Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Ο συναγερμός ενοχλεί συνήθως τους γείτονες και όχι τους κλέφτες.
Σάββατο, 18 Μαΐου

ομοφυλοφιλες

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #94251 από MixalisS στις 04 Φεβρουαρίου 2012, 4:33μμ

MixalisS

banned
μέλος από: 26/11/2011
μηνύματα: 71 αποδεκτές 0
Το να είσαι άνθρωπος που συνέχεια θέλει διαφορετικές εμπειρίες δεν κακό. Πρόσεξε όμως τις εμπειρίες!

Αυτό παίζει καθοριστικό ρόλο στη ζωή σου. Δεν έχει να κάνει με το αν ψάχνεσαι συνέχεια.

Τι να σου πω διάλεξε τον δρόμο που θα ακολουθήσεις, μόνο να είσαι σίγουρα για τις επιλογές σου διότι σε ορισμένες επιλογές δεν υπάρχει γυρισμός!

Μόνο εσύ ξέρεις τι θέλεις. Ελπίζω να βρεις αυτό που σου ταιριάζει!

Αυτά από μένα.

Φιλικά, Μιχάλης.


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94255 από zevilip στις 04 Φεβρουαρίου 2012, 4:50μμ

zevilip

μέλος από: 29/1/2012
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
ευχαριστω για τις συμβουλες
οι επιλογες που κανεις σε κυνηγανε,σε στιγματιζουν,σε καθοριζουν,σε αλλαζουν,σε ωριμαζουν..μπορουν να σε φτασουν στα ουρανια και να σε πεταξουν αποτομα και αγρια..οτι εχεις να χασεις εχεις και να κερδισεις..
φιλικα,καλη συνεχεια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94436 από AnimePunkGirl στις 07 Φεβρουαρίου 2012, 11:53μμ

AnimePunkGirl

μέλος από: 24/6/2011
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Καλα καναν κ με βρισαν ε? Γιατι? Εκανα κατι κακο? Δεν το επελεξα εγω αυτο π ειμαι. Ουτε Ξυπνησα ενα πρωι και ειπα αα βαρεθηκα να κανω σχεσεις με αγορια ας κανω και με κοριτσια.. Αλλα δεν μπορω να κανω κ αλλιως! Αλλα δεν σ κατηγορω Μιχαλη. Οι περισσοτεροι σ αυτη τη κοινωνια ειμαστε μαλακες π συμφωνουμε με τις παπαριες που μας μαθαινουν οι στενομυαλοι γονεις μας και διαφοροι αλλοι (της "εκκλησιας" κλπ..) και μας αναγκαζουν να ακολουθουμε συγκεκριμενα ψεφτο-ιδεωδη και μας λενε οτι αυτα τα πραγματα ειναι ανηθικα την στιγμη π δν κοιταν αν οι ιδιοι ειναι ηθικοι. Δεν φταις εσυ, οι γονεις σ π σ εκαναν στενομυαλο σαν τα μουτρα τους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94529 από MixalisS στις 10 Φεβρουαρίου 2012, 5:31μμ

MixalisS

banned
μέλος από: 26/11/2011
μηνύματα: 71 αποδεκτές 0
Είσαι πολύ κουλ! Μπράβο σου! Σωστά δεν μπορείς να κάνεις κ αλλιώς!

Λοιπόν θα σου πω κ εγώ δυο λογάκια γιατί μας το παίζεις πολύ άνετη!

Οι περισσοτεροι σε αυτή την κοινωνία είναι μαλάκες όπως λες γιατί πολύ απλά ξέρουν τι πάει να πει τρόπος ζωή! Πράγμα που εσύ δεν γνωρίζεις ούτε λίγο!

Να αρχίσουμε με το θέμα οικογένεια?? Ναι! Αν είσαι έτσι όπως λες δεν μπορείς να κάνεις οικογένεια! Καλά άκουσες!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ! Ξέχνα λοιπόν τα παιδιά, το σπίτι, τις οικογενειακές παρέες και τα φυσιολογικά πράγματα που κάνεις ένας ΝΟΡΜΑΛ ανθρωπος!

Ξέχνα τους φίλους! Μια ζωή θα είσαι κυνηγημένη,όχι επειδή σε κράζουν γι΄αυτό που τέλος πάντων είσαι... άλλα γιατί πολύ απλά είναι κάτι ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! Δεν μπορείς να συμβιβαστείς στις ίδιες θέσεις που έχει το τρένο της της ζωής! Θα έχεις μια γαμω σχέση, μικρή σε διάρκεια που κάποια στιγμή θα τελείωσει! Ως πότε θα το κάνεις αυτό κορίτσι μου γλυκό? Κάποια στιγμή θα μεγαλώσεις και θα σου ανοίξει την πόρτα η ΦΙΛΗ ΜΟΝΑΞΙΑ!

