Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διασκέδαση είναι η τέχνη να κουράζεσαι τις ώρες της ανάπαυσης.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

Mπρατσα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #63684 από comper στις 14 Ιουλίου 2010, 4:41πμ

comper

μέλος από: 3/7/2010
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
λοιπον επειδη θελω να τα <<φουσκοσω>> και προτιμω βαρακια και γενικοτερα γυμναστικη και οχι φαρμακα εχω ακουσει οτι αμα κανεις πολλα οι μυες σκιζονται και επειδη ξαναφτιαχνονται ετσι και μεγαλονουν κιολλας αληθευει ι οχι? για να ξερω τι να κανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63685 από VeTeRaNoS στις 14 Ιουλίου 2010, 9:24πμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
E βεβαια αν δεν εχεις ξανακανει ποτε στην ζωη σου και μια μερα ξεκινησεις αποτομα ολοι μερα βαρακια λογικο ειναι υπαρχει προβλημα.
Παντως καλο ειναι να κανεις λιγο ζεσταμα πριν ξεκινησεις.Επισης αν πηγαινες σε καποιο γυμναστηριο θα ηταν καλυτερα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63687 από Pelvic_Thrust στις 14 Ιουλίου 2010, 11:28πμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Γυμναζομαι περιπου 5 χρονια μονος και μπορω να σου πω με σιγουρια οτι δεν σκιζεται ο μυς ετσι ευκολα ουτε προκειται να φουσκωσεις οσα συμπληρωματα διατροφης και να παιρνεις εαν δεν γυμναστεις. Απλως δημιουργουνται νεοι μυικοι ιστοι και χρειαζεται καταληλη ξεκουραση για την αναδομηση τους. Τα συμπληρωματα διατροφης δεν ειναι πτπ παρα τροφη. Αντι να φας ενα κοτοπουλο η γαλοπουλα (οπως συνισταται) πινεις ενα σεικερ και μετα απο 45λεπτα τρως οτι εχεις. Τα συμπληρωματα διατροφη καλυπτουν τα συστατικα που δεν λαμβανεις απο το γευμα σου.

Επερνα για 1 μηνα πρωτεινες και δεν ειδα καμια αλλαγη..

Αυτα που σε πριζουν χωρις να κανεις τπτ ειναι τα στεροιδη αναβολικα με τις ενεσεις..

Απλως εαν το παρακανεις, δλδ οταν νιωθεις τον πονο της μυικης αναπτυξης και συνεχιζεις να γυμναζεις την συγκεκριμενη μυικη ομαδα για υπερβολικα πολυ ωρα, χωρις να σταματας οσο και να πονας (μερα απο το πονο του πρηξιματος) τοτε μπορει να παθεις σοβαρη ζημια.

Ο πατερας μου μια φορα τραυματισε τα χερια του και επρεπε να παει σε νοσοκομειο και να ακολουθησει θεραπεια. Μου ειπε τον βαζαν κατι καλωδια στο χερι.. Δε καταλαβα τι ακριβως επαθε..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63688 από Doctoras στις 14 Ιουλίου 2010, 11:33πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Ξεκοινας σταδιακα.Στο γυμναστιριο αμα ασχολειτε ο γυμναστισου πραγματικα σου λεει.Ασχολησε με συγκεκριμενα κιλα πχ. στην αρχη με 3κιλα οσο ευκολο και να σου φενεται και μηνα μηνα θα αλλαζεις.
Χωρις φαρμακα δεν φουσκωνεις απο την μια μερα στην αλλη αλλα σε χρονια καθημερινης ασκησης .Οποτε πρεπει να το αποφασισεις.Εγω επερνα κατι πρωτεινες μαζι με μια διατροφη που κανω για καποιο διαστημα που βοηθαν στον ογκο .Δεν ηταν αναβολικα αλλα της σταματισα και εχω μεινει στην διατροφη μονο.Λιπαμε που θα σε στεναχωρησω αλλα σε αυτο το χρονο πειρα 15 κιλα γραμμωσα και φουσκωσα λιγο οχι μεγαλο αποτελεσμα αλλα αρκετα καλο.Με λιγα λογια θελω να πω οτι θελει καθημερινη ασχολη με αυτην για να φουσκωσεις οσο πιο γρηγορα γινεται και ειναι δυσκολο χωρις φαρμακα.
Σε καμια περριπτωση δεν σου λεω να παρεις εγω ακομα και αυτα που λεγοντουσαν προτεεινες τις σταματησα γιατι ποτε δεν ξερεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63690 από antreas_14 στις 14 Ιουλίου 2010, 11:41πμ

antreas_14

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/8/2009
μηνύματα: 208 αποδεκτές 0
Doctora ποσων χρονων είσαι και ποσων οταν επερνες τις πρωτεϊνες? Ειμαι 15 δικαιουμαι να παίρνω? Θες συνταγη γιατρου για να παρεις πρωτεϊνες? Εκτος απο χαπια πρωτεϊνες υπαρχουν και σε αλλη μορφη?(επηδει δεν μπορω να καταπιω τα χαπια γ΄ιαυτο)

