Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Το εκτάριον ευρίσκεται ακριβώς μεταξύ πενταρίου και επταρίου.
Τρίτη, 7 Μαΐου

Ψυχολογικα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #87837 από HiddenBoy στις 24 Οκτωβρίου 2011, 8:29πμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0
Οπως λεει και ο τιτλος παιδια τον τελεφτεω κερο αντιμετοπιζω ψυχολογικα ενοω σκεψεις αλοκοτες και μη λογικες που με βασανιζουν τι να κανω για να μην της σκεφτομαι? και απο που προερχονται? να τονισω οτι ειμαι 16 και ειμαι στην εφηβεια μηπως αυτο μετραει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #87944 από peterpan9898 στις 25 Οκτωβρίου 2011, 8:55μμ

peterpan9898

banned
μέλος από: 25/7/2011
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
και εγώ παθαίνω το ίδιο αν και είμαι 13 χρονών.Δεν πιστεύω ότι έχει σχέση με την ηλικία του καθενός αλλά με τον χαρακτήρα του π.χ εάν βλέπεις πολλά θρίλερ κ.τ.λ .Εννοείς υπερφυσικές σκέψεις π.χ ότι θα έρθει κάποιος με μαχαίρι από πίσω σου??Ή άλλο πράμα?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #87948 από Me lene στις 25 Οκτωβρίου 2011, 9:32μμ

Me lene

Εικονίδιο
μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 259 αποδεκτές 0
Θα σε απαντήσω αμα το δεις απο θεολογικη πλευρα...ο διαβολος σε βαζει λογισμους και πειρασμους αρα χρειαζεσαι προσευχη!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #88437 από JohnyAbsolute στις 03 Νοεμβρίου 2011, 5:44μμ

JohnyAbsolute

Εικονίδιο
μέλος από: 3/11/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Και εγώ πολλές φορές φοβάμαι και έτσι..είμαι 13 και ας πούμε ότι συνέχεια σκέφτομαι τέτοια πράματα και ανατριχιάζω, μολις ακούσω τον παραμικρό θόρυβο όταν είμαι μόνος μου στο σπίτι, η καρδιά μου αρχίζει και χτυπαει σαν να θέλει να βγεί έξω...αλλά δεν ξέρω, ισως είναι φυσικό...

(καλά έτσι όπως το είπα μοιάζω με ψυχασθενής..λίγο λάθος διατύπωση αλλά δεν είμαι και πολύ χάλια...μονο αν το σκεφτω μια φορα ξεεκιναει για λίγο και μετά ξαναξεχνιέμαι..)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #88509 από apla oneire4ou στις 04 Νοεμβρίου 2011, 8:34μμ

apla oneire4ou

Εικονίδιο
μέλος από: 4/11/2011
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
ειμαι και εγω 16 και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...δεν ειναι κατι ανυσηχητικο πολλα παιδια το παθαινουν και ενα εχω να σου προτυνω... κανε θετικες σκεψεις αυτο βοειθαει πραγματικα προσπαθησε να δεις τα προβληματα και τις ανυσιχιεσ σου απο διαφορετικη ματια.Καντο αυτο και θα με θυμιθεις...:)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #88531 από peterpan9898 στις 05 Νοεμβρίου 2011, 12:46μμ

peterpan9898

banned
μέλος από: 25/7/2011
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Έγραψε:(JohnyAbsolute@03 Νοεμβρίου 2011)
Και εγώ πολλές φορές φοβάμαι και έτσι..είμαι 13 και ας πούμε ότι συνέχεια σκέφτομαι τέτοια πράματα και ανατριχιάζω, μολις ακούσω τον παραμικρό θόρυβο όταν είμαι μόνος μου στο σπίτι, η καρδιά μου αρχίζει και χτυπαει σαν να θέλει να βγεί έξω...αλλά δεν ξέρω, ισως είναι φυσικό...

(καλά έτσι όπως το είπα μοιάζω με ψυχασθενής..λίγο λάθος διατύπωση αλλά δεν είμαι και πολύ χάλια...μονο αν το σκεφτω μια φορα ξεεκιναει για λίγο και μετά ξαναξεχνιέμαι..)

Έτσι όπως τα λες JohnyAbsolute με μόνη διαφορά το ότι εγώ ανακάλυψα ότι έχω μέτρια κατάθλιψη με συμπτώματα φοβίας όπως αναφέρω πιο πάνω.Του διαβόλου είναι σε πειράζει.Μόλις σκέφτεσαι κάτι που σε κάνει να φοβάσαι πες αμέσως Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με τον αμαρτωλό και θα δεις.θα σου φύγει αμέσως.Αυτά από εμένα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89635 από Webmaster στις 22 Νοεμβρίου 2011, 10:31μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Μη χάσουν ευκαιρία οι φανατικοί χριστιανοί να κάνουν την πλύση εγκεφάλου και την προπαγάνδα τους, όπως ακριβώς τους κάνανε και σ' αυτούς.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89636 από HiddenBoy στις 22 Νοεμβρίου 2011, 10:37μμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@22 Νοεμβρίου 2011)
Μη χάσουν ευκαιρία οι φανατικοί χριστιανοί να κάνουν την πλύση εγκεφάλου και την προπαγάνδα τους, όπως ακριβώς τους κάνανε και σ' αυτούς.

Δεν καταλαβενω τι ειδος ρατσισμου προς θρησκεια ειναι αυτος μαρεσει που λετε ρατσιστες οσους ειναι κατα ισλαμ και βουδα η καποιου ξενου ενω μονο για το χριστιανισμο τα ριχνετε ολα... ε βεβαια αφου αυτον εβαλαν στοχο να καταστρεψουν στα ματια του κοσμου τα καταφεραν.

Παντως πετυχε οταν λεω "Κυριε ιησου χριστε ελεησεμε τον αμαρτολω" πετυχενει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89638 από Doctoras στις 22 Νοεμβρίου 2011, 11:13μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Και εγώ που γίνομαι 18 τώρα περνάω εφηβεία και όχι μόνο σκέφτομαι αλλά κάνω και αλλόκοτα πράγματα.Η τουλάχιστον θέλω να ελπίζω ότι είναι αυτό.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89639 από Webmaster στις 22 Νοεμβρίου 2011, 11:25μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Το πρόβλημα δεν είναι δικό σου. Το πρόβλημα σου το δημιούργησαν οι ίδιοι ηθικοπλαστικοί που σου σερβίρουν και τη λύση.

Αυτοί λειτουργούν με το εξής σύστημα: Σκάβουν μια τρύπα στην ψυχή του άλλου και βάζουν στον πάτο της τρύπας τύψεις και ενοχές. Όταν εσύ πεις "ωχ κοίτα μια τρύπα που έχω", ερχονται οι ίδιοι να σου τη φράξουν και προτείνουν σαν λύση το πορδοβούλωμα της θρησκείας.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login