Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ζουγανέλης να ξεσκίζει το μουσικό σήμα του Mega Channel με μπουζούκι και μπαγλαμά.
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Περίεργο φετίχ.

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93025 από fetix στις 13 Ιανουαρίου 2012, 3:45πμ

fetix

μέλος από: 13/1/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Γεια σας και καλώς σας βρήκα. Θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμό μου μαζί σας. Από πολύ μικρός (10, τώρα είμαι 30) έχω μια συνήθεια, η οποία γνωρίζω ότι δεν είναι αντρική, όμως δεν κατάφερα να την σταματήσω. Μ' αρέσει πολύ να φοράω καλσόν. Μ' αρέσει ειδικότερα η αίσθηση που αφήνουνε. Τα τελευταία χρόνια κιόλας, ξυρίζω τα πόδια μου, τα αγοράζω και τα φοράω (στο δωμάτιο μου και όταν είμαι μόνος). Προς γυναίκες: Πως θα αντιδρούσατε αν το αγόρι σας, με το οποίο τα πηγαίνετε πολύ καλά σας αποκάλυπτε κάτι τέτοιο; Προς άντρες: Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο η παρόμοιο; Σας ευχαριστώ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93032 από wavero στις 13 Ιανουαρίου 2012, 11:36πμ

wavero

banned
μέλος από: 12/1/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Κοίτα να το σταματήσεις γιατί αν έχεις κοπέλα και σε πάρει χαμπάρι θα έχεις άσχημες επιπτώσεις! Είναι αδερφίστικο εντελώς!

Δεν είναι φετιχ είναι μαλακία!

Έλεος δηλαδή!



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93042 από tasos41997 στις 13 Ιανουαρίου 2012, 2:37μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Έγραψε:(fetix@13 Ιανουαρίου 2012)
Γεια σας και καλώς σας βρήκα. Θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμό μου μαζί σας. Από πολύ μικρός (10, τώρα είμαι 30) έχω μια συνήθεια, η οποία γνωρίζω ότι δεν είναι αντρική, όμως δεν κατάφερα να την σταματήσω. Μ' αρέσει πολύ να φοράω καλσόν. Μ' αρέσει ειδικότερα η αίσθηση που αφήνουνε. Τα τελευταία χρόνια κιόλας, ξυρίζω τα πόδια μου, τα αγοράζω και τα φοράω (στο δωμάτιο μου και όταν είμαι μόνος). Προς γυναίκες: Πως θα αντιδρούσατε αν το αγόρι σας, με το οποίο τα πηγαίνετε πολύ καλά σας αποκάλυπτε κάτι τέτοιο; Προς άντρες: Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο η παρόμοιο; Σας ευχαριστώ.



Φιλε καλητερα να μην το πεις σε κοριτσι επειδη ισως σε περασει για τραβεστη (αφου λες οτι θες να τα φτιαξει με καποια με αμεσο τροπο βεβαια)

Σε φιλους οκ αν ειναι κανονικοι φιλοι θα καταλαβουν...

Προσπαθησε να το σταματησεις διοτι αν συνεχιζεις να κανεις και αλλα με γυναικεια ρουχα ισως θα καταλαξεις τραβεστης...

Προσπαθησε να το σταματησεις επειδη θα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93056 από Μοχθηρό Γουρούν στις 13 Ιανουαρίου 2012, 4:31μμ

Μοχθηρό Γουρούν

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2012
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
Θα πρέπει να το σταματήσεις διότι θα είναι δυσκολό να απολογηθείς σε περίπτωση που το καταλάβει κάποιος!

Λίγο δύσκολο γιατί το κάνεις πολλά χρόνια άλλα φρόντησε να το κόψεις.

Πιστευώ θα νιώσει πολύ άσχημα η γυναίκα που θα είναι δίπλα σου αν καταλάβει κάτι τέτοιο!

Μήπως είσαι γκει? Χωρίς παρεξήγηση άλλα λες ότι το κάνεις από τα 10 και είσαι 30! Αν ήταν πειραματισμός δεν θα το σταματούσες? Δεν θα ένιωθες άσχημα?

Μου φαίνεται λίγο παράξενο που το αναφέρεις ως προβληματισμό από την στιγμή που σου αρέσει!

