Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που έδιωξε βασιλείς και βουλευτάδες, τους ψευταράδες και τους μασκαράδες (Ρεμπέτικο)
Κυριακή, 5 Μαΐου

Ανταλλαγή συντρόφων

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #77457 από grswee στις 23 Μαΐου 2011, 1:34μμ

grswee

banned
μέλος από: 23/5/2011
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Βρήκα το forum ενδοιαφέρον και είπα να γράψω την ερώτηση μου..

Εδώ και καιρό ο άντρας μου μου ζιτάει να κάνουμε ανταλλαγή συντρόφων, με ένα άγνωστο ζευγάρι. Μου έδειξε και ένα σχετικό site για να με πείσει..
Εγώ έμεινα κόκαλο! Δεν το περίμενα..
Ομολογώ ότι και εγώ έχω ανάλογη φαντασίωση αλλά ντρέπομαι..
Είμαστε 10+ χρόνια παντρεμένοι και έχουμε 1 παιδί..
Τι να κάνω?
Έχει κανείς άλλος εδώ ανάλογη εμπειρία?

Σημείωση moderator: Το μήνυμα αυτό έχουμε υπόψη μας ότι είναι spam και κάναμε καταγγελίες στην cosmote και στη hostsun.com για το εν λόγω website. Επιφυλασσόμαστε να κάνουμε καταγγελία και στην ασφάλεια διότι ο εν λόγω χρήστης παραπλάνησε τα μέλη του ftou.gr κάνοντάς τα να πιστέψουν ότι είναι απλό μέλος του website που υπογείως διαφήμισε.


προφίλάλλα...
Μήνυμα #77460 από nikos200 στις 23 Μαΐου 2011, 2:16μμ

nikos200

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
σορρυ που θα τα πω αλλα πραγματικα για μενα που ειμαι 16 χρονων και υποτιθετε νεας σχολης θα τους σκωτωνα τους δικους μου αν το εκαναν..αυτα να τα κανατε αμα δεν ειχατε παιδι..και αν τοχετε φαντασιωση γιατι παντρευτικατε?εγω που τα εχω με μια κοπελα εναμιση χρονο δεν μου εχει περασει καν απτο μυαλο...οταν θες νασε με καποιον και αποφασησεις να τον παντρευτεις η εστω να κανεις σχεση σοβαρη μαζι του...τοτε τελειωνουν ολες οι ξεπετες... το κανεις γιατι το θες και γιατι υποτιθετε οτι τον αγαπας τον αλλο εχετε περασει πολλα μαζι και ολα αυτα που σας ενωσαν...σκεψου να σε κερατωνε και να ελεγε μετα...δεν νοιωθω τιποτα γιαυτην ηταν απλα μια ξεπετα..θα τον κερατωνες και εσυ και θα χωριζατε μετα...κατι τετοιο θελετε να κανετε μονο που τωρα εχετε κανονισμενο το κερατο...σοορυ που τα λεω χημα αλλα αυτη ειναι η αποψη μου...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77463 από Psychedelic στις 23 Μαΐου 2011, 2:20μμ

Psychedelic

Εικονίδιο
μέλος από: 27/4/2011
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
ο νικος τα ειπε πολυ σωστα.και γω 16 ειμαι και εχω ακριβως την ιδια γνωμη...εαν δεν ειχατε το παιδακι δεν θα υπηρχε προβλημα αλλα σκεψου αν καποια μερα μεγαλωσει και το μαθει...και για σκεψου λιγο γιατι μπορει ο συζηγος να στο ζηταει αυτο μπορει να εχει γινει κατι...συγνωμη που στα χωνω και γω ετσι αλλα δεν μπορουσα :P
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77472 από Doctoras στις 23 Μαΐου 2011, 2:43μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Ειναι προσωπικη σας επιλογη.Εγω προσωπικα αν ειχα παιδι ουτε καν θα το σκευτομουν η τουλαχιστον θα εμενα στην φαντασιωση και μονο εκει.Ειμε της αποψης να κανεται το ιδιο.Τωρα το τι θα κανεται ειναι καθαρα δικο σας θεμα και δεν μπορει να το κρινει καποιος τριτος.Εαν δεν υπηρχε το παιδι θα ηταν διαφορετικα αλλα οφειλεται να του δινεται σωστα παραδειγματα.θα μου πεις θα μπορουσατε και να μην του το λεγατε και ποτε αλλα δεν θα ηταν αδικο?Εγω ειμε 17 και πραγματικα δεν θα με ενδιεφεραι το τι θα κανουν η γονεις μου στο κρεβατι τους αλλα ενα μικρο παιδι εαν το μαθαινε δεν θα αντιδρουσε, δεν θα στεναχωριοταν?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77478 από Arthas στις 23 Μαΐου 2011, 2:52μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Απο την αλλη πλευρα αυτο με την ανταλλαγη συντροφων μπορει να αποτρεψει το κερατο...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77480 από agapoula στις 23 Μαΐου 2011, 3:04μμ

