Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παρακαλώ μην πυροβολείτε άσκοπα (πινακίδα στα Χανιά).
Τρίτη, 30 Απριλίου

φόβος για hiv

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125819 από nacnac στις 09 Μαρτίου 2014, 10:25μμ

nacnac

μέλος από: 9/3/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπέρα, είμαι 19 χρονών και ομοφυλόφιλος. Πρόσφατα γνώρισα έναν τύπο μέσο internet και συναντηθηκαμε. Του έκανα στοματικο έρωτα και ακούμπησε λίγο με το πέος του την κωλ****δα μου δεν δυισδησε. Εν ολίγοις ήρθα σε επαφή μονο με τα προσπερματικά του υγρά. Δεν γνωρίζω αν το άτομο αυτο ειναι φορέας του HIV αλλα απο τη μερα που έγιναν αυτα με εχει πίασει τρομερό άνγχος(σε βαθμό παράνοιας) οτι εχω κολλησει... γνωρίζει κάποιος αν ειναι πιθανον να μεταδοθει ο ιος απο αυτα που προανεφερα?? εχουν περάσει 9 μερες απο τοτε που βρεθηκαμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125824 από Webmaster στις 10 Μαρτίου 2014, 12:37πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Υπάρχει πιθανότητα. Τα προσπερματικά υγρά έχουν τον ιό και μπορεί να μεταδοθεί μέσω του πρωκτού ακόμα και χωρίς διείσδυση. Επίσης το άτομο αυτό δεν ξέρεις τι έχει κάνει στο παρελθόν και με ποιον. Επίσης δεν διατρέχεις μόνο κίνδυνο για HIV αλλά και για ηπατίτιδα, σύφιλη, γονόρροια.

Στους τρεις μήνες να πας να κάνεις τεστ για να σιγουρευτείς κι άλλη φορά να προσέχεις περισσότερο.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125835 από nacnac στις 10 Μαρτίου 2014, 7:39μμ

nacnac

μέλος από: 9/3/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
δεν ξέρω πως εκανα κατι τέτοιο...θα πεθανω απο το ανγχος μου.Οι πιθανοτητες ειναι πολλες? εννοειται πως θα κανω τεστ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125836 από Dieftharmenos στις 10 Μαρτίου 2014, 7:48μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(nacnac@10 Μαρτίου 2014)
δεν ξέρω πως εκανα κατι τέτοιο...θα πεθανω απο το ανγχος μου.Οι πιθανοτητες ειναι πολλες? εννοειται πως θα κανω τεστ


οσες με τον καθενα...ακομα και τον αλλον να τον ξερεις χρονια ποτε δεν θα εισαι σιγουρος για τιποτα.Εκτος και αν αυτος ο τυπος ηταν κανας ζιγκολο...τοτε ισως υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες λογω της πολυ εντονης σεξουαλικης ζωης
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125838 από nacnac στις 10 Μαρτίου 2014, 8:50μμ

nacnac

μέλος από: 9/3/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
το οτι δεν δυισδησε και οτι ηρθα σε επαφη μονο με προσπερματικα υγρα λέει κάτι?εννοώ ο κινδυνος ειναι μεγάλος υπο αυτές τις συνθήκες/
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125839 από Dieftharmenos στις 10 Μαρτίου 2014, 9:13μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
ρε φιλε ναι ΑΝ ΕΧΕΙ μπορει να εχεις κολλησει...αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ μπορει να εχει...εσυ γιατι κολλησες σε αυτον?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125842 από Webmaster στις 11 Μαρτίου 2014, 2:59πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Ναι είναι μεγάλες οι πιθανότητες, ο ιός απορροφάται εύκολα από τον πρωκτό αν ακουμπήσεις μολυσμένα προσπερματικά υγρά.

Ο μόνος τρόπος να ησυχάσεις είναι να κάνεις το τεστ στους τρεις μήνες.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125843 από Alekos18 στις 11 Μαρτίου 2014, 3:25πμ

Alekos18

Εικονίδιο
μέλος από: 13/4/2012
μηνύματα: 68 αποδεκτές 0
Βασικά ο ιός απορροφάται όταν υπάρχει κάποιου είδους εκδορά, άρα εγώ δεν θα έλεγα ότι υπάρχουν ΜΕΓΑΛΕΣ πιθανότητες (αφού δεν υπήρχε διείσδυση) αλλά υπάρχουν, όπως και να το κάνουμε. Τώρα προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι, κάνε μετά από 3 μήνες εξετάσεις και παίρνε οπωσδήποτε προφυλάξεις. Επίσης υπάρχουν και άλλα ΣΜΝ που μεταδίδονται εύκολα με αυτό που ανέφερες και πρέπει να προσέχεις.
Α και άσε τα "δεν ξέρω πώς έκανα κάτι τέτοιο", πάνω στο πάθος και την ένταση δεν σκεφτόμαστε τόσο καθαρά. Απλά να θυμάσαι πως οι υποχωρήσεις που κάνουμε για τον άλλο πάνω από όλα δεν πρέπει να θέτουν εμάς σε κίνδυνο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125844 από Webmaster στις 11 Μαρτίου 2014, 3:41πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Λάθος. Απορροφάται μέσω του εντέρου.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login