Όσο για τους γονείς που αναφέρεις... Τράβα πες τη μάνα σου ότι γουστάρεις και τα δύο φύλα να δούμε τι θα σου πει η ανοιχτόμυαλη ΜΑΜΑ! Οκ χαλαρά κόρη μου πάμε μπροστά? Λάθος θα στεναχωρηθεί πολύ γιατί θα έχεις μια ζωή άθλια χωρίς παρεξήγηση! Θα ξεχάσει άυριο μεθαύριο τα εγγόνια και δει πως εσύ γερνάς μένοντας μόνη σου! Πάνε στον μπαμπάκα να του πεις τι είσαι! Να δούμε είναι ή δεν είναι στενόμυαλοι?

Αν δεν ήσουν αυτό που είσαι το ίδιο θα έλεγες! Και μη μιλάς για κοινωνίες και Ελλάδες γιατί δεν έχει να κάνει με αυτό1 Χέσε τις εκκλησίες και τις τηλεοράσεις και ότι άλλο πιστεύεις πως ευθύνεται!

Το κακό το κάνεις στον ευατό σου λοιπόν άλλα που να το καταλάβεις. Είσαι κουλτούρα εσύ! Αν νομίζεις ότι με αυτό γίνεσαι ξεχωριστή τότε...

Γι΄αυτό ξύπνα ένα πρωί κοίτα τα μούτρα σου στον καθρέφτη και σκέψου!

Αυτά από μένα κάνε ότι γουστάρεις ούτε που με ενδιαφέρει. Εγώ την άποψη μου είπα!

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94768 από SkaterGirl στις 15 Φεβρουαρίου 2012, 8:26μμ

SkaterGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 19/9/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
Ο κοσμος στον οποιο ζουμε ειναι πολυ σκληρος! Εγω ειμαι στρεητ αλλα δεν εχω κανενα προβλημα με τους γκει τις λεσβιες κλπ. ΟΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΕΕΕ! δημοκρατια υποτιθεται πως εχουμε! Απο την στιγμη που οι γκει και οι λεσβιες δεν ενοχλουν, δεν σκοτωνουν, με λιγα λογια δεν ειναι εγκληματιες ποιος ο λογος να τους κραζουμε? Δηλαδη με αυτο το σκεπτικο σεβομαστε μονο αυτο που ειμαστε, ειτε αυτο εχει να κανει με την σεξουαλικοτητα καποιου ειτε με το στυλ η ακομα και με το ποια ομαδα θα υποστιριζει... Δεν εχει καμια σημασια αυτο! Τεσπα, να πω και εγω την γνωμη μου. Στην εφηβια οι περισσοτεροι (ειδικα στις μερες μας) τα περνουν ολα στην πλακα και δεν νοιαζονται για το τι νιωθει ο αλλος και αυτο δεν βλεπω (δυστυχως) να αλλαζει. Κατα την γνωμη μου κατσε λιγο μονη σου σκεψου το καλυτερα (κανα μηνα η 2μηνο) να εισαι σιγουρη! Δυο-τρεις φιλικες συμβουλες... Αν τελικα καταλαβεις πως εισαι ομοφυλοφιλη μην σε νοιαζει για το αν στα 40 εχεις οικογενεια η οχι, μπορεις να υιοθετησεις καποιο παιδι, ουτως η αλλως η ζωη ειναι μικρη δεν ειναι σιγουρο οτι θα υπαρξει αυριο! Οι γονεις σου θα ειναι παντα διπλα σου ο,τι και να εισαι (εκτος και αν ειναι οπισθοδρομικοι)! Και κατι αλλο, πιστευω πως καλυτερα ειναι να εχεις ενα ατομο που νοιαζεται αληθινα για σενα παρα 10 που θα κοιτανε την παρτι τους. Φιλος ειναι αυτος που ξερει τα παντα για σενα και συνεχιζει να σε στηριζει! (Δυσκολο να τον βρεις αλλα τελος παντων)
Ελπιζω να βοηθησα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94780 από MixalisS στις 16 Φεβρουαρίου 2012, 10:49πμ

MixalisS

banned
μέλος από: 26/11/2011
μηνύματα: 71 αποδεκτές 0
@SkaterGirl Αν εσύ ήσουν Λεσβία ή ότιδήποτε άλλο πάνω σε αυτό θα σε ένοιαζε και τι καλά!
Μόνο να έβλεπες το μούτρο σου πως θα έφτανε μέχρι το πάτωμα! Ούτε σταθερούς φίλους θα είχες ούτε τίποτα!

