Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Καλύτερα να χαρίζεις παρά να δανείζεις. Το κόστος είναι το ίδιο έτσι κι αλλιώς.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Περιτομή Απορίες.

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #163123 από Menomenos στις 08 Ιανουαρίου 2023, 3:21μμ

Menomenos

Εικονίδιο
μέλος από: 27/3/2022
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Απολύτως φυσιολογικό να υπάρχει ξηρασία στη περιοχή αφού έρχεται επαφή με το ύφασμα του εσωρούχου σου.

Σιγά σιγά θα συνηθίσει η περιοχή και θα είναι όλα μια χαρά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163124 από Panos888 στις 09 Ιανουαρίου 2023, 1:11πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 68 αποδεκτές 2
Έγραψε:(Xrismakk@07 Ιανουαρίου 2023)
Καλησπέρα, έκανα και γω περιτομή πριν από 4 μέρες απλά παρατηρώ μια έντονη ξηρασία στην περιοχή του πέους.Ειναι φυσιολογικό αυτό;


Καλημέρα (και καλή Χρονιά με Υγεία σε όλους!)

Πλέον του παρακάτω που γράφει ο Menomenos,

Έγραψε:(Menomenos@08 Ιανουαρίου 2023)
Απολύτως φυσιολογικό να υπάρχει ξηρασία στη περιοχή αφού έρχεται επαφή με το ύφασμα του εσωρούχου σου.
Σιγά σιγά θα συνηθίσει η περιοχή και θα είναι όλα μια χαρά


υπεύθυνο για την ξηρότητα είναι επίσης το betadine scrub, τουλ. στην περίπτωσή μου, το οποίο ο γιατρός μου είπε να βάζω αυστηρά για μία εβδομάδα μετά την επέμβαση.

Στη συνέχεια μου είπε να βάζω bepanthol για ενυδάτωση για μία εβδομάδα επίσης.

Λογικά θα σου έχει δώσει και εσένα κάποιες οδηγίες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #172744 από Chris24 στις 07 Νοεμβρίου 2023, 3:26μμ

Chris24

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2023
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σας φίλοι! Έκανα και εγώ πρόσφατα περιτομή και έχω παρατηρήσει αυτό το άσπρο δέρμα που είπε ο φίλος crab στα σχόλια του μαζί με λίγο αίμα και ένα άσπρο υγρό που όμως δεν πρέπει να είναι πυον. Τελικά με αυτό τι έγινε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #172752 από Chris24 στις 12 Νοεμβρίου 2023, 5:05πμ

Chris24

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2023
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Πως παίρνει κάποιος απάντηση εδώ πέρα? Υπάρχει κανείς?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #172753 από Menomenos στις 12 Νοεμβρίου 2023, 5:39μμ

Menomenos

Εικονίδιο
μέλος από: 27/3/2022
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Chris24@07 Νοεμβρίου 2023)
Γεια σας φίλοι! Έκανα και εγώ πρόσφατα περιτομή και έχω παρατηρήσει αυτό το άσπρο δέρμα που είπε ο φίλος crab στα σχόλια του μαζί με λίγο αίμα και ένα άσπρο υγρό που όμως δεν πρέπει να είναι πυον. Τελικά με αυτό τι έγινε?


Είναι φυσιολογικό και είναι μέρος της διαδικασίας της οποίας το κεφαλάκι εκτίθεται συνεχώς τώρα πια με τον αέρα και "ξερένεται". Κερατινοποίηση κάπως.

Άμα συνεχίσει για μετά τον ένα μήνα έπειτα της περιτομής, επικοινώνησε με τον γιατρό σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #172759 από Chris24 στις 19 Νοεμβρίου 2023, 11:50μμ

Chris24

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2023
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλημέρα και καλή βδομάδα!! Αυτό που περιγράφω δεν ήταν στη βάλανο αλλά σε σημείο που υπήρχε ράμμα και το οποίο μάλλον δεν είχε πιάσει καλά και είχε ανοίξει εκεί η πληγή. Σήμερα αύριο κλείνω μήνα και είναι πολύ καλύτερα από τις πρώτες μέρες αλλά έχει μείνει σαν μια μικρή πληγουλα. Εκτιμώ ωστόσο ότι πλέον δεν είναι κάτι ανησυχητικό και βέβαια όλο αυτό το διάστημα έβαζα και μια αντιβιωτικη κρέμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login