Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Διατηρήστε το πράσινο. Κάντε έρωτα με βάτραχους.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Ανεπιθίμιτη εγκυμοσίνη,βοήθεια

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135647 από xrysaa στις 21 Νοεμβρίου 2015, 8:48μμ

xrysaa

Εικονίδιο
μέλος από: 21/11/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Προιδοποιώ έχω ορθογραφικά , θα γράψω πολλά , και ειμαι απεγνοσμένη.Πάω δευτέρα λυκείου , είμαι 16 .Ολοκλήρωσα με ένα σημαθητή μου στην 2ρα γυμνασίου και από τότε έχω πάει με 6 αγόρια , γύρω στις 25 φορές.Ξέρω πολλές ,πείτε με περιθοριακή αλλά αυτή είμαι . Πριν 2 μήνες μέσα σε 1 εβδομάδα πήγα με 2 πρώην μου .Με τον ενά πήγα 2 φορές χωρίς προφυλακτικό και τελειώσε μέσα μου .Χωρίσαμε και μετά από 4 μέρες πήγα με έναν άλλο.Το κάναμε 2 φορές και με αυτόν χωρίς προφυλάξεις, αν και τη μία φορά τραβύχτικε μετά 1 βδομάδα μετά το ξανακάναμε χωρίς προφυλακτικό πάλυ μία φορά και 1 άλλη με .Είχα καθυστέριση για 3 μέρες , μετά έβγαλα λίγο αίμα αλλά κόπηκε , δεν ήταν κανονική ρόη ,και τώρα έχω καθηστέριση 1,5 μήνα .Πριν μία βδομάδα έκανα 5 τεστ που αγόρασα με μία φιλη μου , τα 4 θετικά το 1 αρνητικό .Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω τι να κάνω .Και με τους δύο έχω χωρίσει και πριν 1 βδομάδα χώρησα με έναν άλο που πήγα 1 φορά , αλλά με προφυλάξεις .Δεν ξέρω τι να κάνω , ποιου είναι το παιδί έχω απελπιστεί , δεν το θέλω καθόλου το παιδί .Δεν υπάρχει σάλιο για εκτρόσή , δεν θέλω όμως να το κρατήσω , να καταστρέψω και την δική μου ζωή , και του παιδιου .Δεν μπορώ να υπολογίσω τις μέρες ακριβώς ποιουνού είναι . Έπρεπε να πέρνω προφυλάξεις οκ αλλά τώρα τι ?Στους γονείς μου να μηλίσω ούτε κουβέντα , η μάνα μου νομίζει ότι είμαι ακόμα παρθένα , ειναι παλεόν αρχων , θα με αποκληρώσει αν το μάθει .Θεωρεέι ανήθικεες τις σχέσεις κάτω από τα 18 , και ο πατέρας μου το ίδιο......Βοήθεια
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135655 από George12345 στις 22 Νοεμβρίου 2015, 1:46μμ

George12345

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Αρχικα πήγαινε στον γυναικολόγο σου να δεις τι συμβαίνει.
Μετά πες το στους γονεις σου!
Δεν ειναι λογικο να είσαι έγκυος και να μην τους το πεις. Καταλαβαίνω πως θα νευριασουν και θα τσακωθειται αλλα στο τελος θα σε βοηθήσουν δν μπορει...ετσι και αλλιως δεν εχεις και επιλογη να το κρυψεις αμα εισαι έγκυος θα το μαθουν.(που απο οτι φαινεται ειναι και λογικο να είσαι αφου πηγες σε σε 1 εβδομαδα 4 φορες χωρις προφυλάξεις και μαλιστα λιγο πριν την περιοδο που νομιζω ειναι και γονιμες μερες).
Επίσης μιλα στα 2 αγορια!
Κάποιου ειναι το παιδί και επειδή ευθύνεται και αυτος για το οτι μπορεί να εισαι έγκυος πρεπει να τους αναγκασεις να βοηθησουν! Τωρα σχετικα με το ποιανου είναι το παιδι δεν ξερω τι να σου πω...αυτα πες στα στον γυναικολογο σου!
Ελπίζω ολα να πανε καλα και να μην είσαι έγκυος (γιατι οπως φαίνεται δν θες)!
Και αμα τελικα δεν εισαι ελπίζω να το πάρεις σαν μαθημα γιατι ειναι πολυ λαθος εκ μερους σου να έκανες τοσα πραγματα χωρις προφυλάξεις...
Ξαναγραψε αμα θες τπτ αλλο.
(Δωσε Αποδεκτή αν σε καλυψα!)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135671 από Mature στις 23 Νοεμβρίου 2015, 9:39πμ

