Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Το Πανεπιστήμιο είναι η πηγή της γνώσης γι' αυτό όλοι που πάνε εκεί πίνουν αβέρτα.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Hiv εχει γινει ο εφιαλτης μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139305 από Gtz11 στις 19 Ιουνίου 2017, 12:09μμ

Gtz11

μέλος από: 19/6/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Καλησπερα σας, προσφατα περασα μια περιπετεια υγειας στην οποια δεν εχω βγαλει ακρη ακομα.ολα ξεκινησαν αρχες μαρτιου οπου οντως φανταρος στην παραμεθωρειο ειχα καποιες επικυνδινες επαφες χωρις προφυλαξη με μια γυναικα μεγαλυτερης ηλικιας να σημειωσω οτι χρησιμοποιουσα προφυλαξεις και χρησιμοποιω αλλα εκεινες τις φορες πανω στη στιγμη εγινε η μλκια τελευταια επαφη ηταν τελη απρηλιου πρωκτικη με προφυκαξη στην οποια εσπασε και τελειωσα μεσα. μετα απο ολα αυτα περασα ενα διαστημα με διαφορα συμπτωματα .τελη μαρτιου αρρωστηνα με πολυ υψηλο πυρετο για 6 μερες στο κρεβατι πονολαιμο.περασε αυτο το διαστημα και συνοδευτηκε με πολυ δυνατους πονοκεφαλους στα μυννιγγια για ενα μηνα μεχρι τελος απρηλιου οπου και εβγαλα στα χερια μου φουσκαλες με υγρο οι οποιες συνοδευονταν με πυρετο, εκεινη την περιοδο μου μπηκε η ιδεα για τον hiv μεχρι και τωρα .Στη συνεχεια εμφανησα δεκατα πυρετου για ενα μηνα μεχρι τελος μαιου οπου ειχα πολλα συμπτωματα κοπωση πονους στα κοκαλα και στο σωμα μου και εξανθηματα στα χερια και στα ποδια που βγηκαν σε μια μερα.Να σημειωσω οτι εκαν εξετασεις για hiv μεσα και τελη μαιου οι οποιες ηταν αρνητικες καθως και ενα rapid test se checkpoint στην αθηνα το οποιο ηταν μη αντιδρων στον ιο.το θεμα ειναι οτι απο τοτε που μου μπηκε η ιδεα εχω χασει το μυαλο μου εχω παρα πολυ στρες εχω ψαξει τα παντα στο ιντερνετ περι hiv εχω αποκτησει εμμονες οτι εχω τον ιο.ειμαι 26 εχω τρελαθει ποτε αλλη φορα στη ζωη μου δεν ημουν τοσο απροσεκτος νιωθω τη ζωη μου να καταστρεφεται.Μου εχει γινει εμμονη και μου περνανε κακες σκεψεια στο μυαλο μου συνεχεια και για τον εαυτο μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #139312 από Nickos CH στις 20 Ιουνίου 2017, 1:36πμ

Nickos CH

Εικονίδιο
μέλος από: 8/4/2017
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ρε φίλε ειλικρινά τώρα, από τη στιγμή που έκανες εξετάσεις και βγήκαν αρνητικές για ποιο λόγο συνεχίζεις και έχεις αμφιβολίες;; Όλα αυτά που παθαίνεις είναι από ψυχολογικά αίτια. Από τη στιγμή που οι εξετάσεις σου είναι οκ, τότε όλα είναι οκ. Το πολύ πολύ ξανακάνε τις ίδιες εξετάσεις σε διαφορετικό μικροβιολογικό για να σου φύγει η ιδέα.

Από εδώ και πέρα μόνο με condom και μια συμβουλή: ΜΗΝ ψάχνεις ποτέ στο google να βρεις τι έχεις βασιζόμενος στη συμπτωματολογία. Θα πέσεις πάνω στις πιο απίθανες ασθένειες και μετα θα σου καρφωθεί στο μυαλό ό,τι πάσχεις από αυτό.
Ηρέμησε τώρα και μη χαλάς τη ζωή σου χωρίς λόγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139315 από Gtz11 στις 20 Ιουνίου 2017, 11:27πμ

Gtz11

μέλος από: 19/6/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Ισως ειναι αυτο που λες,αλλα εχω αμφιβολιες γιατι και το διαστημα των εξετασεων δεν ηταν 3 μηνες που χρειαζεται το παραθυρο για τον hiv   ηταν 2 και μισο απο το μαρτιο και ενας μηνας απο τον απρηλιο απλα δεν ξερω αν ειχαν δειξει αν υπηρχε κατι. Δεν νιωθω καλα τον οργανισμο μου δε ξερω μπορει να ειναι ψυχοσωματικο η κουραση και η αδυναμια που νιωθω ακομα.σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου παντως
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139317 από Nickos CH στις 20 Ιουνίου 2017, 2:11μμ