Όσο για τους γονείς και οι δικοί σου οποσθοδρομικοί θα ήταν αν καταλαβαινανε κάτι τέτοιο! Θα σε στηρίζανε? Αρχίδια θα κρατούσαν τυπικές σχέσεις μαζί σου όπως γίνεται με όλους τους ομοφυλόφιλους, εκτός φυσικά από αυτούς που ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ!

Επίσης... Εσύ δηλαδή δεν θες αύριο μεθαύριο να κάνεις μια οικογένεια? Και μη πεις όχι γιατί αυτοί που το λένε είναι και οι πρώτοι πάνω στα σπίτια και στα παιδιά! Στην ηλικία τον 15,16,20,25 κανείς δεν θέλει! Μετά όμως? Που οι φίλοι σου θα πηγαίνουν πόσα βήματα μπρόστα εσυ θα μένεις πίσω!

Και ξέρεις γιατί? Γιατί πολύ απλά δεν θα έχουν τα ενδιαφέροντα που είχατε κάποτε! έχουν υποχρώσεις έχουν έναν άλλο τρόπο ζωής και ξαφνικά μεγαλώνουν απότομα λόγο ευθυνων.

ΟΠΟΤΕ ΡΙΞΕ ΑΚΥΡΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΗ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΤΑ 40!!!

Και επίσης ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ! Τραγικό λάθος 2 ομοφυλόφιλοι να υιοθετήσουν ΠΑΙΔΙ!

Τι θα μάθουν μωρέ? Τρόπους? Οικογένεια? Τι θα λένε στο σχολείο, Παιδια έχω 2 μαμάδες? Μα καλά τόοοοσο πολύ ξεφεύγει η κατάσταση? ΟΧΙ ρε να μην θιοθετήσει κανείς παιδί! Τι φταίει αυτό στο κάτω κάτω να ξεφτιλίζεται και να έχει ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ στο μέλλον,όταν θα αρχισει να συνηδητοποιεί ότι αυτό είναι κάτι ανατριχιαστικά ανώμαλο??? Θα σηκωθεί να φύγει και μετα δίκια του! Ακου εκεί... Να πάρει σκύλο άν θέλει για παιδί όχι άνθρωπο!

Παιδιά, Παιδιά, χθες βράδυ έπιασα την μαμά μου να το κάνει με την μαμά μου με ΣΤΡΑΠ-ΟΝ!
Ο μπαμπάς μου χώνει το πουλί του στον μπαμπά μου! Σπουδαίος οικογενειάρχης!

Όσο για τους φίλους θα συμφωνήσω... Καλύτερα έναν και καλό παρά 10 και να σε έχουν στο φτύσιμο.. και όχι επειδή το επιλέγεις άλλα επειδή δεν γίνεται αλλιώς! Δεν γίνεται να έχεις πάνω από 1,2 φίλους-παρέα!

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94802 από SkaterGirl στις 16 Φεβρουαρίου 2012, 6:09μμ

SkaterGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 19/9/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
Αυτο παει να πει ανωριμος! Δηλαδη πιστευεις πως οι ομοφυλοφιλοι γινονται ρεζιλι εξαιτιας της προτιμησης τους? Αν γινονται αυτοι ρεζιλι ειλικρινα μην τα πεις αυτα παρα εξω! ΕΣΥ ΓΙΝΕΣΑΙ αφου κραζεις και δεν εχεις το μυαλο να σκεφτεις πως Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ! Ξεκολλα λιγο ρε φιλε, η αγαπη ειναι συναισθημα δεν μπορεις να το ελενξεις! Εγω σου ειπα δεν ειμαι αλλα πιστεψεμε οι γονεις μου και να σκοτωνα και οτιδηποτε να εκανα θα με στηριζαν! Αλλα και να μην με στηριζαν δεν θα με ενοιαζε, θα εβρισκα κουραγιο να σταθω μονη μου στα ποδια μου γιατι δεν θα εχεις παντα τους φιλους και την οικογενεια! Μαθε να μην κρεμεσαι απο τον αλλον ρε και να ζεις την ζωη σου οπως θες! Λαθος 2 ομοφυλοφιλοι να μεγαλωσουν παιδι? Αν το μεγαλωσουν με αρχες μια χαρα παιδι θα βγει! Αν εχεις παρατηρησει οι ομοφυλοφιλοι ειναι ψυχαρες, κοιτανε την καρδια του αλλου και οχι τοσο την εμφανιση, πραγμα που οι στρεητ σπανια κοιταμε! Ψυχολογικα δεν νομιζω να ειχε καθως οπως και να ειναι η οικογενεια σου ο κοσμος σε κραζει, δεν εχει διαφορα! Αλλα και να ξερεις ψυχολογικα δεν ειναι αναγκαιο να συμβει επειδη οι γονεις σου ειναι ομοφυλοφιλοι αλλα και απο αλλα θεματα! Ξερεις πως τα περισσοτερα παιδια που μεγαλωνουν οπως ΕΣΥ αντιμετωπιζουν ψυχολογικα προβληματα η δεν βλεπεις περα απτην μυτη σου?? Κατα την γνωμη μου ποιο πολυ θα ξεφτυλιζοταν το ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ αν το μεγαλωνες ετσι παρα το παιδι που θα υιοθετουσαν 2 γκευ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94806 από MixalisS στις 16 Φεβρουαρίου 2012, 7:11μμ

