Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Γιατί ο ήλιος ενώ ξανθαίνει τα μαλλιά, σκουραίνει το δέρμα;
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Πιπα από κολλητό

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144340 από noname50 στις 21 Δεκεμβρίου 2019, 7:23πμ

noname50

μέλος από: 25/11/2019
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παίδες,το θέμα που με απασχολεί είναι πως ο κολλητός μου ζήτησε να προχωρούσαμε και να περνάμε πιπα ο ένας στον άλλο.Εχουμε φτάσει μέχρι αλληλομαλακια και δεν ξέρω τι να του απαντήσω.Ποια είναι η γνώμη σας(και οι δυο είμαστε στρειτ) και το χει βιώσει κανεις άλλο αυτό;
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #144343 από Stayros15 στις 22 Δεκεμβρίου 2019, 5:36πμ

Stayros15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/12/2019
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου φιλε , πιστεύω ότι πρέπει να του πεις ναι γιατί είναι πολύ καυλοτικη η φάση αυτή ...
Εγώ δεν το έχω κάνει αλλα θέλω πολύ ..
Αν μπορεις πες μου πως ακριβώς στο ζήτησε και τι σχέση έχετε η δυο σας
( αναλυτικα please )
Απόδεικτη αν σε κάλυψα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144344 από noname50 στις 22 Δεκεμβρίου 2019, 7:43πμ

noname50

μέλος από: 25/11/2019
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Είμαστε κολλητοι και συνήθως βρισκόμαστε για σλιποβερ όταν έχουμε χρόνο.Την ιδέα για ομαδική και για αλληλομαλακια την πρότεινε εκείνος όπως και να προχωρούσαμε σε πιπα.Αρχικα η ιδέα της ομαδικής μου φάνηκε ωραία καθώς το είχα ακούει και από άλλους φίλους μου αλλά δεν το είχα ξανακάνει.Οντως ήταν πολύ ωραία η εμπειρία για αυτό και την επόμενη φορά την παίξαμε ο ένας στον άλλο σαν ένα βήμα παραπάνω σε αυτή την καυλωτικη φάση.Ομολογω πως και η αλληλομαλακια γαμησε.Στη συνέχεια αναρωτιόμασταν τι άλλο μπορούσαμε να κάνουμε και μου αναφέρει την ιδέα της πίπας για την επόμενη επόμενη φορά που θα βρισκόμασταν.Ο τρόπος που το ειπε δεν μας έφερε σε αμηχανία γιατί ήταν μέσω τσατ.Συγκεκριμενα ειπε «τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να σου παιρνω πιπα» και με ρώτησε πως μου φαίνεται αυτό σαν ιδέα.Εγω του είπα πως ακούγεται ωραίο αλλά δεν ξέρω ακόμα
Σε αυτό το σημείο ήρθα να ακουσω και τις δικές σας απόψεις για το πως να το χειριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144359 από Akis2000 στις 25 Δεκεμβρίου 2019, 3:35μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Αν το γουστάρεις και το γουστάρει και αυτός και έχετε εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλο δεν υπάρχει κάτι δύσκολο στον χειρισμό. Το πρόβλημα θα ήταν να γούσταρες αλλά να μην είχατε εκδηλωθεί και να μην γνώριζες εάν θα του άρεσε παιχνίδι μεταξύ σας και πως θα του το έφερνες. Εσύ μας λες ότι αυτά όλα τα ξεπεράσατε και είστε στη φάση ήδη του παιχνιδιού μεταξύ σας. Είστε χρόνια κολλητοί, δηλαδή από μικρά παιδιά ή τα τελευταία 1-2 χρόνια;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144360 από noname50 στις 26 Δεκεμβρίου 2019, 3:11πμ

