω...Δεν ξέρω αν έχω χάσει τον εαυτό μου, ή αν ωρίμασα...Μπορεί κανείς σας να καταλάβει??

                                  Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45339 από AlisterFiend στις 15 Δεκεμβρίου 2007, 11:21μμ

AlisterFiend

Εικονίδιο
μέλος από: 25/11/2007
μηνύματα: 47 αποδεκτές 0
Se katalabainw apoluta,kai pistepse me kserw polu kala pws einai na niw8eis tin apoleia kapoiou pou pragmatika eixes agapisei eite san suntrofo,eite san filo eite san adelfo...Omws me briskeis anti8eto sto gegonos oti den 8es na niw8eis po8iti apo kanenan,kai genika den 8es na niw8eis gunaika.Auto pou niw8eis einai apogoiteusi,gi auto kai auti i apostrofi sou apo tous upoloipous an8rwpous.Alla pros 8eou min to afiseis na se parei apo katw.O xronos giatreuei tis pliges,eidika autes tou erwta.Me to na kleisteis ston eauto sou, den 8a katafereis tipota allo ektos apo to na gineis ena monaxiko,misallodokso kai misan8rwpo atomo,skia tou paliou sou eautou.Polloi apo emas exoume 8rinisei gia mia xameni agapi,kai merikoi akoma 8rinoume alla min afineis tis duskolies na se pairnoun apo katw.Eks allou,an den poneseis den 8a niwseis zwntani.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45340 από antreas_16 στις 15 Δεκεμβρίου 2007, 11:27μμ

antreas_16

Εικονίδιο
μέλος από: 12/6/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
se katalamvenw
ise tr ta panta na fenonte diaforetika ...alla esi mporei na ta vlepeis etsi..otan anaferese se periodo monaxa miamisis vdomadas apo tote p tn exases ine ligo diskolo na tn exeis xeperasei apolitws oti kai an s ekane afu opws les tn ixes agapisei...mporei olos o kosmos p xtizete smr girw s na ine enas mixanismos ts 4ixis s gia na antimetopish avti tn apwleia... min afetheis min xaseis tn eautoeidika ts filous s gt isws t metaniwseis.
dokmase na allaxeis opws t ntisimo s i to hair style s i otidipote allo isos voithisei
Aneferes oti dn thes na ise pothith ...Alimono meta ti tha apoineis..tha afiseis na gkremistei o kosmos p edw kai toso kairo ektizes gia ena agori


b u
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45347 από Daphni στις 16 Δεκεμβρίου 2007, 2:45πμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Παιδιά είμαι σε θέση να κατανοήσω αυτά που μου λέτε και η αλήθεια είναι ότι η λογική μου τα συμμερίζεται...Όμως, όσο περισσότερο περνάω χρόνο με "τα δικά μου άτομα", τόσο περισσότερο μπαίνω στη διαδικασία της αποστροφής από τις φιλικές συναναστροφές.Δεν το συζητώ καν για τις ερωτικές...Αλίμονο αν όλοι όσοι απογοητεύονταν από σχέσεις τους απομακρύνονταν από την ίδια τους τη ζωή...Αλλά όταν είσαι ένα άτομο που πάντα δίνεται ολοκληρωτικά στις σχέσεις του, και γεύεσαι την μία ήττα μετά την άλλη, κάποια στιγμή οι καταστάσεις σε κάνουν να αλλάξεις και να γίνεις ίσως μισαλλόδοξος και μοναχικός, να απογοητευτείς και να τα παρατήσεις...Και ξέρω πως θα μου πείτε πως απλά πρέπει να προσέχει κανείς σε ποιους δίνεται κι αν αξίζουν, αλλά όχι και να σταματήσει τελείως να δίνεται, όμως πώς να συνεχίσεις την προσπάθεια όταν έχεις χάσει κάθε ελπίδα να βρεις άτομα που αξίζουν;; Ίσως απλά να τυχαίνω τους λάθος ανθρώπους...Ίσως κάποια στιγμή να αλλάξει η τύχη μου...Δεν ξέρω πια τι άλλο να σκεφτώ...Πάντως, αυτή η μιάμιση βδομάδα φαντάζει μέσα μου σαν αιώνας...Μου φαίνονται όλα τόσο μακριά μου...σαν να έχουν ήδη γίνει παρελθόν...Αυτή τη στιγμή δεν κάθομαι να σκεφτώ εκείνον, ούτε τις στιγμές που περάσαμε μαζί, τα έχω βγάλει όλα από το μυαλό μου...απλά βλέπω να αλλάζω τραγικά κι ανησυχώ...Μπορεί ένας άνθρωπος να σε αλλάξει ή έστω να σε επηρεάσει τόσο πολύ;;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45355 από antreas_16 στις 16 Δεκεμβρίου 2007, 2:39μμ

