Στείλε λεφτά στο ftou.gr
ΕΜΕΙΣ είμαστε ΕΚΕΙΝΟΙ
Πέμπτη, 16 Μαΐου

Να μαθουν τι νιωθω και τι ειμαι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #100587 από XameniKameni στις 15 Μαΐου 2012, 4:05μμ

XameniKameni

Εικονίδιο
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Θέλω την γνώμη σας για 2 προβλήματα μου.
α) Μια "φίλη μου" έχει αποδειχτεί φίδι και μου έχει φερθεί λες και είμαι σκουπίδι βρίζοντάς με πίσω από τη πλάτη μου και χαλώντας ότι έχτιζα. Να της μιλήσω να της πω μερικά πράγματα ή να το αφήσω να πάει στα χαμένα?
β) Είμαι λεσβία αλλά δε το γνωρίζει κανείς. Μου αρέσει μια κοπέλα εδώ και καιρό αλλά δε της έχω μιλήσει σχετικά με το πως νιώθω. Είναι λεσβία και το έχει δηλώσει. Θέλω να της πω τι νιώθω γιατί όσο καιρό το κρατάω με πνίγει! Πως να της το πω? Από κοντά η από το τηλέφωνο? Τι θα χάσω από πλευρά "φιλών" από τη στιγμή που τους πω πως είμαι λεσβία και κατά πόσο πρέπει να το πω στους γονείς μου?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100589 από emo_despoina στις 15 Μαΐου 2012, 4:28μμ

emo_despoina

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/5/2012
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
prota pes thn mama m oti eisai lesbia kai h mama m 8a t pei hrema ston mpampa s... kai gia ayto t koritdsi p se aresei pesthn m areseis gt eimia lesbiaaa..............
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100607 από myname στις 15 Μαΐου 2012, 7:02μμ

myname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2011
μηνύματα: 160 αποδεκτές 0
emo_despoina στα τραίνα.
Απλα καντην περα αν αποδιχτηκε φιδι,και μην ασχολησε καν με τετοια ατομα.
Αν εισαι λεσβια ειναι δικη σου επιλογη μιλα στην κοπελα που σου αρεσει απο κοντα.
Στους γονεις σου αν εχετε τετοια σχεση που μπορεις να μιλησεις ανετα για αυτο πες το τους,τωρα για τους φιλους αν σε κανουν περα επειδη εισαι λεσβια σημαινει οτι ειναι κομπλεξικοι.
Αλλοστε δεν υπαρχει για μενα λεσβια γκει και μπαι απλα εξαρτατε απο αλλους παραγοντες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100679 από XameniKameni στις 16 Μαΐου 2012, 8:26μμ

XameniKameni

Εικονίδιο
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
'Οταν λες να την κάνω πέρα απλώς να κόψω κάθε επαφή μαζί της (βόλτες να μην μιλάμε κλπ) ή να της το ξεκαθαρίσω να της πω και τον λόγο?

Οι γονείς μου ναι μεν δεν έχουν πρόβλημα με τους lgbt αλλά δεν ξέρω την αντίδραση τους. Δηλαδή μπορεί να μου πουν δεν πειράζει άνθρωπος είσαι αλλά μπορεί να μου πουν ότι λεω βλακείες είμαι μικρή και δεν ξέρω τι θέλω και να μου κόψουν κάθε επαφή με συγκεκριμένα άτομα! Αλλά ζω σε κλειστή κοινωνία και εύκολα μπορούν να το μάθουν. Είναι καλύτερο να το μάθουν απο εμένα ή από τρίτους?

Στην παρέα μου μήπως θα ήταν καλύτερο να μην το πω από τώρα? Να το πω αφού, πρώτα ο θεός, κάνω σχέση?