noname50

μέλος από: 25/11/2019
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Ναι τα τελευταία 1-2 χρονια είμαστε κολλητοι και έχουμε έρθει κοντά όσον αφορά αυτό το κομμάτι.Απλως δεν έχουμε φτάσει στην πιπα και δεν ξέρω 1)αν αξίζει 2)μήπως κάτι πάει στραβά και χαλάσει η φιλια μας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144372 από Surfer123 στις 28 Δεκεμβρίου 2019, 7:32μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Για Ποιο λόγο να κανεις κάτι με τον κολλητό σου; Δε σε κατακρινω αλλα βλέπω τα τελευταία 2 χρόνια άπειρα θέματα σαν το δικο σου, πραγμα που δεν υπηρχε παλιά.(τουλάχιστον δεν ειχα δει εγω, είμαι μελος αρκετα χρόνια)
Απλα θα ηθελα μια άποψη ρε συ αν είναι εύκολο γιατί αναρωτιέμαι.. Αφού ειστε και οι 2 στρειτ πως και δεν κανετε κάτι με κοπέλες; (το λεω επειδή και γω στρειτ είμαι στα 21 μου, και δεν έχω νιώσει την ανάγκη να κανω κάτι με αγόρι, πόσο μάλλον με φιλο. Επιπλέον δεν ετυχε να μου το ζητήσει κανενας, παραδόξως από τον αρκετα μεγάλο κύκλο που έχω.. Εξαιρώ ομοφυλόφιλους γνωστούς ή φίλους. Δε ξερω αν είναι τυχαίο.)
Παλια όταν ήμουν γυμνάσιο και οι ορμονες μας ήταν στο κόκκινο, θυμαμαι το πολυ που κάναμε ηταν να τον παιζουμε στον ίδιο χώρο και πάλι οι περισσότεροι το θεωρουσαν too much. Πλεον εκτος Από αλληλομαλακιες βλεπω και για πιπες από φιλο, σε αρκετά θέματα σαν το δικο σου.
Μήπως ειστε bi? Μου φαίνεται πολυ παράξενο που δεν το βίωσα καθόλου στον κύκλο μου ουτε ενιωσα την ανάγκη να το κάνω ενώ ξερωγω είναι τόσο συχνό οπως βλέπω. Ως στρέιτ δε θα προτημουσατε να σας τσιμπουκωνει μια κοπελα αντί για τον κολλητό σας; Γιατί σας 'καιει' τόσο πολυ αυτό; Γιατί να θες να ρισκαρεις μια καλη φιλια για κάτι τέτοιο ενω μπορείς να βρεις μια κοπελα και να περασετε καλά (εφόσον είσαι στρειτ εννοείται:ρ)

Σόρρυ που παρεμβαινω έτσι απλα ηθελα να γινω οσο πιο απλος γίνεται γρηγορος και κατανοητός. Απλα μου φαίνεται πολυ παραξενο.. Μπορεί καποιος να μου δώσει να καταλαβω, εστω στο περιπου;

Οσο Για το θεμα σου εγω λεω οχι. Ακομα και με κοπέλα αν ειστε χρονια φίλοι δε ρισκαρεις φιλία. Δε θα ηθελα να πάει κάτι στραβα και να χασω τη φιλια μου για κατι τέτοιο..

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144373 από Stayros15 στις 28 Δεκεμβρίου 2019, 7:59μμ

Stayros15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/12/2019
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Φιλε surfer123
Θεωρώ ότι εχεις πολύ δίκαιο σε μερικα από αυτά που λες .. απλά πιστεύω ότι τώρα ποια κανείς δεν είναι σίγουρος για αυτό που είναι , όλοι πλέον ( και εγώ ) γουστάρουμε να πειραματειζομαστε με διάφορους τρόπους .... είχα σκοπό και εγώ να ζητήσω από τον κολλητό μου να του πάρω πίπα αλλά μετά από αυτά που είπες έχω αρχίσει να σκευτομαο μήπως βάλω σε κίνδυνο την φιλία μας . Το θέμα είναι ότι το να πάρεις πίπα στον κολλητό σου νομίζω ότι είναι πολύ καλή φάση , ακόμα και το να σε γαμηση για την μαλακια της στιγμής είναι πολύ καυλωτικο , το θέμα είναι το αν κάποιος είναι γκει όχι το αν πάρει πίπα σε ένα αγόρι ... δεν νομίζω να κάνει κάποιον γκει η μπάι το γεγονός ότι έχει τσιμπουκωση η έχει γαμηθη από ένα κολλητό του ( αυτά που λέω δεν τα έχω κανει )
Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά πείτε μου την γνωμη σας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144438 από NebulaSpirit στις 07 Ιανουαρίου 2020, 7:39μμ

