Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Από τότε που κουράστηκα να γυρεύω έμαθα να βρίσκω. Από τότε που κάποιος άνεμος μου εναντιώθηκε ταξιδεύω με όλους τους ανέμους.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Σχέση και σεξ Δώστε μου τα φώτα σας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #156144 από Taratazoum στις 02 Ιανουαρίου 2022, 2:54μμ

Taratazoum

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Λοιπόν παιδιά, είμαι 20 χρονών και η κοπέλα μου 19, ειμαστε μαζί περίπου 10 μήνες. Εγώ έχω προηγούμενη μεγάλη σχέση με την οποία είχα προχωρήσει προς το τέλος. Η κοπέλα μου δεν έχει προχωρήσει καθόλου. Ειναι πολύ ντροπαλή σε αυτό το θέμα και μου έχει πει ότι αν νιώσει έτοιμη δε θα μου το πει γιατί ντρέπεται υπερβολικά. Πως μπορώ να προχωρήσω το θέμα και να τη κάνω να σκεφτεί να προχωρήσει λίγο το πράμα; είναι φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία να μη το σκέφτεται καθόλου και να έχει περάσει τόσος καιρός χωρίς να έχει γίνει κάτι;
Να σημειωθεί ότι δε βρισκόμαστε πολύ συχνά σε σπίτι μόνοι μας λόγω γονιών κλπ οπότε οι ευκαιρίες είναι λίγες.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #156150 από Katee75 στις 02 Ιανουαρίου 2022, 11:34μμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν υπάρχει κάτι λάθος στο να μην νιώθει ακόμη έτοιμη στα 19 της,δεν είναι όλες οι καταστάσεις και οι προσωπικότητες ίδιες.Επισης αν νιώσει έτοιμη δεν χρειάζεται να σου το πει,θα το βλέπεις από μόνος σου να πηγαίνει εκεί,μην σε αγχωνει αυτό.
Αφού θες να της το φέρεις με πλάγιο τρόπο, μπορείς την ώρα που φασωνεστε να κάνεις μια μικρή παραπάνω κίνηση για να δεις αν θέλει,αν δεν αντιδράει και απλά συνεχίζει, συνέχισε και εσυ.Επισης μην κάνεις αυτή τη κίνηση ΚΑΘΕ φορά,θα την κάνει να νιώσει άσχημα και ότι έχεις μόνο αυτό στο μυαλό σου.Και την πρώτη φορά που θα συνεχίσει το πράγμα,να την ρωτάς σε κάποια σημεία αν είναι σίγουρη για αυτό που κάνει,στο δάχτυλο π.χ. ή όταν πας να μπεις κανονικά (ξέρω ξενερωτο,αλλά προτιμότερο από το να κάνει κάτι που δεν θέλει και να είναι έτσι η πρώτη φορά της φορά).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156151 από lida στις 03 Ιανουαρίου 2022, 3:16πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Την κατάσταση την βλέπω προβληματική. Στην ηλικία αυτή τα δε θέλω, ντρέπομαι, δεν είμαι έτοιμη κλπ δεν είναι φυσιολογικά. Κάτι δεν πάει καλά στην κοπέλα ή ίσως στο κάτω κάτω δεν σε θέλει. Και αν ακόμα προχωρήσετε η σχέση θα είναι διαρκώς τοξική. Καλύτερα και για τους δυο σας να το διαλύσετε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156153 από Brylissis στις 03 Ιανουαρίου 2022, 5:15πμ

Brylissis

Εικονίδιο
μέλος από: 15/9/2021
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lida@03 Ιανουαρίου 2022)
Την κατάσταση την βλέπω προβληματική. Στην ηλικία αυτή τα δε θέλω, ντρέπομαι, δεν είμαι έτοιμη κλπ δεν είναι φυσιολογικά. Κάτι δεν πάει καλά στην κοπέλα ή ίσως στο κάτω κάτω δεν σε θέλει. Και αν ακόμα προχωρήσετε η σχέση θα είναι διαρκώς τοξική. Καλύτερα και για τους δυο σας να το διαλύσετε.