Η κοπέλα "ξέρει" πως είμαι στρέιτ άμα της πω ότι μαρέσει δεν θα της έρθει κάπως ξαφνικό?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #100699 από myname στις 16 Μαΐου 2012, 11:11μμ

myname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2011
μηνύματα: 160 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

κοψε επαφες με οποιοδηποτε τροπο και καλυτερα ουτε καν να της μιλησεις,εχω παθει και εγω απο φιλους φιδια και ειναι πραγματικα απεσιο απλα γραψτην.
Οι γονεις σου σιγουρα θα σου πουν οτι επειδη εισαι μικρη ακομα μπορει να μην ξερεις ακομα τι θελεις και να ειναι παιχνιδια του μυαλου γιατι κακα τα ψεματα οι περισοτεροι γονεις δεν θελουν να τα παιδια τους να ειναι ομοφιλοφιλα οσο χαλαροι και να ειναι και οχι παντα επειδη ειναι ρατσιστες προς τους ομοφιλοφιλους αλλα επειδη δεν θελουν τα παιδια τους να αντιμετοπισουν σκληρη κριτικη απο τους κλειστομυαλους που αποτελουν το μεγαλυτερο κομματι σε αυτη την κοινωνια δυστηχως .ΦΥΣΙΚΑ οι γονεις σου ειναι καλυτερο να το μαθουν απο εσενα.
Κοιτα απο την παρεα σιγουρα θα εχεις ενα ατομο με το οποιο ειστε πιο κολλητοι,πες το σε αυτο η σε ενα ατομο απο την παρεα που ξερεις οτι θα το αντιμετοπησει COOl.
Την κοπελα πλησιασε την σιγα σιγα και πες της τις προτημησεις σου και το τι νιωθεις για αυτην αλλα οπως σου ειπα και πριν ΣΙΓΟΥΡΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΡΦΙΛΟΦΙΛΗ γιατι πας να κανεις ενα μεγαλο βημα αν ανακοινωσεις σε γονεις φιλους οτι εχεις αλλες προτιμησεις και ξαφνικα κανεις και σχεση.
Παντως ειλικρινα σου μιλαω σε θαυμαζω παρα πολυ για το θαρρος σου και μπραβω σου που εχεις κοτσια ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100740 από XameniKameni στις 17 Μαΐου 2012, 12:19μμ

XameniKameni

Εικονίδιο
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Με το θέμα της "φίλης" με κάλυψες απόλυτα!

Στους γονείς μου, αμα τελίκα κάνω σχέση, δε θα ήταν καλύτερο να έχουν καταλάβει πως είμαι ευτυχισμένη και μετά από κάποιο διάστημα να τους πω ότι δεν είμαι στρειτ? Βασικά δε νομίζω να πρέπει να τους δώσω αναφορά απλώς θέλω να ξέρουν τι είμαι και όχι να πιστεύουν πως είμαι κάτι άλλο.

Από μεριά φίλων όντως υπάρχουν κάποια άτομα πιο ανοιχτόμυαλα που δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τους ομοφιλόφιλους. Αλλά έτσι και αλλιώς φίλος είναι αυτός που ξέρει τα πάντα για σένα και ακόμα είναι μαζί σου! Όποτε όσοι κράξουν και κόψουν την επαφή μας απλά δε θα αξίζουν.

Και πιο παλιά είχα φάει κόλλημα με κοπέλα και μάλιστα δεν ήταν για μικρό χρονικό διάστημα. Είχα κολλήσει για 3μιση χρόνια και μετά γνώρισα αυτή τη κοπέλα και... Οπότε όλα δείχνουν πως είμαι λεσβία ή έστω δεν είμαι στρέιτ. Θέλω να μιλήσω στην κοπέλα αλλά φοβάμαι πως ίσως την χάσω, την αντιδρασή της και εκεί που λέω "θα της μιλήσω" κολλάω!

Εγώ πάντως θαυμάζω εσένα που αντί να κράξεις και να κοροιδέψεις, όπως κάνουν οι περισσότεροι, μου δίνεις πολύ χρησιμες συμβουλές! Πραγματικά σε ευχαριστώ.
ΥΓ Κότσια δεν έχω, αν είχα θα της είχα μιλήσει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100751 από myname στις 17 Μαΐου 2012, 1:00μμ

myname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2011
μηνύματα: 160 αποδεκτές 0
χαιρομαι που σε βοηθησα.
Κοιτα εδω για τα κοριτσια που ειναι και που ειμαι στρειτ κομπλαρουμε να μιλησουμε σε ενα αγορι που σχετικα ειναι πιο φυσιολογικο κολλαμε και δεν το λεμε ποτε ποσο μαλλων εσυ που θα της πεις κατι ππολυ σημαντικο και πρωσοπικο σου.Απλα βρες το θαρρος και πες το,μια ζωη την εχουμε και αυτη μικρη ποσο να περιμενουμε πια? ποτε δεν ξερεις αυριο αν θα ζουμε η οχι χτυπα ξυλο.. :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101144 από Iwannaki150 στις 21 Μαΐου 2012, 12:48μμ