NebulaSpirit

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2016
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
surfer123 ναι, αυτό σημαίνει να είσαι gay. Το να γουστάρεις να πηγαίνεις με άτομα του ιδίου φύλου. Δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάστε τόσο πολύ να πείτε "ναι μου αρέσουν τα αγόρια"; Τι θα πει "μου αρέσει να παίρνω πίπα, μου αρέσει να με γαμάνε, αλλά δεν είμαι gay"; Δηλαδή τι άλλο μένει για να είσαι gay; Τι θα πει "πειραματίζομαι"; Βρήκαμε την λέξη "πειραματισμός" για να κρύψουμε την λέξη gay. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μορφή ομοφοβίας από το να ντρέπεσαι να πεις ότι είσαι gay ή έστω bi (δηλαδη staight και gay μαζί...ναι και gay). Και είναι ακόμα πιο υποκριτικό που στις μέρες μας όλοι το παίζουν από την μια υπέρ των δικαιωμάτων των gay αλλά από την άλλη δεν θέλουν σε καμία περίπτωση να "τσαλακώσουν" την εικόνα τους και να παραδεχτούν οι ίδιοι για τον εαυτό τους το τι είναι. Σου αρέσει να παίρνεις πίπες; Σου αρέσει να σε γαμάνε; Ωραία. Μπράβο σου και δικαίωμα σου. Δεν είναι ντροπή. Μην μας λες όμως ότι είσαι straight. Υποστήριξε αυτό που είσαι, είτε gay είτε bi. Πως να το κάνουμε δηλαδή, υπάρχει ένας χαρακτηρισμός για κάθε περίπτωση. Όπως και ο χαρακτηρισμός gay δεν αποδίδετε σε αυτούς που πάνε με γυναίκες, έτσι και ο χαρακτηρισμός straight δεν αποδίδετε σε όσους πάνε με άντρες. Η κάθε λέξη έχει την δική της σημασία και αυτή δεν αλλάζει όσο και αν θέλετε ορισμένοι να την χρησιμοποιείτε με δικό σας τρόπο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145694 από Alex565 στις 01 Νοεμβρίου 2020, 5:01μμ

Alex565

μέλος από: 19/5/2019
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Λπν...στην ηλικια π εισαι προχωρα το..πιο μετα οχι..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163163 από Αquarius στις 11 Φεβρουαρίου 2023, 2:32μμ

Αquarius

Εικονίδιο
μέλος από: 11/2/2023
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Τελικα δεν υπαρχει στανταρντ στη ζωη. Εκει που νομιζεις οτι ετσι ειναι μια κατασταση, ενα πιστευω σου, μια θεορια σου, ερχεται κατι αλλο και στα ανατρεπει. Πριν καμια εικοσαρια χρονια, βρεθηκαμε με εναν τυπο για να αλληλοπιδηχτουμε και καταληξαμε να γινουμε κολητοι απο τοτε. Εχουμε δοκιμασει τα παντα μεταξυ μας, βαλαμε τριτον αντρα στην παρεα, ξαπλωσαμε μαζυ με την ιδια γυναικα. Και οχι μονο στο σεξ. Εχουμε σταθει ο ενας στον αλλο σε δυσκολες καταστασεις. Οι γυναικες μας ξερουν μονο οτι ειμαστε φιλοι. Αν ειταν συμφωνες, μπορει να τις μοιραζομασταν κι αυτες.
Δεν μπορω να πω οτι αν κανουν σεξ δυο φιλοι, σηγουρα θα χαλασει η φιλια τους, αλλα παλι κανεις δεν ξερει. Ο τροπος που αντιδρα ο καθενας μας σε μια κατασταση ειναι διαφορετικος. Αν κανεις κατι μπορει να μετανιωσεις γιατι το εκανες. Αν δεν το κανεις, σηγουρα θα μετανιωνεις γιατι δεν το εκανες
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login