Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν ξέρεις πόση τριχόπτωση έχεις, μέχρι να χρειαστεί να καθαρίσεις το πληκτρολόγιό σου.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

πωσ να τον ξεκοψω?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #113940 από aglina στις 08 Δεκεμβρίου 2012, 10:48μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
γεισ σας!!
συγγνωμη που το γραφω σε λαθος κατηγορια αλλα οταν το εγραψα πηρα μονο μια απαντηση(κ εφαριστω πλ!!) αλλα το θεμα με επιγει κ θελω πολλεα γνωμες!
πρωτα απο ολα να με περιγρψω υψοσ:168, βαροα:53,ηλικια:15(3 γυνασ) καστανοξανθη οι φιλεσ μου λενε οτι ειμαι ωραια(το εχω ξαναγραψει αλλα με εδιαφερει πολυ!)
αλλη μια ιστορια που θελω βοηθεια!
απο περσι κανω πολυ παρεα με μια κοπελα κ στις αρχες του καλοκαιριου στο πρωτο μπανιο που θα καναμε μαζι μου ειπε οτι θα ειναι κ ο της(που ειναι κ ξαδελφος της). τελικα πηγα αν κ ντρεπομουν πολυ γιατι δεν μου αρεσει το σωμα μ! με το αγορι δεν μηλαγαμε για την ακριβια αυτος ακανε παρεα με την κολιτη μ κ εγω με τα αδελφια της(που ηταν μαζι μας). την δευτερη μερα που θα πηγενεμε για μπανιο το αγορι δεν μπηκε για μπανιο κ καθοταν εξω. πριν 2-3 σαββατικιριακα πηγαμε να δουμε μια ταινια κ ηταν κ το αγορι μαζι. κ παλι δεν πολυ μηλαγαμε αλλα η ταινια ηταν πλ ωραια(skyfull) αυτο που με πιραξε ηταν οτι δεν με αφησε να πληροσω τιπ κ εγω νευριασα κ του το ειπα. αλλα φαινεται οτι δεν καταλαβε τιπ γιατι κ το επομενο σαββατικουριοκο πηγαμε σινεμα κ παλι τα πληροσε ολα! κ ξανανευριασα κ του το ειπα κ η απαντιση του ηταν να το συνιθησω! μετα το πρωτο σαββατοκυριακο η κολιτι μ μ ειπε οτι με γουσταρει το αγορι κ ετσι την δευτερη φορα ημουν κομπλαρισμενη! το αγορι ρωταει την κολιτη μ πωσ μου φαινεται κ αν μου αρεσει κοθολου? εγω εχω πει στην κοπελα οτι δεν μου αρεσει εμφανισιακα αλλα εχει πολυ καλο χαρακτηρα! ειναι λιγο πιο κοντος απο εμενα,εχει λιγα παραπανω κιλα, ειναι ενα χρονο μικροτερος, ξανθος γαλανοματης(το αντιθετο απο αυτους που μου αρεσουν)
1)πως να του πω πως δεν μου αρεσει να τα πληρωνει ολα?
2)πως να του πω πως δεν εδιαφερομαι αλλα μην στεναχοριθει?
3)πως μπορω να εστανομαι πιο ανετα μαζι του?
σας παρακαλω αποντηστε μ ειναι ανακγη!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113951 από Pulljacket στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 3:41πμ

Pulljacket

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Θα σου απαντησω κατα την γνωμη μου ολα αυτα μην με παρεις στο λεμο σου!



1)πως να του πω πως δεν μου αρεσει να τα πληρωνει ολα?

Ακομα και να του το πεις δεν θα σε ακουσει,και αν σε ακουσει προφανως θα στεναχωρηθει που δεν τον αφηνεις να πληρωσει ,καθε αντρας το βλεπει ως καθηκον να πληρωνει οταν βγαινετε εξω,αντι να πηγαινετε κανα καφε για δεν πατε καμια βολτα να περπατησετε?

2)πως να του πω πως δεν εδιαφερομαι αλλα μην στεναχοριθει?

Εγω δεν νομιζω οτι δεν ενδιαφερεσαι αλοιος πρωτον δεν θα εβγαινες μαζι του θα ξεκοβες απο την αρχη ,δευτερον σου αρεσει ο τροπος που σε κερναει και σε βγαζει εξω και περνατε καλα ,και τριτον γιατι τον κρινεις απο την εμφανισει του κανεις δεν ειναι τελειος δεν εχεις δει ποσα ζευγαρια υπαρχουν

αλλοι χοντροι με αδυνατες ,μεγαλοι με μικρες , ψηλοι με κοντες (και το αντιθετο βεβαια σε ολα αυτα)

απλως ξεκολλα λιγο ολα θα πανε καλα γιατι δεν το δοκιμαζεις τι εχεις να χασεις και τι φοβασαι?Πως θα σε κοροιδευουν αν εισαι με καποιον ασχημο δεχεσαι το γεγονος οτι θα σε κρινουν με ποιον εισαι?

