Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Είμαι τόσο ηθικό στοιχείο που ακόμα και όταν αυτοϊκανοποιούμαι διαβάζω το 'Προς την Νίκην'! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Τρίτη, 23 Απριλίου

Με τον κολλητό μου....

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #41112 από *Katerinoula* στις 21 Ιουλίου 2007, 7:01μμ

*Katerinoula*

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2007
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά...Θα ήθελα πολύ να με βοηθήσετε!! Εγώ και ο κολλητός μου γνωριζόμαστε ένα χρόνο.. Παρόλα αυτά έχουμε δεθεί πάρα πολύ.. Πέρσυ τ καλοκαίρι.. παίζαμε μπουκάλα και φιλήθήκαμε για πρώτη φορά.. απο εκεί και μετά ήρθαν και άλλα φιλιά... αργότερα χουφτώματα.. και φάσεις.. γενικώς διάφορα προκαταρκτικά και αρκετές φορές μάλιστα μου ζήτησε να ολοκληρώσουμε... δεν ξέρω τι να κάνω.. έχω μπερδευτεί πολύ με το θέμα αυτό.. Τελικα με βλεπει ως φίλη και απλά κάποιες φορές κάνει κάποια πράγματα?? 'Η μήπως με βλέπει διαφορετικά και δεν το λεει??? Πλιζζζ χρειάζομαι επιγόντως βοηθεια!!! Φιλάκια!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41113 από Katerina στις 21 Ιουλίου 2007, 8:19μμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Γεια σου Κατερινούλα, λοιπόν από τα λεγόμενα σου το παιδί αυτό μόνο ως φίλη δεν σε βλέπει. Γιατί σε βλέπει και "ερωτικά" και έρωτας και φιλία δεν πάνε μάζι (κατά την αποψή μου πάντα)... Το θέμα είναι πώς τον βλέπεις εσύ και τι αισθάνεσαι εσύ για εκείνον... Έχω άλλη μία απορία, σαν κολλητός σου που είναι του λες π.χ. και για ένα αγόρι που τυχαίνει να σ'αρέσει ή δεν τα συζητάς αυτά μαζί του?

Επίσης παίζει και το ενδεχόμενο απλά να του αρέσεις σαν κοπέλα αλλά να μην είναι ερωτευμένος μαζί σου... Αν και πιστεύω ότι τις καταλληλότερες απαντήσεις θα τις πάρεις από τα αγόρια του "φορουμ" καθώς μπορούν να καταλάβουν την ψυχοσύνθεση του κολλητού σου!
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #41114 από senza paura στις 21 Ιουλίου 2007, 8:53μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα Katerinoula και καλως όρισες... Προσωπικά πιστεύω ότι του αρέσεις...
Τώρα που το σκέφτομαι, και η υπόθεση της Katerinas όμως δεν είναι αστήρικτη... Γνωρίζεστε από πέρσι, δείχνει ότι σε θέλει με τις πράξεις του, αλλά δεν σου μιλάει... Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μήπως επειδή νιώθει οικοιότητα μαζί σου τα κάνει όλα αυτά απλώς για πλάκα ή για να "μάθει"; Αν σε ήθελε πραγματικά, θα σου μιλούσε, όπως κάνουν όλοι... Ντροπαλός ώστε να μην σου μιλάει γι' αυτό δεν είναι, αφού φιλιέστε και φτάνετε ως τα προκαταρκτικά...
Εγώ προτείνω να κάνεις μια διευρενητική συζήτηση μαζί του για να καταλάβεις τι ισχύει... Μακάρι να είμαι υπερβολικός και να κάνω λάθος... Αλλά αν δεν κάνω και το σκέφτεσαι σοβαρά με αυτόν, καλύτερα να "ξεκόψεις"... Εκτός αν σου αρέσει έτσι, οπότε το διασκεδάζεις ...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41121 από *Katerinoula* στις 22 Ιουλίου 2007, 11:50πμ

