Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αυτός που ζωγραφίζει με το μυαλό είναι ζωγράφος. Αυτός που ζωγραφίζει με τα χέρια είναι μπογιατζής.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Πετσακι στο πεος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #165291 από Γιαννης52 στις 19 Απριλίου 2023, 3:47πμ

Γιαννης52

μέλος από: 19/4/2023
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σας! Είμαι 14 χρόνων και ο πουτσοκεφαλος δεν εμφανίζεται λόγω από ένα πετσακι που υπάρχει γύρω από αυτό είτε μου είναι σε στύση είτε όχι. Είναι φυσιολογικό αυτό; Αν όχι ξέρετε τι θα μπορούσα να κάνω; Αποφεύγω να κάνω σεξ μόνο και μόνο για αυτό τον λόγο. Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί έχω πολύ άγχος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #165294 από Tsokoo στις 19 Απριλίου 2023, 9:53πμ

Tsokoo

Εικονίδιο
μέλος από: 17/3/2023
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Δηλαδη οταν εισαι σε στυση και τραβας προς τα κατω το πετσακι δεν εμφανιζεται ολο η βαλανος ? (δηλαδη το κεφαλι)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #165295 από randomname στις 20 Απριλίου 2023, 9:38πμ

randomname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2022
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αυτό το 'πετσάκι΄ στη βάλανο λέγεται ακροποσθία. Γενικά, καλύπτει πλήρως το κεφάλι στο χαλαρό πέος (μπορεί να προεξέχει κιόλας) και συχνά το καλύπτει ακόμα και σε στύση, οπότε ναι, αυτό που περιγράφεις είναι φυσιολογικό. Επίσης η ακροποσθία μπορεί να έχει διάφορα μεγέθη σε κάθε αγόρι ή άνδρα, οπότε δεν υπάρχει καν 'σωστό' και 'λάθος' σε αυτή την περίπτωση.

Όσον αφορά την αποκάλυψη του κεφαλιού, στα παιδιά αυτό το πετσάκι είναι στενό και σιγα-σιγά αρχίζει να χαλαρώνει κάπου στην εφηβεία. Στα 14 έχεις ακόμη χρόνο μπροστά σου, οπότε ώσπου να μεγαλώσεις κι άλλο, αυτό θα χαλαρώνει σταδιακά. Αν θες μπορείς να το τραβάς απαλά μόνος σου λίγες φορές την μέρα προς τα κάτω όσο πάει και μετά να το ξανακλείνεις. Αν δεν κατεβαίνει όλο, δεν χρειάζεται να το πιέζεις. Με αυτές τις μικρο-ασκήσεις μπορεί να χαλαρώσει πιο γρήγορα, τις προτείνουν κι οι ουρολόγοι.
Προσωπικά ήμουν σε μια κάπως παρόμοια φάση και βελτιώθηκε όπως σου είπα σταδιακά, οπότε τώρα όλα μια χαρά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #165301 από Γιαννης52 στις 22 Απριλίου 2023, 3:48πμ

Γιαννης52

μέλος από: 19/4/2023
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #167413 από original 21 στις 03 Ιουνίου 2023, 2:02πμ

original 21

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2023
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
καλό είναι νομίζω να βάζεις και κάτι για να γλιστράει το κεφάλι π.χ. baby oil
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login