Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το αρνάκι το σφάζουμε το Πάσχα. Τον υπόλοιπο χρόνο δεν το ενοχλούμε.
Τετάρτη, 1 Μαΐου

ειναι φυσιολογικο?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #67863 από giwrgos_alexo στις 08 Νοεμβρίου 2010, 3:58μμ

giwrgos_alexo

μέλος από: 8/11/2010
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Καταρχην γεια σας και απο μενα.. ειμαι νεος στο site και με λενε γιωργο.. ειμαι 14 χρονων...βασικα γινομαι 14 τον ιανουαριο :P παω δευτερα γυμνασιου και στην ταξη μου ειμαι ο πιο κοντος ( 1.58) ...ακομα βλεπω τους αλλουσ φιλους μου που εχουν αρχισει και βγαζουν γενια ( το χαρακτηριστικο της εφηβειας...<γενια> λιγο πανω απο το στομα και λιγο κατω απο τισ φαβοριτες) ..εμενα ομως το προσωπο μου δεν εχει καλα καλα ουτε χνουδι!!! ακομα ολοι εχουν τριχες στο ...οργανο τους...εγω εχω λιγες μικρες και 2-3 μεγαλες μονο.. ακομα αυτοι εκσπερματονουν ( και το χω δει ) ενω εγω οχι ακομα, και το πεος τους ειναι στα 13-15 εκατοστα απο οτι μου λενε και απο οτι εχς δει σε δυο τρεις κολλητους μου. εμενα δε? μεταβιας 8 (σηκωμενο)... τελος στη μασχαλη εχω μονο λιγο χνουδι ενω αυτοι.....δασος!!!   και καταληγω: ειναι φυσιολογικα ολα αυτα?? σας παρακαλω απαντηστε μου !!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67864 από panosx στις 08 Νοεμβρίου 2010, 4:25μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
λογικο ειναι απλως ανπτυσονται διαφορετικα απο εσενα.μεχρι τα 22 εχεις καιρο.μπορει αυτη να σταματησουν να αναπτυσονεται στα 16 τους κι εσυ τοτε να παρεις αποτομα μποι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67865 από VeTeRaNoS στις 08 Νοεμβρίου 2010, 4:58μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Σωστός ο από πάνω 14άρων χρόνο δεν είσαι και μεγάλος για να ανησυχείς έχεις καιρό μπροστά σου.Η αναπτύξει ξεκινάει γύρο στα 12 και τελειώνει κάπου στα 22.Μέσα σε αυτό το περιθώριο ο καθένας αναπτύσσεται περισσότερο ή λιγότερο σε διαφορετική ηλικία.
Εγώ πχ ξεκίνησα να βγάζω χνούδι στο πρόσωπο από τα 15 15μισή.Στο πέος και στις μασχάλες γύρο στα 13 14 δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω την αλήθεια.Πάντως χαλάρωσε και μην το σκέφτεσαι και ζαλίζεσαι άδικα είναι θέμα του πότε αναπτύσσεται ο καθένας.Το ίδιο ισχύει και για το πέος και για το ύψος.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #67869 από Jken στις 08 Νοεμβρίου 2010, 7:16μμ

Jken

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2010
μηνύματα: 226 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν χρειάζεται να ανυσιχείς φίλε μου.

Ήμουν 14 και ειχα αρχισει να ξιρίζομαι, μην φανταστεις τιποτα τρελό, απλα για να μην φένεται ασχημα αυτο το χνούδι, ήμουν γύρο στο 1.72 τριχες ποδια/μασχάλη.περιοχή, στο στήθος τιποτα για εναν περίεργο λόγο.

Anyways, από τότε μέχρι τώρα έχω πάρει 8 πόντους μόνο έχουν περάσει 7 χρόνια 1.80 πάνω κάτω. Έχω ένα κολλητό φίλο, οπού ο ίδιος ήταν κάτι σαν και εσένα, ακριβώς. Σε πληροφορώ αυτή την στιγμή έχει φτάσει το 1.84 έχει βγάλει και γένια και είναι μια χαρά. Τον πέρναγα να φανταστείς ένα ολόκληρο κεφάλι στα 14.

Μην αγχώνεσαι πραγματικά.
Αν θες μια συμβουλή, να πέζεις μπάσκετ, βοηθάει πολύ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68009 από Dimar στις 13 Νοεμβρίου 2010, 2:19μμ

Dimar

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2010
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καταρχην ειμαι νεος στο φορουμ! Με λενε Δημητρη και μενω Αθηνα!

Φιλε μου εγω ειμαι 15χρονων και μεχρι τις αρχες τις 2ρας Γυμνασιου ειμουν 1.60! Και μεσα σε λιγοτερο απο 2χρονια πηγα 1.81!Οι ποιο πολλοι φιλοι μου, μου ριχναν σχετικα πολλους ποντους και ξαφνικα τους ριχνω εγω μισο κεφαλι και...

Τωρα στο θεμα με το μεγεθος του πεους, οπως ειπαν και οι απο πανω εχει καιρο να αναπτυχθει πληρως!Οσο τωρα αυτο με τις τριχες και γω ειχα γενικα ''baby face'' αλλα τωρα εχω ψιλοβλαλει σε πολλα σημεια!Πιστευω ειναι θεμα χρονου!

Ελπιζω να σε βοηθησα!


