Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Τη στιγμή ακριβώς που σκέφτεσαι ότι η ζωή είναι πουτάνα, πετάγεται κι ο νταβατζής.
Σάββατο, 18 Μαΐου

aporia...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #42646 από katelina στις 05 Σεπτεμβρίου 2007, 5:59μμ

katelina

Εικονίδιο
μέλος από: 30/8/2007
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Geia sas,to 3erw pws auto to thema exei paixtei polles fores alla tha hthela na mou apanthsete,eimai 14xronwn parthena kai opws katalavenete tha paw trith gumnasiou kai oloi mou oi filoi lene pws h katalhlh hlikia gia na to kaneis einai auth kai den 3erw giati alla mou fenetai kai swsto kai lathos... eseis ti lete?egw thelw na to kanw para polu alla kai fovame kai drepomai na gduthw mprosta se kapoion kai as mhn exw provlhma me thn e3wterikh mou emfanish,eimai adunath kai omorfh (apo oso lene).eseis ti gnwmh exete?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42650 από senza paura στις 05 Σεπτεμβρίου 2007, 6:19μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Πρώτα απ' όλα καλως ήρθες... Μην το κάνεις γιατί λένε οι άλλοι ότι είναι η κατάλληλη ηλικία... Πρέπει να το θέλεις, όχι να το επιδιώκεις... Αν νιώθεις ότι το θέλεις, καλώς... Όταν θα έρθει η στιγμή, θα το καταλάβεις... Πάντως είναι βασικό να αγαπάς και τον άλλο και να σε αγαπάει και αυτός... Μην το κάνετε μόνο για να το κάνετε... Δεν θα σου αρέσει έτσι...
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #42654 από Antre στις 05 Σεπτεμβρίου 2007, 7:17μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

14 ετών η καταλληλότερη ηλικία; Δηλαδή καλά καλά δεν σου χει έρθει η περίοδος (στα πόσα σου ρθε , στα 12;) και θεωρείς ότι πρέπει να ξεπαρθενιαστείς. Έλεος !!!

Μην κοιτάς τι κάνουν αγόρια.. κάποτε υπήρξα και εγώ αγόρι (να λείπουν τα πικρόχολα σχόλια, εννοώ ότι τώρα είμαι άνδρας) και πάντα υπάρχει η εξής ισορροπία : το αγόρι προσπαθεί να πείσει την άλλη να το κάνουν και το κορίτσι αμύνεται. Θέλω να πω μην πέρνετε το ρόλο των αγοριών. Τα αγόρια είναι κάτι που έρχετε από τη φύση τους. Μάλιστα σε ηλικία 9-14 ετών, χωρίς να ξέρουν καν τι είναι αλλά τους βγήκε υποσεινήδητα, αυτοικανοποιήθηκαν για πρώτη φορά. Εσάς όμως δεν νομίζω ότι σας χρειάστηκε κάτι τέτοιο. Μην ακούω αηδίες του στυλ "να καταπιέσω τις ορμές μου" γιατί πολύ απλά μπορείτε άνετα να κάνετε υπομονή.

Φυσικά δεν λέω να το χεις και ταμπού.. δεν υπάρχει πραγματική κατάλληλη ηλικία, υπάρχουν μόνο κατάλληλες προϋποθέσεις. Αυτές είναι να νιώθεις τον εαυτό σου να έχει ορμές (συνήθως σε μεγαλύτερη ηλικία ), είναι με κάποιον που τον θέλεις τρελά, που όταν το κάνετε δεν θα χεις τύψεις που το έκανες και να ξέρεις ότι μετά θα σου δώσει μια προστατευτική αγκαλιά (κάτι το οποίο για να κρίνεις χρειάζεσαι ωριμότητα κάτι που αποκτάς μετά από εμπειρίες και μεγαλύτερη ηλικία)

Όπως είπε και ο senza "Μην το κάνετέ για να το κάνετε" . Εγώ προσθέτω σε αυτό "προστατεύστε την παιδική σας αθωότητα σας" είναι το μόνο που θα εξασφαλίσει μιας υγιείς ψυχολογία για σας
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42656 από TzhmhS στις 05 Σεπτεμβρίου 2007, 7:36μμ

TzhmhS

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2007
μηνύματα: 237 αποδεκτές 0
Οχι σε αυτη την ηλικια μα τον θεο εισαι πολυ μικρη εγω θα προτιμουσα να εχεις εναν καλο δεσμο και εκει πιστευω στα 17 η στα 18 ειναι η καλυτερη ηλικια για αυτη η δουλεια,παντως εμενα ειναι η γνωμη πιστευω και οι υπολοιποι να συμφωνητε...Επιδει εχω ξαναδει ενα παρομοιο θεμα ειναι ποσοι λογοι που δεν πρεπει να γινει αυτο σε αυτη την ηλικια πρωτον μπορει να μεινεις εγκυος και δευτερον οπως ειπε ο Antre αλλαζει η ψυχολογια μεσα σου...Και φυσικα να διαλεξεις εμπιστο ατομο και πανω απο ολα αρσενικο...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42661 από spirooos στις 05 Σεπτεμβρίου 2007, 8:56μμ

