Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Οι άλλοι είναι πιο πετυχημένοι από σένα.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Περιτομή Απορίες.

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #161949 από Crab στις 05 Νοεμβρίου 2022, 3:18πμ

Crab

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2022
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σας είμαι 21 ετών και πριν 11 μέρες έκανα περιτομή στο δημόσιο νοσοκομείο Αγ.Ολγα.
Όπως καταλαβαίνετε δεν έχω τόσο θάρρος να καλώ τον γιατρό γιατί ήδη τον έχω μια δυο φορές.

Θα ήθελα να ρωτήσω 3 ερωτήσεις

1)τα α βράδια ακόμα βγάζω λιγο αίμα πάνω στο πέος κοντα στα ραματα ίσως λόγω των στυσεων. Ειναι φυσιολογικό μετά από 11 μέρες να συνεχίζει (ελάχιστα βέβαια)

2) Μετα απο 11 μέρες ακόμα με ενοχλούν τα ρούχα οταν τα φοράω και δεν μπορώ να περπατήσω καλα όσες φορές έχω βγει έξω και μεσα στο σπίτι κυκλοφορω γυμνός.
Είναι φυσιολογικό ακόμα να νιώθω ευαισθησία μετα απο 11 μερες;

3) Το πέος δεν ξερω αμα είναι απο τα μπεταντιν και το χαμομήλι που μου ειπε ο γιατρός ως θεραπεία αλλα παρατηρώ κάποιες φορές μια ξηρασία σαν να έχει αφυδάτωθει να το πω.

4) Μου είπε μπάνιο μετα απο 10 μέρες αλλα δν μου συνέστησε ειδικο σαμπουάν κανω κανονικά μπάνιο;

5) Ειχα βγάλει κάτι άσπρο απο κατω τις πρώτες μέρες και ο γιατρός μ ειχε πει να βάλω μπεταντιν κ οτι δεν ειναι κατι αυτο εχει μειωθεί αλλα υπάρχει ακόμα.


Παρακαλώ όποιος απαντήσει να έχει γνώσεις ή κάποια εμπειρία ετσι ώστε να μην δημιουργηθεί κανα χειρότερο πρόβλημα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #161956 από Panos888 στις 07 Νοεμβρίου 2022, 4:33πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 68 αποδεκτές 2

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε μου καλησπέρα. Αν ψάξεις λίγο τα θέματα, έχω αναφερθεί εκτενώς σε άλλο νήμα.
Θα σου απαντήσω και εδώ επιγραμματικά βάσει της εμπειρίας μου μέχρι τώρα.

Έγραψε:(Crab@05 Νοεμβρίου 2022)
1)τα α βράδια ακόμα βγάζω λιγο αίμα πάνω στο πέος κοντα στα ραματα ίσως λόγω των στυσεων. Ειναι φυσιολογικό μετά από 11 μέρες να συνεχίζει (ελάχιστα βέβαια)


Το ίδιο είχα και εγώ, δηλ. λίγο αίμα με πύον. Πήγα με είδε, μου είπε όλα είναι φυσιολογικά.

Έγραψε:(Crab@05 Νοεμβρίου 2022)
2) Μετα απο 11 μέρες ακόμα με ενοχλούν τα ρούχα οταν τα φοράω και δεν μπορώ να περπατήσω καλα όσες φορές έχω βγει έξω και μεσα στο σπίτι κυκλοφορω γυμνός.
Είναι φυσιολογικό ακόμα να νιώθω ευαισθησία μετα απο 11 μερες;


Εντελώς φυσιολογικό. Βέβαια η κατάσταση καλυτερεύει μέρα με την ημέρα, αλλά μπορώ να πω πως 1,5 μήνες μετά την επέμβαση, ακόμα νοιώθω κάποιες ενοχλήσεις.

Έγραψε:(Crab@05 Νοεμβρίου 2022)
3) Το πέος δεν ξερω αμα είναι απο τα μπεταντιν και το χαμομήλι που μου ειπε ο γιατρός ως θεραπεία αλλα παρατηρώ κάποιες φορές μια ξηρασία σαν να έχει αφυδάτωθει να το πω.


Η ξηρότητα είναι από το betadine scrub. Όταν σταμάτησα τη χρήση του, μου είπε να βάζω bepanthol για την ξηρότητα.