Αυτό το κάνουν συνήθως τραβεστι και ομοφυλόφιλοι!

Εκτός από αυτό έχεις άλλες τέτοιες προτιμήσεις?

Μόνο εσύ ξέρεις τι πραγματικά θες! Ελπίζω να κατεφέρεις αυτά που θες.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93162 από xrysoulinaki στις 14 Ιανουαρίου 2012, 1:19μμ

xrysoulinaki

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2010
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Λοιπόν φίλε μου για μενα δεν έχεις να σταματήσεις τίποτα.... Αν το γουστάρεις κάν' το... και αν θες να το πεις στην κοπελα σου πες το.... Προσωπικά αν το αγόρι μου, το οποίο θα ήταν εντάξει στις υποχρεώσεις του ως άντρας, μου έλεγε ότι έχει μια γυναικεία συνήθεια δεν θα με πείραζε... τι νομίζεται το ότι κάποιοι ξυρίζουν τα πόδια τους και όλο τους το σώμα είναι καλύτερο από αυτό??? η το να βάζεις κρέμες και μεικ-απ είναι καλύτερο??? στο σημείο που έχει φτάσει η κοινωνία μας τίποτα δεν πρέιπει να μας φαίνεται παράξενο και παραλογο... Εγώ είμαι μαζί σου!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93165 από Μοχθηρό Γουρούν στις 14 Ιανουαρίου 2012, 2:41μμ

Μοχθηρό Γουρούν

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2012
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
@Xrysoulinaki Αρχικά θα συμφωνήσω μαζί σου! Αν το γουστάρει ας το κάνει. Φυσικά και δεν υπάρχει λόγος να το σταματήσει από την στιγμή που νιώθει ωραία με αυτό!

Επίσης φυσικά και να το πει στην κοπέλα του αν το θέλει... Το θέμα όμως είναι πως θα αντιδράσει?

Αν εσύ προσωπικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το αν ο δικός σου θα έχει μια γυναικεία συνήθεια τότε οκ άποψη σου!
Δεν είναι όμως όλες έτσι, cOOL σαν εσένα!
Επίσης να υποθέσω δεν έπεσες σε ανάλογο περιστατικό!

Ο fetix το αναφέρει ως προβληματισμό! Του αρέσει αν δε κάνω λάθος, άρα γιατί κολλάει? Μήπως καταβάθος νιώθει περιέργα?

Έχεις δίκιο στη σημερινή εποχή κατα κάποιο τρόπο τίποτα δεν είναι παράλογο και παράξενο... Σκέψου όμως να σου αποκαλύψει κάποιος ότι φοράει καλσον! Όλο και κάπως καρφωτή θα σου ερχόταν!

Κ εγώ μαζί του είμαι, το τι κάνει ο καθένας δεν μας απασχολεί! Απλά συζητάμε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93374 από fetix στις 17 Ιανουαρίου 2012, 2:10μμ

fetix

μέλος από: 13/1/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το θέμα μου είναι ότι απ'τη μια μου δίνει πολύ μεγάλη ευχαρίστηση, απ'την άλλη όμως καλύτερα να μην είχα αποκτήσει αυτή τη συνήθεια καθώς με τον καιρό μου έχει γίνει μεγάλη εμμονή και δεν μπορώ να το σταματήσω καθώς τα φοράω όλο και πιο συχνά. Έχω κοπέλα, και θα ήθελα να το ξέρει αλλά δν είμαι σίγουρος για το πως θα αντιδράσει, και θα είναι κρίμα να χαλάσει γι΄ αυτό το πράγμα.

Ένα άλλο περίεργο να σας πω είναι ότι ποτέ δεν είχα πολύ μεγάλη λίμπιντο, μπορώ και ζω δλδ χωρίς το σεξ, και με την κοπελιά λίγες φορές το έχουμε κάνει ακριβώς επειδή δεν..έχω ορμές. Να σημειώσω ότι πρώτη φορά το έκανα στα 28 μου.

Τώρα μπορώ και να το φοράω, το θέμα είναι αν προχωρήσουμε τόσο που θα μένουμε μαζί, και παντρευτούμε παιδιά κτλ, σίγουρα θα πρέπει να το κόψω εντελώς.