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68020 από z-giannis στις 14 Νοεμβρίου 2010, 12:42πμ

z-giannis

μέλος από: 7/8/2010
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
μεγελε μην ανυσηχεις μαλλον εχεις λιγο καΘηστεριμενη αναπτηξη αλλα αυτο δεν ειναι καθολου ανυσηχιτικο και εγω παω τριτη γυνασιου και μολλις περισι εβγαλα τριχεσ στην μασχαλη οποτε χαλαρα και μην πολιασχολισε ολα στην ωρα τους!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68067 από Amelia στις 15 Νοεμβρίου 2010, 2:07πμ

Amelia

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2010
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Θα σου πω περιστατικο με φιλο μου απο το γυμνασιο που το θυμαμαι σαν τωρα!
Ηταν ενα σκιαχτρο πραγματικα το παιδι... Κοντος, κοκκαλιαρης και ουτε καν θυμιζε αντρα ρε παιδι μου. Ειμασταν τριτη γυμνασιου θυμαμαι και γενικα τον ειχαμε ολοι στον ντουκου... Φαινοταν πολυ μικρος(νιανιαρο αν μου επιτρεπεις) και φανταζομαι πως... και κατω απο τα ρουχα θα ισχυε κατι παρομοιο (φανταζομαι!).
Χωριστηκαμε λοιπον το καλοκαιρι 3ης γυμνασιου οπως ειναι φυσικο, και ενω εμεις συνεχισαμε στο ιδιο σχολειο, αυτος αλλαξε.
Ωσπου αρχες δευτερας λυκειου ερχεται νεος μαθητης στο τμημα... Περιττο να σου πω πως καναμε ολες βλεποντας αυτο το νταμαρι 1,92 που θυμιζει κατι περισσοτερο απο αντρα με τις φαβοριτες του και το παντα περιποιημενο μουσακι του. Και ακομα πιο περιττο να σου πω πως εκανα οταν ακουσα το επιθετο του... Τοτε καταλαβα!
Που οφειλεται η αλλαγη? Αφησε τον χρονο να περασει και να κανει τα μαγικα του. Γιατι σε αυτες τις ηλικιες-στους αντρες κυριως- οι αλλαγες ειναι τραγικες! Και οπως ειπε πολυ σωστα καποιος πανω... Μπασκετ (ε ναι... 1,92 ειπαμε!)
Με τον Σπυρο λοιπον ψηνεται η κατασταση πολυ καιρο τωρα...
Και σε μια απο τις συζητησεις μας μου ειπε για τα χρονια στο γυμνασιο πως ενιωθε... Ποσο πολυ τον τσακιζε η συγκριση με τους φιλους. Και τελος, ειχε πει κατι που δεν θα το ξεχασω ποτε. Ειναι κατι σαν το προσωπικο του σλογκαν: Peer pressure, fucks pleasure...

Για αυτο μην αγχωνεσαι τοσο και προσπαθησε να απολαυσεις αυτα τα χρονια...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68190 από nikos200 στις 18 Νοεμβρίου 2010, 4:56μμ

nikos200

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
δεν ειναι τιποτα ρε .. εγω εβγαλα απο πρωτη γυμνασιου και τωρα παω δευτερα λυκειου.. και καποια παιδια δεν εχουν ακομη... μην αγχωνεσε η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118477 από antonis-rodos στις 08 Μαρτίου 2013, 3:06μμ

antonis-rodos

Εικονίδιο
μέλος από: 8/3/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
εγω ειμαι 15 χρονων.. πριν απο 1 χρονο δεν ειχα τριχα στο προσωπο μου .τωρα εχω κατω απο τις φαβοριτες χνουδια μαυρα . και μουστακι .και οπως σου λενε ειναι οι ορμονες .. μπορει να βγαλεις σε 1 χρονο . μπορει και σε ενα μηνα .. γιαυτο μην στεναχοριεσαι ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118478 από giannisefoa στις 08 Μαρτίου 2013, 4:41μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Χαλάρωσε...Μην αγχώνεσαι...Τουλάχιστον όχι ακόμα...Αν φτάσεις 2α λυκείου και ακόμα δεν...Τότε να ανησυχήσεις...Γενικά κι εγώ είχα πολλούς συμμαθητές με αργή ανάπτυξη...Εγώ στην 2α γυμνασίου άντε αρχές τρίτης ήμουν 1,85 και όλοι(γιατροί κτλ) λέγαν πως θα πάω τουλάχιστον 1,90...Έμεινα ακριβώς εκεί που ήμουν.Αντίθετα συμμαθητές που τους έριχνα 1 και 1,5 κεφάλι κάποιοι με πέρασαν και κάποιοι απλά έχουν πολύ μικρή διαφορά.Επίσης όσον αφορά το πέος πιστεύω πως απλά κάποια στιγμή θα μεγαλώσει χωρίς να το καταλάβεις...Απλά μια μέρα από περιέργια θα το μετρήσεις και θα δεις πως έχει μεγαλώσει...Όσο για την τριχοφυία εκεί η αλήθεια είναι πως ναι μεν θα βγάλεις πολύ περισσότερες τρίχες απ ότι έχεις τώρα αλλά μπορεί ποτέ να μην έχεις ιδιαίτερη τριχοφυία λόγο γονιδίων...Και αυτό πίστεψέ με δεν είναι κακό :P :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login