Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ο Αδάμ και η Εύα στις αγιογραφίες με αφαλούς.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Είμαι έγκυος?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #163002 από Katerinapanou στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 1:26πμ

Katerinapanou

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2022
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλημέρα

Είμαι 17 και το τελευταίο 2 μηνό έχω επαφές με το αγόρι μου.Το θέμα είναι ότι ώρες ώρες ξεχνάμε τις προφυλάξεις και δεν λέει να σταματάμε για να αυτό εκείνη την ώρα.Το πρόβλημα είναι ότι την τελευταία φορά τραβήχτηκε λίγο αργά και έχω καθυστέρηση εδώ και 3 εβδομάδες.Ειμαι έγκυος?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #163003 από lida στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 2:26πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εμείς εδώ στο φόρουμ δεν μπορούμε να μαντέψουμε. Όμως το τεστ εγκυμοσύνης που θα αγοράσεις από το φαρμακείο μπορεί.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163004 από Katerinapanou στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 2:54πμ

Katerinapanou

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2022
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lida@02 Δεκεμβρίου 2022)
Εμείς εδώ στο φόρουμ δεν μπορούμε να μαντέψουμε. Όμως το τεστ εγκυμοσύνης που θα αγοράσεις από το φαρμακείο μπορεί.

Έκανα και βγήκε άχνη....
Το είπα στο αγόρι μου και έχει αγχωθει πολύ
Θα φύγει σύντομα για σπουδές στο εξωτερικό και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε.Σε καμία περίπτωση δεν θέλουμε να το ρίξουμε.Ουτε μπορώ να το πω γιατί έχω γονείς με παλαιοληθηκες αρχες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163005 από lida στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 3:19πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Αν τελικά είσαι έγκυος, η απόφαση για το τι θα κάνεις είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΣΟΥ. Αν αποφασίσεις να κρατήσεις το παιδί, πρέπει να είσαι σίγουρη ότι θα υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες και φυσικά θα πρέπει να το πεις στους γονείς σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163006 από Katerinapanou στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 3:24πμ

Katerinapanou

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2022
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lida@02 Δεκεμβρίου 2022)
Αν τελικά είσαι έγκυος, η απόφαση για το τι θα κάνεις είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΣΟΥ. Αν αποφασίσεις να κρατήσεις το παιδί, πρέπει να είσαι σίγουρη ότι θα υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες και φυσικά θα πρέπει να το πεις στους γονείς σου.

Πώς θα τους το πω όμως;
Θα με πετάξουν από το σπίτι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163009 από lida στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 10:32πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Είναι πολύ δύσκολο στην ηλικία που είσαι να κρατήσεις το παιδί. Τι θα κάνεις στη ζωή σου σχετικά με σπουδές και δουλειά; Το αγόρι σου δεν νομίζω να σε βοηθήσει, μόνη σου είσαι. Πάντως, αν αποφασίσεις να το κρατήσεις, δεν μπορείς να το κάνεις κρυφά από τους γονείς. Όμως αν κάνεις έκτρωση δεν θα το μάθει κανένας. Εσύ αποφασίζεις για το σώμα σου και το μέλλον σου. Καλού κακού όμως κάνε ακόμα ένα τεστ μήπως η αχνή γραμμή είναι λάθος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163010 από Katerinapanou στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 1:43μμ

Katerinapanou

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2022
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lida@02 Δεκεμβρίου 2022)
Είναι πολύ δύσκολο στην ηλικία που είσαι να κρατήσεις το παιδί. Τι θα κάνεις στη ζωή σου σχετικά με σπουδές και δουλειά; Το αγόρι σου δεν νομίζω να σε βοηθήσει, μόνη σου είσαι. Πάντως, αν αποφασίσεις να το κρατήσεις, δεν μπορείς να το κάνεις κρυφά από τους γονείς. Όμως αν κάνεις έκτρωση δεν θα το μάθει κανένας. Εσύ αποφασίζεις για το σώμα σου και το μέλλον σου. Καλού κακού όμως κάνε ακόμα ένα τεστ μήπως η αχνή γραμμή είναι λάθος.

Θα ξανά κανω αύριο. Δεν νομίζω να με παρατήσει ,είναι καλό παιδί και Μ είπε ότι οτι και να γίνει θα είναι διπλά μου. Εσύ ποια επιλογή θα προτιμούσες; Δεν θέλω ούτε να κάνω παιδί ούτε να το σκοτώσω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163011 από lida στις 02 Δεκεμβρίου 2022, 2:08μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Σημείωση moderator: Το μήνυμα σβήστηκε επειδή περιέχει επικίνδυνες ανακρίβειες και παραπλανητικές πληροφορίες ως συμβουλές που μπορεί να καταστρέψουν ζωές. (Η κομμουνιστικής κουλτούρας θεωρία ότι το έμβρυο είναι μια άμορφη μάζα ως δικαιολογία για έκτρωση.)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login