antreas_16

Εικονίδιο
μέλος από: 12/6/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
o troxos tha girisei...apla kane ipomonh
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45356 από AlisterFiend στις 16 Δεκεμβρίου 2007, 2:58μμ

AlisterFiend

Εικονίδιο
μέλος από: 25/11/2007
μηνύματα: 47 αποδεκτές 0
Den einai o an8rwpos pou se exei epireasei etsi.Einai i fusiki antidrasi tou eautou sou,to enstikto tis autosuntirisis,giati skeftesai oti den 8es na ksanaperaseis ton pono pou perases.Omws se ligo kairo 8a deis,ta pragmata 8a allaksoun,kai 8a ksanagineis o palios kalos sou eautos,kai 8a ma8eis na ektimas kai na krineis tous an8rwpous kalutera.Xwris auto na simainei oti 8a kleisteis makria apo olous tous allous an8rwpous kai den 8a ksananiwseis erwtiki kai po8iti.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45359 από natalaki στις 16 Δεκεμβρίου 2007, 6:27μμ

natalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2007
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
koita,ligo i poly oloi to exoume perasei afto ,alloi pio entona alloi ligotero.to 8ema einai pws oti de se skotwnei se kanei pio dinati,to lew kai to 3analew stis files mou pou pernoun ta idia me sena.8a se parei apo katw alla oli afti i 8li4i 8a se voi8isei na arxiseis kai na krineis kalitera tous an8rwpous.egw meta apo mia paromoia katastasi imoun xalia gia 1misi mhna:aftasa se simeio na ginw bilies m tin kolliti mou,pou eftuxws exei peira se afta kai ta vrikame grigora..epeita de me enoiaze tipota kai kanenas,ola kai oloi itan xalia,kaneis de me katalabaine ma siga siga epanil8a kai twra ,ena mina meta,eimai kalitera apo pote.prose3e omws mi xaseis ta kontina sou atoma afta ta xreiazse pio poly apolous.ase tis ampelofilosofies gia wrimwtites kai des tin 8etiki-treli plevra tis zwis(coka-cola?),eisai stin kaliteri ilikia...to flert 8a 3anar8ei,ma mi xalas oti extizes mono k mono gia ena agori...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45363 από Daphni στις 16 Δεκεμβρίου 2007, 8:33μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Παιδιά...ίσως έχετε δίκιο...Ίσως να χρειάζεται απλά να δώσω χρόνο στον εαυτό μου, να ξαναβρώ τη Δάφνη και να συνεχίσω πιο δυνατή κι έμπειρη αλλά χωρίς να χάσω την ουσία μου!!!
Πάντως ευχαριστώ που ασχολείστε μαζί μου...

Αυτή τη βδομάδα θα τον συναντήσω για να πληρωθώ(έγινε υπεύθυνος εκεί που δούλευα και μου χρωστάει τα τελευταία μου μεροκάματα!)...Πώς να τον αντιμετωπίσω;;Πώς να συμπεριφερθώ;;Τι να κάνω;;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45364 από AlisterFiend στις 16 Δεκεμβρίου 2007, 11:26μμ

AlisterFiend

Εικονίδιο
μέλος από: 25/11/2007
μηνύματα: 47 αποδεκτές 0
Paikse to aneti,san na min exei ginei tipota.Min tou dwseis na katalabei oti poneses gi auton kai oti se exei epireasei,giati 8a to parei panw tou kai auto mporei na katantisei akrws enoxlitiko.
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #45366 από Utopikos_Stoxas στις 17 Δεκεμβρίου 2007, 9:32πμ

Utopikos_Stoxas

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2007
μηνύματα: 151 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

just let it go...keep on...u deserve much better than that...as simple as that...relax nad enjoy living....
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login