Και καθεσει και σκεφτεσαι και νομιζεις οτι θα ηταν καλυτερο να του πεις οτι δεν σε ενδιαφερει γιατι?για να μην φας κολλιμα και αν ειναι καπου που κολονεις μηπως εσυ φοβασαι αν αυτος δεν ενδιαφερετε για σενα και φας και καμια φλασια?

Εγω ξερω ενα πραγμα αν δεν τον ηθελες δεν θα εβγαινες καν εξω μαζι του εε και αντε να εβγαινες θα ξεκοβες απο την δευτερη μερα κιολας γιατι δεν θα μπορουσες να περνας δευτερολεπτο μαζι σου αλλα απο οτι βλεπω εσυ περνας καλα....

Αν ειμαι λαθος πες μου γιατι δεν ενδιαφερεσαι γιατι δεν μπορεις να του το πεις και αστα αυτα περι θα στεναχωρηθει και ετσι...και πες μου εναν λογο σοβαρο εχω φαει 10 χιλοπιτες πιστεψε οταν τους το ελεγα επερνα και μια απαντηση αμεσως πισο ως οχι σου μιλαω ως εμπειρια. και γιαυτο θα μου ηταν δυσκολο να πιστεψω οτι δεν ενδιαφερεσαι γιατι νομιζω οτι δυσκολευεσαι να το αποδεκτης.

Ποιο ειναι το ρισκο εκτος απο το θα στεναχωρηθει αν τους πεις ΟΧΙ υπαρχει τιποτα αλλο που θα χαθει για παραδειγμα αν νομιζεις αν του πεις οχι και πεχτη προβλημα στην φιλια σας με την κοπελα?


3)πως μπορω να εστανομαι πιο ανετα μαζι του?

Με τον χρονο ολα θα φτιαξουν στην αρχη νομιζεις οτι δεν γινετε και μαλακιες ετσι και απλως ειναι ολα στο μυαλο μας θα το αποκτησεις με τον χρονο και αυτο λεγετε οικειοτητα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113960 από aglina στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 11:31πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
1) δεν ειναι πολυ ευκολο το χειμονα να παμε καπου εξω γτ μενω σε παραθαλασιο μερος αν ξερεις καμια ιδεα πες μου.

2)δεν βγηκα μονο με αυτον ποτε παντα ηταν η κοπελα μαζι μας. δεν μπορω να πω στην κοπελα οταν μου λεει να παμε βολτα οτι αμα ειναι αυτος εκει δεν παω.κ η εμφανιση δεν με πιραζει ειναι το τελευτεο που κκοιταω τα ειχα με πολυ χηροτερους!οχι δεν με πιραζει αυτα που θα λενε γτ τα εχω συνιθισει(λογο της παρεας ή επειδη δεν δεν κανω παρεα με τα παιδια απο την ταξη μ ή επειδη εστανομαι ανετα οταν με πιραζει ενα αγορι(συγγεκριμενο).δεν ξερω με αυτα που μου λες εχω μπερδευτει δεν ξερω τι θελω!αυτο που φοβαμαι ειναι αν του πω οχι οταν συναντιομαστε οχι μονο μονοι μας με παρεα (δεν μπορω να το αποφηγω)κ απο την αλλη αν προχορησω κ καποια στιγμη θα τα χαλασουμε πιστευω πως θα ειπαρχει προβλημα στην παρεα.
3)οκ επλιζω να γινει!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113977 από Pulljacket στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 5:01μμ

Pulljacket

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Έγραψε:(aglina@09 Δεκεμβρίου 2012)
1) δεν ειναι πολυ ευκολο το χειμονα να παμε καπου εξω γτ μενω σε παραθαλασιο μερος αν ξερεις καμια ιδεα πες μου.