Iwannaki150

Εικονίδιο
μέλος από: 28/4/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
α) στην φιλη που σε 6αβει πισω απο την πλατη σου πρεπει να της μιλησεις και να την ρωτησεις γτ το κανει αυτο! και να εχεις στο μυαλο σου οτι μπορει να σε ζηλευει κιολας..!!
β) το να εισαι λεσβια δεν ειναι κακο...εσυ το διαλε3ες και πρεπει οι αλλοι να το δεχτουν..στους γονεις σου πιστευω οτι πρεπει να το πεις οταν 6α γινεις 18 που 6α εισαι ενηλικη και 6α παιρνεισ μονη σου αποφασεισ..αν πεις στουσ φιλουσ οτι εισαι λεσβια αν ειναι πραγματικοι φιλοι 6α το δεκτουν και δεν 6α πουν τπτ...οσο για την κοπελα που γουσταρεις και ειναι και αυτη λεσβια μιλα της δεν εχεις τπτ να χασεις μπορει να γνωριστειτε να περνατε καλα και που 3ερεις ισως μια μερα ειστε και μαζι ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101212 από XameniKameni στις 22 Μαΐου 2012, 11:32πμ

XameniKameni

Εικονίδιο
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Στη φιλη μου θα μιλησω καποια στιγμη που θα τη βρω μονη της. Βασικα ειναι πολυ κουτσομπολα και οντως ζηλιαρα, ολοι στο σχολειο την βριζουν γιατι πιστευει πως ολοι την γουσταρουν και πως ειναι η απολυτη θεα, οπως και να χει πρεπει καποιος\α να της πει να πατησει και λιγο γη!

Ναι στους γονεις μου η στα 18 η οταν κανω καποια σχεση και μου βγει τοσο ωραια σχεση που δεν θα μπορω να κρυψω την χαρα μου οπως και στους φιλους μου θα το πω (αν το πω) οοοοοταν κανω σχεση.. Λεσβια ειναι η κοπελα, μιλαμε συχνα και εχουμε βγει 1-2 φορες.. Δεν μου εχει πει οτι ειναι λεσβια αλλα συνεχεια απο εδω το παει απο εκει το παει στους lgbt ερχεται η κουβεντα ε και ειχε και κοπελα οποτε η λεσβια η μπαι ειναι! Θελω ομως να την κανω να πει πως "ξες ειμαι λεσβια, εχεις προβλημα"; Για να της πω οχι αν ειχα θα ειχα προβλημα και με τον εαυτο μου! Αλλα πως να την κανω να μου το πει?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101339 από Alekos18 στις 23 Μαΐου 2012, 4:06μμ

Alekos18

Εικονίδιο
μέλος από: 13/4/2012
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Δεν ξέρω το πώς, αλλά να της το πεις οπωσδήποτε!!! Κι αν δεν κάνετε κάτι, θα έχεις έναν δικό σου άνθρωπο στην ίδια θέση μ' εσένα. Και τι δε θα 'δινα να ξέρω κάποιον για να μπορώ να συζητήσω αυτό το θέμα μαζί του και να ανταλλάξουμε σκέψεις και εμπειρίες...

Για τους γονείς, θα σε συμβούλευα κι εγώ να τους το πεις όταν θα είσαι πιο σίγουρη, ευτυχισμένη και ανεξάρτητη γιατί τώρα δεν ξέρεις πως θα το πάρουν και μπορεί να περάσεολις τα υπόλοιπα εφηβικά σου χρόνια με υστερίες, ψυχολόγους κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login