Όσον αφορά για πιθανότητα τραβεστί κτλ δν υπάρχει η παραμικρή παιδιά, πάντα ήμουν και είμαι ετεροφιλόφιλος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93387 από Μοχθηρό Γουρούν στις 17 Ιανουαρίου 2012, 6:28μμ

Μοχθηρό Γουρούν

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2012
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
Φίλε fetix προσπάθησε να το σταματήσεις γιατί πιστευώ κατά 99% αν το μάθει η δικιά σου θα ξενερώσει! Με άλλα λόγια θα έχεις ή το καλσόν ή την κοπέλα σου! Δεν έχει να κάνει με την συνήθεια ή με το τι θέλει κάποιος στην προσωπική του ζωή! Αυτή τη στιγμή είσαι με κοπέλα που σημαίνει ότι αυτό που κάνεις αφορά και αυτή!

Ωραιά και πες ότι το δέχεται φυσιολογικά και δεν ξενερώνει... Πιστεύεις ότι δεν θα έχει αμφιβολίες για σένα? Δεν θα αναρωτιέται μήπως είσαι γκει? Δεν είναι τόσο απλό! Θα μπαίνει σε σκέψεις!

Τέλος πάντων κάνεις ότι καταλαβαίνεις!

Θεωρείς τον εαυτό σου στραιτ!

Φοράς καλσόν! Κάνεις σεξ στα 28! Και δεν έχεις ερωτικές επιθυμίες με την κοπέλα σου! Είναι παράξενο ρε συ, χωρίς παρεξήγηση!

Απ΄ότι λες ότι σου φαίνεται κάπως και πως δεν έπρεπε να αποκτήσεις αυτή τη συνήθεια και από την άλλη ότι σου αρέσει και νιώθεις ευχαρίστηση!

Εγώ πιστεύω ότι θες να το πάρει θετικά η κοπέλα σου και να εξακολουθείς να έχεις αυτή τη συνήθεια! Κατά κάποιο τρόπο το λες και μόνος σου!

==
Τώρα μπορώ και να το φοράω, το θέμα είναι αν προχωρήσουμε τόσο που θα μένουμε μαζί, και παντρευτούμε παιδιά κτλ, σίγουρα θα πρέπει να το κόψω εντελώς.

Υποδηλώνει πως ακόμα και να κάνεις οικογένεια δεν θέλεις να σταματήσεις να το κάνεις! Σα να λες πως και να το κάνω θα πρέπει να προσέχω να μη με καταλάβουν!

Μήπως είσαι ομοφυλόφιλος και δεν το αποδέχεσαι? Συγγνώμη κιόλας άλλα δεν θα είναι έτσι η ζωή ενός στραιτ!

Η ζωή είναι δική σου, εσύ επιλέγεις τα βήματα σου!

Κάνε αυτό που πραγματικά θέλεις!

προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #93840 από hoselover στις 26 Ιανουαρίου 2012, 4:30μμ

hoselover

Εικονίδιο
μέλος από: 26/1/2012
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Επειδή άκουσα πολλά κουλά και κομπλεξικά, θέλω να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα. Πρώτον, το 90% περίπου - όχι απλά αυτών που φοράνε καλσόν - αλλά των παρενδυτών γενικότερα είναι straight. Αυτό είναι γεγονός και όχι άποψη ή εκτίμηση δική μου. Το έχω επιβεβαιώσει κι εγώ προσωπικά αυτό γιατί συμμετέχω σε κάποια σχετικά forums και όντως η συντριπτική πλειοψηφία των παρενδυτών είναι εντελώς κατασταλαγμένοι με την straight σεξουαλική τους κατεύθυνση και δεν "αποκλίνουν" όπως κάποιοι κολλημένοι μπορεί να νομίζουν. Το ότι κάποιος τη βρίσκει με το να φοράει καλσόν π.χ. δεν σημαίνει ότι κάτι τέτοιο θα έχει και αντίκτυπο στις σεξουαλικές του προτιμήσεις.

