Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο δάσκαλος να ρίχνει ξύλο και βρισίδια στους μαθητές. Όχι οι μαθητές στο δάσκαλο όπως σήμερα
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Τυψεις στον αυνανισμο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #146972 από EL.N στις 22 Φεβρουαρίου 2021, 3:19πμ

EL.N

μέλος από: 22/2/2021
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπερα... Αρχικα, να ξεκινησω απο το γεγονος πως ειμαι 20 ετων, παρθενα και ακομα δεν εχω κανει καμια σχεση.. Καμια φορα ομως, νιωθω την αναγκη να αυνανιστω ( χωρις διεισδυση ομως γιατι φοβαμαι μην παψω πλεον να ειμαι παρθενα), τοσο πολυ, που δεν μπορω να το σκεφτομαι.. 4 χρονια τωρα καταπιεζα επιτυχως αυτη την αναγκη.. Ομως απο το Μαρτιο, αρχιζα παλι να αυνανιζομαι, καμια φορα παρακολουθωντας ερωτικα βιντεο (για τη διεγερση).. Το θεμα μου ειναι, οτι νιωθω ΣΥΝΕΧΩΣ πως κανω κατι κακο.. με αποτελεσμα μετα να νιωθω τυψεις και ασχημα που το εκανα (αφου εχω "ολοκληρωσει").. Ξερω πως ειναι φυσιολογικο να αυνανιζομαι σε αυτη την ηλικια και πως πολλες συνομηλικες μου εχουν ξεκινησει και απο πιο νωρις, αλλα τη στιγμη που μου ερχεται η επιθυμια, απευθειας αισθανομαι τυψεις και νιωθω ασχημα, με αποτελεσμα να καταπιεζω για αλλη μια φορα τον εαυτο μου ( Αυτο το διαστημα μενω στο πατρικο μου, αλλα η επιθυμια δεν γνωριζει μερη)
Δεν ξερω τι να κανω, βοηθεια
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #146973 από lida στις 22 Φεβρουαρίου 2021, 3:52πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Οπως το ειπες ειναι απολυτα φυσιολογικο να αυνανιζεσαι. Ειναι και αναγκη για το σωμα σου και το μυαλο σου. Κανονικα με τον αυνανισμο θα επρεπε να αισθανεσαι ομορφα και να ηρεμεις και οχι να εχεις τυψεις. Ηξερα μια κοπελα που ειχε τυψεις με τον αυνανισμο λογω της θρησκειας καθως ειχε μαθει οτι ειναι αμαρτια. Προσπαθησε και συ να αποβαλεις τους ενδιασμους σου και τις αναστολες σου και να αυνανιζεσαι ελευθερα χωρις τυψεις. Αν μγαλωσες σε θρησκοληπτο περιβαλλον προσπαθησε να καταλαβεις οτι οι θρησκειες ειναι παραμυθακια που δεν ταιριαζουν σε συγχρονα ατομα. Αν δεις οτι δυσκολευεσαι ισως μερικες συζητησεις με ψυχολογο μπορουν να σε βοηθησουν. Καποια στιγμη θα αποκτησεις και σχεση και θα κανεις σεξ. Θα εχεις και τοτε τυψεις; Προσπαθησε να το ξεπερασεις και να χαιρεσαι ολες τις εκδηλωσεις της ζωης σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login