Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Να μη φοβάσαι τις σκιές, είναι η απόδειξη του ότι υπάρχει φως κάπου κοντά!
Κυριακή, 28 Απριλίου

Σεξουαλική Διάθεση και Ανασφάλεια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118306 από _Kostas στις 04 Μαρτίου 2013, 1:54πμ

_Kostas

Εικονίδιο
μέλος από: 5/2/2010
μηνύματα: 39 αποδεκτές 0
Είμαι 18 χρονών και πλέον δεν έχω κοπέλα.

Εδώ και δύο χρόνια έχω κάνει περιτομή στο πέος μου και πέρυσι λόγω τραυματισμού έκανα και ορχεκτομή...

Λόγω των παραπάνω έχω τρομερή ανασφάλεια στο να με δουν γυμνό, πόσο μάλλον και να είμαι face to face με κοπέλα και να κάνουμε διάφορα...
Όσες φορές το δοκίμασα είχα πρόβλημα, γιατί εκεί που ήμουν φτιαγμένος, ξαφνικά ένιωθα ανασφαλής, έχανα αυτοπεποίθηση και μαζί με όλα και την στύση... Άρχισα να το παίρνω απόφαση.. Ότι είμαι ανίκανος και δεν θα μπορέσω ποτέ να προχωρήσω...

Πήγα λοιπόν σε ανδρολόγο για εξετάσεις... Δεν μου βρήκε τίποτα και ότι είμαι υγιέστατος και ότι το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό...

Το θέμα είναι ότι έχω χάσει κάθε σεξουαλική διάθεση και δεν με ελκύει πλέον τίποτα και κανένας...

Πως θα το ξεπεράσω?? Σκέφτομαι να πάω σε σεξολόγο.. Δεν ξέρω τι να κανωωωω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118307 από zoe19 στις 04 Μαρτίου 2013, 2:18πμ

zoe19

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
Όταν λες ορχεκτομή τι εννοείς ακριβως;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118345 από Gray στις 05 Μαρτίου 2013, 2:13μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
Πιστευω και εγω πως ειναι κατι το ψυχολογικο , μπορεις να μιλησεις με καποιον Ψυχικο υγειας ( Κοιν. λειτ. η ψυχολογο) η οπως ειπες και εσυ σεξολογο .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118379 από giannisefoa στις 05 Μαρτίου 2013, 11:19μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Παραπάνω λες πως πήγαινες να κάνεις διάφορα και δεν σου έβγαινε και εξαιτίας αυτού σταμάτησες να έχεις σεξουαλικό ενδιαφέρον...Ίσως αν πιεις λίγο παραπάνω και φύγουν οι σκέψεις απ το μυαλό σου.Δεν λέω να μεθύσεις ή να κάνεις γερό κεφάλι απλά να μην σκέφτεσαι τόσο πολύ αυτό το πράγμα.Επίσης ίσως θα μπορούσες αν σου άρεσε κάποια να προσπαθήσεις για μόνιμη σχέση όπου θα μπορείς να εξηγήσεις τι και πως και να σε βοηθήσει ένας άνθρωπος που δεν θα ντρέπεσαι ούτε και θα φοβάσαι μην ξενερώσει...Αλλιώς συμφωνώ με τον από πάνω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118407 από _Kostas στις 07 Μαρτίου 2013, 1:47πμ

_Kostas

Εικονίδιο
μέλος από: 5/2/2010
μηνύματα: 39 αποδεκτές 0
είχα μόνιμη σχέση και χώρισα για αυτο το λόγο. Δεν είναι κατι παροδικό, εχω δοκιμασει και απλα δεν μου βγαινει τη στιγμή που το θέλω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118408 από Webmaster στις 07 Μαρτίου 2013, 2:05πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Σου έχω απαντήσει στο ίδιο θέμα και παλιότερα. Το μόνο πρόβλημα μ' εσένα είναι ότι πιστεύεις ότι ντε και καλά έχεις πρόβλημα.

Δε θα σε βοηθήσουν ούτε οι ψυχολόγοι ούτε οι σεξολόγοι. Χειρότερα θα σε κάνουν και θα σου φάνε και λεφτά. Αυτό που πιθανότατα θα βοηθήσει αλλάζοντάς σου τα μυαλά και μαθαίνοντάς σου πράγματα, είναι το σεμινάριο στη Rohala Art.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login