*Katerinoula*

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2007
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Παιδια ευχαριστώ που απαντήσατε! Τώρα να σας πω πως έχει τ 8εμα..!! Κατερινα μου τ μιλαω για άλλα αγόρια... Και όποτε τ μιλήσω ζηλεύει μέχρι εκεί που δεν πάει και φέρνει την καταστροφή!! Μάλιστα μια φορά που τα είχα με ένα παιδι..έλεγε ότι παει τέλειωσε η φιλία μας..και τ χαλασα μ εκεινον... κ εμένα μ αρέσει.. και θ ήθελα να γινει κατι.. αλλά αφου δεν μιλάει...!! Μια φορά μιλήσαμε και μου είπε πως τ αρέσει αυτό που γίνεται.. τώρα τι να κάνω/?? ειμαι πολύ μπερδεμένη!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41122 από senza paura στις 22 Ιουλίου 2007, 12:05μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Αφού αντιδράει έτσι, πιστεύω πως σε θέλει... Τώρα γιατί δεν σου λέει πως αισθάνεται... "Παίζει" το ενδεχόμενο να νομίζει ότι εσύ δεν τον θέλεις, αφού τα φτιάχνεις με άλλους και του μιλάς για άλλα αγόρια... Δηλαδή πιστεύει ότι σου αρέσει αυτό που γίνεται μεταξύ σας, αλλά ως εκεί... Και λίγο-πολύ μας ξέρεις εμάς τα αγόρια... Αν η άλλη δεν δείξει ελάχιστο ενδιαφέρον ενδιαφέρον, κομπλάρουμε (κακώς)...
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να του πεις εσύ τι αισθάνεσαι... Όχι βέβαια να γίνεις "κυνηγός" και να κομπλάρει, αλλά να σε καταλάβει ο άλλος... Από μόνος του αυτός δεν νομίζω να κάνει τίποτα έτσι όπως έχουν τα πράγματα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41124 από Antre στις 22 Ιουλίου 2007, 5:12μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Πόσο χρονών είσαι εσύ και ο κολλητός σου όταν γνωριστήκατε και πόσο είστε τώρα; Έχει κάποιος από τους 2 ολοκληρωμένες εμπειρίες ; Όλο αυτό το νταραβέρι πόσο καιρό γίνεται ;

Απάντα πρώτα σε αυτα τα 3 και μετά θα σου πω τι γνώμη μου. Πάντως είναι περίεργες τέτοιες καταστάσεις
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41126 από *Katerinoula* στις 22 Ιουλίου 2007, 8:21μμ

*Katerinoula*

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2007
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Αγαπητέ senza.. Δεν ξέρω.. πως να του το δείξω?? δείχνω πολύ μα πάρα πολύ ενδιαφέρον.. Αλλά μπορεί να θεωρεί οτι δείχνω τόσο ενδιαφέρον μόνο γτ είμαστε κολλητοι και τον αγαπώ σαν φίλο μου...
Αntre... Να σου απαντήσω στα 3 πράγματα που ρώτησες.. όταν γνωριστήκαμε ήμασταν 13.. άλλά κολλητοί γίναμε στα 15.. τώρα είμαστε και οι 2 16... Ο κολλητός μου έχει όλοκληρωμένες σχέσεις... Και όλο αυτό άρχισε πέρσυ το καλοκαίρι όπως είπα.. Τώρα όμως οι φάσεις κ.τ.λ έχει περιπου 6 μήνες.. μπορεί και λίγο παραπάνω...!!!
Περιμένω τις απαντήσεις σας! Φιλάκια!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41127 από senza paura στις 22 Ιουλίου 2007, 8:38μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Τότε μίλα του... Πες του πως αισθάνεσαι και πες του ότι σου αρέσει πραγματικά... Να ξέρεις ότι σίγουρα αισθάνεται κάτι για 'σενα, μην σκέφτεσαι ότι θα κομπλάρει... Βέβαια συνεχίζει να μου φαίνεται παράξενο το ότι ο ίδιος δεν σου είπε τίποτα ενώ έχετε προχωρήσει αρκετά... Μάλλον δεν ξέρει να εκφράσει το αισθήματά του αλλά αισθάνεται κάτι για 'σενα, είμαι σίγουρος... Γι' αυτό ζήλευε όταν ήσουν με άλλους... Προχώρα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41128 από *Katerinoula* στις 22 Ιουλίου 2007, 9:02μμ

*Katerinoula*

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2007
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Senza...Είσαι σίγουρος πως αισθάνεται κάτι για μένα?? δεν θέλω να τ μιλήσω και να μου πει μα εγώ σε βλέπω σαν φίλη κ.τ.λ....!!! Μια φορά .. ενώ μου είχε πει να προχωρήσουμε.. ύστερα λέει.. μάλλον όχι δεν θέλω να προχωρήσουμε.. Και μετά του λεώ γιατί.. και μου λέει .. Γτ μπορεί να σε δω αλλιώς μετά... Τώρα όμως πια λέει ότι δεν τν νοιάζει... και δεν τ εννοουσε αυτό που είπε!!!!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41131 από senza paura στις 22 Ιουλίου 2007, 11:48μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Δεν σε βλέπει ως φίλη... Φαίνεται από αυτά που κάνει και από αυτά που λέει... Δεν είναι σίγουρος γι' αυτά που νιώθεις εσύ... Και ο ίδιος δεν σου μιλάει ξεκάθαρα για τον λόγο που δεν του μιλάς και εσύ... Φοβάται μην πεις "εγώ σε βλέπω μόνο σαν φίλο"... Επειδή έχετε μια πολύ στενή σχέση σαν φίλοι, η οποία προφανώς του αρέσει, φοβάται μην την χαλάσει λέγοντάς σου κάτι τέτοιο αν εσύ δεν θέλεις... Γι' αυτό είναι λίγο μπερδεμένο για 'σας... Αλλά αν του μιλήσεις εσύ αφού αυτός δεν το κάνει, θα είστε μια χαρά νομίζω... Εκτός αν τα 'χει με άλλη...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login