Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Τα λεφτά είναι σαν το σεξ. Δε σκέφτεσαι τίποτα άλλο αν δεν έχεις και σκέφτεσαι όλα τ' άλλα αν έχεις.
Τετάρτη, 22 Μαΐου

Νομίζω ότι έχω HIV και πάω να τρελαθώ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #122373 από Geoulini στις 13 Αυγούστου 2013, 4:13μμ

Geoulini

μέλος από: 13/8/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γειά σας!! αποφάσισα να γράψω εδώ σ' εσάς μιας και δεν έχω που αλλού να ζητήσω βοήθεια!!!! Πραγματικά κοντεύω να τρελαθώ. Πριν ένα δίμηνο περίπου είχα μια επαφή με κάποιον χωρίς προφύλαξη (η μοναδική προηγούμενη σχέση μου ήταν μακροχρόνια και είχα απόλυτη εμπιστοσύνη και γενικά με αυτά τα θέματα δεν παίζω). Έχοντας χωρίσει ένα διάστημα βγήκα με κάποιον που με κυνηγούσε καιρό. όταν άρχισα να νιώθω κάπως πιο άνετα μαζί του μετά από κάποιες εξόδους, ήρθαμε πιο κοντά κι εκεί πάνω σε κάποια ερωτικά παιχνίδια θεώρησε ότι μπορούσε και να προχωρήσει και ότι απλά ήθελα λίγο "σπρώξιμο". Έκανε λοιπόν κίνηση ενώ του είχα πει ότι ήθελα να γίνει σιγά σιγά καινα είμαι σίγουρη και ότι αν γινόταν κάποια στιγμή θα ήθελα να γίνει με προφυλακτικό. Μπορεί να νομίζετε ότι δεν γίνονται αυτά, αλλά πραγματικά βρέθηκα στη δυσάρεστη θέση να έχει μπει μέσα μου χωρίς καν να έχω συναινέσει. Ήταν αρκετά πιεστικός (νόμιζα ότι θα με βίαζε). Φώναζα ότι δεν ήθελα, αλλά επέμενε, όταν είδε ότι το εννούσα και κόντεψα να λυποθημήσω από το σοκ κατάλαβε ότι έκανε μαλακία! Με τα πολλά προφυλακτικό δεν έβαλε και επαφή έγινε κανονική (έστω και σύντομη). Κι ενώ είχα ηρεμήσει κάπως από το περιστατικό και τα είχα βρει και με την παλιά μου σχέση, πάνω σε διάφορες κουβέντες μου μπήκε η ιδέα ότι μπορεί να κόλλησα κάτι και το χειρότερο HIV. Φοβάμαι γιατί είναι άνθρωπος με πολλές γνωριμίες καιθα έχει υπάρξει με "διάφορες" αν και φαινόταν κάπως υποχόνδριος σε τέτοια θέματα. Αλλά είναι δυνατόν, αφού με μένα έκανε κάτι τέτοιο, να μην έχει πάει και με άλλοες χωρίς προφύλαξη? Σίγουρα! Στη σκέψη αυτή με έλουσε κρύος ιδρώτας. Το σκέφτομαι συνέχεια. Το αγόρι μου μου έχει απόλυτη εμπιρστοσύνη και έχει τύχει να βγάλει το προφυλακτικό ενώ κάνουμε έρωτα γιατί λεέι με θεωρεί σοβαρή και δεν πιστεύει ότι μπορεί να έχω κάνει καμια απερισκεψία αυτό το διάστημα χωρίς προφύλαξη. Πήρα τον άλλον και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί πρόσφατα έκανε εξετάσεις, δηλ. πριν καμιά 10αριά μέρες άρα 6-7 εβδομάδες μετά την επαφή, μάλιστα μου είπε ότι μπορώ να δω και τις εξετάσεις για να ηρεμήσω) και δεν έχει τίποτα και πως δεν θα μου έκανε τέτοια μαλακία. Αλλά έχω τρομοκρατηθεί. Θα πάω να κάνω αύριο την εξέταση αλλά είμαι μόνη μου σ' αυτό. Δεν μπορώ να μιλήσω σε κανέναν. Ποιές οι πιθανότητες γενικά να κολλήσεις? Χαζή ερώτηση χωρίς νόημα, το ξέρω.Αλλά το σκέφτομαι συνέχεια. Αφού έγινε ό,τι έγινε υπάρχει λόγος να μου είπε ψέματα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122374 από Maria_Maraki στις 13 Αυγούστου 2013, 4:37μμ

Maria_Maraki

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2011
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0
γεια σ!!σε καταλαβαινω απολυτα το ξερω οτι σε σκοτωνει αυτο το αγνωστο...οι πιθανοτητες να κολλησεις ειναι οι γνωστες με τη σεξουαλικη επαφη χωρις προφυλαξη...το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ζητησεις να δεις τις εξετασεις για να ηρεμησεις μεχρι να κανεις κ εσυ εξετασεις...παντως για να σ ειπε να τις δεις δν νομιζω να υπαρχει προβλημα οποτε μην αγχονεσαι τοσο πολυ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122388 από Geoulini στις 14 Αυγούστου 2013, 1:02πμ

Geoulini

μέλος από: 13/8/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Για να πω την αλήθεια δεν θα ήθελα να δω το τεστ του άλλου πρώτον για να μην του δώσω αφορμή να με πλησιάσει ξανά και δεύτερον γιατί και πάλι θα αμφιβάλλω. Μπορεί αυτός να βγήκε αρνητικός πριν 10 μέρες, οριακά, πάλι θα αμφιβάλλω μήπως το ίδιο διάστημα είχε κάποια άλλη επικίνδυνη επαφή. Δεν ξέρω. Το πρόβλημα είναι ότι φοβάμαι να πάω για την εξέταση και το κυριότερο, φοβαμαι να πάρω το αοτέλεσμα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122392 από Webmaster στις 14 Αυγούστου 2013, 2:24πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Σε τρεις μήνες να πας να κάνεις εξετάσεις για να σιγουρευτείς.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login