Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τίποτα δεν κάνει έναν άνθρωπο τόσο παραγωγικό, όσο η τελευταία στιγμή.
Πέμπτη, 16 Μαΐου

Τι βάζετε ποιο πάνω την αγάπη η τηνλογικη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #81620 από Asurmatos στις 08 Ιουλίου 2011, 7:33μμ

Asurmatos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/7/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Εγώ πιστευω στην αγαπη γιατι ειναι δύσκολο στις μερες μας ....αν και εχω ερθει σε μια φαση να μου λεει το ιδιο μου το κοριτσι μου μικροψεμματακια και δεν ξερω αν 8α πρεπει να χωρισουμε για αυτον τον λογο...δεν θελω να την χασω αλλα απο την αλλη δεν μου αρεσουν τα ψεμματα...

Τι να κανω?απαντήστε και εσείς στο ιδιο το ερώτημα/.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81630 από Verus στις 08 Ιουλίου 2011, 9:48μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Το μόνο κοινό της αγάπης με τη λογική είναι ότι και οι δύο θα σε εγκαταλείψουν κάποια στιγμή που θα τις χρειάζεσαι.
Εν πάση περιπτώσει, εγώ προσωπικά έχω ως αρχή στη ζωή μου τη λογική. Βάσει αυτής πράττω - αν και πολλές φορές δεν έχει θετικά αποτελέσματα (τουλάχιστον όχι άμεσα).
Στη συγκεκριμένη περίπτωση, αν είναι ελάχιστης σημασίας αυτά που σου λέει, απλώς συζήτησε το μαζί της, πες της τι έχεις καταλάβει, για να το σταματήσει πρωτού σου πει κάποιο μεγαλύτερο ψέμα. Δεν χρειάζεται να χωρίσετε, πες της ότι το 'χεις καταλάβει και σε ενοχλεί, και δειξ'της (με την εμπιστωσύνη σου) ότι δεν χρειάζεται να το ξανακάνει:)
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #81631 από Pelvic_Thrust στις 08 Ιουλίου 2011, 9:52μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εσυ μπορει να πιστευεις στην αγαπη αλλα οι περισσοτεροι ψαχνουν μονο για εμπειριες. Σε τετοιες περιπτωσεις βαζεις την λογικη πανω απ'ολα γιατι αλλιως θα αυτοκαταστραφεις.

Εγω παραλιγο να την παθω πριν λιγο καιρο.. προσπαθωντας να ξεπερασω καποια εμποδια (που ευτυχως υπηρχαν) αλλα και πηγαινοντας αντιθετα στο ρεμα.. Ομως τελικα "ακουσα" το μυαλο μου και οχι την καρδια μου πραγμα που με γλιτωσε απο πολλους μπελαδες.

Εαν η κοπελια σου ειναι πιστη, αγαπιεστε πραγματικα και ξιγιεται ομορφα & ωραια τοτε βαζεις την αγαπη πανω απ'ολα. Κανεις τα παντα για να ειστε μαζι κτλ..

Στην δικια σου περιπτωση θα πρεπει να της μιλησεις. Μη σε περναει για μαλακα και δουλευει πισω απ'την πλατη σου νομιζοντας οτι σε ξεγελαει με τα ψεματακια της.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81632 από Asurmatos στις 08 Ιουλίου 2011, 10:21μμ

Asurmatos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/7/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
δικιο εχεις ευχαριστω αυτο σκοπευω να κανω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81649 από Questionable Id στις 09 Ιουλίου 2011, 11:35πμ

Questionable Id

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2011
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Η αγαπη που θα μπορουσε να προκυψει αν ολοι 'βαζαν πανω απ' ολα τη λογικη θα ηταν πολυ μεγαλυτερη και πολυ πιο ωφελιμη απο τη σημερινη "αγαπη", που κρυβει παραλογισμους και αυτοκαταστροφες. Αυτη ειναι η αποψη μου. Πιθανοτατα ουτοπικη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81665 από AggelosTuDromu στις 09 Ιουλίου 2011, 4:50μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
(ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΜΟΥ :p)
αγαπη και λογικη δεν συνδιαζοντε γιατι δεν μπορεις να βρεις λογικη μεσα στην αγαπη το ιδιο και στον ερωτευμενο...εσυ κανε οτι νομιζεις πως ειναι σωστο...αν τα ψεματα ηταν χοντρα κρατα παντα μια πισινη
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login