Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αγάπα τον πλησίον σου. Κούρδισε το πιάνο σου.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Ανδρική απορία....!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #50551 από chrisz στις 25 Σεπτεμβρίου 2008, 3:02πμ

chrisz

Εικονίδιο
μέλος από: 25/9/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Γεια χαρά σε όλους !! Θα ήθελα να θέσω μια απορία περί των ανδρικών γεννητικών οργάνων και αν κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω,παρακαλώ ενημερώστε με και εμένα... Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου,ο αριστερός μου όρχις είναι μεγαλύτερος απο τον δεξί .Ωστόσο ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα(πόνος,σεξουαλική ζωή,αυτοικανοποίηση,στύση..).Παρ' όλα αυτά,και κατά την διάρκεια αρκετών μηνών έχω παρατηρήσει ότι μάλλον (κι αυτό επειδή δεν θυμάμαι παλιότερα..)ο αριστερός όρχις έχει μεγαλώσει και άλλο σε σχέση με τον δεξί έχοντας φτάσει σχεδόν το διπλάσιο μέγεθος (μη φανταστείτε τραγικά πράγματα βέβαια..),αλλά εξακολουθώ να μην έχω κάποιο από τα προαναφερθέντα προβλήματα αν εξαιρέσουμε έναν μικρό πόνο(σαν εκείνο όταν σε χτυπάνε μαλακά εκεί κάτω)για ένα μικρό χρονικό διάστημα,χωρίς όμως περαιτέρω επιπτώσεις.Αυτός είναι και ο λόγος που θέτω αυτό το θέμα και συγνώμη για την ζαλάδα...απλά θα ήθελα να καλύψω αυτή την ανησυχία-απορία που έχω επι τούτου...υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?Να ανησυχώ? Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα..Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! Γεγονός είναι πάντως ότι όλα δουλεύουν ρολόι εκεί κάτω.. ;p
προφίλάλλα...
7
Μήνυμα #50554 από toxotria στις 25 Σεπτεμβρίου 2008, 9:20πμ

toxotria

Εικονίδιο
Επ. Συνεργάτης
μέλος από: 15/1/2004
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εχω κι εγω την απορία, που ενω είσαι μαλλον μεγάλο παιδί -αφού έχεις σεξουαλική ζωή- δεν πας σ έναν γιατρό να σε εξετάσει.
Αυτό που περιγράφεις μπορεί να είναι και τίποτα,μπορεί όμως και να χρειάζεται διερεύνηση. Κατ αρχήν η αύξηση σε μέγεθος αφορά τον ίδιο τον όρχι ή το "σακκούλι" του? Πρόκειται για μη προβλεπόμενη αύξηση του αριστερού, ή ο αριστερός μεγαλώνει όπως πρέπει και "ξεμένει" ο δεξιός?
Το ότι "όλα πάνε ρολόι" είναι βέβαια καλό, αλλά δεν απαντάει σε όλα τα ενδεχόμενα, τα οποία είναι αρκετά, και δεν απαντιούνται με υποθέσεις και στατιστικές.
Πρέπει να πας να σε δεί ουρολόγος και να κάνεις ένα υπερηχογράφημα. Μην περιμένεις να αρχίσει κάτι να μην πηγαίνει καλά. Μπορεί να μην είναι τίποτα, αλλά αυτό δεν θα το υποθέσεις εσύ, ούτε οποιοσδήποτε που δεν είναι ειδικός για να πάρει την ευθύνη για σένα συγκεκριμένα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50559 από TheOnlyOriginal στις 25 Σεπτεμβρίου 2008, 1:38μμ

TheOnlyOriginal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/7/2008
μηνύματα: 141 αποδεκτές 0
Συνήθως ο ένας όρχις είναι λίγο μεγαλύτερος από τον άλλον,αλλά καλύτερα να κλέισεις ραντεβόυ με ουρολόγο για να σαι σίγουρος.Πάρε τηλέφωνο στο 1535 για να κλείσεις ραντεβού σε ένα κρατικό νοσοκομείο.Θα βγει αυτόματος τηλεφωνητής.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50586 από johnoagrios στις 26 Σεπτεμβρίου 2008, 3:36μμ

johnoagrios

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/9/2008
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Κοιταξε το οπωσδηποτε φιλε με τετοια δεν παιζεις ο πονος ειναι το ανησυχιτικο απλα προσεχε
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50633 από chrisz στις 07 Οκτωβρίου 2008, 3:07μμ

chrisz

Εικονίδιο
μέλος από: 25/9/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
geia kai pali ! e loipon piga se giatro kai to koitaxa .mou zitise exetaseis aimatos ,kai yperixo ..ta ekana ola kanonika kai mou eipe oti einai ydrokili ..exei mazeutei apla ligo ygro parapanw gyrw apo ton orxi (mporei na proklithike eite apo xtypima , i mporei kai mono tou opws stin periptwsi mou)..pantws mou eipe oti den einai katholou anysixitiko kai tha exakolouthisw na min exw kanena provlima.ginetai egxeirisi mono se periptwsi pou se varainei , i ponaei , i an se enoxlei aisthitika...par' ola auta tha zitisw kai mia 2i gnwmi apo allo giatro etsi gia sigouria...sas euxaristw poly olous !!
     
xairetismous.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50634 από BllesS στις 09 Οκτωβρίου 2008, 4:40μμ

BllesS

banned
μέλος από: 4/12/2007
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Τι περιεχει συτο το ύγρο που υπάρχει στο οσχεο??? παντα ειχα αυτη την απορεια.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50635 από plaths στις 10 Οκτωβρίου 2008, 7:19πμ

plaths

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/8/2008
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
arghhhhh
den tha thela na to patho.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50636 από tsoutsouni στις 10 Οκτωβρίου 2008, 5:22μμ

tsoutsouni

Εικονίδιο
μέλος από: 9/9/2008
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
chrisz,στον αριστερό μου όρχι εδώ και 1.5 χρόνο περίπου έχω παρατηρήσει ότι το όσχεο πάνω-πάνω είναι πιο παχύ και αυτό κυρίως φαίνεται όταν οι όρχεις είναι ''μαζεμένοι'',ενώ καμιά φορά έχω ελαφριά ενόχληση..Εσύ το υπερηχογράφημα πού το έκανες;Γιατί εγώ τηλεφώνησα σε ένα κρατικό νοσοκομείο και μου λένε ότι από του χρόνου έχουν κενό...Θα κοιτάξω και αλλού βέβαια.Περιμένω να μου πεις ή κάποιος άλλος που ξέρει...Ευχαριστώ.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #50654 από TheOnlyOriginal στις 15 Οκτωβρίου 2008, 5:21μμ

TheOnlyOriginal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/7/2008
μηνύματα: 141 αποδεκτές 0
...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login