Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το να κοιμάσαι στο τιμόνι είναι η πιο σίγουρη μέθοδος για να μην γεράσεις ποτέ.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Τυψεις για κατι φυσιολογικο;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139805 από jerewd στις 28 Αυγούστου 2017, 2:27πμ

jerewd

Εικονίδιο
μέλος από: 28/8/2017
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Παιδια καλησπερα.Οπως λεει και ο τιτλος νιωθω τυψεις επηδει θελω να προχορισω.Και οχι δεν ειμαι κανενα 15χρωνο αλλα 17,5.Νιωθω τυψεις οχι σχετικα με το αγορι μου αλλα με τους γονεις μου.Νιωθω οτι θα τους ντροπιασο.Με το αγορι μου ομως θελω να γινει,αληθια.Γιατι να νιωθω τυψεις για κατι φυσιολογικο ομως;Νιωθω οτι αμα οι γονεις μου το μαθουν θα με θεορουν ντροπη για το σπιτι.Εγω ομως θελω να προχορισω απλα εχω τους γονεις μου στο μυαλο μου :( Τι να κανω πια..
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #139806 από lida στις 28 Αυγούστου 2017, 12:10μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Να βγαλεις απο το μυαλο σου το τι θα πουν οι γονεις σου. Το σωμα σου ανηκει σε σενα αποκλιστικα και το τι θα κανεις με αυτό είναι μονον δικη σου προσωπικη υποθεση. Το ξερεις οτι αυτο που θελεις να κανεις ειναι απολυτα φυσιολογικο αρα οι τυψεις δεν χρειαζονται και προχορας. Οσο για τους γονεις σου αληθεια αυτοι ποτε αρχισαν τα δικα τους?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139813 από Akis2000 στις 29 Αυγούστου 2017, 1:10μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Δεν θα μπορούσα να τοποθετηθώ καλύτερα από την Lida. Το πιο σημαντικό από όλα είναι ότι είσαι σίγουρη τόσο για σένα όσο και για τον άνθρωπό σου που επέλεξες να είναι η πρώτη σου φορά. Επίσης και η ηλικία σου θεωρείται φυσιολογική για να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο. Εκείνο μόνο που θα σου επισημάναμε είναι να πάρετε τις κατάλληλες προφυλάξεις. Δεν θα θέλατε να γίνεται από εκείνα τα ζευγάρια που το επόμενο διάστημα θα αναγκαστείτε να πείτε την φράση «και τώρα τι γίνεται»; Φροντίστε να βρεθείτε σε ένα κατάλληλο περιβάλλον το οποίο ξέρετε ότι δεν θα σας ενοχλήσει κανείς και την κατάλληλη στιγμή όπου δεν θα σας βιάζει ο χρόνος και απολαύστε την στιγμή χωρίς την παραμικρή ενοχή απέναντι στους γονείς σου ή στον οποιοδήποτε άλλο. Να θυμάσαι ότι είσαι υπεύθυνη απέναντι μόνο στον δικό σου εαυτό στο συγκεκριμένο θέμα καθώς όπως λέει και η Lida, το σώμα σου ανήκει σε σένα και σε κανέναν άλλο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login