Nickos CH

Εικονίδιο
μέλος από: 8/4/2017
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Η ακάποτη κολπική επαφή έγινε το Μάρτιο, οπότε αν είχες κολλήσει κάτι θα είχε γίνει τότε (και θα φαινόταν στην εξέταση).
Πέρα απ' αυτό τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι άσχετα από τα συμπτώματα του HIV.
Επειδή είναι καιρός να απεγκλωβιστείς από αυτή την εμμονή απλώς κάνε τέλη Ιουλίου μία ακόμη εξέταση σε διαφορετικό εργαστήριο, για να απαλλαγείς εντελώς από την ιδέα,
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139321 από Gtz11 στις 20 Ιουνίου 2017, 5:16μμ

Gtz11

μέλος από: 19/6/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Φιλε μακαρι να ειναι οπως τα λες..δε ξερω η αληθεια ειναι ποια ειναι τα συμπτωματα αλλα εκτος απο αυτα που σου ειπα πιο πανω που δεν ανεφερα στη διαρκεια του μαιου οπου ειχα δεκατα ειχα και αλλα πολλα τα οποια διαρκουσαν 4 μερες περιπου το καθενα οπως πονος στο φαρρυγγα αρχηκα διαρροιες για 5 μερες πρπου τα εξανθηματα τυπου θυλακιτηδας μυρμηγγιασμα στα δαχτυλα χεριων ποδιων πονος στα οργανα τοις κοιλιας λεμφαδενες δεν παρατηρησα ..απλα ειμαι ετσι επειδη ειχα ολα αυτα...και αδυναμια γενικοτερη . Πρωτη φορα μου συνεβησαν αυτα και εχω παει να τρελαθω ισως εχεις δικιο και μακαρι να ειναι ετσι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139324 από NebulaSpirit στις 20 Ιουνίου 2017, 6:51μμ

NebulaSpirit

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2016
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Καλά κάνεις και ανησυχείς. Ο ιός αν τον έχεις κολλήσει μπορεί να αργήσει να φανεί σε εξετάσεις. Το να σταθείς απλά σε ότι σου πουν κάποιοι άγνωστοι σε ένα forum είναι λάθος. Όλα όσα πέρασες στην υγεία σου δεν είναι καλά από μόνα τους. Δεν σημαίνει πως έχεις ντε και καλά τον ιό αλλά όλα αυτά μπορεί να σημαίνουν και άλλα πράγματα. Το μόνο και σωστότερο που πρέπει να κάνεις είναι να πας στο νοσοκομείο Συγγρός αν μένεις Αθήνα ή στο ΑΧΕΠΑ αν μένεις Θεσσαλονίκη και να ζητήσεις να σου κάνουν ένα 4ης γενιάς HIV test. Κατόπιν αυτού να μιλήσεις και με τον γιατρό εκεί και να του πεις όλο το ιστορικό ώστε να μπορέσει να σχηματίσει μια γνώμη και να σε παραπέμψει για ότι άλλες εξετάσεις χρειαστούν. Από το πρωκτικό δεν κολλάς μόνο HIV (αν έχει ο άλλος) αλλά και ηπατίτιδα και πολλά ακόμα. Η ηπατίτιδα όμως είναι το πιο συχνό που μπορεί να κολλήσεις. Άρα πρέπει και να φοβάσαι και να έχεις άγχος. Και το άγχος αυτό να σε οδηγήσει στο να πας και να μιλήσεις με γιατρό σε ένα από αυτά τα νοσοκομεία (ειδικά το Συγγρός θεωρείτε κορυφή για αφροδίσια νοσήματα). Ο γιατρός και μόνο αυτός θα μπορεί να σου πει ακριβώς τι εξετάσεις να κάνεις και τι έχεις αν έχεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139325 από Gtz11 στις 20 Ιουνίου 2017, 7:47μμ

Gtz11

μέλος από: 19/6/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Το εχω σκεφτει αυτο που μου λες και θα παω αμεσα απλα ειμαι επαρχια αλλιως ολα θα ειχαν γινει οπως επρεπε.υπαρχει και κατι αλλο που δεν εχω αναφερει σε ολα αυτα που σας εχω πει..εγω πιεσα αυτη την γυναικα να κανει και η ιδια εξετασεις για hiv οι οποιες εδειξαν 0.08 αρνητικο τις οποιες μου τις εστειλε.βεβαια δε μππρω να βασιστω 100% σε αυτο εννοειται αν και στις πολλες συζητησεις που εχοθμε κανει δε δσιχνει να λεει ψεμματα. Ωστοσο αυτη περνει αγωγη φαρμακα για ενα αλλο προβλημα υγειας π εχει ,φαρμακα οπως αντιφλεγμωνοδη και κατι αλλα τα οποια δε ξερω εαν επηρεαζουν το αποτελεσμα της , ειχα δξαβασει σε διαφορα site οτι ανοσοκατασταλτικα φαρμακα μπορει βα δειξουν ψευδως αρνητικο αποτελεσμα. Ειναι τοσα πολλα στο μυαλο μου..το μαιο νοσυλευομουν σε στρατιωτικο νοσοκομειο οπου γινανε εξετασεις και δεν βρηκαν τπτ. Το κακο ειναι πως δεν το εχω εκφρασει ολο αυτο σε καποιο δικο μου ανθρωπο εννοω κανα φιλο γτ για τοθς δικους μου ουτε λογος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139327 από Nickos CH στις 21 Ιουνίου 2017, 12:15πμ

Nickos CH

Εικονίδιο
μέλος από: 8/4/2017
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλά κάνεις και ανησυχείς και αγχώνεσαι γράφει ο άλλος, όταν το παιδί λέει ότι πάει να τρελαθεί. Ορισμένοι έχετε πρόβλημα πραγματικά!! Θα καταστρέψετε πολύ κόσμο.

