Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τρίτη, 23 Απριλίου

Ειμαι gay!!!!αλλα..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #122693 από PAI8ENO2 στις 30 Αυγούστου 2013, 6:42μμ

PAI8ENO2

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
γεια ειμαι ο βαγγελης ειμαι 17 χρονων και ειμαι gay !!! μετα απο πολλα χρονια ειμαι πια σιγουρος για τις σεξουαλικες μου προτιμησοις και δεν νιωθω πια οτι αυτο που ειμαι ειναι κατι κακο και λαθος αλλα κατι φυσιολογικο κααι φυσικο. εδω και πολλη καιρο σκεφτομαι να το πω στους γονεις μου για να φυγει αυτο το βαρος απο πανω μου γιατι οταν καποιες φορες τους ακουω να λενε οτι θα παντρευτω και θα κανω παιδια και τετοια νιωθω ασχημα . πιστευω και επιθυμω οτι οι γονεις μου θα το παρουν καλα γιατι πιστευω οτι κατα βαθος μονο την δικια μου ευτιχια επιζητουν . ομως δεν ξερω ακομα πως μπορω να τους το πω γιατι νομιζω μολις αυτοι το μαθουν θα μου ειναι πιο ευκολο να το πω σε οπιον αλλον.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122696 από 2000 στις 30 Αυγούστου 2013, 6:51μμ

2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/8/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
εισε μαλακασ και πουστισ
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #122697 από Rodius στις 30 Αυγούστου 2013, 7:05μμ

Rodius

μέλος από: 17/10/2011
μηνύματα: 165 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πρώτα απ' όλα μπράβο σου που συνειδητοποίησες και προσδιόρισες τη σεξουαλική σου ταυτότητα.

Απ' ότι κατάλαβα οι γονείς σου όπως κι οι περισσότεροι ονειρεύονται το παιδί τους να παντρευτεί και να τους κάνει εγγονάκια. Σύνηθες.

Βέβαια, αντίστοιχα κάποιοι άλλοι τους βάζουν να σπουδάσουν κάτι το οποίο δεν αρέσει στο παιδί απαραίτητα. Κι αυτό συνηθισμένο.

Εντούτοις, ΕΣΥ είσαι αυτός που θα αποφασίσει για τον εαυτό σου. Δεν θα επιτρέψεις σε κανέναν να επέμβει στις επιθυμίες και τα θέλω σου. Αυτό πρέπει να θεωρείται δεδομένο.

Τώρα απ' ότι κατάλαβα θέλεις με κάποιον τρόπο να ξεκαθαρίσεις στους γονείς σου τη δική σου Αλήθεια και πραγματικότητα. Βέβαια αυτό που ζητάς δεν είναι εύκολο και οι αντιδράσεις που θα εγείρει η συζήτηση, ίσως κάνει τα πράγματα πιο δύσκολα. Εξαρτάται κι αυτό όμως από πολλά. Λες πως έχεις την πεποίθηση ότι οι γονείς σου θα το δεχτούν καθώς θέλουν την ευτυχία σου. Πράγματι οι γονείς πάντοτε θέλουν την ευτυχία για τα παιδιά τους, δυστυχώς όμως συχνά το δείχνουν με το λάθος τρόπο.

Είμαι βαθύτατα υποστηρικτής του διαλόγου και της συζήτησης και πιστεύω ότι μπορεί να λύσει πολλά ζητήματα, παρ' όλα αυτά μερικές φορές ίσως κάνει τα πράγματα χειρότερα. Ίσα ίσα εαν επιδιώξεις να λύσεις ζητήματα που εγείρουν σ' ένα περιβάλλον με μικροαστικούς και συχνά συντηρητικούς γονείς που δεν παίρνουν από λόγια. Ίσως μιλώ αυθαίρετα και κάνω λάθος, αλλά μιλώ με υποθέσεις και μαντεψιές.