Αυτό που λες δε στέκει με κανέναν τρόπο lida, το ότι μπορεί να ντρέπεται είναι απόλυτα φυσιολογικό δε γεννηθήκαμε όλοι για να ερχόμαστε στο σεξ κατευθείαν. Ας επικρατήσει λίγο η λογική παρακαλώ. Είναι σαν να σου λέω θα πας με 20 παλικάρια σε ένα 2 λεπτά, δε ξέρεις πως αντιλαμβάνεται ο καθένας τον κόσμο γύρω του κ το πως μπορεί να νιώθει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156154 από Katee75 στις 03 Ιανουαρίου 2022, 6:15πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Πώς από την ντροπή που νιώθει ένας άνθρωπος καταλήξαμε στο ότι θα είναι τοξική η σχέση?:/
Μπορεί η κοπέλα να έχει κάποιο θέμα με το σώμα της όποιο και αν είναι αυτό,από το να ντρέπεται γιατί έχει κάποια παραπάνω κιλά (που θεωρώ ότι είναι λάθος,αλλά δεν θα το κρίνω εγώ αυτό)μεχρι το να υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα στο σώμα της που δεν γουστάρει να την δείξει ακόμη.Επισης μπορεί να είναι λίγο πρωτοφανές και παράξενο ένα κορίτσι στην ηλικία των 19 να μην νιώθει ακόμη έτοιμο,αλλά είναι πιο παράξενο και λάθος το σκεπτικό "δεν θέλει να κάνει σεξ μαζί μου ΑΚΟΜΑ,άρα δεν με θέλει γενικά".
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156155 από Nick1085 στις 03 Ιανουαρίου 2022, 6:19πμ

Nick1085

Εικονίδιο
μέλος από: 29/11/2021
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lida@03 Ιανουαρίου 2022)
Την κατάσταση την βλέπω προβληματική. Στην ηλικία αυτή τα δε θέλω, ντρέπομαι, δεν είμαι έτοιμη κλπ δεν είναι φυσιολογικά. Κάτι δεν πάει καλά στην κοπέλα ή ίσως στο κάτω κάτω δεν σε θέλει. Και αν ακόμα προχωρήσετε η σχέση θα είναι διαρκώς τοξική. Καλύτερα και για τους δυο σας να το διαλύσετε.


Δεν πας καλά μου φαίνεται.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156160 από lida στις 04 Ιανουαρίου 2022, 8:22πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Για όλους εσάς που πέσατε να με φάτε. Δηλαδή σας φαίνεται λογικό μια κοπέλα 19 χρονών να αρνείται να ολοκληρώσει μετά από 10 μήνες σχέση; Θεωρείτε φυσιολογικό να ψελλίζει τα μυξοπαρθενικά δεν θέλω, φοβάμαι, ντρέπομαι, δεν είμαι έτοιμη; Για μένα είναι σίγουρο ότι η κοπέλα έχει θεματάκια. Ίσως δεν θέλετε να απογοητεύσετε αυτόν που αντιμετωπίζει το πρόβλημα, αλλά εγώ προτιμώ να λέω την ψυχρή αλήθεια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156164 από Katee75 στις 04 Ιανουαρίου 2022, 9:27πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lida@04 Ιανουαρίου 2022)
Για όλους εσάς που πέσατε να με φάτε. Δηλαδή σας φαίνεται λογικό μια κοπέλα 19 χρονών να αρνείται να ολοκληρώσει μετά από 10 μήνες σχέση; Θεωρείτε φυσιολογικό να ψελλίζει τα μυξοπαρθενικά δεν θέλω, φοβάμαι, ντρέπομαι, δεν είμαι έτοιμη; Για μένα είναι σίγουρο ότι η κοπέλα έχει θεματάκια. Ίσως δεν θέλετε να απογοητεύσετε αυτόν που αντιμετωπίζει το πρόβλημα, αλλά εγώ προτιμώ να λέω την ψυχρή αλήθεια.

Προσωπικά δεν έπεσα να φάω κανέναν.Σεβομαι την άποψη σου και έχω συμφωνήσει πάρα πολλές φορές σε μηνύματα που την έχεις εκφέρει,ωστόσο δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα.Ναι,θεωρώ φυσιολογικό μια κοπέλα να μην νιώθει έτοιμη στα 18,19,20.. όπως θεωρώ φυσιολογικό μια κοπέλα να νιώθει έτοιμη από τα 14 στην περίπτωση μου.Δεν είναι όλες οι καταστάσεις και οι προσωπικότητες ίδιες όπως προείπα.Στην τελική,μπορεί η κοπέλα να έχει διαφορετική ιδεολογία από τους περισσότερους και να θεωρεί ας πούμε ότι είναι τα 20-21 μια καλή ηλικία για την ολοκλήρωση και όχι τα 16-19.
Είναι λίγο μονοδιάστατο να λέμε ότι αν η κοπέλα δεν έχει ολοκληρώσει στα 19 έχει κάποιο πρόβλημα ή ντε και καλά δεν θέλει τον άνθρωπο που είναι μαζί.
Και για να σου απαντήσω,λέω μόνο αυτό που σκέφτομαι στα μηνύματα που μπορεί για κάποιους να είναι λάθος ή εν τέλει να μην βοήθησε γιατί γινόταν κάτι διαφορετικό.Δεν θέλω να χαϊδεύω τα αυτιά κανενός αγνώστου που είχε μια απορία σε ένα forum γιατί,στην τελική,δεν θα μάθω και ποτέ ποιος είναι οπότε δεν υπάρχει κάποιο συναισθηματικό δέσιμο που να με κάνει να θέλω να του πω αυτό που θέλει να ακούσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login