MixalisS

banned
μέλος από: 26/11/2011
μηνύματα: 71 αποδεκτές 0
Μας έγινε και Ψυχολόγος τώρα!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΕΚΤΙΜΏ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΩΡΙΜΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

Ναι γίνονται ρεζίλι και η προτίμηση είναι το λιγότερο!
Έχουν όλο το πακέτο και το λέω παραέξω και όχι μόνο έγω ευτυχώς!
Ξέρω ξέρω είμαστε ηλίθιοι μαλάκες και ανώριμοι και ότι άλλο θες!

Στο θέμα της αγάπης ( τη ρομαντική που είσα γαμώτο ) με συγκίνησες, σοβαρά! Αν πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν όρια δικό σου θέμα, άποψη σου! Μακάρι να είχα κ εγώ τέτοιο μυαλό βρε όπως το δικό σου (ΞΥΡΑΦΙ)και να μπορούσα να σκεφτώ με την δική σου λογική! Τι κρίμα που δεν είμαστε όλοι ΤΖΙΝΙΟΥΣ όπως εσύ! Έχεις χάρισμα σοβαρά.

Αν νομίζεις ότι η αγάπη είναι συναίσθημα τότε μάλλον εσύ δεν μπορείς να ελέγξεις τις παπαρούφες που λες και κάθομαι και σου απαντάω κιόλας!

Όσο για τους γονείς σου που λες ότι θα σε στηρίζαν αν σκότωνες και οτιδήποτε άλλο.. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ και αν το κάναν δεν θα είχα άλλη επιλογή γιατί εσύ από μόνη σου θα έτρεχες εκεί, που μας το παίζεις και ανεξάρτητη, τρομάρα! Που δεν θές στήριξει από κανέναν και πως δεν κρέμεσε από φίλους και οικογένεια! Αμα ήσουν Λεσβία ή ότι άλλο πάνω σε αυτό τότε θα σε έβλεπα, καημένο! Τι καλή ψυχή που είσαι!

Ναι είναι λάθος να μεγαλώσουν ένα παιδί! Ας κάνουν οτιδήποτε άλλο όχι όμως να υιοθετήσουν παιδάκι! Ποιες αρχές και τι μαλακίες μου λες τώρα! Αν εσένα ο πατέρας σου είχε γκόμενο δεν θα σε πείραζε θα μας πεις σε λίγο, να έρχονται οι γονείς σου για τον έλεγχο και να είναι ομοφυλόφιλοι και να είναι χεράκι χεράκι! Πας καλά??

Δηλαδή η ομοφυλόφιλοι είναι οι καλοί άνθρωποι και κοιτουν βαθιά στην καρδία ενώ ο στραιτ ο νορμαλ είναι ανώμαλος!

ΤΕΛΟΣ λοιπόν κράτησε τα ψυχολογικά για κάποιον άλλο! Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει ούτε τι πιστεύεις ότι και τι νομίζεις! Προσωπικά απαξιώ!

Το πως θα μεγαλώσω αύριο μεθαύριο το παιδί μου δεν το ξέρεις πρώτα απ΄όλα εσύ όπως επίσης δεν το ξέρω κ εγώ γιατί πολύ απλά δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει!

Αν νομίζεις πως 2 γκει θα το μεγαλώναν σωστά, με καλή ανατροφή και σταθερές κινήσεις τότε είσαι όχι απλά λάθος... ΑΚΥΡΗ εντελώς.

Ένα παιδί πρέπει να έχει μια ΜΗΤΕΡΑ και ένα ΠΑΤΕΡΑ! Ο καθένας έχει μια διαφορετική θέση και μια ανάλογη στάση απέναντι στο παιδί!

Αρσενικό-Θηλυκό! Τι διάλο δεν καταλαβαίνεις πάνω σε αυτό?