Ευχαριστω εκ των προτερων παντα ηθελα να μαθω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63692 από Pelvic_Thrust στις 14 Ιουλίου 2010, 11:44πμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Υπαρχουν σε μορφη σκονης. Βαζεις σε ενα ποτιρι γαλα η νερο και ριχνεις π.χ. μια μεζουρα και το ανακατευεις καλα.

Την συνταγη μου την εδωσε ο υπαλληλος του καταστηματος απ'οπου το πηρα.. ηταν γυμναστης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63702 από antreas_14 στις 14 Ιουλίου 2010, 1:54μμ

antreas_14

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/8/2009
μηνύματα: 208 αποδεκτές 0
θελω συνταγη γιατρου για να παω να την παρω απο το φαρμακειο? επισεις κανει να πιω εγω που ειμαι 15?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63703 από Pelvic_Thrust στις 14 Ιουλίου 2010, 2:10μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Δεν ειμαι σιγουρος.. Ρωτα σε κανενα καταστημα με ειδη γυμναστικης η σε γυμναστηριο..

Επισης νομιζω οτι για την ηληκια σου θα ηταν καλο να μην ξεκινησεις με βαριες ασκησεις και μεγαλα βαρη. Εχω ακουσει οτι μπορει να επηρεαστει η αναπτυξη ενος εφηβου απο την εντονη γυμναστικη.

Ξεκινα με διαδρομο, κοιλιακους, βυθισεις τρικεφαλων, μονοζυγο και καμψεις μεχρι σφυξουν οι μυες και να βελτιωθει η αντοχη και δυναμη σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63709 από Doctoras στις 14 Ιουλίου 2010, 3:32μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Οχι προσθεου σκονη σοκολατας ηταν η πρωτεινη.Οχι χαπια.16 χρωνων φετος τα πειρα.Δεν ξερω αμα θελει συνταγη γιατρου τις ζυτησα επιδη επερνε ενας friend και μου εδωσαν.Αλλα σταματησα γιατι δεν ξερω τι επιπτωσεις θα εχει.Τα βαρη την αναπτυξη αμα δεν επιρεαζουν την μεση δεν σε αμποδιζουν.Τα αναβολικα ναι οσο για τις προτεινες θα ρωτησω γιατι θελω να συνεχισω δεν ξερω για αυτο τις σταματησα.Και τις παιρνεις σε συνδιασμο με γυμναστικη αλιως μονο ογκο θα παρεις και οχι γραμμωση.
Εγω εχω κανει γραμμωση αλλα εχω πολυ λιγο ογκο.Ειναι οπως αναφερα σκονη σοκολατας σε ενα γκρι βαζο που την επερνα μετα την γυμναστικη με νερο σε ενα ποτυρι.Μαθε πρωτα και μετα ξεκινησε γιατι ουτε εγω ξερω τι επιπτωσης θα εχει.Οταν μαθω οτι ειναι οκ βασικα αν ειναι οκ θα ξαναπαρω.

Αναβολικα μην παρεις γιατι εμποδιζει την αναπτυξη.Συρικνωνη τους ορχεις γιατι εχει υποκαταστατο η κατι τετιο τεστοστερωνης που επιεαζει τις ορμονες.Ασε που οταν τα σταματισεις θα κρεμασεις και θα χασεις βαρρος αποτομα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63711 από antreas_14 στις 14 Ιουλίου 2010, 4:04μμ

antreas_14

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/8/2009
μηνύματα: 208 αποδεκτές 0
Ειμαι αρκετα ανεπτυγμενος στο σωμα αλλα με δυσκολια βαζω ογκο επηδει δεν τρωω πολυ γιαυτο θελω να περνω πρωτεϊνες. αναβολικα δεν υπαρχει περιπτοση να παρω ποτε μου επηδει εχτος απο το οτι ποναει που αναπτυσσονται τα μυικα κυτταρα, δεν βαζεις μυικη δυναμη ..
Οσο για τις ασκησεις ξερω τι κανω πηγαινα και γυμναστηριο αλλα τωρα γυμναζομαι μονος μου χωρις βαρη.. Αν θελει κανεις βοηθεια για ασκησεις εγω ειμαι εδω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login