Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Σιγά, η πατρίδα κοιμάται
Σάββατο, 18 Μαΐου

Δεν εχω φιλους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #66190 από zouzounaki1801 στις 13 Σεπτεμβρίου 2010, 4:06μμ

zouzounaki1801

Εικονίδιο
μέλος από: 1/3/2010
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Μολις αλλαξα σχολειο σε ενα λυκειο.Ειναι απλα απαισια κανεις δεν με πλησιασε καθομαι μονη μου στο θρανιο και κανεις δεν μου μιλαει ολοι γνωριζονται μεταξυ τους!!Προσπαθησα να ερθω σε επαφη με μια κοπελα αλλα ειναι σε αλλο τμημα!! Δεν ξερω τι να κανω πως θα συνεχιστει ετσι η χρονια?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66191 από stefanos1996 στις 13 Σεπτεμβρίου 2010, 4:09μμ

stefanos1996

μέλος από: 6/5/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
Ησύχασε μωρέ σήμερα άρχισε το σχολείο! Περίμενε 2-3 μέρες και όλα θα φτιάξουν, θα δεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66192 από zouzounaki1801 στις 13 Σεπτεμβρίου 2010, 4:11μμ

zouzounaki1801

Εικονίδιο
μέλος από: 1/3/2010
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Eλπιζω ευχαριστω παντος!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #66193 από TheWiccan στις 13 Σεπτεμβρίου 2010, 4:17μμ

TheWiccan

Εικονίδιο
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Υπάρχουν κάποια πράγματα που μπορείς να κάνεις! Αρχικά, να είσαι ευγενική με όλους, ακόμα και με αυτούς που εκ πρώτης όψεως σου τη σπάνε. Να είσαι ο εαυτός σου, και να μην προσπαθείς να γίνεις κάτι που οι άλλοι θα ήθελαν να είσαι. Φίλοι που δεν αποδέχονται αυτό που είσαι δεν είναι πραγματικά φίλοι σου. Να θυμάσαι ότι ένα χαμόγελο μπορεί να σε πάει πολύ μακριά! Όταν περπατάς στους διαδρόμους, μην είσαι σκυμμένη και μην κοιτάς το πάτωμα. Κράτησε ψηλά το κεφάλι σου, και κοίτα τους άλλους στα μάτια. Κάνε την πρώτη κίνηση, για παράδειγμα, ρώτα κάποιον για το πρόγραμμα, ή πια είναι η αίθουσα των υπολογιστών, ή που είναι η τουαλέτα. Με αυτό τον τρόπο, μπορείς να ξεκινήσεις μια συζήτηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66197 από Pelvic_Thrust στις 13 Σεπτεμβρίου 2010, 10:45μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Πολυ σωστα ειπε ο απο πανω "να είσαι ευγενική με όλους, ακόμα και με αυτούς που εκ πρώτης όψεως σου τη σπάνε."
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66804 από Periklés στις 02 Οκτωβρίου 2010, 12:11πμ

Periklés

μέλος από: 1/10/2010
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Perimene ligo kai tha vreis kalous filous, kai ego otan irtha sto lykio den gnorisa kanenan, alla meta kaname mia oraia parea. Eimai sygouros oti tora eisai kalytera, kathos to arthro egrapses prin liges meres, na eisai kala!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66808 από boyka13xania στις 02 Οκτωβρίου 2010, 12:45πμ

boyka13xania

Εικονίδιο
μέλος από: 1/10/2010
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
θυμαμαι πως στο γυμνασιο ημουν γαμισετα παιδι!! και στην 3η γυμνασιου ειχα απομακρινθει απο ολους τους φιλους μου!! πηγα λυκειο και δεν ηξερε κανεναν.. αλλα πηγαινα σε κοπελια και συστυνομουν ετσι στα καλα του καθουμενου και μεχρι τα χριστουγεννα ηξερα σχεδον ολα τα παιδια της ηλικιας μου!!

μην καθεσαι κι εσυ λοιπον σε μια γωνια!! γινε κοινωνικη!!!!!
να δει πως σε λιγο καιρο ολα θα ειναι πολυ καλυτερα και θα εχεις κανει πολλους φιλους!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66812 από Webmaster στις 02 Οκτωβρίου 2010, 1:14πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Όχι μόνο έτσι θα κυλήσει η χρονιά αλλά και όλη σου η ζωή. Διότι σχεδόν ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει φίλους. Κι αυτοί που βλέπεις και χαχανίζουν τώρα μαζί και το παίζουν κολλητοί, περίμενε ένα δυο χρόνια και θα δεις τι θα λένε ο ένας για τον άλλο πισώπλατα.

"Φίλοι" υπάρχουν μόνο όταν υπάρχει κοινό συμφέρον. Όταν αυτό φύγει, εξατμίζεται και η "φιλία".

Και μια συμβουλή για να ισορροπήσεις κάπως: Όσο περισσότερο βλέπεις κάποιο να ζορίζεται να δείξει (στα smilebook, στις τουίτες και στις λοιπές μαλακίες) ότι είναι ευτυχισμένος και με φίλους, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ στην ουσία βαριέται και νιώθει μόνος του. Ανεξαρτήτως ηλικίας, φύλου και κοινωνικότητας.

Επίσης αυτό που λέει ο boyka13xania είναι όχι μόνο σφάλμα αλλά και επικίνδυνο γιατί καμιά φορά είναι καλύτερο να είσαι μόνη σου παρά περιστοιχισμένη με μαλάκες που δημιουργούν προβλήματα και σου βάζουν τρικλοποδιές.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66815 από jimmas στις 02 Οκτωβρίου 2010, 2:11πμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Webmaster θα συμφωνήσω με τις δύο τελευταίες παραγράφους σου. Είναι κατάντια να προβάλεσαι γενικά μέσα από το ίντερνετ και για το άλλο, εννοείται πως πρέπει να είμαστε κοινωνικοί αλλά με μέτρο!

Πάντως όσον αφορά τα υπόλοιπα διακρίνω έναν κάποιο πεσιμισμό... Υπάρχουν φιλίες που κρατάνε από το δημοτικό και από το νηπιαγωγείο ακόμα. Σίγουρα δεν μπορούμε να κρατήσουμε επαφές με όλους τους συμμαθητές μας αλλά δεν είναι απίθανο να έχουμε μια πιο κλειστή παρέα απαρτιζόμενη από ανθρώπους με τους οποίους ταιριάζουμε και επικοινωνούμε περισσότερο.

Σαφώς και υπάρχουν περιπτώσεις με φιλίες που χαλάσαν για γυναίκες και για πόσα άλλα, μακακίες γίνονται... Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει και η άλλη πλευρά.

Αν υπάρχει συμφέρον στη πραγματική φιλία τότε είναι ότι ο άνθρωπος είναι κοινωνικό ζώο και χρειάζεται την συντροφιά και να περνάει καλά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #96291 από johnvas στις 17 Μαρτίου 2012, 10:53μμ

johnvas

μέλος από: 17/3/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Εγω εχω ενα αλλο προβλημα με την παρεα μου!!Που μπορω να το συζητησω???
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login