Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που έδιωξε βασιλείς και βουλευτάδες, τους ψευταράδες και τους μασκαράδες (Ρεμπέτικο)
Τρίτη, 23 Απριλίου

HPV

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #153882 από GiorgosMK στις 10 Οκτωβρίου 2021, 5:31πμ

GiorgosMK

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2017
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Στα 17 μου άρχισα να βγαζω κονδυλώματα. Αμέσως ακολούθησα θεραπεία και τα κονδυλώματα υποχώρησαν. Ο ιός όμως που τα προκαλεί ο HPV παραμένει στο σώμα μου και μπορεί εύκολα να μεταδοθεί ακόμα και με προφυλακτικό, αν και δεν έχω κάποια σημάδια που να αποκαλύπτουν ότι τον έχω . Το θέμα είναι ότι εγώ δεν σταμάτησα να έχω σεξουλικες επαφές με άλλα άτομα παρόλο που γνώριζω την κατάσταση, χωρίς να έχω ενημερώσει κανένα από τους ερωτικούς μου συντρόφους. Εννοείται χρησιμοποιουσα πάντα προφυλακτικο αλλά όπως είπα ακόμα και τότε μπορεί να μεταδοθεί. Αυτό που με αγχώνει περισσότερο από όλα είναι ότι έκανα σεξ με δύο άτομα παρθένα και δεν είχα καν το θάρρος να τους εξηγήσω ότι είμαι φορέας HPV για να πάρουν την απόφαση αν θέλουν να συνεχίσουν μαζί μου ή όχι. Αλλά και τα δύο άτομα ήταν άτομα που είχαμε μια σχέση και ήθελα πολύ να προχωρήσουμε δεν ήθελα αυτό το πρόβλημα μου να με περιορίζει στη ζωή μου. Είχα ανάγκη από ένα συναίσθηματικο δέσιμο αλλά και από σεξουαλικη επαφή μαζί τους. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Θεωρείτε την συμπεριφορά μου ανεύθυνη και ηλιθια; Θεωρείτε ότι πρέπει να ενημερώσω τουλάχιστον τον ένα από αυτούς που ακόμα είμαστε μαζί ότι έχω HPV; ή απλά θα σπείρω πανικό και άγχος σε εκείνον και σε εμένα; και η πιο σημαντική ερώτηση, θεωρείτε ότι πρέπει να σταματήσω μελλοντικές σεξουαλικες συναντήσεις αν δεν ενημερώνω πρώτα ότι έχω HPV;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #153884 από Brylissis στις 10 Οκτωβρίου 2021, 8:57μμ

Brylissis

Εικονίδιο
μέλος από: 15/9/2021
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Δε παίζει να το εννοείς αυτό,μας τρολλαρεις έτσι; είσαι σοβαρός αγόρι μου; είσαι πραγματικά επικίνδυνος, όλοι οι άνθρωποι μπορεί να πάθουν κάποιο Σ.Μ.Ν, αλλά σταματούν τις σεξουαλικες τους επαφές, εσύ όχι μόνο δε σταμάτησες πήγες κ με ένα σκασμό άτομα, δλδ δε μπορούσες να κρατήσεις το πουλί σου μέσα στο παντελόνι σου, είσαι πραγματικά επικίνδυνος! Η διαχείριση του ftou.gr ας αναλάβει!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #153885 από Webmaster στις 10 Οκτωβρίου 2021, 10:30μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Η διαχείριση του ftou.gr ξέρει πολύ καλά τι να κάνει και δε δέχεται δημόσιες υποδείξεις.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #153886 από GiorgosMK στις 11 Οκτωβρίου 2021, 1:32μμ

GiorgosMK

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2017
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Brylissis@10 Οκτωβρίου 2021)
Δε παίζει να το εννοείς αυτό,μας τρολλαρεις έτσι; είσαι σοβαρός αγόρι μου; είσαι πραγματικά επικίνδυνος, όλοι οι άνθρωποι μπορεί να πάθουν κάποιο Σ.Μ.Ν, αλλά σταματούν τις σεξουαλικες τους επαφές, εσύ όχι μόνο δε σταμάτησες πήγες κ με ένα σκασμό άτομα, δλδ δε μπορούσες να κρατήσεις το πουλί σου μέσα στο παντελόνι σου, είσαι πραγματικά επικίνδυνος! Η διαχείριση του ftou.gr ας αναλάβει!!!