2)δεν βγηκα μονο με αυτον ποτε παντα ηταν η κοπελα μαζι μας. δεν μπορω να πω στην κοπελα οταν μου λεει να παμε βολτα οτι αμα ειναι αυτος εκει δεν παω.κ η εμφανιση δεν με πιραζει ειναι το τελευτεο που κκοιταω τα ειχα με πολυ χηροτερους!οχι δεν με πιραζει αυτα που θα λενε γτ τα εχω συνιθισει(λογο της παρεας ή επειδη δεν δεν κανω παρεα με τα παιδια απο την ταξη μ ή επειδη εστανομαι ανετα οταν με πιραζει ενα αγορι(συγγεκριμενο).δεν ξερω με αυτα που μου λες εχω μπερδευτει δεν ξερω τι θελω!αυτο που φοβαμαι ειναι αν του πω οχι οταν συναντιομαστε οχι μονο μονοι μας με παρεα (δεν μπορω να το αποφηγω)κ απο την αλλη αν προχορησω κ καποια στιγμη θα τα χαλασουμε πιστευω πως θα ειπαρχει προβλημα στην παρεα.
3)οκ επλιζω να γινει!


1)Ε τοτες κάτστε στο σπιτι δειτε καμια ταινια στην τηλεοραση καμια αστεια κατα προτιμηση.

2)Χμμ γιατι δεν προσπαθεις να βρεις καμια δικαιολογια να διωξεις την φιλη σου απο εκει που ξερεις μπορει να κανει αυτος το βημα και να μην χρειαστει να το κανεις εσυ...Αλλα απο οτι καταλαβα το αγχωνεις και συ
και γενικος ετσι παντα ειναι οταν σου αρεσει καποια αγχωνεσαι αν θα τα φτιαξετε η οχι λογικο ειναι τεσπα.

Κοιτα το σωστο ειναι να μιλησεις στην φιλη σου αν ειναι για σενα σημαντικη ,αλοιος απλως για να περνατε την ωρα ενταξη δεν πιστευω δεν ξερω τι να πω απλως θελω να σου πω οτι καλο θα ειναι να ειμαστε ειλικρινης αλοιος θα ειναι για σενα δυσκολο απο την μια μερια.Δεν εισαι αναγκασμενη να βγαινεις με καποιον που λες οτι δεν τον συμπαθεις.

Και απο οτι ειδα στην τελευταια σου απαντηση οτι φοβασαι να μην χαθει η παρεα σημαινει οτι σου αρεσει η παρεα και φοβασαι μην την χαλασεις επειδης περνατε καλα ,μην εχεις αμφιβολιες απλως ζησε το,και ολα θα πανε καλα.Δεν νομιζω δα και οτι δεν περνας καλα αμα ηταν θα νευριαζες ππου βγαινετε εξω δεν πιστευω να σαι νευριαζε κιολας...απλως τα παιρδευεις τα πραγματα...

Κοιτα σου αρεσει αυτο ειναι σιγουρο και φοβασαι οτι αμα του το πεις θα τον χασεις ,ετσι ειναι οταν παμε να νιωσουμε την απολεια...

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113979 από aglina στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 5:59μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
αχ εχω πολλα να σκευτω δεν ξερω μπερδευτηκα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113985 από Vania_16 στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 7:18μμ

Vania_16

μέλος από: 6/12/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
1) Τον θες ή δεν το θες; Αποφάσισε! Εμένα μια χαρά παιδί μου φαίνεται.
2) Αν είναι να τον ξεκόψεις να το κάνεις ευγενικά, χωρίς να τον προσβάλεις (π.χ. πες ευθέως, ότι είσαι ερωτευμένη με κάποιον άλλο αυτό το διάστημα...)
3) Το να μην τα φτιάξετε δε σημαίνει, ότι πρέπει να μην είσαστε και φίλοι ή να μην κάνετε παρέα.

ΥΓ Αν τον ξεκόψεις ευγενικά η παρέα δε θα διαλυθεί...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113989 από aglina στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 7:56μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
μεχρι να γραψω το εδω δεν ηθελα να γινει κατι τωρα δεν ξερω μπερδευτηκα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114001 από Kathrine_R στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 10:27μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
δεν νομίζω πως τον θες απλά σου βάλανε λόγια αν δεν είσαι σίγουρη δεν σου αρέσει ....
εγώ σου απάντησα και στο προηγούμενο θέμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114011 από aglina στις 09 Δεκεμβρίου 2012, 11:14μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
kathrine_r σε ευχαριστω πολυ απαντησες κ εδω! δεν ξερω αν μου εβαλαν λογια παντως με εβαλαν σε πολλες σκεψεις! ισος γιατι δεν το ειχα σκεφτει απο τις πλεβρες που μου απντησαν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114029 από Kathrine_R στις 10 Δεκεμβρίου 2012, 5:48μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
κοίτα αυτά βγαίνουν μπαμ μπαμ ειδικά σε αυτές τις ηλικίες αν είναι να το σκέφτεσαι άστο γτ θα μπλεχτούν τα πράγματα και παίζει τοτε να τον πληγώσεις άκου με έχω παρόμοια εμπειρία
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login