Mature

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2015
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Χρύσα καλημέρα , ότι ήταν να γίνει έγεινε , χαλάρωσε ...

Από οποία γωνία και να το δεις ,οποίος και να ρωτήσεις θα καταλήξεις στην ίδια απάντηση , πρέπει να το πεις στην μητέρα σου. Δύσκολο το γνωρίζω αλλά είναι ο μοναδικός άνθρωπος που θα σε βοηθήσει πραγματικά . Μην σκυβεις το κεφάλι , είσαι πια μια ώριμη γυναίκα που πρέπει να πάρεις κάποιες απόφασης .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135673 από xrysaa στις 23 Νοεμβρίου 2015, 4:23μμ

xrysaa

Εικονίδιο
μέλος από: 21/11/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Η μητέρα μου ποτέ δεν θα το δεχτεί, και σε ποιόν από τους 2 να μιλήσω?Στα νοσοκομεία κάνουν δωρεάν εκτρώσεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135674 από nonreligius στις 23 Νοεμβρίου 2015, 9:25μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Να τα πάρουμε από την αρχή λίγο:

1) Δεν είναι κακό να πηγαίνεις με πολλούς, από τη στιγμή που δεν ενοχλείς κανέναν. Είναι καθαρά προσωπική σου υπόθεση και από όσο ξέρω μετά τα 15 είσαι νομικά καλυμμένη, αν και ανήλικη (κρατάω μία επιφύλαξη, όμως είμαι σχεδόν σίγουρος).

2) Ποτέ χωρίς προφυλακτικό, διότι εκτός από εγκυμοσύνες μπορεί να κολλήσεις τίποτα.

3) Για την εγκυμοσύνη πρέπει να μιλήσεις. Αν δεις ότι σου δημιουργούν πρόβλημα, σου χαλάνε την ψυχολογία κλπ ίσως θα πρέπει να πας σε έναν κοινωνικό λειτουργό. Όμως μην φτάνουμε στα άκρα, γονείς σου είναι και είναι υποχρεωμένοι να σε στηρίξουν. Πες ότι το μετάνιωσες και λάθη κάνουν όλοι.

Υ.γ. άσχετο όμως για να πηγαίνεις με τόσους πολλούς ίσως οι γονείς σου σου έχουν δημιουργήσει ψυχολογικό από τη στιγμή που είναι παλαιών αρχών, οπότε καλό θα ήταν μετά που θα αποφασίσεις με το παιδί τι θα κάνεις να επισκεφτείς έναν ψυχολόγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135675 από meriem στις 23 Νοεμβρίου 2015, 10:16μμ

meriem

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2015
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