Σχετικά με την τελευταία σου πρόταση πιστεύω πως κάλλιστα θα μπορούσες να το εκμυστηρευτείς σε κάποιον αληθινό ΦΙΛΟ, παρά στους γονείς σου. Κι ίσως αυτό σε βοηθήσει πιο πολύ.

Όπως και να' χει εύχομαι να επιτύχεις τον στόχο σου, να το βγάλεις από μέσα σου και με συγχωρείς αν σε κούρασα με το μακροσκελές μου κείμενο.

Αν σε καλύπτουν τα λόγια μου πάτα αποδεκτή.

   



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122700 από 2000 στις 30 Αυγούστου 2013, 7:14μμ

2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/8/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
εισε μαλακασ και μεγαλοσ γκει κιτα δεν ειναι φισιολογικο κανεισ σαν τισ λεσδιεσ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122704 από santuSa στις 31 Αυγούστου 2013, 12:36πμ

santuSa

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Να εισαι οτι νιω8εις φιλε:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122705 από elpise9 στις 31 Αυγούστου 2013, 12:47πμ

elpise9

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καταρχάς πολλά μπράβο , γιατι παραδέχτηκες κάτι που πολλοί αρνούνται να παραδεχτούν.Ξέρεις πόσος κόσμος ειναι gay , αλλά μόνο και μονο για να μη θίξουν την ''ανδρική'' τους τιμή , το απαρνιούνται σε όλη τους τη ζωή και βασανίζουν τον εαυτό τους. Επίσης, κάθε πράγμα στον καιρό του.Στους γονείς σου πρέπει να το πεις πρώτα απ'όλους.Θα σε υποστιρήξουν αμέσως..αν και να το ξέρεις , στην αρχή ίσως τους κακοφανεί λιγάκι.Έπειτα , για να σταματησεις να κρύβεσαι πρέπει να το αποκαλύψεις και στους πιο κοντινούς σου φίλους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123064 από thanasis20 στις 17 Σεπτεμβρίου 2013, 2:42μμ

thanasis20

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Πρώτα από όλα μπράβο σου που έχεις ξεκαθαρίσει ότι είσαι gay και το αποδέχεσαι. Συμφωνώ, ότι θα πρέπει να το πεις στους γονείς σου αλλά προτού το κάνεις να είσαι σίγουρος ότι είναι αποδεκτοί σε τέτοια θέματα και δεν τα αντιμετωπίζουν υποκειμενικά και χωρίς σκέψη. Ο λόγος που το λέω αυτό είναι γιατί από την μία είναι καλό να τους το πεις ο,τι και αν είναι η δική τους άποψη αλλά επειδή είσαι 17 ίσως να ήταν καλύτερο να περιμένεις να ενηλικιωθείς και να έχεις την δική σου ζωή γιατί εάν δεν είναι δεκτικοί, μπορεί υπάρχει συνεχώς μια ένταση ανάμεσα σας. Και πίστεψε μερικοί γονείς που δεν είναι δεκτικοί δεν μπορούν να δεχτούν τίποτα ούτε καν να το συζητήσουν.

Ίσως να ήταν καλύτερο να το πεις σε κάποιον στενό σου φίλο. Και εάν έχει κάποιο πρόβλημα τότε δεν ήταν πραγματικός σου φίλος. Θα σου φανεί πολύ ανακουφιστικό όταν το βγάλεις από μέσα σου και έχεις κάποιον που σε ξέρει ειλικρινά και δεν χρειάζεται να κρύβεσαι και να προσποιείσαι μπροστά του.

Και όσοι κράζουν είναι πολύ απλά μαλάκες. Για αυτούς είναι καυλωτικό δύο γκόμενες να φιλιούνται αλλά όταν είναι δυο αγόρια "δεν είναι φυσιολογικό", και "είσαι γκέι και πούστης". Οι περισσότεροι είναι ομοφοβικοί ή δεν μπορούν να αποδεχτούν ότι οι ίδιοι είναι γκέι.

Για όνομα του Θεού (ως έκφραση), είμαστε στον 21 αιώνα..2013.. Ωριμάστε πια!

Ελπίζω να σε βοήθησα :)      
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login