spirooos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/2/2007
μηνύματα: 364 αποδεκτές 0
14 η καταλληλη ηλικια?????? ΙΙιιιιιι εγω ειμαι 13 ισα που προλαβαινω!!!! Ποποποπο
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42689 από rozoula στις 06 Σεπτεμβρίου 2007, 12:36μμ

rozoula

μέλος από: 6/9/2007
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
katarxin..to soma tis ginekas anaptisete mexri ta 16 kai an prin apo afti tin ilikia gini seksoualiki epafi tote mpori na proklithoun diafora somatika provlimata kai arosties opos karkinos tou traxilou kai alla..o mesos oros protis epafis stin ellada einai 16,5 xronon gia ta koritsia..k eimaste apo tis xores me mikrotero meso oro..i proti sou epafi einai kati pou tha thimasai gia panta k prepi na gini glika k trifera..prepi na to exis skefti kala k na kseris pos oti k na gini meta apo afto esi dn tha to metaniosis pou to ekanes me to sigkekrimeno atomo tin sigkekrimeni stigmi.nomizo pos einai kalitera na skeftis prota giati to thelis..an o logos einai periergia i epidi to lene i aloi i gia na min xasis t agori sou tote dn prepi na to kanis..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #44548 από tararam στις 07 Νοεμβρίου 2007, 7:43μμ

tararam

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Να κάνεις αυτό που γουστάρεις εσύ και μην ακούς κανένα. Αν θελήσεις εσύ να έχεις σεξουαλική ζωή στα 30 να το κάνεις χωρίς να ακούσεις κανένα. Πάνω από όλα να είσαι ο εαυτός σου και σε αυτό κανένας δεν πρέπει να επεμβεί..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #44672 από Nikolll στις 14 Νοεμβρίου 2007, 12:11μμ

Nikolll

Εικονίδιο
μέλος από: 6/11/2007
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Δεν είναι έτσι κοριτσάκι μου...!!!
Είσαι πολύ μικρή ακόμη γι΄αυτο!!!
Ζήσε....περίμενε να ερωτευθείς...να χαρείς...να νιώσεις αυτο το αθώο παιχνίδι των ερωτευμένων σ' αυτη την ηλικία...!!!
Μην κάνεις κάτι επειδή το λένε τα αγοράκια!!!Τα αγοράκια προσπαθούν να πείσουν τα κοριτσάκια για την δική τους ικανοποίηση.
Αν το κάνεις τώρα μπορεί κάπου στο μέλλον , που θα έχεις άλλο μυαλό να λές, τί έκανα τότε???
Βλέπω τώρα έξω κοπελίτσες 13 - 14 χρονών και έχουν κάνει "πολλά" και σχολιάζουμε εμεις και λέμε ...ρε γαμώτο εμεις δεν ήμασταν έτσι...γιατί τα κοριτσάκια τώρα έχουν ξεφύγει???
Απλά πρόσεξε!!!
Μην ακούς κανένα αγοράκι, κάνε αυτο που λέει η καρδιά σου!!!Κοίτα να είσαι καλά...και όταν ερωτευτείς και κάνεις σχέση, (όχι απλα για να περνάει η ώρα)και είσαι καιρό μ' αυτον και νομίζεις οτι αξίζει και θες να προχωρήσεις, τότε να το κάνεις!!!Εγω για παράδειγμα ολοκλήρωσα στα 20χρόνια μου, τότε ένιωσα έτοιμη να προχωρήσω!!!Θα μπο΄ρούσα πολύ πιο νωρίς αλλα δεν ήθελα...!!!
Θα το θυμάσαι σε όλη σου τη ζωη!!!
Ξερεις αλλιώς το βλέπουν οι άντρες κι αλλιώς οι κοπέλες!!
Εύχομαι ότι και να κάνεις να σου βγει σε καλό!!!
Απλά είναι τέτοια η ηλικία σου, που την περάσαμε κι εμεις και ξέρουμε πως είναι και θέλει ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
Φιλάκια κουκλίτσα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #44730 από melancolicangel στις 16 Νοεμβρίου 2007, 10:31μμ

melancolicangel

μέλος από: 16/11/2007
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
t gegonos oti ntrepesai n gdu8eis mprosta s allon deixnei oti dn eisai katholou etoimh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&egw idia hlikia exw&niwthw opws esu!!!!!!!!!!!!!!!!!!pisteuw oti gia n kaneis erwta m kapoion prepei n tn empisteuesai&n tn agapas...&to idio&aftos...mn biazesai loipon n megalwseis&n kaneis pragamata p dn einai gia tn hlikia s!!!!!!!!!!eisai polu mikrh akoma gia n kaneis kati tetoio....&n eisai sigourh oti exeis n zhseis para polla akoma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!afta.....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #44982 από natalaki στις 04 Δεκεμβρίου 2007, 1:32μμ

natalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2007
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
koita, elpizw na min egra4a poly arga ki elpizw na deis tin apantisi mou...ki egw tin idia ilikia exw ma pote de skeftika pws afti einai i katallili,to anti8eto malista.koita min kaneis kati to opoio 8a metanoiwseis epeidi aplws i8eles na dokimaseis.. eleoc eisai mikri krata tin paidikotita sou den kanei kako,anti8etws. min pisteveis ton kosmo,polles fores leei aplws malakies... loipon ske4ou kala poia einai i katallili ilikia kai ske4ou an pragmati afto 8es, egw pantws amfivallw.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login