Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το κοινό λάθος που κάνουν όλοι όσοι θέλουν να κατασκευάσουν κάτι άτρωτο είναι ότι υποτιμούν την εφευρετικότητα των εντελώς ηλιθίων.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Κανεις δεν με θελει...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #54424 από Kostas_ στις 19 Σεπτεμβρίου 2009, 5:57μμ

Kostas_

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/9/2009
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Το παραπονο ειναι της κολλητης μου...

Οι γονεις μου δεν με θέλουν...
Συνεχεια πανω μου ξεσπουν...
Προσφατα, επειδη αργησα μιση ωρα να γυρισω απο το σχολειο, μου εκαναν φασαρια και μου εσπασαν κινητο που αγορασα με δικα μου χρηματα 380 ευρω...

Στο Λυκειο, βλεπω καθημερινα τον πρωην μου, που ειχαμε ασχημο τελος, να μου φιγουραρει την δικια του μπροστα μου επιτηδες...
Με χλευαζει και με μειωνει...

Εγω ειμαι μια σχετικα ωραια κοπελα...
Ειμαι απουσιολογος και βγαζω 19.9...
Προσφατα εδωσα για το lower των αγγλικων και δεν το πηρα για πολύ λιγο... Ήθελε 65% και εγω εβγαλα 63%!!!

Οι γονεις μου μου ειπαν πολυ ασχημα πραγματα, οπως οτι δεν αξιζω τοσα χρηματα που εδωσαν για μενα, δεν αξιζω τιποτα, οτι ειμαι αχρηστη και αλλα τετοια...

Ειμαι Απελπισμενη...
Τι να κανω...
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #54425 από carla2 στις 19 Σεπτεμβρίου 2009, 6:50μμ

carla2

Εικονίδιο
μέλος από: 6/9/2009
μηνύματα: 68 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μερικοί γονείς είναι πραγματικά για πολύ ξύλο. Όπως οι γονείς της φίλης σου. Ζητούν την τελειότητα από τα παιδιά τους, για να καλύψουν τις δικές τους ανασφάλειες, τα δικά τους κόμπλεξ κατωτερότητας, τα δικά τους ανεκπλήρωτα όνειρα, τις δικές τους ατέλειες.
Δεν μπορούν να καταλάβουν πως δεν είναι κτήμα τους ρε γαμώτο τα παιδιά, αλλά ξεχωριστοί άνθρωποι με δικές τους επιθυμίες, δικά τους όνειρα, δικά τους θέλω.
Τέτοιοι άνθρωποι δεν θέλουν παιδιά, αλλά ρομποτάκια καλοκουρδισμένα, προέκταση του εαυτού τους.
Και μετά αναρωτιόμαστε πολλοί, γιατί πολλά παιδιά φεύγουν από το σπίτι τους.
Το μόνο που έχω να πω για τη φίλη σου, είναι να κάνει ότι μπορεί να τελειώσει το λύκειο, να δώσει πανελλήνιες να περάσει κάπου σε άλλη πόλη και να φύγει από αυτούς τους ταλιμπάν που της έτυχαν για γονείς.
Ισως κάποιος πει πως ότι και αν είναι δεν παύουν να είναι γονείς της κι οφείλει να τους αγαπά και να τους σέβεται.
Η δική μου άποψη είναι πως η αγάπη και ο σεβασμός κερδίζονται, δεν επιβάλλονται.
Καλή τύχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54430 από Kostas_ στις 19 Σεπτεμβρίου 2009, 10:10μμ

Kostas_

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/9/2009
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Αυτο λεει συνεχεια..
Να τελειωσει το λυκειο για να παει να μεινει μονη της για να ξεφυγει απο τους γονεις της και την καταπιεση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55035 από Elenouka στις 17 Οκτωβρίου 2009, 9:01μμ

Elenouka

Εικονίδιο
μέλος από: 2/10/2009
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
Εγω εχω να πω οτι ειναι ενα κακοπημενο παιδι,και οι γονεις τις δεν αξιζουν ολα αυτα που ειπες!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55091 από xTinax στις 21 Οκτωβρίου 2009, 3:09μμ

xTinax

Εικονίδιο
μέλος από: 17/10/2009
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
και εμενα το αγορι μου περναει τα ιδια,ειναι οτι χειροτερο,καταστρεφει απιστευτα τη σχεση μεταξυ γονιων και παιδιου,ισως επειδη αυτοι δεν καταφεραν οτι ηθελαν στη ζωη τους τα βγαζουν στη φιλη σου.Παντως ακομα και οταν παει να μεινει μονη αυτο το ψυχικο κενο δεν καλυπτεται.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55285 από 8anasakis-akis- στις 29 Οκτωβρίου 2009, 2:12μμ