Έγραψε:(Crab@05 Νοεμβρίου 2022)
4) Μου είπε μπάνιο μετα απο 10 μέρες αλλα δν μου συνέστησε ειδικο σαμπουάν κανω κανονικά μπάνιο;


Εμένα μου είπε να κάνω κανονικά μπάνιο με ήπιο σαπούνι (Octenisan) αλλά με απαλή ροή νερού και ταμποναριστό σκούπισμα. Μετά το στέγνωμα, έβαζα betadine scrub (για 5 ή 7 ημέρες - δεν θυμάμαι).

Έγραψε:(Crab@05 Νοεμβρίου 2022)
5) Ειχα βγάλει κάτι άσπρο απο κατω τις πρώτες μέρες και ο γιατρός μ ειχε πει να βάλω μπεταντιν κ οτι δεν ειναι κατι αυτο εχει μειωθεί αλλα υπάρχει ακόμα.


Αυτό δεν το έχω υπόψη. Μήπως είναι τα ράμματα που αποχωρούν σιγά-σιγά;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #161959 από Crab στις 07 Νοεμβρίου 2022, 2:42μμ

Crab

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2022
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε μου και σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Οταν τον ειχα καλέσει μου ειχε πει οτι ειναι νεκρο δέρμα αν βάλω μπεταντιν θα φύγει και να μην ανησυχώ..δεν έφυγε βέβαια ίσως έγινε πιο επιφάνειακο.
Άλλη μια ερώτηση να σου κάνω.
Μου είπε μετα απο 25 μερες θα φύγουν τα ραματα και μπορώ μετά από 1 μηνα να κανω σεξ.
Την πρώτη σου επαφή μετα την ανάρρωση πως ήταν; πονεσες; Να προσέξω κατι ;

Παρόλα αυτά θα τον καλέσω αύριο αν το σηκώσει θα τον ρωτήσω τα απαραίτητα.

Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #161961 από Panos888 στις 08 Νοεμβρίου 2022, 3:54πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 68 αποδεκτές 2
Έγραψε:(Crab@07 Νοεμβρίου 2022)
Μου είπε μετα απο 25 μερες θα φύγουν τα ραματα και μπορώ μετά από 1 μηνα να κανω σεξ.
Την πρώτη σου επαφή μετα την ανάρρωση πως ήταν; πονεσες; Να προσέξω κατι ;
Παρόλα αυτά θα τον καλέσω αύριο αν το σηκώσει θα τον ρωτήσω τα απαραίτητα.


Πολύ σωστά. Εμένα μου είπε σε 30 ημέρες θα φύγουν τα ράμματα και πως τότε θα μπορούσα να έχω επαφές αλλά με προσοχή.

Στην πράξη, τα ράμματα έφυγαν περίπου στις 25-27 ημέρες ενώ για την επαφή έδωσα ένα τράτο ενός μήνα και μιας εβδομάδας για σιγουριά..

Μπορώ να πω (το αποδίδω στη σκληρότερη επιφάνεια της βαλάνου) πως η αίσθηση είναι καλύτερη, απολαυστικότερη, σαν να την αποζητά την επαφή (η βάλανος), σαν καταφύγιο θαλπωρής - δεν ξέρω πως να το περιγράψω.

Εν ολίγοις, κανένα θέμα, απλά είναι καλύτερα να έχει έρθει η διέγερση και στη σύντροφο - όπως άλλωστε και στην περίπτωση χωρίς περιτομή - για να αποφευχθούν πόνοι και ερεθισμοί.


Yγ. Άσχετο, δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί η φάση με τις αποδεκτές
      απαντήσεις και τα μηνύματα. Σε μία απάντηση κάποιου μέλους πως υπάρχει η
      δυνατότητα να την κλικάρεις σαν αποδεκτή; Πρέπει να πληρώσεις
      υποχρεωτικά;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #161962 από Crab στις 08 Νοεμβρίου 2022, 5:31μμ

Crab

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2022
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Φίλε πραγματικά μου έχεις λύσει περισσότερες απορίες απο οτι ο γιατρός που του τα βγάζω με το ζόρι.

