Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η ησυχία που επικρατεί στο δάσος δεν αποδεικνύει ότι έφυγαν τα φίδια.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Καθυστέρηση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141606 από pitogyro123 στις 04 Ιουλίου 2018, 7:03μμ

pitogyro123

Εικονίδιο
μέλος από: 4/7/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παιδιά,

θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για το θέμα μου,
η κοπέλα μου έχει καθυστέρηση γύρω στις 5 μέρες μέχρι τώρα, είχαμε 2 επαφές χωρίς προφύλαξη όλο τον ιούνιο (μαλακία αλλά πάνω στην στιγμή δυστυχώς δεν σκέφτεσαι καθαρά..) και είμαι 100% σίγουρος ότι ΔΕΝ τελείωσα μέσα της, μόλις καταλάβαινα ότι φτάνω έβγαινα έξω και τελείωνα με το χέρι πχ.
Anyway, έψαξα λίγο στο ίντερνετ και είδα πως πολλές νέες κοπέλες έχουν καθυστέρηση τους καλοκαιρινούς μήνες, επίσης η κοπέλα μου από την 1η μέρα καθυστέρησης έχει πεθάνει στο άγχος (το ίδιο κι εγώ) καθώς είμαστε αρκετά νέοι σε ηλικία...

Για πείτε τις γνώμες σας, εφόσον ΔΕΝ τελείωσα μέσα, υπάρχει ακόμα περίπτωση να έχει γίνει η στραβή?
Btw δεν ήταν στις γόνιμες μέρες της ούτε την 1η ούτε την 2η επαφή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141614 από Fotios στις 05 Ιουλίου 2018, 8:07πμ

Fotios

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2018
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Θα μπορούσες να αναφέρεις την ηλικία της κοπέλας σου?

Ενημερωτικά να σου πω ότι δεν σημαίνει εκσπερμάτωση=σπερματοζωάρια=εγκυμοσύνη. Kαθόλη την διάρκεια της πράξης εκκρίνονται προεκσπερματικά υγρά τα οποία είναι ικανά αρκετές φορές να προκαλέσουν εγκυμοσύνη. Για αυτό πάντοτε προφύλαξη. Τώρα στο δια ταύτα. Επειδή φαντάζομαι είναι μικρή σε ηλικία και ακόμη οι ορμόνες τις ασταθείς συμβαίνει ο κύκλος τους να μην είναι σταθερός. Και για 5 ημέρες καθυστέρηση δεν σημαίνει κάτι. Θα μπορούσε να επισκευτεί όμως έναν γυναικολόγο για παν ενδεχόμενο εννοώντας ότι μπορεί απλώς να σημαίνει κάτι για εκείνη και όχι απαραίτητα εγκυμοσύνη. Επομένως μην τρομοκρατηθείς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141621 από lida στις 06 Ιουλίου 2018, 11:22πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Ο ασταθης κυκλος και οι καλοκαιρινες καθυστερησεις ειναι συνηθισμενες στην εφηβια και ουτε οι γονιμες μερες μπορουν να υπολογιστουν με σιγουρια. Χωρις προφυλακτικο από τα προσπερματικα υγρα υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης αλλα και το αγχος αυξανει τις καθυστερησεις. Αν η καθυστερηση φτασει τις 10 μερες καντε τεστ εγκυμοσυνης. Πουλιεται σταφαρμακεια ελευθερα χωρις συνταγη γιατρου και κοστιζει 10 με 15 ευρο.
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #141623 από Kingzz στις 06 Ιουλίου 2018, 1:03μμ

Kingzz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2018
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου φίλε. Αρχικά θα ήθελα να σου πω ότι είναι σημαντικό να φοράς προφυλακτικό γιατί εκτός το ότι αποτρέπει την εγκυμοσύνη απομακρύνει και διάφορους ιούς ενώ άλλοι μέθοδοι όχι. Κατά την σεξουαλική επαφή απελευθερώνονται υγρά τα οποία έχουν μια ποσότητα σπερματοζωαρίων για αυτό και εάν προλαβαίνεις να εκσπερματώσεις έξω από τον κόλπο υπάρχει 25% πιθανότητα να υπάρξει εγκυμοσύνη. Πολλές γυναίκες δεν έχουν συγκεκριμένο αριθμό μερών της περιόδου με αποτέλεσμα να μην μπορείτε να βρείτε ποτέ θα έχει ωορρηξία και έτσι η πιθανότητα είναι 27%. Ωστόσο δεν χρειάζεται να ανησυχείτε. Περιμένετε λίγες μέρες και αν υπάρξει καθυστέρηση ακόμα τότε πρέπει να πάτε σε έναν γυναικολόγο. Εφόσον αν το έμβρυο είναι λίγο εβδομάδων τότε θα δώσει κάτι χάπια για αποβολή του εμβρύου. Τέλος επειδή και εγώ είμαι 17 χρόνων καλό θα ήταν να προσέχεις γιατί δεν είναι και ότι καλύτερο ένα μωρό σε μικρή ηλικία. Η χρυσή δεκαετία είναι από τα 25 μέχρι τα 35 έτη της γυναίκας για εγκυμοσύνη για αυτό δεν χρειάζεται από τώρα να μην παίρνεις προφυλάξεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141729 από Kingzz στις 18 Ιουλίου 2018, 6:33μμ

Kingzz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2018
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pitogyro123@04 Ιουλίου 2018)
Καλησπέρα παιδιά,

θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για το θέμα μου,
η κοπέλα μου έχει καθυστέρηση γύρω στις 5 μέρες μέχρι τώρα, είχαμε 2 επαφές χωρίς προφύλαξη όλο τον ιούνιο (μαλακία αλλά πάνω στην στιγμή δυστυχώς δεν σκέφτεσαι καθαρά..) και είμαι 100% σίγουρος ότι ΔΕΝ τελείωσα μέσα της, μόλις καταλάβαινα ότι φτάνω έβγαινα έξω και τελείωνα με το χέρι πχ.
Anyway, έψαξα λίγο στο ίντερνετ και είδα πως πολλές νέες κοπέλες έχουν καθυστέρηση τους καλοκαιρινούς μήνες, επίσης η κοπέλα μου από την 1η μέρα καθυστέρησης έχει πεθάνει στο άγχος (το ίδιο κι εγώ) καθώς είμαστε αρκετά νέοι σε ηλικία...

Για πείτε τις γνώμες σας, εφόσον ΔΕΝ τελείωσα μέσα, υπάρχει ακόμα περίπτωση να έχει γίνει η στραβή?
Btw δεν ήταν στις γόνιμες μέρες της ούτε την 1η ούτε την 2η επαφή.


Φίλε τι έγινε με την κοπέλα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141733 από pitogyro123 στις 20 Ιουλίου 2018, 7:27μμ

pitogyro123

Εικονίδιο
μέλος από: 4/7/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Μάγκες ευχαριστώ για τις απόψεις σας, ευτυχώς της ήρθε περίοδος κανονικά μετά απο 2-3 μέρες
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login