agapoula

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/3/2011
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
κατα την αποψη και οντας στην ηλικια των 19,για ενα ζευγαρι παντρεμενο και ειδικα τοσα χρονια μου ακουγεται πολυ παραξενο και αδικο αυτο...ναι μεν φαντασιωασεις εχουμε ολοι αλλα εχουμε την ικανοτητα σε αντιθεση με τα ζωα να μπορουμε να ελεγχουμε και να συγκρατουμε τισ σκεψεισ μασ και τισ ορμες μας...αν και δεν διευκρινιζεις τις ηλικιες σας οπως και την ηλοικια και το φυλο του παιδιου σας εγω λοιιπον εχω να σου προτεινω(επειδη καταλαβαινω οτι σ αυτα τα δεκα χρονια και βαλε εχετε βαρεθει τη μονοτονια στο κρεβατι)να μιλησετε με το συζυγο σου,να ακουσετε ο ενας τη γνωμη του αλλου,να απομακρυνθειτε απο τις παγιδες ολων αυτων των σελιδων που κρυβουν χιλιαδες κινδυνους,να του κανεις νεα χατηρια και αλλα κολπα στο κρεβατι(για την αποτροπη του πιθανου κερατου αν και δεν νομιζω να σκεφτεται να σε κερατωσει αντιθετως θα ηθελε και οι δυο να κανετε κατι διαφορετικο φανερα ο ενας με τον αλλο που αυτο δηλαδη ειναι η φαντασιωση και η πραγματοποιηση της)και να εφευρετε νεα πραγματα μαζι για να ζωντανεψει η ερωτικη ζωη σας...και καλο θα ηταν να τον απομακρυνεις με τροπο απο ολα αυτα τα site...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77495 από Jken στις 23 Μαΐου 2011, 3:43μμ

Jken

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2010
μηνύματα: 226 αποδεκτές 0
Εφόσον και εσύ το θες δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, το θέμα είναι να μείνετε μόνο εκεί και να μην προχωρήσει σε άλλο επίπεδο η όλη φάση.

Μετά από 10 χρόνια λογικό να υπάρχει μια μονοτονία, το να αλλάξετε συντρόφους μόνο και μόνο για σαρκική απόλαυση μου φαίνεται προσωπικά πολύ καλή ιδέα, θα βοηθήσει και την σχέση σας πιστεύω. Ανάγκη για το κάτι το διαφορετικό έχετε και οι δυο. Επίσης πιστεύω πως μειώνει τις πιθανότητες για τυχόν κεράτωμα και από τις 2 πλευρές.

Είμαι 22, ίσως όχι αρκετά μεγάλος και ώριμος για τέτοιου είδους συμβουλές αλλά βάση κάποιον προσωπικών εμπειριών πιστεύω πως δεν θα βλάψει κανέναν από τους δυο σας. Πάντα με προσοχή!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77498 από nikos200 στις 23 Μαΐου 2011, 3:56μμ

nikos200

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
πως θα αποτρεψει το κερατο αφου ουσιαστικα ειναι κερατο?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77500 από M1k3y στις 23 Μαΐου 2011, 4:08μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Εγώ πάντως θα προτιμούσα κέρατο εν γνώσει μου, παρά κέρατο εν αγνοία μου (γιατί όπως πας δε βλέπω να το γλιτώνεις έτσι κι αλλιώς).
προφίλάλλα...
Μήνυμα #77508 από Arthas στις 23 Μαΐου 2011, 4:31μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Έγραψε:(nikos200@23 Μαΐου 2011)
πως θα αποτρεψει το κερατο αφου ουσιαστικα ειναι κερατο?

Σου απαντησε ο M1k3y!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login