Ο λόγος που έκανα εγώ προσωπικά ήταν επειδή δεν ένιωθα τιποτα στο σεξ και τώρα θελω πολυ να δοκιμάσω αν "άξιζε" ολο αυτο....χρειάζεται υπομονή πράγμα δύσκολο καθώς κάποιες μέρες μενω στην κοπέλα μου...τουλάχιστον πλέον οταν εχω στύσεις δεν πονάω!!

Παρόλα αυτά θα προσπαθήσω να ακολουθήσω αυτο που έκανες και εσυ και να το αποφύγω για ένα γεμάτο μήνα.

Σε ευχαριστώ που μου έλυσες τις απορίες αν γνωρίζεις τιποτα αλλο που πρέπει να γνωρίζω θα το εκτιμούσα να μου πεις.

Τωρα για το σαιτ δεν έχω ιδέα. Τυχαία έψαχνα ένα forum να μου λύσει τις απορίες και βρήκα αυτό καθώς είδα ότι έχει ανταπόκριση σε ερωτήματα χωρίς τρολαρισματα.

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #161963 από Panos888 στις 09 Νοεμβρίου 2022, 5:30πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 68 αποδεκτές 2
Χαίρομαι αν βοήθησα :)

Δεν θυμάμαι κάποια άλλη λεπτομέρεια πέρα από ό,τι έχω γράψει έως τώρα.

Αν δεις εσύ κάτι που σε απασχολεί γράψ'το και εδώ είμαστε. Φυσικά τον πρώτο λόγο έχει ο γιατρός μας πάντα.

ps: και εγώ καινούριος είμαι εδώ ενώ έψαχνα για απαντήσεις σε διάφορες φρίκες που είχα φάει τον
      πρώτο καιρό μετά την επέμβαση Ωστόσο δεν είχα ξαναδεί σε άλλο φόρουμ αυτό το σύστημα
      με τα μηνύματα και με έχει μπερδέψει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #161965 από Crab στις 10 Νοεμβρίου 2022, 5:48πμ

Crab

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2022
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

Χαχα να δεις εγω τις φρίκες ειχα φάει ενω γενικότερα δεν φοβάμαι γιατρούς κτλπ στην σκέψη μόνο οτι θα μου κάνουν αυτό στο συγκεκριμένο σημείο
..άσπριζα.
Ειδικά όταν μου ανακοίνωσε ο γιατρός ότι είναι αναγκαίο να κανω περιτωμη....μετά μπήκε σε mute δεν άκουγα τι έλεγε φρίκαρα...χαχαχ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #162983 από Llull στις 23 Νοεμβρίου 2022, 12:02μμ

Llull

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2022
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Σεξ πριν από τις 4 εβδομάδες γίνεται φίλε; Επίσης ρίξε αν μπορείς μια ματιά σε ένα θέμα που άνοιξα. Το θέμα της αποθεραπείας πως πηγαίνει; Ελπίζω να είναι όλα καλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #162998 από Crab στις 30 Νοεμβρίου 2022, 6:08πμ

Crab

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2022
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Φίλε μου καλησπέρα δυστυχώς όχι δεν γίνεται...Τις πρώτες 10 μέρες εγω πέρασα λιγο δύσκολα σε οτι αφορά το περπάτημα και τα ρούχα τις περισσότερες φορές κυκλοφόρουσα γυμνός. Οποτε για σεξ πριν τις 3 βδομάδες το ξεχνάς. Εκτος οτι δεν πρέπει δεν θα μπορείς κιολας. Μετα τις 3 βδομάδες ισως να μπορείς να αυνανιστεις. Ενας μην χωρίς σεξ δεν είναι και τραγικα πολυ.
Σεξ μετά από ένα μήνα και τέσσερις μέρες προσπάθησα τωρα και ηταν λιγο άβολο προς το παρόν.
Αλλα σε 10 μέρες θα σαι καλα και ο καιρός ηα περάσει γρήγορα..... το θέμα είναι να λυθεί το πρόβλημα που έχεις και έχουμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163000 από Crab στις 30 Νοεμβρίου 2022, 6:23πμ

Crab

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2022
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
@panos888

Τι κάνεις φίλε;
Ελπίζω να είσαι καλά.

Έγραψα ένα νέο ποστ σχετικά με την περιτωμη και το προφυλακτικο αν μπορούσες να πεις καμια ιδέα ια βοηθούσε πολύ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login