Φίλε Gtz11 aids δεν έχεις εφόσον δεν έχει ούτε η γυναίκα με την οποία έκανες σεξ. Σίγουρα αυτά που περιγράφεις ενισχύονται από την κακή ψυχολογία σου και σου βγαίνουν και σωματικά συμπτώματα. Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, αύριο κιόλας κλείσε ένα ραντεβού σε ένα ουρολόγο/ανδρολόγο που είναι και ο καθ' ύλην αρμόδιος και πες του ακριβώς πως έχει η κατάσταση και αυτός θα σου γράψει όλες τις εξετάσεις που πρέπει να κάνεις.
Αν δεν έχεις χρήματα να πας σε ιδιώτη κλείσε ένα ραντεβού με το αμκα σου, σε κάποια μονάδα πεδυ (πρώην ικα) ή στα εξωτερικά ιατρεία του νοσοκομείου της περιοχής σου (αρκεί να έχουν ειδικότητα ουρολόγου βέβαια).
Μετά αν θέλεις γράψε μας πώς πήγε και τι έγινε.
Εφόσον σε επηρεάζει τόσο πολύ αυτό, κάνε αυτό που σου λέω άμεσα για να σου λυθούν όλες οι αμφιβολίες. Είναι πολύ κριμα να χάνεσαι μέσα σε αυτό τον ψυχολογικό κυκεώνα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139332 από NebulaSpirit στις 21 Ιουνίου 2017, 11:46πμ

NebulaSpirit

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2016
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Δηλαδή βρίσκεις σωστότερο να λέω "μεγάλε ηρέμησε δεν τρέχει τίποτα";;; Τι λες ρε φίλε; Εδώ μιλάμε για την υγεία του. Ο ίδιος είπε ότι παρουσίασε μια σειρά περιπτώσεων που δείχνει πως κάτι πέρασε η υγεία του. Τι ήθελες να του λέω δηλαδή; Κάτι τύποι σαν εσένα που μέσα από ένα φόρουμ κάνετε διαγνώσεις του τύπου "σίγουρα δεν έχεις" είναι που καταστρέφεται κόσμο. Το ξαναλέω, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. Αν πας σε ιατρεία του ΙΚΑ σώθηκες. Σε νοσοκομείο να πας αν θες να ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι. Το μόνο ΙΚΑ που έχει σχετική ειδίκευση είναι της Αλεξανδρούπολης. Δεν ξέρω που μένεις επειδή είπες επαρχία αλλά αν είναι κοντά σου κάποια από αυτά μπορείς να πας και στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων, Λάρισας, ή στον Άγιο Αντρέα στην Πάτρα. Δεν είναι όλα τα νοσοκομεία κατάλληλα για τα αφροδίσια νοσήματα και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι τα ΙΚΑ μην τρελαθούμε τελείως τώρα. Υπάρχουν ανοσοκατασταλτικά φάρμακα για διαφορετικές περιπτώσεις αλλά επειδή όλα δρουν ως καταστολείς ανοσολογικών αντιδράσεων είναι πολύ πιθανό να έχουν επηρεαστεί από αυτά τα αποτελέσματα της κοπέλας. Όπως σου ξαναείπα ο μόνος τρόπος να είσαι σίγουρος είναι να κάνεις ένα 4ης γενιάς τεστ για HIV. Αλλά όπως ξανάπα να πεις στον γιατρό σου όλα όσα συνέβησαν. Σε ένα φόρουμ δεν θα βρεις λύση, όπως βλέπεις ήδη δύο σου έχουμε απαντήσει και ο ένας σου λέει πήγαινε σε νοσοκομείο και ο άλλος ότι δεν έχεις τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139336 από Gtz11 στις 21 Ιουνίου 2017, 3:35μμ

Gtz11

μέλος από: 19/6/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Δεν υπαρχει λογος καθε αποψη σεβαστη εννοειται πως θα τις κανω μεσα στο καλοκαιρι γιατι τωρα δε γινεται για αλλους λογους που δεν μπορω να εξηγησω. Οσον αφορα τα φαρμακα απο οτι ξερω αντφλεγμωνοδη και αντιπηπτικα περνει..ωστοσο ρωτησα και μου ειπε γιατρος οτι δεν επηρεαζει αλλωστε τις εξετασεις τις εκανε σε νοσοκομειο του δημοσιου δεν θα ρωτουσε ο γιατρος αν περνει ηδη καποια αγωγη?!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login