Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Κοιμάται πιο γρήγορα αυτός που κοιμάται μόνος του.
Σάββατο, 11 Μαΐου

συμβουλες(μαλον φιμωση)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #127689 από λαμπης στις 29 Μαΐου 2014, 6:40πμ

λαμπης

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2014
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Γεια σας ας μπω κατευθειαν στο θεμα απο οτι διαβασα και απο οτι καταλαβα γιατι οταν κανω μπανιο και ανοιγω το εργαλειο μερικες φορες μου καυλώνεται και ποναει οταν παω να ανοιξω το πετσακι,προφανος εχω φιμωση για να το πω στον μπαμπα μου με το μαλακο τον ρωτησα τι ειναι η φιμωση και δεν ηζερε.Θελω να κανω καποιες ερωτησεις κυριος σε οσους εχουν κανει περιτομη.
1)πως να το πω στους γονεις μου.
2)επειδη δεν θελω να επιβαρυνω τους δικους μου οικονομικα θελω να κσερρω ποσο κανει η περιτομη.
3)οταν πας στον γιατρο του την διχνεις?(ητε καυλομενη ειτε οχι).
4)οταν αν εχω φιμωση και κανω περιτομη σε ποσο καιρο-χρονια θα μπορω να γαμησω γιατι φοβαμαι οτι θα ανοιξουν τα ραμματα και μετα τσουτσου γιοκ.
5)αν τελικα δεν πρεπει να κανω περιτομη και ουτος η αλος μηπος γνορηζετε καποιον τροπο να παχυνω την ψωλη μου??οι φιλοι μου μου λενε πως αν εισαι χοντρος σου παχαινει κιολας αλλα σου ειναι μικρη η καποιοι αλοι λεν πως αν γυμναζεσε πολυ σου παχαινει.
6)αυτο ειναι λιγο πιο σοβαρο αν θελω περιτομη και δεν κανω τι μποτει να αθω δεν θα απολαμβανω το sex οσο με περιτομη??.Παρακαλω απαντηστε με την σειρα εχω παρα πολυ αγχος για το θεμα απαντηστε συντομα θελω να μαθω τι να κανω.θελω πολυ οταν γαμησω πρωτη φορα την γυναικα μου να μινει και στους δυο αξεχαστη εμπειρια.Εσεις τι κανατε,πως το αντυμετοπισατε?Συγγνομη που ρωταω τοσα παλλα αλλα ειναι η ηλικια τετοια που οσο και να το κανεις ολη την ωρα ασχολουμε με την ψωλη μου..ΒΟΗΘΕΙΑ..

(Καποιοι λενε πως με την πετιτομη επειδη το κεφαλακι κρεμεται με το βαρος του τεντονει και μεγαλονει την πουτσα αληθεια η οχι???)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127690 από λαμπης στις 29 Μαΐου 2014, 6:44πμ

λαμπης

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2014
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Να συμπληροσω οτι μερικες φορες οταν εχω καυλες και παω να την ανοιξω ανοιγει μεχρι την μεση ενω αλες φορες που με καυλωνει το κοριτσι μου νιωθω πονο αλλα τον ανοιγω αλλα ποναω και χτες που το ειπα στον μπαμπα μου μου ειπε πως αν προσπαθω θα τα καταφερω και μου ειπε"αντε ρε που χρειαζεσαι περιτομη"
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127691 από Webmaster στις 29 Μαΐου 2014, 7:25πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Ο πατέρας σου έχει δίκιο. Και οι γιατροί αυτό συνιστούν σε ελαφρές περιπτώσεις σαν τη δικιά σου, εξάσκηση και θα ξελαστιχώσει το στενό δέρμα.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #127693 από pi8hkos97 στις 29 Μαΐου 2014, 12:49μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε εγώ έκανα περιτομή χωρίς όμως το πρόβλημά μου να είναι τόσο σοβαρό όσο το δικό σου. Άνοιγε κανονικά το πετσάκι όταν δεν είχα στύσεις, ενώ όταν είχα μέχρι τη μέση της βαλάνου (το κ@υλί κοινώς) και όταν το τραβούσα με το ζόρι να πάει κάτω από το μισό ψιλοπονούσε. Πήγα στο γιατρό μου και είπε ότι πρέπει να γίνει περιτομή. Εγώ δεν πολυαγχώθηκα γιατί την μυριζόμουν τη δουλειά.
Όσον αφορά το χειρουργείο δεν ξέρω πόσο κοστίζει (ο γιατρός είναι συνάδελφος και φίλος του πατέρα μου και τα έκανε όλα τζάμπα) αλλά 2-3 εκατοστάρικα σίγουρα, ειδικά αν κάνεις και γενική αναισθησία εκτός από τοπική. Όσον αφορά τα ράμματα δεν υπάρχει κάνενας κίνδυνος να σπάσουν, αυτά λιώνουν με τον καιρό (2-3 βδομάδες). Ακόμα και να σπάσει ένα από όλα (πρακτικά απίθανο) πριν την ώρα του, είναι πάνω από 15 ράμματα συνολικά και έτσι δεν υπάρχει θέμα. Εϊναι πολύ ασφαλής εγχείρηση, ρουτίνας πλέον και τόσο συνηθισμένη που δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι.
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πας σε έναν ουρολόγο (μην το καθυστερήσεις καθόλου κατά τη γνώμη μου). Το πιθανότερο είναι να χρειάζεται περιτομή έτσι όπως το περιγράφεις. Αφού χρειάστηκε σε εμένα που ούτε καν με πονούσε, λογικά θα χρειάζεται σε εσένα ακόμα περισσότερο αφού σε πονάει. Στον πατέρα σου πες ότι απλά θες να πας στο γιατρό, εξήγησέ του αναλυτικά αν αρνηθεί και πες του ότι ΠΟΝΑΣ (έτσι σίγουρα θα δεχτεί, αν όχι αμέσως την επόμενη μέρα θα σου έχει κλείσει ραντεβού).
Μην το αμελήσεις πάντως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login