αγάπη μου γλυκιά μην στεναχωριέσαι... Αν δεν θες να το πεις στην μαμα σου πάρε την γραμμη στηριξης του χαμογελου του παιδιου, γιατι παιδι εισαι και εσυ, και πες τους ακριβώς τι εχει γινει και οτι φοβασε την αντιδραση της μαμας σου οταν το μαθει. Πιστεύω πως δεν θα σε αφήσουν απροστάτευτη οτι και αν διαλέξεις να κανεις. Πάντως αυτο να σου γινει μαθημα και οταν κανεις εσυ παιδια να μην εισαι αυστηρη, να κρατας τις ισορροπιες ψυχη μου. Πάντως οι προφυλαξεις ειναι το σημαντικοτερο και αν δεν θελεις προφυλακτικα να μαζέψεις λεφτα και να βάλεις σπιραλ. Η συμβουλή μου ειναι να το κρατησεις το παιδακι σου και οταν γεννηθει κανεις τεστ dna για να δεις ποιανου ειναι. Ειναι αμαρτία, αμα δεις πως γινονται οι εκτρώσεις, να σκοτώσεις ενα εμβρυο. Συγγνώμη για το κατεβατο... Ελπίζω να σου φανηκαν χρησιμα οσα σου ειπα. Και να θυμασε οτι ειμαστε αυτο που επιλεγουμε. μην αφήνεις κανενα να σε κακολογει. εξάλλου η πραφεις σου καθρεπτιζουν την συμπεριφορα της οικογενειας σου προς εσενα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135677 από xrysaa στις 23 Νοεμβρίου 2015, 10:37μμ

xrysaa

Εικονίδιο
μέλος από: 21/11/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Κοιτάξτε,με την οικογένεια μου δεν έχουμσ καλές σχέσεις , μάλον δεν έχουμε σχέσεις , η κολητή μου έχει μία ξαδέρφη γιατρό , θα τα κανονίσουμε να κάνουμε την εκτρωση όσο ποιο γρήγορα γίνετε....δεν είμαι έτημη να γίνω μαμά ακόμα, προσπαθώ να υπολογίσω τις μέρες αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς το έπιασα θα τα δώ αύριο δεν ξερω ....αχ γιάτι σε εμένα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135678 από ScandalousAngel στις 24 Νοεμβρίου 2015, 12:13πμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Εεε οχι και γιατι σε σενα. Δεν θελω να φανω κακια αλλα απο τη στιγμη που κανεις σεξ χωρις προφυλαξεις δηλαδη τι περιμενες? Η ευθυνη ειναι δικια σου να προστατεψεις το σωμα σου. Ενταξει το να κανεις σεξ με πολλους ειναι δικαιωμα σου και καλα κανεις αλλα με την προυποθεση οτι σκεφτεσαι πριν κανεις οτιδηποτε. Μιλα στους γονεις σου μην κανεις κατι κρυφα θα ειναι πολυ χειροτερο. Οσο παλαιων αρχων κι να ναι εχουν την υποχρεωση και την ευθυνη να ειναι κοντα σου σε καθε δυσκολη στιγμη. Οχι, οι εκτρωσεις δεν γινονται δωρεαν και μαλιστα κοστιζουν και αρκετα. Σκεψου λογικα και μιλα τους αν κανεις κατι κρυφα σιγουρα θα το καταλαβουν και θα ειναι πολυ χειροτερα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135679 από Dieftharmenos στις 24 Νοεμβρίου 2015, 1:55πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Θα συμφωνησω εξ ολοκληρου με την Scandalous.Αν και βαραμε πληγες τωρα,εσυ φταις και να σου γινει μαθημα!!!Η εκτρωση απο οτι ξερω κοστιζει γυρω στο 500αρι.Επισης,πρεπει να ξερεις πως εκτρωση μπορεις να κανεις μεχρι 2,5-3 μηνες μετα το συμβαν οποτε πρεπει να βιαστεις γιατι δεν σε παιρνει να χαζολογας και να κλαιγεσαι.

Εγω αν ημουν το αγορι φυσικα και θα σε βοηθουσα οικονομικα αλλα ετσι οπως τα εκανες που να ξερεις και εσυ.Ωραιο το σεξ και καταλαβαινω πως μεσα στην καβλα μπορει να ξεφευγεις αλλα πρεπει να προσεχεις...δεν γινεται αλλιως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135683 από xrysaa στις 24 Νοεμβρίου 2015, 6:50μμ

xrysaa

Εικονίδιο
μέλος από: 21/11/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Το θέμα μου είναι που θα βρω τα χρήματα , ρώτησα γιατρό και μου είπε ότι θέλει 450 $...και αυτό πολύ χαριστηκά έχω μόνο 200 τι να κάνω αχου
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login