Έχεις δίκιο είχα προχωρήσει ξανά και έκανα σεξ επειδή είχα στο νου μου ότι εφόσον έκανα θεραπεία για τα κονδυλώματα δεν θα υπήρχε κινδυνος να τα μεταφέρω κάπου αλλού. Απλά δεν είχα ενημερωθεί σωστά και επειδή έτυχε να τ ενημέρωθω παραπάνω συνειδητοποίησα το βάρος του λάθους μου. Με αγχώνει κάθε μέρα το ότι έχω φέρει σε κίνδυνο αλλά άτομα, δεν ησυχάζω από πρωί μέχρι βραδυ. Όλα μια μεγάλη ανεύθυνη συμπεριφορά. Εννοείται πως το μετανιώνω μην με δικαζεις πριν ρωτήσεις. Απλά δεν ξέρω πλέον τι να κάνω από εδώ και πέρα
προφίλάλλα...
5
Μήνυμα #153887 από Brylissis στις 12 Οκτωβρίου 2021, 4:21πμ

Brylissis

Εικονίδιο
μέλος από: 15/9/2021
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

GiorgosMK@ καταρχάς μη σε πιάνει πανικός όλα λύνονται, κατά δεύτερον θα πρέπει να ενημερώσεις τα συγκεκριμένα άτομα που έχεις πάει μαζί τους, κατά τρίτον εσύ μη πας με άλλα άτομα, κατά τέταρτον εάν κανείς κατάποση σπερματικων υγρών σταμάτησε τη διαγι δε κάνει κ κατά πέμπτο συγγνώμη κι από τη διαχείριση κι από εσένα από το τρόπο που έγραψα το προηγούμενο μήνυμα, απλά έχω ενός είδους δυσλεξία που στην ουσία θελω να διατυπώσω κάτι κ στο τέλος βγαίνει κάτι άλλο
προφίλάλλα...
Μήνυμα #153888 από GiorgosMK στις 12 Οκτωβρίου 2021, 6:51πμ

GiorgosMK

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2017
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Brylissis@12 Οκτωβρίου 2021)
GiorgosMK@ καταρχάς μη σε πιάνει πανικός όλα λύνονται, κατά δεύτερον θα πρέπει να ενημερώσεις τα συγκεκριμένα άτομα που έχεις πάει μαζί τους, κατά τρίτον εσύ μη πας με άλλα άτομα, κατά τέταρτον εάν κανείς κατάποση σπερματικων υγρών σταμάτησε τη διαγι δε κάνει κ κατά πέμπτο συγγνώμη κι από τη διαχείριση κι από εσένα από το τρόπο που έγραψα το προηγούμενο μήνυμα, απλά έχω ενός είδους δυσλεξία που στην ουσία θελω να διατυπώσω κάτι κ στο τέλος βγαίνει κάτι άλλο


Ενιωσα αρκετά άσχημα είναι η αλήθεια με το προηγούμενο σου μήνυμα σε σημείο που έστειλα μήνυμα στη διαχείριση να κλείσει το θέμα για να μην υπάρξουν αλλά σχόλια. Τώρα όμως με βοηθάει πολύ περισσότερο το δεύτερο μήνυμα σου. Πρέπει όντως να μιλήσω στα άτομα που έχω κάνει σεξ αρκεί να βρω σύντομα το κουράγιο . Πρώτα όμως έκλεισα ένα ραντεβού με σύμβουλο σεξουαλικης υγείας να μάθω περισσότερα για την κατάσταση μου γτ μέχρι τώρα δεν είχα ενημερώθεονσωστα και έγινε ο, τι έγινε. Όσο για μελλοντικές σεξουαλικες συναντήσεις δεν θα γίνουν, έχω περάσει ήδη αρκετά βραδιά χωρίς ύπνο λόγω του θέματος. Σε ευχαριστώ
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login