Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα οστά μας έχουν ανάγκη από ασβέστιο. Επίσης από κάλλιον και κοκκάλιον.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

Πρωτη μου φορα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #88898 από constantinaa στις 10 Νοεμβρίου 2011, 9:00μμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά..
Θέλω την βοήθεια σας..

Πριν απο σχεδον 2 μήνες έκανα έρωτα για πρώτη φορά καθώς ήμουν παρθένα.. Είμαι 19 χρονών. . Πάνω στην ορμή ξεχάσαμε να βάλουμε προφυλακτικό, το ξέρω, βλακεία μας.. Ούτε 5 λεπτά δεν διάρκησε καθώς του πα να σταματησει αφου δεν εβαλε προφυλακτικο.. Ευτυχως δεν προλαβε να τελειωσει, ουτε καν να βγαλει υγρα.. εγω ομως φοβήθηκα πολύ και πήρα χάπι της επόμενης μέρας μετά απο 8 περίπου ώρες...Το καναμε ακομα 2 φορες αλλα με προφυλαξη αυτη τη φορα και δεν τελιωσε καν μεσα μου,, Η τελευταια φορα που το καναμε ηταν στις 18 του Σεπτεμβρη και την επομενη μερα αδιαθετησα, ομως δεν ήταν οπως τις προηγουμενες φορες (το αιμα ηταν πιο λιγο και διαρκησε μονο 3 μερες).. Τωρα επρεπε να αδιαθετησω πριν εδω και περιπου ενα μηνα δηλαδη στις 19 του Οκτωβρη και εχουμε 10 του Νιομβρη. Υπαρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Κατι παει λάθος..
Εντομεταξύ πριν 2 μήνες σταματησα την ληψη αντισυλληπτικων, τα επαιρνα για τα σπυρακια, ο γιατρος μου τα εδωσε..
Μπορει να συμβαινει κατι αλλο ή απλα είναι λογω του οτι μετα την πρωτη φορα διαταρασσετε ο κυκλος σου ή απο τον τερματισμο της χρησης αντισυλληπτικων?

Pleaseeee helpppppp ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88910 από aswtos στις 10 Νοεμβρίου 2011, 10:28μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
οτι σου συμβαινει με τον κυκλο σου εχει να κανει με το οτι πηρες το χαπι της επομενης μερας. πρεπει να ξερεις πως το χαπι της επομενης μερας δεν ειναι καραμελα. περιεχει σημαντικο αριθμο ορμονων γι αυτο και δημιουργει διαταραχες στον κυκλο της περιοδου για το επομενο διαστημα μετα τη ληψη του. πολυ πιθανον και οι επομενοι κυκλοι σου να μην ακολουθουν την συνηθη πορεια τους. το χαπι της επομενης μερας για ολους αυτους τους λογους πρεπει να αποφευγεις να το παιρνεις. δεν συνηστατε η ληψη πανω του ενος χαπιου μεσα στο ιδιο εξαμηνο. γενικα προσεχε απο εδω και περα και αν θες να εχεις ελευθερες επαφες να παιρνεις αντισυλληπτικα χαπια. το χαπι της επομενης μερας δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης. λαμβανεται μονο σε εκτακτη αναγκη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88958 από constantinaa στις 11 Νοεμβρίου 2011, 7:44μμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος απο την στιγμη που ειδα ειμαι εστω και για λιγες μερες και λιγο, ετσι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88974 από aswtos στις 12 Νοεμβρίου 2011, 1:05πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
δεν πιστευω πως υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης απο τη στιγμη που σου ηρθε εστω και με αυτο τον τροπο περιοδος. μην ανησυχεις. ειναι ολα απο το χαπι. για να σου λυθουν οι οποιες αμφιβολιες σου μπορει να ρωτησεις και ενα γυναικολογο ή ενα φαρμακοπειο. αν εχεις το χαρτι απο το χαπι της επομενης μερας θα δεις πως αναφερει τετοια συμπτωματα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89160 από constantinaa στις 14 Νοεμβρίου 2011, 10:22μμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Δεν το έχω.. Θα κοιταξω στο διαδικτυο κατι μπορει να υπαρχει.. να παω δηλαδη σε καποιο γυναικολογο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89177 από ΜαRίαzzz στις 15 Νοεμβρίου 2011, 2:10μμ

ΜαRίαzzz

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2011
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Να κάνεις ένα τέστ και θα μάθεις αν είσαι η όχι, θα σου φίγη και το άνγχός και δέν θα χάσεις τον χρόνο σου με το να ψάχνεις στο διαδίκτυο. Απλά για να σιγουρεφτής πάρε ένα τέστ και κάντο όταν ξιπνίσεις...προϊνά ούρα..!!!
Αν το απότελεσμα είναι αυτό που θές θα χαλαρώσης και εσύ...!!! Μπόρει να είναι και απο το άγχος σου αλλά κάνε ένα τέστ για συγουριά..!!!
Αυτά απο εμένα καλή τύχη..!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89253 από constantinaa στις 16 Νοεμβρίου 2011, 3:29πμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Πήρα το τεστ.. Θα το κανω σε λιγο και περιμενω με πολυ αγχος να δω αποτελεσματα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89254 από constantinaa στις 16 Νοεμβρίου 2011, 4:33πμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Μόλις έκανα το τεστ εγκυμοσύνης και δεν βγήκε κανένα αποτελεσμα.. Ουσιαστικα, λεει πως αν βγει γραμμουλλα ειναι θετικο.. Δεν βγήκε τιποτα.. Μετα απο ποσες μερες να το επαναλαβω? Τοτε αν ειναι οντος ετσι εγω γιατι εχω ενα μηνα καθυστερηση?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89255 από CarlesX7 στις 16 Νοεμβρίου 2011, 6:31πμ

CarlesX7

μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Αν είσαι σίγουρη ότι δεν τελείωσε μέσα, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος. Ούτε με προσπερματικά υγρά μένεις έγκυος, εκτός κι αν έτυχε να κάνεις σεξ με τον σούπερμαν ή μάλλον τον σούπερσπερμ. Όταν ακούς ότι κάποιος άφησε κάποια έγκυο 'αλλά δεν τελείωσε μέσα', να είσαι σίγουρη ότι λέει μπούρδες. Απλά δεν πρόλαβε να τραβηχτεί εγκαίρως. Αυτά :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89296 από anna27mile στις 16 Νοεμβρίου 2011, 9:23μμ

anna27mile

Εικονίδιο
μέλος από: 9/11/2011
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Για του λόγου το αληθές τα προσπερματικα υγρά ενδέχεται να έχουν σπερματοζωαρια..μην λεμε βλακείες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login