Αν κάποιος μπει στον κόπο να το ψάξει, θα δει ότι ενώ γενικά είναι μειονότητα οι άνδρες με τέτοια "ασυνήθιστα" φετίχ, ο φίλος fetix δεν είναι ο μόνος. Η εν λόγω μειονότητα φοράει καλσόν κρυφά κάτω από το παντελόνι, όχι επειδή νιώθουν "ένοχοι" για αυτή τους την προτίμηση, αλλά γιατί απλά ξέρουν ότι η κοινωνία μας κατακλύζεται και οδηγείται από ηλίθια και στενόμυαλα απολιθωμένα στερεότυπα! Δηλαδή ότι οι άνδρες αυτό και οι γυναίκες εκείνο. Δηλαδή ρε αγόρια εσείς δεν ξενερώνετε με μια κοπέλα που φοράει παντελόνι; Μάλλον όχι, αλλά γιατί όχι; Θα έπρεπε με τη λογική σας αφού το παντελόνι ανήκει στην ανδρική γκαρνταρόμπα παραδοσιακά. Και η γραβάτα σε γυναίκα. Ναι! Ξενίζει! Αλλά θα πρέπει να κάνουμε κάποια τέτοια κοπέλα περίγελο ας πούμε και να την δείχνουμε με το δάχτυλο;

Ας ξεκολλήσουν μερικοί μερικοί από αυτές τις πρωτόγονες απόψεις των γιαγιάδων μας και ας δουν τα πράγματα λίγο πιο ανοιχτόμυαλα. ΟΚ, το να φοράει ένας άνδρας καλσόν είναι πολύ ασυνήθιστο και γι'αυτό "χτυπάει" κάπως σε μερικούς, επειδή "το καλσόν είναι γυναικείο και οι άνδρες φοράνε ανδρικά ρούχα". Καλό είναι να αναθεωρούμε και να κρίνουμε αυτά που η κοινωνία μας πλασάρει και όχι να τα καταπίνουμε αμάσητα! Ο ανδρισμός δεν θίγεται ούτε υποβιβάζεται από γυναικεία ρούχα, τα ρούχα δεν κάνουν τον παπά. Οπότε φίλε fetix, μην νιώθεις ένοχος για αυτή σου την προτίμηση. Απλά δες το σαν ιδιομορφία. Γιατί, όλοι οι υπόλοιποι έξω που βλέπεις στην κοινωνία είναι 100% φυσιολογικοί; Ας σοβαρευτούμε λίγο.

Υ.Γ. Αυτό δε σημαίνει ότι σύμφωνα με όσα λέω, υποστηρίζω ότι ο φίλος fetix είναι 100% straight. Εξαιρέσεις υπάρχουν πάντοτε. Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι δεν έχει ορμές, ακόμη και με την κοπέλα του. Παρόλα αυτά, ακούγεται σίγουρος για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις.

Υ.Γ.2. Κι εγώ ανήκω στη μειονότητα των ανδρών που τους αρέσει να φορούν καλσόν κρυφά, κάτω από το παντελόνι. Και ναι, είμαι 100% straight. Και ναι, έχω κοπέλα. Και ναι, έχω ορμές απέναντί της και είμαι συνεπής στην ερωτική μας ικανοποίηση ίσως και παραπάνω του δέοντος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93959 από MixalisS στις 28 Ιανουαρίου 2012, 6:58μμ

MixalisS

banned
μέλος από: 26/11/2011
μηνύματα: 71 αποδεκτές 0
Ολόκληρο κατεβατό για να γράψεις μια βλακεία.

Ξέρεις πολύ καλά κ εσύ ο ίδιος ότι ξεφεύγεις κατα πολύ από το θέμα!
( Να ξενερώνει κάποιος όταν μια γυναίκα... )

Δηλαδή εσύ όταν βλέπεις μια μουνάρα να φοράει στιλέτο και ένα τζιν στην πέτσα ή ένα κολάν ξενερώνεις?

Φίλε δεν ξέρω τι πιστεύεις πάντως αν θεωρείς τον εαυτό σου 100% στραιτ τότε κάνεις λάθος! Γιατί πολύ απλά είναι καθαρά γυναικεία συνήθεια! Εφόσον είσαι άπλα γιατί δεν σκας με καλσόν στο δρόμο??

Τράβα πες στην κοπέλα σου ότι φοράς καλσόν να δούμε τι θα σου πει!





προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login