8anasakis-akis-

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 28/10/2009
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
και η μάνα μου k η μάνα τις μάνας μου δηλαδή η γιαγιά τα ίδια πέρασαν η γιαγιά μου μεγάλωσε t μάνα χωρίς αγάπη, όπως η προ γιαγιά μου τη γιαγιά μου (από t μέρος τις γιαγιάς μου)
tecpa η μάνα μου μας μεγαλώνεις με αγάπη και είμαι σίγουρος πως θα έδινε τι ζωή τις για μένα k την γιούλη (γιούλη είναι η αδερφή m)μας το`χει αποδείξει άλλωστε... μπορεί η μάνα t κολλητής σου να είναι μεγαλωμένη σαν τι γιαγιά m η γιαγιά m έχει και 9 αδέρφια
καλά αυτό το σύστημα για η μεταφράζει t greeke κλίση s ελληνικά op8ografika k με τόνους gamaaaaaaaaei
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55286 από 8anasakis-akis- στις 29 Οκτωβρίου 2009, 2:14μμ

8anasakis-akis-

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 28/10/2009
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
μπορεί επίσης να είναι η "ιοθετημενη" η να μένει με θείους της γιατί μπορεί η μην έχει οικογένεια (δηλαδή να πέθαναν οι γονείς της)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57564 από bilakos2 στις 12 Ιανουαρίου 2010, 7:27μμ

bilakos2

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/1/2010
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
εμενα μου λενε οτι ειμαι αχρηστος ομως τους φραφω στα παπα... μου και κανω οτι γουσταρω θα ελεγα να κανει το ιδιο και η φιλη σου ομος δεν εχει παπα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57576 από sintele στις 13 Ιανουαρίου 2010, 2:44πμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
lool..όσο και αν τους γραφής όμως δen γίνετε κάποτε na μην πληγώνεσαι,,σύμφωνο απόλυτα με την carla σε ότι έχει pi..και μπορεί αυτό το κενό να μη γεμίζει αλλα τουλάχιστο μακριά θα ηρεμήσειs,,και μια μέρα όταν πας πίσω και εxής καταφέρει όσα ήθελες η πετύχεις θα νιώσεις πιο περήφανη από ποτε για τον εαυτό σου και ο πρώην σου που μάλλον 4iloανεγκέφαλο σκουπίδι μου ακούγεται τι μπορεί να έχει καταφέρει?άντε να μοστράρει καμια άλλη σαν το έπαθλο του και εσύ ούτε για να τους φτύσεις δεν θα αξίζει καν,,όσο για τους γονείς σου,,κάποτε η απόσταση κάνει καλο,όταν σε χάσει σε εκτιμάει λίγο περισσότερο ο άλλος και μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση,,άσε που θα είναι και περήφανη που χάρι στα pollaa(τρομάρα τους)που έκαναν για εσένα κατάφεραν η γίνει καταξιωμένο t παιδί τους.και το ακόμα καλύτερο?να πας και μαζί σου πίσω ένα super γκόμενο για να πεθάνουν όλη απτό κακό τους..αχ το όνειρο μου lol
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #59534 από foumo στις 22 Μαρτίου 2010, 1:48πμ

foumo

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/3/2010
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Μερικοί γονείς λειτουργούν έτσι!Λένε στα παιδιά οτι είναι άχρηστα νόμίζοντας οτι με αυτον τον τρόπο θα τα κάνουν να αποδείξουν το αντίθετο.Να διαβάζουν πολύ δηλαδή να προσπαθούν να είναι "καλά παιδιά"! Αλλά δεν καταλαβαίνουν οτι με αυτόν τον τρόπο πληγώνουν τα παιδιά τους, τους δημιουργούν ψυχολογικά. Η λεκτική βία είναι χειρότερη απο την σωματική! Αλλά όταν κάποιος μεγαλώνει με τέτοιο τρόπο αυτόν μαθαίνει και αυτόν θα ακολουθεί αργότερα ασυναίσθητα!Ελπίζω να μη μοιάσω στη μανα μου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login