Υ.Γ μάθε να ακούς την άποψη του καθενός! Δεν σου είπε κανείς να την κρατήσεις, παρα μόνο να την ακούσεις!


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94809 από SkaterGirl στις 16 Φεβρουαρίου 2012, 7:32μμ

SkaterGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 19/9/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
Δεν ειναι να το παιξω ουτε εξυπνη ουτε τιποτα! Ωριμη η ανωριμη παντως ειμαι πιο ωριμη απο σενα. Ειλικρινα πιστευεις οσα λες, τα σκεφτεσαι η ετσι τα πετας? Δεν ειπα οτι ολοι μας οι στρεητ κοιτανε μονο εξωτερικα, αλλα οι περισσοτεροι ναι! Ο καθενας εχει την προσωπικη του ζωη και εκεινος διαλεγει πως θα ζησει! Αν νομιζεις πως απο την στιγμη που ηρθες στο κοσμο παντα θα εχεις καπου να στηριζεσαι κανεις λαθος! Αλλα κανε ο,τι θες, κρατησου απο τα ... αλλων αλλα στο τελος εσυ θα πεσεις και κανεναν απο αυτους δεν θα το νοιαξει! Αν εσυ πιστευεις πως ενα παιδι χρειαζεται πατερα και μανα εσυ εισαι ακυρος! Τα ορφανα βγαινουν εγκληματιες? Το ιδιο ειναι και το παιδι ενος γκευ ζευγαριου απλως περνει αγαπη απο 2 πατεραδες, που ειναι το κακο??? Ισως εχεις μεγαλωσει σε μικρη πολη και δεν εχεις ιδεα πως ειναι, πως νιωθουν οταν καποιος τους κραζει μονο και μονο επειδη αγαπανε, δεν σκοτωνουν απλως αγαπανε! Εχω ζησει σε μεγαλη πολη και εχω δει σε καφετεριες και λεωφορεια να κοροιδευουν τους γκευ μπροστα στα μουτρα τους μονο και μονο επειδη ειναι διαφορετικοι. Εσυ θες να εισαι στρεητ, ο αλλος γκευ. Γουστο σου και γουστο του! Τεσπα επειδη χανω τον χρονο μου γεια σου καλη Τσικνοπεμπτη....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94811 από MixalisS στις 16 Φεβρουαρίου 2012, 7:57μμ

MixalisS

banned
μέλος από: 26/11/2011
μηνύματα: 71 αποδεκτές 0
Λοιπόν Ώριμο κορίτσι φυσικά και ο καθένας έχει την προσωπική του ζωή και θα επιλέξει το πω θα την ζήσει! Επίσης φυσικά και δεν θα έχω κάπου κάποιον να στηρίζομαι για όλη μου την ζωή. Εσύ το παίζεις απροβλημάτιστη και ανεξάρτητη ότι και καλά δεν έχεις ανάγκη κανέναν!

Ναι τα παιδιά χρειάζονται ΠΑΤΕΡΑ και ΜΑΝΑ και είσαι απίστευτα άκυρη που πιστευέις το αντίθετο για ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι!
Δεν είναι το ίδιο! Άλλο σχέση άλλο καλοπέραση άλλο ερωτική προτίμηση και άλλο ΥΙΟΘΕΣΙΑ!

Το παιδί ενος γκει ζευγαριού δεν παίρνει την σωστή αγάπη η καλύτερα την αγάπη των φυσιολογικών γονιών. Τι θα πει? Μαμά και Μαμά?
Πως θα παρουσιάσει τους γονείς του αύριο μεθαύριο?

Όσο για την πόλη όχι δεν ζω σε μικρή! Δηλαδή ακόμα και αυτός που ζει σε μικρή πόλη είναι ηλίθιος? Σε λίγο αυτό θα μας πεις! Λες και είναι 100 χρόνια πίσω και δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Μη λες ανοησίες δεν έχει να κάνει η πόλη και ο αριθμός των κατοίκων σε αυτό το θέμα! Όλοι βγαίνουν παραέξω και όλοι γνωρίζουν.Στο 2012 βρίσκεσαι!

Ναι τους βρίζουν και όχι επειδή αγαπάνε άλλα επειδή είναι κάτι μη φυσιολογικό! Εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω κοροιδέψει κάποιον μέσα στα μούτρα! Δεν με νοιάζει άλλωστε! όταν όμως ο άλλος θα προκαλέσει τότε ναι και θα γελάσω και θα ξενερώσω και θα το σχολιάσω το θέμα.

Πολύ χρόνο ξοδέψαμε. Άντε και καλές ρετσίνες για σήμερα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login